Aarne Miikmaa

Allikas: Vikipeedia
Aarne Miikmaa
Sünninimi Harald Oskar Miikman
Sündinud 8. oktoober 1908
Kärdla
Surnud 2. jaanuar 1942
Tartu
Rahvus eestlane
Haridus Kõrgemas Kunstikoolis Pallas
Tegevusala maalikunstnik

Aarne Miikmaa (kuni 1939 Harald Oskar Miikman; 8. oktoober 1908 Kärdla2. jaanuar 1942 Tartu) oli eesti maalikunstnik.

Elukäik[muuda | muuda lähteteksti]

Kunsti hakkas Aarne Miikmaa õppima juba 14-aastaselt Ants Laikmaa ateljeekoolis aastatel 1922–1930. Aastatel 1931–1934 õppis ta Tartu Ülikoolis filosoofiat ja kunstiajalugu ning alates 1933. aastast Kõrgemas Kunstikoolis Pallas. Tänu Laikmaa juures omandatud oskustele võeti ta Pallases ilma ettevalmistus-, üld- ja maaliklassi läbimata kohe ateljeesse, kooli lõpetas ta 1938. aastal Ado Vabbe õpilasena maali erialal.

Looming[muuda | muuda lähteteksti]

Ants Laikmaa ateljeekoolis omandas kunstnik pastellmaali tehnika ning tema meelisžanriks kujunes portreemaal. Tema maalid on enamasti tumeda koloriidiga, peenelt läbi maalitud, mida aeg-ajalt ilmestavad üksikud kontrastsemad värviaktsendid. Miikmaa portreede viimistletus ja psühholoogiline ilmekus meenutab vanameistrite loomingut. Õlimaalide kõrval on väga huvitavad ka suuremõõtmelised aktijoonistused, mis näitavad teda kui suurepärast joonistustehnikate valdajat.

1941. aasta kevadsuvel maalis kunstnik oma viimased teosed, edasi sundis tuberkuloos ta haiglasse. Kunstniku lühikeseks jäänud elutee tõttu on tema teosed üsna haruldased.