2023. aasta kergejõustiku maailmameistrivõistlused

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

XIX kergejõustiku maailmameistrivõistlused toimuvad 26. augustist kuni 3. septembrini 2023. aastal Ungaris Budapestis. Meistrivõistlused toimuvad ehitatavas Budapesti Riiklikus Kergejõustiku Keskuses, mille istekohtade arv tuleb 40 000.

Hispaania Sevilla ja Keenia pealinn Nairobi olid ka soovinud maailmameistrivõistlusi korraldada. Nairobis toimusid U18 maailmameistrivõistlused 2017. aasta juulis, kuid paljud riigid olid julgeolekuprobleemide tõttu siiski stardist loobunud.

Varem oli Aafrika kergejõustikuliidu president Hamad Kalkaba Malboum esitanud kergejõustiku maailmaföderatsiooni IAAF-i presidendile Sebastian Coe'le kava võõrustada kergejõustiku maailmameistrivõistlusi 2025. aastal Aafrika mandril, kus ta pidas Alžeeriat, Egiptust, Keeniat, Marokot, Nigeeriat ja Lõuna-Aafrikat majanduslikult piisavalt tugevaks sellise spordiürituse korraldamiseks. Malboumil olid suured lootused, eriti Keenias, kes võõrustas oma pealinna Nairobiga 2017. aasta noorte maailmameistrivõistlusi edukalt. Ta ütles, et 2023 oleks siiski liiga vara, kuid 2025. aastal on Aafrika jaoks võimalusi.

IAAF kinnitas 2018. aasta detsembris Budapesti maailmameistrivõistluste korraldajaks.