Mine sisu juurde

Birgit Sarrap

Allikas: Vikipeedia
(Ümber suunatud leheküljelt Birgit)
 See artikkel on lauljatarist; albumi kohta vaata artiklit Birgit Õigemeel (album); eesnime kohta vaata artiklit Birgit (eesnimi).

Birgit
Birgit Õigemeel lauluvõistlise "Eesti laul 2013" finaali loosinumbriga
Birgit Õigemeel lauluvõistlise "Eesti laul 2013" finaali loosinumbriga
Sünninimi Birgit Õigemeel
Sündinud 24. september 1988 (35-aastane)
Päritolu Kohila, Eesti
Stiilid popmuusika
Elukutse laulja ja muusikalinäitleja
Tegev 2007. aastast
Plaadifirma Enjoy Entertainment (2012-), Universal Music Group / MTH Publishing (2007–2010)
Veebileht Ametlik koduleht

Birgit Sarrap (sünninimi Birgit Õigemeel; sündinud 24. septembril 1988 Kohilas), esinejanimega Birgit, on Eesti poplaulja ja muusikalinäitleja.

Ta on TV3 saatesarja "Eesti otsib superstaari" esimene võitja (2007). 2010. aastal võitis ta Eesti Muusikaauhinna parima naisartisti kategoorias.

Lapsepõlv ja teismeiga[muuda | muuda lähteteksti]

Birgit Õigemeel kasvas üles Raplamaal Kohilas, kus laulis noorteansamblis Kreeker ja lasteansamblis Creaker Kids. Ta on õppinud 9 aastat muusikakoolis viiulit ja laulnud 5 aastat Eesti Televisiooni "Lasteekraani" muusikastuudios Aarne Saluveeri käe all. Hiljem õppis ta Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli ettevalmistusk lassis. 9-aastaselt osales ta Eesti Televisiooni lauluvõistlusel "Laulukarussell".

Ta on lõpetanud Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumi,[1] kus õppis teatriklassis ning osales teatriõppe raames Theatrumi lavastuses "Kaks veroonlast" (lavastaja Lembit Peterson)[2]. Ta on olnud ka Tallinna Gospelkoori solist.[3]

"Eesti otsib superstaari"[muuda | muuda lähteteksti]

"Eesti otsib superstaari" finaal 2007

Birgit Õigemeel osales 2007. aastal TV3 saatesarjas "Eesti otsib superstaari", kuhu pääses Tartu eelvooru kaudu, esitades laulu "His Eye is on the Sparrow". Esimeses stuudiovoorus sai ta telefonihääletusel esikoha ja pääses esimesse finaalsaatesse. Finaalides ei langenud ta kunagi viimase kolme sekka, vaid pääses alati järgmisse saatesse. Pärnu kontserdimajas toimunud superfinaalis esitas ta kolm lugu. Sellele järgnenud telefonihääletusel anti ligi 88 000 häält, millest 56,2% kuulus Birgit Õigemeelele.[4] Võiduga kaasnes 100 000 Eesti krooni ja poole miljoni kroonine plaadileping.

Saates "Eesti otsib superstaari" esitatud laulud[muuda | muuda lähteteksti]

Voor Pealkiri Originaali esitaja Tulemus
Eelvoor "His Eye Is on the Sparrow" - Edasipääs
Teatrivoor "You've Got a Friend" James Taylor Edasipääs
"I Will Survive" Gloria Gaynor
"Aarete saar" Ines
Tüdrukute I stuudiovoor "I'm Amazed" Lila McCann Edasipääs
I finaal "Keegi tulla võib" Rein Rannap Edasipääs
II finaal "Can't Fight the Moonlight" LeAnn Rimes Edasipääs
III finaal "Kui mind kutsud sa" Jaak Joala Edasipääs
IV finaal "Everybody Hurts" R.E.M. Edasipääs
V finaal "Fever" Little Willie John Edasipääs
VI finaal "Olen loobuda sust proovinud" Vince Gill Edasipääs
"Who Knew" P!nk
VII finaal "Bring Me to Life" Evanescence & Paul McCoy Edasipääs
"Ma sind ei tea"
duett Riho Sibulaga
Eric Carmen
Superfinaal "Bring Me To Life" Evanescence & Paul McCoy Võit
"Impossible Dream" Luther Vandross
"Raagus sõnad" Rein Rannap

Edasine karjäär[muuda | muuda lähteteksti]

2007–2008: debüüt- ja jõulualbum[muuda | muuda lähteteksti]

22. septembril 2007Itaalias Montopoli di Sabinas 34. korda toimunud kultuurifestivalil "L'Olivo d'Oro" sai Birgit ainsa välismaalasena Kuldse Oliivioksa auhinna. Auhinnagalal esitas Birgit kolm laulu, neist ühe eesti keeles.

2007. aasta sügisel esines Birgit ansambliga Noorkuu mitmel pool Eestis.

Pärast saatesarja lõppu hakkas Birgit Õigemeel koostööd tegema Alar Kotka tiimiga, et välja anda võiduga kaasnenud debüütalbum. Mänedžeridega koostöös moodustati uus plaadifirma MTH Publishing, millest pool kuulub Birgitile. Birgit esitles oma esimest singlit "Kas tead, mida tähendab..." 3. oktoobril 2007 Raadio 2 saates "Pleier". Singli produtseeris Alar Kotkas, muusika autorid on Pearu Paulus, Ilmar Laisaar ja Alar Kotkas ning teksti kirjutas Jana Hallas. "Kas tead, mida tähendab..." valiti Raadio 2 "Aastahiti" hääletusel kodumaistest lugudest 2007. aastal teise koha vääriliseks. Birgit osales "Eurolaulul 2008" lauluga "365 Days", mille autorid on samuti Pearu Paulus, Ilmar Laisaar, Alar Kotkas ja Jana Hallas. "Laul on tõesti ilus ja liigutav ega jäta loodetavasti kedagi külmaks. Mul on väga hea meel, et just mind valiti seda esitama," ütles Birgit. "365 Days" sai kolme edasipääsenud laulu hulka, kus jäi 3. kohale, saades 12 900 punkti. Samalt albumilt ilmusid veel ka singlid "Homme" ja "Ise".

Birgit astus esimese soolokavaga “Tiivad” üles 3. detsembril 2007 Tallinna Kaarli kirikus. Kontsert müüdi lühikese ajaga välja. Ansambli saatel tulid esitusele nii laulud Birgiti debüütalbumilt kui ka mitu kaunist jõululaulu. TV3 vahendusel jõudis kontsert televaatajateni kogu Eestis.

Birgiti debüütalbum ilmus 25. jaanuaril 2008. Valdavalt on plaat eestikeelne. „Eestimaal tahan laulda ikka oma emakeeles ja usun, et ka siinne publik kuulab meelsamini eestikeelset muusikat," ütles Birgit. Albumil on 11 lugu, millest üle poole on kirjutanud Paulus, Laisaar ja Kotkas. Nende produtseeritud on ka kogu album. Novembri lõpus sõlmis Birgit lepingu heategevusfondiga Dharma ning 10 krooni iga debüütalbumi müügist läks 140 000 krooni maksva invalifti soetamise fondi. Plaati esitleti esimest korda 23. jaanuaril 2008 restoranis Mercado.

Samal aastal alustas Birgit koostööd Uku Suviste ja ETV lastekooriga, et välja anda jõulualbum. Album ilmus 10. novembril 2008. Plaati esitleti Vanalinna muusikamajas. Koos Uku Suvistega anti Eesti eri paigus ka kontserte. Jõulualbumilt anti välja singlid "Last Christmas" ja "Talve võlumaa", mis ilmus Eesti Ekspressi vahel 11. detsembril 2008.

"Laulud tähtedega"[muuda | muuda lähteteksti]

2008. aastal osales ta koos poliitik Margus Tsahknaga TV3 saatesarjas "Laulud tähtedega", kus paar saavutas II koha.

Saates esitatud laulud

Saade Pealkiri Originaali esitaja Tulemus
I saade "Mr. Bojangles" Jerry Jeff Walker Edasipääs
II saade "You Know My Name" Chris Cornell Edasipääs
III saade "Ära karda mind" Hele Kõre, Andero Ermel, Elisabet Tamm Edasipääs
IV saade "Rahu" Ruja Edasipääs
V saade "Kaunilt kaua"" Tõnis Mägi Edasipääs
VI saade "The Long and Winding Road" The Beatles Viimase kahe seas
"Peegel" Tõnis Mägi
VII saade "Leekiv armastus" Genialistid ja Lea Liitmaa Edasipääs
"My Way" Frank Sinatra
Finaalsaade "365 Days/Laulame veel" Birgit Õigemeel Teine koht
"Nii vaikseks kõik on jäänud" Ruja
"Mr. Bojangles" Jerry Jeff Walker

2009–2010: teine stuudioalbum[muuda | muuda lähteteksti]

Juunis 2009 alustas Birgit koostööd Meelis Meri ja Priit Juurmanniga, et anda välja kolmas album. Tulevase albumi lugudest anti 11. juunil 2009 välja esimene singel "Moonduja". Laul valiti Raadio 2 Aastahiti auhinnagalal kodumaiste lugude seas 2009. aastal kolmandale kohale. Tantsulises stiilis ilmunud singliga tegi Birgit muusikas kannapöörde. ""Moonduja" edu on mind veelgi rohkem innustanud ning loodan, et ka uus lugu sama hästi vastu võetakse," ütles Birgit 10. septembril, kui ilmus tema järgmine raadiosingel "See öö". 19. novembril 2009 ilmus tema kolmas album "Teineteisel pool". Albumit esitleti City Motorsi Tallinna kesklinna autosalongis. Albumilt on välja antud singlitena ka "Kahe vahel" ja "Eestimaa suvi".

Birgit esines 2009. aastal TV3 saates "Eesti otsib lemmiklaulu", kus esitas laulud "Raagus sõnad", "Laul Põhjamaast" ja "Rahu".

2010. aastal ilmus Koit Toomel laul "Põgenen", millel tegi kaasa ka Birgit. Lauluga võeti osa ka konkursist Eesti Laul 2010, kuid finaali ei saadud. Sellest hoolimata oli laul väga edukas. Mais ilmus "Sinuga end elusana tunda võin", kus külalisesinejana astus üles Birgit Varjun. 2010. aastal saadeti raadiotesse ansambli Violina laul "Iialgi", mis ilmus ansambli debüütalbumi "Maagiline" peal ja kus tegi kaasa ka Birgit.

Birgit oli nomineeritud 2010. aasta Eesti Muusikaauhindadele neljas kategoorias: "Aasta album", "Aasta naisartist", "Aasta elektroonikaartist" ja "Aasta popartist". Ta võitis "Aasta naisartisti" kategoorias. Samal aastal saavutas Birgit Rootsis toimunud rahvusvahelisel lauljate võistlusel "Baltic Song Contest" teise koha.[5]

Augustis 2010 läks Birgit ansambliga Noorkuu ja Uku Suvistega suvetureele "Seitse häält"[6]. Koos salvestati isegi laul "Mina ise". Detsembris 2010 andis ta koos Uku Suviste ja Birgit Varjuniga Eesti kirikutes jõulukontserte "Jõulud südames".[7]

Oktoobris 2010 teatati, et Birgit sai peaosa muusikalis "Helisev muusika"[8].

2011: "Laulupealinn" ja "Eesti Laul 2012"[muuda | muuda lähteteksti]

2011. aasta mais ilmus Birgiti uus singel "Parem on ees", mis on Kanal 2 saatesarja "Rääkimata lugu" teise hooaja tunnuslaul.

Suvel osales ta ka setukeelses muinasrokis "Peko", kus kehastas ilmaneiu Annet, nimitegelase poja mõrsjat[9]. Veel tegi ta kõrvalosa filmis "Kormoranid ehk Nahkpükse ei pesta".

2011. aastal osales Birgit TV3 saatesarjas "Laulupealinn", kus esindas Kohilat[10]. Igas saates tuli endale valida uus laulupartner. Birgit sai saates kolmanda koha[11].

Saates esitatud laulud:

Saade Pealkiri Originaali esitaja Tulemus
I saade "Ei saa mitte vaiki olla" (koos Kohila kooriga) - Edasipääs
II saade "Saladus" (koos Rein Kontsoniga) Riho Sibul ja Maian Kärmas Edasipääs
III saade "Sünnipäevalaul" (koos Märten Männistega) Märten Männiste Edasipääs
IV saade "Wannabe" (koos Õige Meeletutega) Spice Girls Viimase kahe seas
V saade "Süte peal sulanud jää" (koos Tiina Adamsoni ja Lauri Pesuriga) Ott Lepland Viimase kahe seas
"Hommik" (koos Heino Viliperega) Palderjan
VI saade "Keelatud maa" (koos Harmo Kallastega) Maarja-Liis Ilus Välja hääletatud
"Moves Like Jagger" (koos tantsuklubiga "Twist") Maroon 5 ja Christina Aguilera

2011. aasta lõpus andsid Birgit ja Ott Lepland ühiseid jõulukontserte Eesti kirikutes. [12]

15. detsembril teatati, et Birgit esitab Mihkel Mattiseni kirjutatud laulu "You're Not Alone" konkursil Eesti Laul 2012[13]. Kaasa teeb ka ansambel Violina. Lauluga pääseti "Eesti Laul 2012" finaali[14], kus saadi seitsmes koht[15].

2012–2013[muuda | muuda lähteteksti]

Birgit Õigemeel ETV saates "Ringvaade".
Foto: Ave Maria Mõistlik, 3. veebruar 2013

Juulis võeti Birgit ansambli Swingers liikmeks[16].

Detsembris 2012 käis Birgit koos Mihkel Mattiseniga ühisel jõuluturneel "Jõulud südames", mille käigus anti üle Eesti 17 kontserti[17].

13. detsembril avaldas Birgit Õigemeel singli "Et uus saaks alguse", mis pääses ka konkursi Eesti Laul 2013 poolfinaali. Laulu autorid on Mihkel Mattisen ja Silvia Soro[18]. Õigemeel pääses edasi "Eesti Laulu" finaali ja võitis selle, edestades Grete Paiat. 14. mail Malmös toimunud 2013. aasta Eurovisiooni lauluvõistluse 1. poolfinaalist pääses ta edasi 18. mail toimuvasse finaali, kus saavutas 20. koha.

22. mail ilmus Violinal koos Birgit Õigemeelega uus singel "Sea of Life". Novembris 2012 filmiti singlile Egiptuses muusikavideo. [19]

Juulis pidas 2 Quick Start oma 20. aastapäeva turnee, kus külalisesinejatena astusid üles ka Ott Lepland ja Birgit Õigemeel. [20] Turneel esitles Birgit ka oma järgmist singlit "Nii täiuslik see", mis on teine singel jõuludeks 2013 ilmunud albumilt. [21]

31. oktoobril avaldati Birgiti kolmas singel detsembris ilmuvalt albumilt "Uus algus", singli nimeks "Olen loodud rändama", mille heliloojateks Mihkel Mattisen ja Silvia Soro. [22]

25. novembril 2013 jõudis müügile album "Uus algus". Plaadil on üksteist tundeküllast laulu, millest tervelt üheksale on muusika kirjutanud Mihkel Mattisen. Teised kaks autorit on Timo Vendt ja Jakko Maltis. Laulusõnade autorid on teiste seas Silvia Soro ja Mihkel Mattisen. Albumi miksis ja masterdas Siim Mäesalu ning produtseerisid Mihkel Mattisen ja Timo Vendt. [23]

2014[muuda | muuda lähteteksti]

8. jaanuaril 2014 esitas Birgit ETV saates "Terevisioon" uut ja tempokat singlit "Lendame valguskiirusel" oma värskelt albumilt "Uus algus". 20. jaanuaril esitleti Sven Oltersi lavastatud videot.

30. jaanuaril Nokia Kontserdimajas toimunud Eesti Muusikaauhinnad 2014 galal võitis Birgit Õigemeel aasta naisartisti auhinna plaadiga "Uus algus".

23. märtsil 2014 andsid Birgit Õigemeel ja Ott Lepland välja ühise ballaadisingli "Pea meeles head". "Hea meel on selle üle, et saame sedasama lugu esitada juba maikuu alguses minu ja Oti ühistel emadepäevakontsertidel Eesti suuremates kontserdimajades," ütles laulja.

27. märtsil 2014 võitis Birgit Õigemeel Kuldse Plaadi 2014. aasta naisartisti auhinna.

Birgit avaldas 9. augustil 2014 singli "Kolm kuud", mis on pärit albumilt "Uus algus" ning selle autor on Mihkel Mattisen. Lugu räägib sellest, kuidas kaks inimest kolme kuuga lähedaks saavad. [24].

Birgit oli sügisel 2014 üks telesaate "Laula mu laulu" seitsmest osalejast. [25].

2022–[muuda | muuda lähteteksti]

2022. aasta sügisel osales Birgit heategevuslikus meelelahutussaates "Tantsud tähtedega", kus tema treener oli Marko Kiigajaan.[26]

Aastatel 2022–2023 mängis ta Ada Lundveri sõbrannat ja esitas laulunumbreid muusikalises suvelavastuses "Ada. Rääkimata lugu" (lavastaja Ain Mäeots).[27] Lavastust näitas ETV nii 2023. aasta jõulude kui ka aastavahetuse aegu.[28]

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Birgitil on neli õde.[29]

Birgiti abikaasa on muusikaärimees ja kontrabassimängija Indrek Sarrap, kes on ka tema mänedžer. Nad abiellusid 15. märtsil 2015 Tais. Laulja perekonnanimeks sai Sarrap, kuid esinejanimeks jäi Birgit.[30]

Paaril on 2013. aastal sündinud poeg Simeon[31] ja 2016. aastal sündinud tütar Helin.

Diskograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Birgit Õigemeele diskograafia
Välja antud
Stuudioalbumid 5
Singlid 26

Albumid[muuda | muuda lähteteksti]

Singlid[muuda | muuda lähteteksti]

Muud lood[muuda | muuda lähteteksti]

Koostöös Swingersiga[muuda | muuda lähteteksti]

Singlid

 • "Suvi" (2012)
 • "Aisakell" (2018)
 • "High heels in the neighbourhood" (2019)
 • "Meie siesta" (2019)
 • "See vana number" (2021)
 • "Sa hoia mind soojas" (2021)

Albumid

 • "The Swingers" (2019)

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

 1. "Teatrikooli vilistlased — Vanalinna Hariduskolleegium". www.vhk.ee. Vaadatud 11. jaanuaril 2024.
 2. "Theatrumis tuleb esmaettekandele Shakespeare´i "Kaks veroonlast"". Eesti Päevaleht. Vaadatud 11. jaanuaril 2024.
 3. Kirik, Eesti (0001-11-30). "Superstaar Birgit Õigemeel on Tallinna Gospelkoori solist". Ajaleht Eesti Kirik. Vaadatud 2024-01-11. {{netiviide}}: kontrolli kuupäeva väärtust: |kuupäev= (juhend)
 4. "Superstaar Birgit Õigemeel mattub töösse" parnupostimees.ee, 10.07.2007.
 5. Birgit saavutas rahvusvahelisel Baltic Song Contestil 2. koha. MySpace.com. 28. juuli 2010.
 6. Birgit Õigemeel augustis suvetuuril "Seite häält". MySpace.com. 30. juuli 2010.
 7. Jõulutuuri muusikud said ürgset maaelu tunda. ohtuleht.ee. 23. detsember 2010.
 8. Birgit Õigemeel sai muusikalis peaosa. ohtuleht.ee. 4. oktoober 2010.
 9. Birgit Õigemeel õppis setu keele ära naistemaailm.ee. Vaadatudl 27.10.2011.
 10. "Laulupealinna" laulustaarid ja –paigad on selgunud! elu24.ee. Vaadatud 27.10.2011.
 11. Saatest «Laulupealinn» lahkus finaali eel Kohila elu24.ee. Vaadatud 21.12.2011.
 12. "Laulupealinna" staarid annavad jõulukontserdi elu24.ee. Vaadatud 21.12.2011.
 13. Selgusid Eesti Laul 2012 poolfinalistid postimees.ee. Vaadatud 21.12.2012.
 14. Selgusid Eesti Laulu viimased finalistid elu24.ee Vaadatud 01.03.2012.
 15. "Eesti laulu" võitis Ott Lepland " ohtuleht.ee. Vaadatud 04.03.2012.
 16. ["Täienenud Swingers esitleb homsel Bastioni Aia avamisel värsket singlit! ]" publik.ee. Vaadatud 10.07.2012.
 17. "Birgit Õigemeele ja Mihkel Mattisen, Jõulud südames"" mistoimub.ee. Vaadatud 15.12.2012.
 18. "KUULA: Birgit Õigemeelel ilmus enne jõulutuuri uus singel!" publik.ee. Vaadatud 15.12.2012.
 19. "Violina pürgib suvise singliga Eestist välja, Birgit aitab vokaaliga kaasa!". Originaali arhiivikoopia seisuga 9. juuni 2013. Vaadatud 24. mail 2013.
 20. 2 QUICK START sõidab juubelituurile![alaline kõdulink]
 21. Birgit Õigemeel - Nii täiuslik see
 22. Birgit Õigemeel avaldas uue loo "Olen loodud rändama". ERR Menu, 31.10.2013.
 23. "Birgit Õigemeel" allstarz.ee.
 24. "Birgit Õigemeel" allstarz.ee
 25. "Video ja galerii! "Laula mu laulu" kõik osalejad selgunud" elu24.postimees.ee, 17.09.2014.
 26. "Uus tantsutäht Birgit Sarrap: ma arvasin, et ma mitte kunagi selles saates ei osale". TV3. 26.09.2022.
 27. Krista Kiin. Birgit Sarrap: väikesed rõõmud argipäevas Buduaar/TV3, 25.10.2023.
 28. ETV vahetab aastat heas seltskonnas ERR Menu, 29.12.2023.
 29. "Õed Õigemeeled @ Kolmeraudne - video Dailymotion". Dailymotion (inglise). 21. oktoober 2011. Vaadatud 11. jaanuaril 2024.
 30. Birgit Õigemeel ja Indrek Sarrap abiellusid!, Õhtuleht, 18.03.2015.
 31. Birgit Õigemeel näitas Eestile esmakordselt oma poega!, Delfi, 02.12.2013.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]

Eelnev
"Eesti otsib superstaari" võitja
esimene hooaeg (2007)
Järgnev
Jana Kask
Eelnev
Kerli
2009
Eesti Muusikaauhinnad
Aasta naisartist

2010
Järgnev
Lenna
2011