Mine sisu juurde

Anna Sahlene

Allikas: Vikipeedia
(Ümber suunatud leheküljelt Sahlene)
Anna Sahlene (2008)

Anna Sahlene, aastani 2005 esinejanimega Sahlene, kodanikunimega Anna Cecilia Sahlin (sündinud 11. mail 1976 Söderhamnis) on rootsi laulja.

Anna sündis seitsmelapselises peres vanima lapsena. Tal oli kolm venda ja kolm õde. Mõlemad vanemad olid musikaalsed. Anna õppis varakult laulma ning mängima tšellot, kitarri, oboed ja klaverit.

Esimesed sammud kuulsuse teel tegi Anna näitlejana. Ta mängis 1986 filmis "Bullerby küla lapsed" ("Alla vi barn i Bullerbyn") Annat. 1987. aastal valmis filmile järg "Veel Bullerby küla lastest ("Mer om oss barn i Bullerbyn"), kus ta mängis samuti Annat. Mõlema filmi tiitrites oli kirjas tema kodanikunimi Anna Sahlin. Nende kahe filmiga tema näitlejakarjäär lõppes.

18-aastaselt kolis Anna Stockholmi, kus püüdis hakata lauljaks. Ta oli mitu aastat gospelikoori One Voice liige. One Voice laulis aeg-ajalt tausta kuulsatele rootsi lauljatele, näiteks Carola Häggkvistile ja Robynile – viimane on Annast noorem. 2000 avaldas ta oma esiksingli "The Little Voice". Sellest ajast esines ta nime Sahlene all. Esiksingel ei saanud kuulsaks enne 2004. aastat, kui seda kaverdas Hilary Duff, kuigi täielikult muudetud sõnadega. Rootsi muusikaedetabelis ei suutnud "The Little Voice" tõusta 50 parema sekka.

Eurovisiooni lauluvõistlus[muuda | muuda lähteteksti]

Sahlene on osalenud lauluvõistlusel korduvalt, kuid peamiselt taustalauljana. 1999. aasta Eurovisioonil laulis ta tausta Charlotte Nilssonile, kelle laul "Take Me to Your Heaven" võitis. 2000. aasta Eurovisioonil laulis One Voice tausta Malta lauljale Claudette Pace'ile, kes saavutas 9. koha lauluga "Desire".

Solistina esines Sahlene 2002. aasta Eurovisioonil, mis toimus Tallinnas Saku Suurhallis. Ta esitas Jana Hallase, Ilmar Laisaare, Pearu Pauluse ja Alar Kotkase laulu "Runaway" ja saavutas 3. koha. Sahlene oli viimase hetke valik selle laulu esitamiseks pärast seda, kui seda esialgu esitama pidanud Eda-Ines Etti keeldus osalemast. Rootsi singlite edetabelis püsis "Runaway" 14 nädalat ja parimaks jäi 20. koht.

2003 osales Sahlene Eurovisiooni Rootsi eelvoorus Melodifestivalenil lauluga "We're Unbreakable". Ise kinnitas ta, et ei loodagi võita, vaid oma laulule reklaami teha, sest rootslased ei vali kaht aastat järjest Eurovisioonile sama esinejat. Tema laul jäi 4. eelvoorus 5. kohale ega pääsenud finaali.

Alates 2005. aasta jaanuarist esineb ta nime Anna Sahlene all. Siis ilmus tema esimene singel "Creeps" albumilt "Photograph". See jõudis Rootsi singlite edetabelis 28. ja Soomes 13. kohale.

2006 osales Sahlene Melodifestivalenil lauluga "This Woman". See saavutas 1. eelvoorus 5. koha ja langes välja. Kuid see jõudis esimese Anna Sahlene singlina pärast "Runawayd" Rootsi singlite edetabelis 20 parema sekka: see oli edetabelis 8 nädalat ja kõrgeimaks jäi 19. koht.

2008 osales Sahlene koos Maria Haukaas Storengiga Melodifestivalenil lauluga "Killing Me Tenderly", mis jäi 4. eelvoorus 7. kohale ja langes välja. See anti ka singlina välja ja Anna Sahlene saavutas sellega oma kõigi aegade kõrgeima koha Rootsi singlite edetabelis, 10. koha, kuigi lugu oli edetabelis kõigest 3 nädalat.

Ta laulis tausta ka 2016. aasta ning 2019. aasta Eurovisioonil vastavalt Austraalia ja Suurbritannia loole.

Teatritöö[muuda | muuda lähteteksti]

Sahlene on osalenud mitmes muusikalis. Muuhulgas on tal olnud roll muusikalis "Jeesus Kristus superstaar" (Maarja Magdaleena).

Eraelu[muuda | muuda lähteteksti]

Anna Sahlene elab Stockholmis. Tal on kaks last.

Diskograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Albumid ja singlid[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]