Mikk Mäe

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Mikk Mäe 2015. aastal

Mikk Mäe (sündinud 19. augustil 1996 Tallinnas) on eesti laulja,Tallinna Ülikooli (TLÜ) tudeng ja Eesti Rahvusringhäälingu töötaja.

Mikk Mäe lõpetas 2015. aastal Tallinna 21. Kooli, kus tema muusikaõpetajaks oli Lydia Rahula. Lydia Rahula käe all laulis ta aastaid ka Tallinna Poistekooris, kus oli ka solist.

Sama aasta sügisel jätkas ta õpinguid Tallinna Ülikoolis informaatika erialal.[1]

Aastal 2015 osales ta telesaates "Eesti otsib superstaari", kus ta jäi neljandaks. Sügisel 2015 osales ta ka telesaates "Su nägu kõlab tuttavalt".[2]

Hetkel õpib Mikk Mäe Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi (BFM) magistratuuris Nüüdismeedia telemooduli õppekaval.

Heliplaadid[muuda | muuda lähteteksti]

Juunis 2015 ilmus Mikk Mäel debüütsingel "Lõkke ääres". Muusika autor oli Hendrik Sal-Saller ja sõnad kirjutas Berit Sal-Saller. Loo produtsent oli Tomi Rahula.[3]

17. septembril 2015 ilmus teine singel "Rahutu".

19. novembril 2015 ilmus kolmas singel "Meie aeg on käes" [4]. Muusika autor oli Tomi Rahula, sõnade autorid olid Anni Rahula ja Kristjan Vardja. Loo produtsent oli Tomi Rahula.

3. detsembril 2015 ilmus Mikk Mäe omanimeline debüütplaat. Plaadil on kokku 12 laulu.

24. märtsil 2016 ilmus neljas singel "Dilemma". See oli esimene lugu, millele tehti ka muusikavideo (näitleja Ajjar Ausma). Muusika on kirjutanud Tanel Padar, sõnad Maian Kärmas. Produtsendiks oli Tomi Rahula.

18. mail 2016 ilmus viies singel "Nüüd püüa päeva".[5]

Tema viimane laul oli aastal 2018 lugu avalikustatud "Kuu".

Mikk Mäe on teinud kaasa Cartooni ja Futuristiku laulus "C U Again", mis avaldati 2016. aasta lõpus.

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Mikk Mäe isa on Aivar Mäe.[6]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]