Eesti siseminister

Allikas: Vikipeedia
(Ümber suunatud leheküljelt Eesti Vabariigi siseminister)
Hanno Pevkur, 2011. Foto: Kaupo Kikkas.

Eesti siseminister on Vabariigi Valitsuse liige. Eesti siseminister juhib Siseministeeriumi ning korraldab ministeeriumi valitsemisalasse kuuluvaid küsimusi riigi sisejulgeoleku tagamise ja avaliku korra kaitsmise, riigipiiri valvamise ja kaitsmise ning piirirežiimi tagamise, kriisireguleerimise, riigireservi ning tuletõrje- ja päästetööde ning kodakondsuse ja migratsiooniga seotud asjade korraldamisel.

26. märtsil 2014 ametisse astunud Taavi Rõivase esimeses valitsuses ühendati siseministri ja seni portfellita ministrina siseministeeriumi juures tegutsenud regionaalministri ametikohad. Siseministeeriumit kureeriva ministri uueks ametinimetuseks sai sise- ja regionaalminister.

Siseminister otsustab ministeeriumi hallatavate riigiasutuste moodustamise ning kinnitab nende põhimääruse, struktuuri ja töökorralduse. Lisaks annab minister Vabariigi Valitsusele aru ministeeriumi tegevusest.

Siseminister esitab Vabariigi Valitsusele ettepanekuid ministeeriumi eelarve ning vajaduse korral lisaeelarve kohta.

Ühtlasi otsustab ta eelarvevahendite kasutamise üle ning jälgib eelarve täitmist. Minister kinnitab riigieelarvest lähtudes ka ministeeriumi valitsemisala riigiasutuste eelarved.

Praegune siseminister on Hanno Pevkur.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]