Pirita

Allikas: Vikipeedia
Disambig gray.svg  See artikkel räägib Tallinna asumist; Tallinna linnaosa kohta vaata artiklit Pirita linnaosa; BC Pirita oli Tallinna Kalevi korvpalliklubi nimi; liikluseksperdi kohta vaata artiklit Johannes Pirita; küla kohta Moldovas vaata artiklit Pîrîta.

Pirita asum Tallinna ja Pirita linnaosa raamis
Pirita linnaosa valitsus

Pirita on asum Tallinnas Pirita linnaosas. Pirita asub Pirita jõe suudmes. 1. juunil 2011 oli Rahvastikuregistri andmetel Pirita asumis 911 elanikku.[1] 1. juunil 2012 oli Pirita asumis 926 elanikku.[2]

Asumisse kuulub Pirita eramuala, Pirita kloostri ümbrus koos pereelamute ja Pirita jõesaartega, suurem osa supelrannast, Pirita Purjespordikeskus, Pirita Spordikeskus, Pirita Majandusgümnaasium, Pirita Lasteaed, Pirita raamatukogu, Pirita Vaba Aja Keskus, Pirita Sotsiaalkeskus ja Pirita Linnaosa Valitsus.

Pirita asumikeskus on ajalooliselt kujunenud Pirita kloostri varemete ja kalmistu naabrusesse. Tõmbekeskus on laienenud üle Pirita jõe suudme. Ärikeskuseks on kujunenud Tallinna Olümpiapurjespordikeskuse ümbrus, Pirita Selver ja Pirita Spordikeskus jõe vasakkaldal.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Tallinn arvudes 2011, Tallinna Linnavalitsus, Tallinn 2011
  2. Tallinn arvudes 2012, Tallinna Linnavalitsus, Tallinn 2012