Mine sisu juurde

Vanalinna Hariduskolleegium

Allikas: Vikipeedia
(Ümber suunatud leheküljelt Tallinna Vanalinna Hariduskolleegium)
Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumi esindus XI noorte laulu- ja tantsupeo rongkäigus

Vanalinna Hariduskolleegium (VHK) on 1992. aastal Kersti Nigeseni asutatud[viide?] munitsipaalne kristliku suunitlusega üldhariduskool Tallinnas.

Kool üritab integreerida kultuuri ja haridust ning anda üldharidust süvendatud ajalootunnetuse ja süvendatud muusika- ja kunstiharidusega.[1] VHK tugineb kristlikule väärtussüsteemile. VHK töötajad ja õpilased ei tohi seada kristlikke tõdesid ja väärtusi kahtluse alla, neid ignoreerida ega naeruvääristada.[2]

Peamised struktuuriüksused[muuda | muuda lähteteksti]

VHK peamised struktuuriüksused on VHK Gümnaasium (Vene tänav 22), VHK Põhikool (Vene tänav 15/Pühavaimu 8), VHK Muusikakool (Uus tänav 32-34), VHK Kunstimaja (Olevimägi 8), Vanalinna Muusikamaja (Uus tänav 16c) ja Aiake. Nendes osakondades põimub regulaarne õpe ateljeede, stuudiote ja ringide tegevusega ning kunstnike ja muusikute individuaalne ja kollektiivne loome.

Peale ülalnimetatud osakondade kindlustab VHK kui terviku tööd rida teenistusi: terviseteenistus, teabeteenistus, raamatukogu, finantsteenistus, majandusteenistus ja toitlustusteenistus. HK koolide ja majade integratsiooni tagavad ka mitmesugused HK allüksusi läbivad programmid: folkloori-, kunsti-, muusika-, ajaloo-, võõrkeelte, liikumise, tasandus- ja kompensatsiooniprogramm. Nende kaudu püütakse kooskõlastada allüksuste õppekavu, õpilaste ja töötajate arusaamu ja teadmisi.

Kooli vilistlasi[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Vanalinna Hariduskolleegium: Tutvustus
  2. VHK. "VHK pedagoogiline kontseptsioon".

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]