Terevisioon

Allikas: Vikipeedia
TEREVISIOON
Tüüp Hommiku televisioon
Riik Eesti Eesti
Esimene saade 5. veebruar 2001
Saatejuhid Piret Järvis (2017–)
Martin Veisman (2017–)
Eero Reinu (2017)
Katrin Viirpalu (2009–)
Urmas Vaino (2009–2016)
Tuuli Koch
Meelis Kompus
Liis Lusmägi
Priit Kuusk
Kaileen Mägi
Toomas Luhats
Katrin Vaga
Marko Reikop (2001–2006)
Anu Välba (2001–2006)
Režissöörid Sander Allikmäe
Rait-Roland Veskemaa
Toimetajad Kristi Sobak
Lauri Kool
Reimo Sildvee
Produtsent Piret Priisaar
Asukoht ETV teine stuudio
Gonsiori tänav 27
Eetriaeg 6.55 - 8.55 (2 tundi)
Telekanal Eesti Televisioon
Kodulehekülg http://etv.err.ee/l/meelelahutus/terevisioon

"Terevisioon" on Eesti Televisiooni hommikuprogramm, mis on eetris igal argipäeval.

Saade on eetris alates 2001. aasta veebruarist. Hooajast 2008/2009 on saate algusaeg 6.55 ning kordus läheb eetrisse pärast kolmveerandtunnist pausi. Varasematel hooaegadel algas saade kell 6.25 ja kordus 8.45.

Esimesed saatejuhid olid 2006. aasta juunini esmaspäevast neljapäevani Marko Reikop ja Anu Välba Tallinnas, reedeti edastati "Terevisiooni" ETV Tartu stuudiost, kus saatejuhte sageli vahetati (Ave Marleen, Andres Panksepp, Toomas Talts, Liina Randpere, Andero Uusberg jt). 2006. aasta sügishooajast loobuti Tartu stuudio saadetest.

Pärast Välbat ja Reikopit valiti saatejuhtideks kordamööda üle nädala eetris käivad Kaileen Mägi ja Priit Kuusk ning Katrin Vaga ja Toomas Luhats. Enne hooaja lõppu lahkus saatest Vaga, kuna suundus Eesti Rahvusringhäälingu korrespondendiks Brüsselisse. Saatejuhiks sai raadioajakirjanik Liis Lusmägi. Priit Kuuske asendas kevadhooaja lõpus tema jalgrattamatka ajal Meelis Kompus. Alates sügisest 2007 juhtis Luhatsiga saadet ajalehe Postimees ajakirjanik Tuuli Koch, kuna Lusmägi suundus lapsehoolduspuhkusele. Alates kevadhooajast 2009 vahetas Tuuli Kochi omakorda välja Elis Aunaste.

2009. aasta sügisel jätkusid "Terevisiooni" saated uue stuudiokujunduse ja uue sisuga. Saatejuhtideks valiti Katrin Viirpalu ja Urmas Vaino.

2016. aastal lahkus Urmas Vaino saatejuhi kohalt ja uueks saatejuhiks valiti Eero Reinu.

"Terevisiooni" eeltoimetaja oli esimestel hooaegadel Ivo Laev, kellele hooajal 2009/2010 lisandus Rasmus Kagge. Hiljem on toimetajaid vahetatud (Tiiu Laks, Janek Luts jt). Otsestuudios kajastatakse olulisi päevateemasid, kõlab muusika ning lastele on eetris multifilm. Saates lõid esimestel hooaegadel kaasa kokad (Maire Suitsu, Indrek Kivisalu, Vesta Reest jpt), kes valmistasid saate jooksul mitmesuguseid küpsetisi või roogi. Hiljem regulaarsest köögirubriigist loobuti.

Saates on igal täis- ja pooltunnil uudised, mida on eri hooaegadel vahendanud Monika Tamla, Kadri Hinrikus, Mari Torga, Meelis Kompus ja Kerli Dello. Uudiste eeltoimetajad on olnud Toomas Pott, Silver Kuusik, Elo Ellermaa jt. Hooajast 2014/2015 vahendavad teleekraanil uudiseid Liisu Lass ja Elo Ellermaa.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]