Art déco

Allikas: Vikipeedia

Art déco oli populaarne kunstisuund aastail 1925–1940. Eriti populaarne oli ta sisekujunduses aga samas kasutati teda arhitektuuris ja tööstusdisainis ning ka maalikunstis, skulptuuris, fotograafias, filmikunstis ja mujalgi.

Ta on segu uusklassitsismist, konstruktivismist, kubismist, modernismist, juugendist ja futurismist. Art déco on puhtalt dekoratiivkunst. Art déco näiteid leiab kõikjalt maailmast, peamiselt küll Euroopast ja USA-st. Ilmselt kaks selle suuna tuntuimat arhitektuurinäidet on Chrysler Building ja Empire State Building New Yorgis.

Teisi tuntud ehitisi: Rockefeller Center, Buffalo linnavalitsuse hoone, kabaree Folies Bergère fassaad.

Art déco kaotas oma populaarsuse 1940. aastatel, kuid on hiljem 1980. aastatel taaselustunud graafilises disainis.


20. sajandi kunst
EkspressionismDer Blaue ReiterDie BrückeFovismKubismFuturismLutšismAbstraktsionismLüüriline abstraktsionismOrfismSuprematismDadaismMetafüüsiline maalPurismArt décoNeoplastitsismUusasjalikkusMuralismoSürrealismDe StijlSotsialistlik realismAvangardismNonfiguratiivne kunstAbstraktne ekspressionismBauhausNeodadaArt brutAction paintingCobraFunk artInformalismKineetiline kunstPopkunstOpkunstVideokunstUusrealismMinimalismMaakunstNarratiivfiguratsioonFluxusKontseptuaalkunstB.M.P.T.Body-artHappeningPerformanceArte poveraHüperrealismPostmodernismFotokunstPostminimalismGrafitiUus subjektiivsusTransavangardUusfovismBad paintingUusfiguratiivsusOuPeinPo