Kasutaja arutelu:Oop/Arhiiv

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Tere tulemast eesti Vikipeediasse, Oop! Andres 19:58, 8 Oct 2004 (UTC)


Kuna ei leidnud sobivat malli ja ei osanud seda ka ümber teha siis kasutasin olemasolevat ja leidsin, et hiljem on lihtsam selle kohta küsida. Siit siis ka küsimus, kuidas teha sobivat riigi/geograafilist malli? MartinSakur (arutelu) 7. november 2012, kell 13:01 (EET)Vasta[vasta]

Leidsin "Endiste Riikide" malli...Pealkirja ja artikli nimevahetust ei oska teha, kuid artikli arutelu lehel on sellest ka juttu.... MartinSakur (arutelu) 7. november 2012, kell 14:14 (EET)Vasta[vasta]


Ka mina kirjutaks parema meelega Tuula mitte Tula, sest eesti keeles minu teada on põhimõte, et õigekiri peaks võimalikult palju sarnanema hääldusele. Võibolla on sellest põhimõttest loobuma hakatud, seda ma ei tea. Parandasin sellepärast, et kohanimede õigekirja alal oleme tavaliselt eeskujuks võtnud Peeter Pälli kohanimede andmebaasi, mis peab õigeks nimekujuks Tula. Vaielda sel teemal muidugi ei ole mõtet. Kui ka teised leiavad, et Tula asemel peaks olema Tuula, siis minugipoolest. Siim 16:45, 1 Nov 2004 (UTC)

Vikipeedias oleme kokku leppinud, et kasutame võimaluse korral KNAB-i soovitusi. Kui seal on öeldud, et "Tuula" on mööndav, siis võib äärmisel juhul (parem siiski mitte) tekstis olla ka "Tuula", kuid artikli pealkiri peaks olema "Tula". Selles asjas on norme muudetud, nüüd kirjutatakse ka näiteks "Samara". Me ei kasuta KNAB-i soovitusi ainult juhul, kui see ei ole tehniliselt võimalik, ning samuti erandina Lõuna-Korea nimede puhul. Nende puhul oleme lihtsalt Pällist ette jõudnud. Andres 17:07, 1 Nov 2004 (UTC)

Filosoofia on põhiliselt mnu kirjutatud. Osa on tõlgitud/kohendatud inglise vikist (ühest varasemast variandist). Olen lisanud ainult lause selle kohta, et filosoofia defineerimine on ise filosoofiline probleem, ning alajaotuse filosoofia terminoloogia kohta. Selle vorm on küll pisut liigsõnaline (võid ju stiili kohendada), aga minu arvates ei ole seal midagi vaieldavat (kui on, siis esita vastuväited), samas aga on see filosoofia õppimise alustajale minu meelest vajalik info. Kokkusulatamine ei ole praegu eriline probleem, sest selleks tuleb praegusest variandist võtta ainult alajaotus terminoloogiast ja viidete blokid. Palun tee seda, sest Sinu praegune variant on piisavalt hea. Kui on vaja seda modifitseerida, võib seda teha ka oma pealkirja all, kust ta on palju paremini leitav. Andres 17:07, 1 Nov 2004 (UTC)


Tahaksin Sind üles seada administraatorikandidaadiks. Kas oled nõus? Andres 16:50, 13 Nov 2004 (UTC)

Oled nüüd administraator. Andres 19:07, 20 Nov 2004 (UTC)


Soovitan kategooriate nimedeks "Sündinud 1924" ja "Surnud 1957". Andres 11:56, 9 Dec 2004 (UTC)

Ma juba ehmatasingi, nähes lehte pealkirjaga "In memoriam 2004". Nii on parem jah.
Arvan, et äsja surnud isikute lehekülje pealkirjana oleks siiski parem "In memoriam ...", sest muidu on see lugupidamatu. Ma ei tea ainult, kui kaugesse minevikku seda tuleks laiendada. Võib-olla 21. sajandi piires. Varasema aja puhul peaks olema "Surnud ...". Kategooriate puhul seda piirangut pole minu arvates tarvis. Andres 15:47, 9 Dec 2004 (UTC)
Pakuksin natuke igavikulisema lähenemisega, et "In memoriam" võiks olla jooksva aasta koolnukesed. Ehk võib-olla aasta alguses mõnda aega eelmise aasta omad ka. Kaua neid ikka leinata jõuab, uued tulevad peale ja puha, pealegi on teatmeteose ylesanne rohkem infot anda kui mälestada. ENEs pole näiteks sedagi. --Oop 19:54, 9 Dec 2004 (UTC)
Pakuksin niisugust kompromissi: jooksva ja eelmise aasta surnud. Erinevalt Vikipeediast ei saa ENE ajaga kaasas käia. Ja ENE-s ei ole ka surnute nimekirju, kuid see tuleb pigem ruumipuudusest: võiks ju koostada ka 100 aastat tagasi surnute nimekirju. Peale selle, info andmisel tuleb säilitada taktitunnet. Mind igatahes haavaks, kui ma leiaksin äsja surnud sõbra nime leheküljelt "Surnud 2004" või ka "Surnud 2003". Pealkiri ei pruugiks olla "In memoriam", aga paremat ma ei tea. Andres 08:15, 10 Dec 2004 (UTC)
Võib-olla ju kaks asja: loetelu "in memoriam..." aga kategooria võib-olla, et ikkagi panna "surnud ..." ?? - Ahsoous 23:46, 10 Dec 2004 (UTC)
Jah, nii ma mõtlesingi. Andres 05:31, 11 Dec 2004 (UTC)

Palun lõpeta selliste kategooriate määramine, mille kustutamise üle käib arutelu. See, et sa määrad artiklitele kategooriaks nii sotsiaal- kui ka humanitaarteadused näitab seda, et sa ei tee neil mõisteil vahet. Siim 12:56, 12 Dec 2004 (UTC)

Tegelikult ei näita. Nagu yteldud, võiks minu poolest sotsiaalteadused kuuluda ryhmana humanitaarteaduste alla, samas on inimesi, kes seda ei aktsepteeri. Sellepärast saigi pandud mõlemad. Mis puutub kategoriseerimisse, siis aga palun. Ehkki senise diskussiooni valguses võime jäädagi kordama argumente "minu meelest on vaja" ja "minu meelest pole vaja". Las lahendab kysimuse keegi muu, minu poolest kuidas iganes. --Oop 13:01, 12 Dec 2004 (UTC)

Mulle meeldisid Sinu näpunäited Atsile. Need võiks kuskile eraldi välja panna. Andres 21:00, 4 Jan 2005 (UTC)

Mulle meeldisid nad ka. Tegelikult peaks selline koostamisjuhis olema kõigi asjalike tegijate poolt täiendatud, systematiseeritud, yhtlustatud ja silmatorkavalt esilehel. Samas peaks siis olema ka link teisele lehele, kus oleks konkreetsed kujundusnõuanded. Praegu pole meil isegi NPOV-lehte ja see annab tegelikult juba tunda. (Mul isiklikult on ka kuri kujutlus, et esilehelt võiks olla link lehele Vikipeedia:Miks Leon risti löödi?, umbes nagu pealuu teiba otsas sildiga "Meie linnakeses käitutakse viisakalt." Aga see oleks vist liiga isiklik, ehkki eksemplumi yhes kohas käsitlemine oleks kahtlemata mõjusam kui järelduste ja õpetussõnade laiali jagamine. "Sina ei taha ju tema moodi olla, ega ju?" on alati efektiivne pedagoogiline võte. See selleks.) Kunagi tahaks neid korralikult teha, aga aega ei ole. Ohjah. --Oop 21:16, 4 Jan 2005 (UTC)
vat avalehel on jaotis abiks uuele kasutajale - võiks ehk sinna teha (jaotusesse tööta kaasa) artikli 'nõuandeid artikli kirjutajale' või midagi taolist ... (tuleb meelde ka aastalõpuaegne vist metsjeesuse ettepanek) - Ahsoous 23:02, 4 Jan 2005 (UTC)

"Maine" ...ja USA osariikide artiklid[muuda lähteteksti]

"Maine"-el on tõesti veel mitmeid tähendusi eesti keeles, lisan sinna märkustesse.

Valmistan seda tabelit arutelu/"küsitluse" jätkuks mille algatasin USA:arutelu all. Aktiivse vikipedistina lisad ehk ka oma arvamuse sellele. :o) --TarmoK 22:45, 12 Feb 2005 (UTC)

<font> -tag[muuda lähteteksti]

Tere! panin tähele et oled lisanud Hongkongi artiklisse <font> -tagi. <font> -tagid ilma argumentideta ei tee midagi ja niimoodi ei ole muuda ta teksti väljanägemist. Oli sul soov selle lisamisega muuta teksti välja nägemist? Võin aidata nende HTML -tagidega siis kui abi on vaja.

Huvitav. Hea teada ja tulevikus tähelepanu pöörata sellele. Prooviisn seal Hongkongi artiklis ja vähemalt mul küll vahet ei olnud, kui need tagid olid sealt ära, nii et võtsin need nüüd ära (mida vähem koodi seda lihtsam redigeerida) --TarmoK 15:51, 17 Feb 2005 (UTC)
P.S Sry, enne ununes "allkiri"

kas mõtlesid seda http://et.wikipedia.org/wiki/Vikipeedia:Kategooriate_portaal ning arutelu selle juures


Tänan ABI paranduse eest, mida te tegite!!! Aga KES te olete? (Kasutaja:Suursaadik)


Tere, Oop, üle hulga aja! Andres 18. juuli 2008, kell 15:00 (UTC)

Aitäh, teret tarvis. --Oop 23. juuli 2008, kell 07:36 (UTC)

Tere, Oop! külamees Nagu Külamehe sinupoolses arutelus kirjutasin: olen loo Kasepää küla Peipsi ääres autor. Helista 5117782 ja vestleme soovi korral. Arvuti kasutamisel olen oskamatu ja praegugi kirjutan sulle teiste eeskujul, arvutit kasutan ka harva.18. nov. kell 18:10.

Hi! could you translate this words onto English to me please?

KOGUKONNAVÄRAV

Legaalsus Vikisisene viitamine Kategoriseerimine Kategooriad Mallid

Filmid Kirjandus Tuvastamatud Vanasõnad Inimesed Kuvatud andmed võivad olla vananenud, uuenda neid.

VALITUD LEHED Inimesed Kirjanduslikud teosed Televisioonisaated Vanasõnad Teemad UUED LEHEKÜLJED

Thanks a lot for your help. --Jeneme 28. juuli 2008, kell 18:20 (UTC)

Laulja-laulukirjutaja[muuda lähteteksti]

Andres soovitas Sinu käest küsida, kuidas "laulja-laulukirjutaja" en:Singer-songwriter ja "laulukirjutaja" en:Songwriter paremini öelda. Portaalis olen tõlkinud alati nii ja nüüd proovisin ka artiklisse Kate Bush. --Tiuks 28. juuli 2008, kell 22:00 (UTC)


Tõstsin filosoofia "päris artiklist" osa materjali artiklisse Filosoofia. Arvan, et nüüd võiks selle artikli kallal töötada ühes kohas. Andres 5. september 2008, kell 14:22 (UTC)


Palun vaata Arutelu:Abreviatuur. Andres 26. oktoober 2008, kell 09:51 (UTC)


Palun hoidu halvustavatena tõlgendatavatest märkustest teiste kirjutajate ja artiklites kirjeldatud isikute kohta. Andres 19. veebruar 2010, kell 23:35 (UTC)

Ohjah. Tõsi. Eks ole hullematki nähtud kui see viimane juhtum. Teisalt - mu esmane reaktsioon oleks tekitada huvitavate ideedega inimeste jaoks kategooria "Šarlatanid", aga see ei läheks ammugi. --Oop 19. veebruar 2010, kell 23:55 (UTC)
Aitäh, et Sa minu märkuse peale ei pahanda. Andres 19. veebruar 2010, kell 23:59 (UTC)
Palun-palun. Tean ise ka, et mul on äkiline iseloom ja terav keel, aga see-eest pean kaua viha. Suurepärane kombinatsioon. --Oop 20. veebruar 2010, kell 00:03 (UTC)

Aitäh! Ave Maria 8. märts 2011, kell 18:03 (EET)Vasta[vasta]

Mille eest? Mis ma jälle tegin? --Oop 8. märts 2011, kell 19:37 (EET)Vasta[vasta]

Tõlketalgute lõpetamine[muuda lähteteksti]

Tere!

Tõlketalgud on nüüd läbi. Kutsume Teid 17. juunil kell 16 Euroopa Liidu majja, kus pakutakse talgute lõpetamise puhul jooke ja suupisteid. Seal selgub ka, milliste talguliste panus seekord kõige väärtuslikumaks osutus ja antakse kätte kingitused: 1000-eurone reisitšekk, Rahva Raamatu kinkekaardid ning Tallinna Ülikooli kirjastuse raamatud.

Euroopa Liidu maja asub Tallinnas aadressil Rävala pst 4 (sissepääs Laikmaa tänavalt, Kaubamaja vastast). Üritusel osalemiseks ja kingituse vastuvõtmiseks saatke palun meile oma pärisnimi, mida ei avalikustata. Palun vastake kindlasti, kas saate üritusel osaleda.

Lugupidamisega

Rita Niineste

Euroopa Komisjoni esindus Eestis

e-post: rita.niineste@ec.europa.eu

Ma olen varem ka märganud, et mõnel inimesel on naljakas komme kysida vastust aadressile, kust tuleb teade "Mind ei ole kontoris". Omapärane suhtlusviis, tõepoolest. --Oop 15. juuni 2011, kell 08:22 (EEST)Vasta[vasta]
Jah, nii see tõepoolest on, et inimestel on tööülesandeid, mis sunnivad neid aeg-ajalt viibima kontorist väljas. Kahjuks nende meiliaadress sellest ei muutu ja vastavat teadet personaliseerida ei ole võimalik. Mul on kahju, et see Teile haiget teeb. Loodan, et reedel siiski kohtume. Rita 15. juuni 2011, kell 17:27 (EEST)Vasta[vasta]
Tõenäoliselt siiski mitte. Vastuse tooni järgi otsustades tundub, et haiget tegin hoopis mina. Mu kavatsus see kyll polnud; olen lihtsalt pidanud kummaliselt sageli mõistatama, kas või millal keegi mult algselt justkui kysitud kirja loeb või kas see kedagi õigupoolest huvitabki. Ilmselt oleks mõistlik järgmisi sedalaadi juhtumeid vältida, muidu ytlen oma rumaluses veel kogemata midagi pahasti. Ilusat reedet ilma ebameeldivate inimesteta. --Oop 16. juuni 2011, kell 09:03 (EEST)Vasta[vasta]
Oop, mis Sa jamad, tule ikka. Sa ei ütle kunagi suuliselt kellelegi midagi pahasti:)
Tolle vastuse järgi on ju näha, millal Su kirja lugema hakatakse. Andres 16. juuni 2011, kell 09:19 (EEST)Vasta[vasta]
Mul on kuri kahtlus, et veidi mõtlematust sõnakasutusest hoolimata olete Te justnimelt meeldiv inimene, mistõttu loodaksin väga Teid siiski reedel näha ja Teiega lähemat tutvust teha. Rita 16. juuni 2011, kell 10:58 (EEST)Vasta[vasta]

KunstiteoseFoto[muuda lähteteksti]

Kui pildistad autori6igustega kaitstud objekti, siis lisa Mall:KunstiteoseFoto. Aga ylej22nud fotod soovitan ikkagi Commonsisse panna.--WooteleF 9. august 2011, kell 14:25 (EEST)Vasta[vasta]

Ohjah, eks ma mõtlen selle peale. --Oop 9. august 2011, kell 14:36 (EEST)Vasta[vasta]
Commonsis muide on siuke viisard, millega saab mitu-mitu pilti korraga hästi lihtsalt laadida. Nii et parem kui kunagi varem! Adeliine 17. august 2011, kell 21:29 (EEST)Vasta[vasta]

Eriti võiks Commonsis olla need paarkümmend sinu pilti (v.a uuemad hooned), mida artikleis ei kasutata. Commonsis on nad (ka teiste vikide kasutajatele) kergemini leitavad. 88.196.241.249 24. august 2011, kell 10:32 (EEST)Vasta[vasta]

A little question[muuda lähteteksti]

Hello! I'm user from Poland. Do You know someone who can translate a few sentences about one Polish artist to the Estonian version? :) I'm talking about Józef Gosławski, the author of Chopin monument in Żelazowa Wola. Of course, only few words, like in, e.g., Italian or German version... Regards! TR 14. august 2011, kell 22:39 (EEST)Vasta[vasta]

Quite possible. --Oop 15. august 2011, kell 00:30 (EEST)Vasta[vasta]
Thank You very much! :) Greetings from Warsaw! TR 15. august 2011, kell 00:37 (EEST)Vasta[vasta]
You're welcome. Glad to be of use. --Oop 15. august 2011, kell 00:38 (EEST)Vasta[vasta]
I also thank you that you wrote a really long article about my town - Żagań. Saganum 19. august 2011, kell 01:58 (EEST)Vasta[vasta]
Just a little summary. Enjoy. --Oop 19. august 2011, kell 08:13 (EEST)Vasta[vasta]

Oop, hea mees, kas Sa nüüd natuke emotsiooni ajel liiale ei läinud selle kustutamisega? Asi oli ju korralikult läbi rääkimata ja kui üleslaadimine oli mõne meelest "läbimõtlematu", siis nii kiire ja poole debati pealt kustutamine näikse seda veel enam olevat. Lihtsalt kahju hakkas nendest hävitatud piltidest mul kui viimaseid muudatusi vaatasin. -- Toomas 25. august 2011, kell 23:52 (EEST)Vasta[vasta]

Noh, eks nad on mul endal ju arvutis alles. Võin alati kodus vaadata ja ehk salamisi mõnele sõbralegi näidata. --Oop 26. august 2011, kell 00:03 (EEST)Vasta[vasta]
Ma magasin vist midagi maha, kuid miks need pildid kustutati?--WooteleF 26. august 2011, kell 17:16 (EEST)Vasta[vasta]
ilmselt selle arutelu ajel. samas sinu jutu järgi sealsamas võiks selle need kustutamised justkui tagasi pöörata. -- Ohpuu 26. august 2011, kell 17:49 (EEST)Vasta[vasta]
Sai kõrini jah. Enne pööramisi jms soovitan kyll algse teematõstatajaga yhendust võtta. Ta tundubki sedalaadi kysimustega tegelevat. Muuseas, vaatasin yle artikli en:Estonia ning leidsin terve rea pilte, millel on tõenäoliselt autoriõigustega kaitstud ehitised: en:File:Tallinn-Tornimae.jpg, en:File:Emajõe Business Centre1 2008.JPG, en:File:Kohtla-Järve 2007 12.jpg, en:File:Tallinn Synagogue.jpg, en:File:Tallinn Modern House Mai 2008 1.jpg, en:File:Estonia National Opera.jpg, en:File:RR front view.jpg, en:File:Tallinna song festival.jpg. Loogiliselt jätkates tuleks need kõik kustutada. Ja ma pole veel uurinud, kuidas on lood logodega: en:File:A. Le Coq 2006.jpg, en:File:Saku Originaal 2009.jpg. Elame salastatud maal, härrased. --Oop 26. august 2011, kell 17:58 (EEST)Vasta[vasta]
Puänt: OTRS-systeem, mu eesel. Näiteks en:File:RR front view.jpg puhul on OTRS-is andnud loa kodanik Teet Malsroos. See on temast muidugi väga armas, ainult et sellise loa võin mina ka anda. Rahvusraamatukogu arhitekt on Raine Karp. Ytleks selle peale Commonsis arutelulehel midagi krõbedat, aga ma tegelikult ei poolda seda suurepärast ideed, et Eesti arhitektuur tuleks ära kaotada. Tallinna sünagoogi arhitektid on Lembit-Kaur Stöör ja Tõnis Kimmel, mitte Carles Tomás Martí. Vaevalt, et Emajõe ärikeskuse projekteeris lendav taldrik ehk Flying Saucer. (Okei, selle jaoks pole isegi OTRS-i.) Estonia teatri maja arhitekt ei ole Harri Rospu, kui tahes toredaid fotosid ta ka ei teeks; selle projekteerisid Armas Lindgren ja Wivi Lönni, maja renoveeriti 1940. aastate teisel poolel Alar Kotli ja Edgar Johan Kuusiku projektide järgi, kes pole teps mitte 70 aastat surnud. No ja nii edasi. Kokkuvõtteks: kuni fotograaf autoriõigusi jaotab, saab Commonsis Eesti arhitektuuri pilte hoida kyll, sest Eestis tegelikult kehtivast autoriõigusest ei tea keegi midagi ja ei huvitu ka. Ise oled loll, kui yleslaaditud pildile korrektse info kylge riputad. --Oop 25. november 2011, kell 09:04 (EET)Vasta[vasta]
kas Commons tegutseb Eestis? eestikeelne Vikipeedia tegutseb kyll Eestis, aga Commonsi koha pealt see nii kindel ei ole.
arhitektide liidule kirjutamine ja nendega asja arutamine oleks ka pikemas perspektiivis lahendus, kui kõik liikmed annaksid ykshaaval oma loa (digiallkirja mingile laiale inklusiivsele litsentsipaberile), aga praegu mina seda ette võtta ei jõua ega oska. ja pärijad ka veel, oh jah. Ohpuu 25. november 2011, kell 11:01 (EET)Vasta[vasta]
Ma arvan, et arhitektide liidule kirjutamine ei oleks lahendus. Tõsi, sealt võib saada nõusolekuid, kuid minu arust ei peaks ükski arhitekt (kunstnik vms.) loobuma vähimastki õigusest oma tööle. Ega meil mingi kommunism ei ole. Praeguse seaduse järgi on neid pilte võimalik kasutada ka teistes vikides, kus on vastav EDP olemas. Commonsis aga tuleb värvipurk kätte võtta ja majapiltidele {{move to et.wiki}} peale kritseldada.--WooteleF 25. november 2011, kell 12:40 (EET)Vasta[vasta]
Fotograafil ja arhitektil on kummalgi oma autoriõigus. Ma ei näe põhjust arvata, juskui oleks fotograaf (Malsroos, lendav taldrik jt) lisaks enda õigustest loobumisele ka arhitekti eest loa andnud. Tõsi, et need pildid tegelikult Commonsisse sobiks, peaks ka arhitekt projekti vaba litsentsi all avaldama – mida ta kindlasti tegema ei peaks. Pikne 25. november 2011, kell 13:19 (EET)
Kui täpne olla, siis piisab Commonsi jaoks sellest, kui arhitekt annab loa yht või paari konkreetset pilti tasuta ja piiranguteta levitada. Nagu ma aru saan, ei peaks nad seda luba muidugi mingil juhul andma, hoidku taevas selle eest. --Oop 25. november 2011, kell 14:32 (EET)Vasta[vasta]
Ma ei tea, kuidas paari konkreetse pildi jaoks arhitektuuriteose vabasse kasutusse andmine välja näeks. Võib-olla see on võimalik. Ühe pildi puhul oleks muidugi teisiti, arhitektile jääks ta töö ja leib alles? Pikne 25. november 2011, kell 14:48 (EET)
Asi pole nii hull. Arhitekt annab loa vaid nende teatud piltide avaldamiseks mõne vabama litsentsi all.--WooteleF 25. november 2011, kell 14:55 (EET)Vasta[vasta]
Täpselt. Milleks peaks hoone projekt vabasse kasutusse minema, kui sul on vaja luba hoone foto vabaks kasutamiseks? Siin ei tohiks küll mitte üksainus arhitekt selle vastu olla. 193.40.10.218 25. november 2011, kell 15:03 (EET)Vasta[vasta]
Võib-olla. Foto kui eraldiseisva teose võib pildistaja ise ka vaba litsentsi all avaldada, aga see ei muuda asja, et kujutatav arhitektuuriteos pole vaba. Kindlalt ei tea öelda, aga selline kahtlus mul on. Pikne 25. november 2011, kell 15:45 (EET)
Katsun selgitada lihtsalt ja aeglaselt nagu lasteaialapsele:
 1. Foto ja maja on kaks ise asja.
 2. Mõlemad on kunstiteosed.
 3. Foto on majast tuletud kunstiteos.
 4. Seega on foto avaldamiseks vaja nii foto autori kui ka maja autori luba.
 5. Kui mõlemad on nõus, võib teha fotoga, mis tahes.
 6. Kui foto autor on nõus, aga maja autor ei ole, ei tohi maja fotot äriliselt (=Commonsis) kasutada. Mitteäriliselt (=eestikeelses Vikipeedias) tohib.
 7. Foto ja maja on ikka veel kaks ise asja.
 8. Kui maja autor lubab teha midagi majast tehtud foto ehk tuletatud kunstiteosega, ei järeldu sellest maja kohta mitte midagi. Maja jääb sinna, kus ta on.
 9. Maja projekt niisamuti. Isegi juhul, kui pildistatakse mitte maja, vaid maja projekti.
 10. Maja ei ole fotost tuletatud kunstiteos. Maja oli enne. Foto tehti hiljem.
 11. Foto autor võib lubada mida tahes, maja asjus tema käest arvamust ei kysita.
 12. Kui ei saanud aru, alusta uuesti punktist 1. --Oop 25. november 2011, kell 16:01 (EET)Vasta[vasta]
See on sinu (kohati meelevaldne) arusaam. Pikne 25. november 2011, kell 16:04 (EET)
Jep, ainult et see meelevaldne arusaam põhineb autorikaitse seadusel ja tundide pikkustel konsultatsioonidel juristidega. Kindlam oleks muidugi kohtulahend, ent neid Eestis napib. Kindlasti on võimalik esitada konkureerivaid arusaamu, näiteks selliseid, mis autorikaitse seadusega kuidagi ei suhestu. Veel lihtsam on muidugi ebamääraselt mõmiseda, esitamata yhtki argumenti. "Kindluse mõttes ärme teeme mitte kunagi midagi" on kahtlemata yks täiesti tarvituskõlblik tegutsemisprintsiip. --Oop 25. november 2011, kell 16:20 (EET)Vasta[vasta]
Muide, kas tundide pikkustel konsultatsioonidel juristidega said vastuse ka logode-küsimusele? Majade-skulptuuride teemaga on ju tegelt ammu kõik selge.--WooteleF 25. november 2011, kell 16:38 (EET)Vasta[vasta]
Minu arusaam selles asjas ühtib Oopiga. Minus tekitas enne lihtsalt vastumeelt Ohpuu lause "kõik liikmed annaksid ykshaaval oma loa...". See jättis mulje nagu oleks eesmärgiks arhitektidele mingi asja pähemäärimine.--WooteleF 25. november 2011, kell 16:18 (EET)Vasta[vasta]
Jah, yks eesmärk võiks olla määrida arhitektidele pähe idee, et iga oma maja kohta 1 kuni x pilti vabaks lasta on põhimõtteliselt parem idee kui kõigil piltidel igaks juhuks otsas istuda. --Oop 25. november 2011, kell 16:20 (EET)Vasta[vasta]
midagi sellist ma mõtlesingi. meil ei ole kommunism, meil on võlaõigusseadus ja autoriõigusseadus, mille võimalusi saab kasutada. selleks tuleb aga inimestega rääkida, milliseid õigusi nad äriliselt tarvitada soovivad ja millised õigused vabaks lasta. pähemäärimine ehk oma asja reklaamimine pole ka seadusega keelatud, vaid sõnavabadusega mõistlikes piirides lubatud. ei maksa seda võimalust tingimata ette välistada. arhitekti digiallkiri kehtiva õigusega kooskõlas standardlepingule kataks õiguslikult Wikimedia Commonsi yhise tagumiku kõige paremini. a selleks on tarvis sõbraliku juristi koostööd ja autoriõiguste omanike moosimist. Ohpuu 25. november 2011, kell 18:21 (EET)Vasta[vasta]
No aga palun esita siis juristi seisukohad selles konkreetses küsimuses. Et näiteks majast foto tuletamine on tuletamine autorõiguse seaduse tähenduses pole lihtsalt usutav. Jah, vabandust, sa vist tunnistad argumentidena ainult ad hominem argumente, neid püüan tõesti vältida. Pikne 25. november 2011, kell 16:40 (EET)
mulle tundub just loogiline, et foto on majast tuletatud teos. või noh, olen professionaalsete ajalehes töötavate fotograafide käest kuulnud praeguse seaduse jõustamise aegu sama loogikaga tõlgendusi kui see siin yleval. ma paraku ei saa su argumentidest aru, Pikne. yrita oma seisukohti selgemini väljendada. Ohpuu 25. november 2011, kell 18:21 (EET)Vasta[vasta]

Palun pööra tähelepanu side- ja mõttekriipsu erinevusele. Mõttekriipsu leiad redigeerimiskasti alt. Andres 29. september 2011, kell 23:58 (EEST)Vasta[vasta]

Eks ma oskan neil vahet teha ja mõnel muulgi veel, keeletoimetaja ikkagi. Ainult pidevalt kuskilt kasti alt õige kriipsu otsimiseks olen lihtsalt liiga laisk. --Oop 30. september 2011, kell 00:08 (EEST)Vasta[vasta]
Teine võimalus on kopeerida kuskilt, näiteks tekstiredaktorist. Klaviatuurile saab nõudeklahvi ka panna. Andres 30. september 2011, kell 00:20 (EEST)Vasta[vasta]
Kõige lihtsam on tegelikult oma eelistuste alt kriipsuskript sisse lülitada. See on tööriistade all. --Epp 30. september 2011, kell 00:25 (EEST)Vasta[vasta]
No katsetame. --Oop 30. september 2011, kell 00:41 (EEST)Vasta[vasta]
Palun kasuta malli "JÄRJESTA:". Ivo 21. oktoober 2011, kell 21:31 (EEST)Vasta[vasta]

Thank you so much for starting the IAC and EstDomains articles :) WhisperToMe 6. november 2011, kell 17:04 (EET)Vasta[vasta]

You're welcome. --Oop 6. november 2011, kell 17:19 (EET)Vasta[vasta]
If you are interested in doing one more, there's Small Planet Airlines - The Estonian language website is at http://www.smallplanet.aero/ee/ - The English article is at en:Small Planet Airlines WhisperToMe 6. november 2011, kell 19:16 (EET)Vasta[vasta]
Don't get greedy. I don't exactly suffer from idleness. :) I'm trying to get the fundraising messages done today. --Oop 6. november 2011, kell 19:26 (EET)Vasta[vasta]
Oh, ok :) - Well you don't have to do it today. Whenever it is convenient is fine :) WhisperToMe 6. november 2011, kell 22:17 (EET)Vasta[vasta]
Are you busy at the moment? WhisperToMe 9. detsember 2011, kell 05:08 (EET)Vasta[vasta]
I'm a board member of Wikimedia Eesti. Also, I'm translating and editing books, working on my MA thesis, and organizing an international conference. I'm permanently busy. --Oop 9. detsember 2011, kell 16:02 (EET)Vasta[vasta]
Wow! That's pretty cool! You are a Superman :) Are you translating to Estonian, or from Estonian or both? To and from which languages?
Thanks for starting the Small Planet Article! Anyway, I have no more requests at this time.
Good luck on your thesis!
WhisperToMe 12. detsember 2011, kell 11:27 (EET)Vasta[vasta]
Mostly English to Estonian, occasionally the other way, and sometimes from Russian to Estonian. Thanks. --Oop 12. detsember 2011, kell 13:58 (EET)Vasta[vasta]

Hääletamine[muuda lähteteksti]

Alustasin EDP-de läbihääletamist enda seisukohtade lisamisega siia. Selle võib tõsta vajadusel hääletustelehele.--WooteleF 25. november 2011, kell 02:07 (EET)Vasta[vasta]

Георг Отс[muuda lähteteksti]

Спасибо за красивое фото дома, где жил Народный артист СССР Георг Отс. У меня тоже есть фотография этого дома, но только мемориальной доски, которую я снимал, когда был в Таллине несколько лет назад. -Ericdn 12. detsember 2011, kell 09:45 (EET)Vasta[vasta]

Tõnis Jõgiaas[muuda lähteteksti]

Arusaam, et Punaarmee meid 1944. aastal vabastas peaks olema jäänud aastakümnte tagusesse aega. Tänapäeval ei ole kombeks kõneleda Tallinna vabastamisest 22. september 1944 jne. Sama peaks kehtima ka teiste Eesti linnade sh Tartu kohta. Eriti kohatu on selline vääratus vabadusvõitleja teksti juures. SMV liikmete karistused algasid 5 aastast, mitte 10.

Request for translation. Yanka Kupala and Yakub Kolas[muuda lähteteksti]

Warm greeting from Belarusian Wikipedia! This year we celebrate 130. birthday of Belarusian great poets en:Yanka Kupala and en:Yakub Kolas Could you help us to translate articles into your unique and honourable language? Thank you in advance! --Rymchonak 16. jaanuar 2012, kell 11:45 (EET)Vasta[vasta]

Could we trade them for two prosaists, en:Oskar Luts (125th birthday) and en:Karl Ristikivi (100th birthday)? --Oop 16. jaanuar 2012, kell 11:54 (EET)Vasta[vasta]
I have created articles for both Estonian writers: be:Оскар Лутс, be:Карл Рысціківі. Waiting of Estonian articles about Yanka Kupala and Yakub Kolas. Of course we can create more articles about Estonia and Estonian culture. --Rymchonak 16. jaanuar 2012, kell 13:41 (EET)Vasta[vasta]
Wonderful! And we would be glad for any recommendations of Byelorussian culture. After all, it is always hard to decide where one should start on a large field. I translated Janka Kupala from English, although it was somewhat sketchy and left some questions; I'll calibrate it later by some encyclopedias and other Wikipedias (Russian is much better, and even German and Polish have interesting material). --Oop 16. jaanuar 2012, kell 14:32 (EET)Vasta[vasta]

Kas oskaksid mulle seletada, mis vahe on transkribeerimisel ja translitereerimisel? --kanakukk 16. jaanuar 2012, kell 22:04 (EET).Vasta[vasta]

Transkriptsioon on meetod mingi keele helide yleskirjutamiseks. Transliteratsioon on meetod yhes keeles ja kirjas esitatu teisendamiseks teise kirja või keelde. Yleminek nende vahel on sujuv, kuna enamik transliteratsioone pyyab samuti mingil määral hääldust järgida. Lisaks kasutatakse sõna transliteratsioon vahel mõlema, nii kitsas tähenduses transliteratsiooni kui ka transkriptsiooni kohta, nii et segadust on palju. Meil oleks ilmselt mõistlik need kaks siiski lahus hoida. (en:Transliteration: Transliteration is opposed to transcription, which specifically maps the sounds of one language to the best matching script of another language. Still, most systems of transliteration map the letters of the source script to letters pronounced similarly in the goal script, for some specific pair of source and goal language. If the relations between letters and sounds are similar in both languages, a transliteration may be (almost) the same as a transcription. In practice, there are also some mixed transliteration/transcription systems that transliterate a part of the original script and transcribe the rest. - The transliteration discussed above can be regarded as transliteration in the narrow sense. In a broader sense, the word transliteration may include both transliteration in the narrow sense and transcription.) --Oop 17. jaanuar 2012, kell 02:45 (EET)Vasta[vasta]
Lühidalt, transkriptsioon annab häälduse täpsemalt edasi, aga ei võimalda alati lähtekuju taastada ja transliteratsioonis on erinevad kirjad täht-tähelises vastavuses (sõnaseletusi). 88.196.241.249 17. jaanuar 2012, kell 09:49 (EET)Vasta[vasta]
Või, noh, vähemalt yldjuhul, ideaalis ja teoreetiliselt võiks olla tähttähelises vastavuses. Eks transliteratsioone on paraku ka mitmesuguseid. --Oop 17. jaanuar 2012, kell 10:28 (EET)Vasta[vasta]

Another article request[muuda lähteteksti]

Hi, Oop! Do you have time to write another short article? I started a stub on the en:Estonian Civil Aviation Authority - I believe its Estonian name is Lennuamet. Also, I'm trying to determine if the agency is responsible for investigation airliner disasters. Based on the chart at http://www.ecaa.ee/atp/public/LA_Struktuur_01012011_.GIF (Apparently they didn't upload the English version), does this agency investigate airliner disasters? Thank you, WhisperToMe 17. jaanuar 2012, kell 09:31 (EET)Vasta[vasta]

I'll see what I can do. --Oop 17. jaanuar 2012, kell 11:47 (EET)Vasta[vasta]
Yes, you're right about the disaster investigations. CAA only watches them till they fly; bring 'em down, and CAA will lose interest. --Oop 17. jaanuar 2012, kell 12:14 (EET)Vasta[vasta]
Thank you very much for making the article! :) - I have no further requests at this time. Happy editing! WhisperToMe 17. jaanuar 2012, kell 20:06 (EET)Vasta[vasta]

Ettevõtete tähelepanuväärsuse reeglid[muuda lähteteksti]

Artikli rup.ee arutelus väitsid, et visandasid esialgsed ettevõtete tähelepanuväärsuse kriteeriumid. Kus neid näha saaks? Valju 16. veebruar 2012, kell 13:16 (EET)Vasta[vasta]

Ma panin Yldisse arutellu ka lingi: Kasutaja:Oop/Ettevõtete tähelepanuväärsuse reeglite visand --Oop 16. veebruar 2012, kell 13:18 (EET)Vasta[vasta]
Miks Sa kustutasid nii muusikute kui ettevõtete tähelepanuväärsuse reeglite visandid ilma kustutamise üle aru pidamata? Palun taasta ja tõsta üldisse arutellu kui enda kasutajalehel Sa ei taha neid hoida. Valju 19. veebruar 2012, kell 13:35 (EET)Vasta[vasta]
Noh, mulle tehti juba selgeks, et ma asjast midagi ei jaga ning "senised reeglid" on oluliselt paremad. Kui tahad, tegele sedalaadi reeglite arendamisega ise. --Oop 19. veebruar 2012, kell 18:53 (EET)Vasta[vasta]

Pilt tõlketalgute juurde[muuda lähteteksti]

ma ei saa ka praegu pildistada midagi. aga Rosetta on hea mõte, äkki see nt: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:The_Rosetta_Stone_(1878)_-_TIMEA.jpg

Aga palun. :) --Oop (arutelu) 1. märts 2012, kell 12:49 (EET)Vasta[vasta]
Suur tänu! Üks asi veel: kas saaks sellest pildist või kas või kuidagi eraldi, ilma pildita, tekitada sellise malli, nagu eelmine aasta oli? Tekstiga: Tõlketalgud / Tõlketalgute juhend / Tõlketalgutest osavõtjad ja tõlgitavad artiklid. See peaks siis olema kõigil kolmel lehel, et inimesed saaksid kergesti ühest kohast teise hüpata.
Muidu tutvustus ja juhend ja osavõtjate lehekülg peaksid nüüd enam-vähem valmis olema ka.--Rita (arutelu) 1. märts 2012, kell 12:57 (EET)Vasta[vasta]
Mall:Tõlketalgud 2012? Ei, see on mingi muu. Kas meil näidist kusagil alles ei ole? --Oop (arutelu) 1. märts 2012, kell 13:04 (EET)Vasta[vasta]
See on mingi muu jah, aga kas midagi sellist sobiks näiteks bännerisse? Ma üritasin seda eelmise aasta oma leida, aga ei õnestunud. --Rita (arutelu) 1. märts 2012, kell 13:14 (EET)Vasta[vasta]
Kas see? --Epp 1. märts 2012, kell 13:16 (EET)
Jah, see, aga seda logo ei tohi enam kasutada, selle asemel tuleks panna see Rosette'i kivi pilt, mille me Rauliga välja valisime, ja lingid vastavalt selle aasta talgute, juhendi ja osavõtjate juurde. --Rita (arutelu) 1. märts 2012, kell 13:23 (EET)Vasta[vasta]
Tegin mingi. Võtan selle pildi siit nüüd ära. --Epp 1. märts 2012, kell 13:27 (EET)
Suur tänu, Epp! Kas saaks selle pildikese kuidagi bännerisse ka panna? Aitäh! --Rita (arutelu) 1. märts 2012, kell 13:32 (EET)Vasta[vasta]
Katsetasin eelvaates, jube naljakas ja kribu jääb. Kas paneks enne juttu? --Epp 1. märts 2012, kell 13:36 (EET)
Yldiselt pyytakse Wikipedias pildiga bännereid vältida. Need häirivad kasutajaid märgatavalt enam kui tekstibännerid. --Oop (arutelu) 1. märts 2012, kell 13:39 (EET)Vasta[vasta]
Kole ka. Kandiline ja halli taustaga. Võtan ikka ära. --Epp 1. märts 2012, kell 13:40 (EET)
Hea küll, las olla siis ilma. Saadan nüüd teated välja. --Rita (arutelu) 1. märts 2012, kell 13:54 (EET)Vasta[vasta]
TLÜ Kirjastus saab võibolla logo ja plakati teha. Annan teada. --Rita (arutelu) 1. märts 2012, kell 15:47 (EET)Vasta[vasta]

Tõlketalgute plakat[muuda lähteteksti]

Kirjastus küsib plakati jaoks MTÜ Wikimedia logo. Kust ma selle saada võiksin (arvestades, et su meil ei tööta :)? --Rita (arutelu) 1. märts 2012, kell 16:19 (EET)Vasta[vasta]

Äkki näiteks artiklist Wikimedia Eesti? ;) --Oop (arutelu) 1. märts 2012, kell 17:52 (EET)Vasta[vasta]
Jajah, aga kujundajad tahavad seda ju mingis peenes formaadis, ma ei tea, kas selline 9KB sobib. Uurin. --Rita (arutelu) 2. märts 2012, kell 00:19 (EET)Vasta[vasta]

wlm Armeenias[muuda lähteteksti]

Kas armeenlased ei taha oma kultuurimälestiste fotovõistlust teha? [1] --WikedKentaur (arutelu) 9. märts 2012, kell 10:48 (EET)Vasta[vasta]

Pole aimugi. Peab kysima. Neil igatahes on, mida pildistada. --Oop (arutelu) 9. märts 2012, kell 11:04 (EET)Vasta[vasta]

Poliitikud[muuda lähteteksti]

Kas ei oleks otstarbekam erakondade puhul kategoriseerida lihtsalt liikmena, mitte poliitikuna? Iga liige ei pruugi olla poliitik, aga erakonnaline kuuluvus võiks ju kategooriana olla. Või mitte?--Morel (arutelu) 9. märts 2012, kell 12:43 (EET)Vasta[vasta]

Teatud mõttes jah. Teisalt ei tahaks ma tekitada olukorda, kus sellest kategooria nimest saab kellelegi põhjendus iga hinna eest erakondade suvaliste realiikmete kuuluvust artiklisse toppida ka juhul, kui see tõepoolest oluline ei ole - või, veel hullem põhjendada erakondliku kuuluvusega isiku entsyklopeedilist tähelepanuväärsust. --Oop (arutelu) 9. märts 2012, kell 12:59 (EET)Vasta[vasta]
Tegelikult võikski poliitiku piiri tõmmata selle juurde, kas inimene: 1) on partei liikmena kuhugi kandideerinud ehk siis avaldanud sellega (siirast või ebasiirast) soovi saada poliitilist ametikohta; 2) on olulisel kohal parteisiseses juhtimisstruktuuris (volikogu liige, peasekretär, noortekogu vms suure siseyksuse juht); 3) on osalenud partei avalikus tegevuses olulise häältemagnetina (selliseid on ilmselt vähe, kuid põhimõtteliselt on võimalik, et keegi seostab end ise avalikult ja tähelepanuväärsel määral parteiga otsese ametikohata ja kuhugi kandideerimata). Kui yhtki neist tingimustest täidetud pole, ei ole tõenäoliselt tegu poliitikuga ja arvatavasti pole inimene poliitikuna ka entsyklopeediliselt tähelepanuväärne. See kehtib muidugi meieaegse institutsionaliseerunud poliitika kohta, alati on ses suhtes erandeid - eriti aegadel, mil enamik poliitilisi vaateid olid illegaalsed. --Oop (arutelu) 9. märts 2012, kell 13:05 (EET)Vasta[vasta]
Sa arvad siis, et erakondliku kuuluvuse kategooriat ei ole mõtet tekitada? Jaak Allikule saaks ju näiteks niimoodi mitu head kategooriat juurde :-) --Morel (arutelu) 9. märts 2012, kell 15:07 (EET)Vasta[vasta]
Hm. Mispidi? Mul on niikuinii kavas talle neli parteilist kategooriat lisada. Pealegi tahaks ma ebamäärase "Eesti kommunistid" asendada kategooriatega parteilise kuuluvuse järgi (ehkki seal on omakorda kysimusi, nt kes märkida NLKP või EKP liikmeks jne). --Oop (arutelu) 9. märts 2012, kell 15:18 (EET)Vasta[vasta]
Nojah, Allikule saab nelja partei poliitiku kategooriad lisada. Ma mõtlen pigem neid juhte, kus inimene on mingi muu asja kui poliitik-olemise tõttu Vikipeedias, aga kuulub ka parteisse. Et siis parteilist kuuluvust ei näitaks kategooriaga?--Morel (arutelu) 10. märts 2012, kell 02:21 (EET)Vasta[vasta]
Sel juhul ma pakun, et see on tema eraasi umbes samavõrd kui akvaariumikalade pidamine. --Oop (arutelu) 10. märts 2012, kell 12:39 (EET)Vasta[vasta]
Minu meelest ainult kandideerimisest jääb väheks. Miinimum võiks olla ikka mõne valitava kogu liikmeks olemine. Väikestes kohtades kandideerib iga postiljon ja poemüüja või muu rahvale tuttav inimene. See ei tee neid poliitikuteks. Ja kui inimene on tähelepanuväärne muul põhjusel, aga on juhtumisi erakonna liige, ei ole ta ikkagi ju poliitik, kui ta poliitikas ei osale. --Epp 10. märts 2012, kell 05:16 (EET)
Kui inimene on tähelepanuväärne muul põhjusel ja poliitikas ei osale - nõus. Aga kandideerinud ja mitte saanud inimeste, samuti parteifunktsionäride poliitikast väljaarvamine ei ole minu arvates õige. Meil on selliseid poliitikuid kyll ja kyll, kes marjamaale pole pääsenud. Võib mõelda, kuhu täpselt see piir tuleks tõmmata - vähemalt kaks kandideerimist? Koht nimekirja x esimese seas? -, kuid piirata Eesti poliitikute hulka yksnes riigikogu liikmetega oleks enesepettus. --Oop (arutelu) 10. märts 2012, kell 12:39 (EET)Vasta[vasta]
Teine asi on see, et minu arust ei tohiks endistele poliitikutele panna kategooriat praeguse erakonna järgi. Nt Jüri Adams või Toivo Jürgenson pole ju IRL-i poliitikud olnud. Ka ainult Mõõdukate ajastul poliitikas osalenud inimesed pole mu meelest SDE poliitikud. --Epp 10. märts 2012, kell 05:16 (EET)
See on problemaatiline jah. Yhelt poolt oleks vaja eristada nt omaaegseid ERSP kujusid praegusest IRL-ist või IRL-i kunagist Res Publica ja Isamaaliidu poolt. Teisalt ei peaks yksnes erakonna nimemuutus ilma yhinemisteta vms sellist vahet looma. Asja ajab veel segasemaks äriregister, mis määratleb inimesi yksnes praeguste erakonnanimede alusel. Olen praegu lisanud kategooriaid lihtsalt viimase aja erakondade järgi, kus inimesed on olnud kas praegu või suhteliselt hiljuti - meie artikliteski pole ju varasemate kohta ses suhtes usaldusväärseid andmeid ja ega keegi teine neid kah kogu. --Oop (arutelu) 10. märts 2012, kell 12:39 (EET)Vasta[vasta]

Mis Sa arvad, kas selline tagasihoidlik lisandus ETBL mallile oleks sobiv või jätab ikka ainult teksti? Ja kas Sa võiks kirjutada ka ETBList väikese artikli, siis poleks mallis viide punane?--Morel (arutelu) 10. märts 2012, kell 02:10 (EET)Vasta[vasta]

Soovitavalt ka artikli Teadusajaloo ja Teadusfilosoofia Eesti Ühendus, siis saab ka selle linkida.--Morel (arutelu) 10. märts 2012, kell 02:22 (EET)Vasta[vasta]
Jah, seda oleks tarvis teha kyll. Mis pilti puutub, siis mulle täitsa meeldib, aga mõni hakkab kindlasti karjuma. --Oop (arutelu) 10. märts 2012, kell 12:39 (EET)Vasta[vasta]

Kuule, äkki oleks mõistlik teha ka ETBL-ile viitamiseks mall (nagu ma tegin EE jaoks)? Teeks viitamise ühtlasemaks.--Morel (arutelu) 29. mai 2012, kell 14:45 (EEST)Vasta[vasta]

Võib ju teha. Samas on seal see pisike probleem, et kahes köites ei ole lehekylgi - vähemalt seni, kuni tegijad seda TA kodulehele PDFina pole lykanud. --Oop (arutelu) 29. mai 2012, kell 17:29 (EEST)Vasta[vasta]
See pole malliga viitamisel rohkem probleem kui praegu; lihtsalt kui lehekülgi ei pane, siis neid ka ei näidata. Kas {{ETBL-viide}} oleks sobiv nimetus mallile või liiga pikk?--Morel (arutelu) 29. mai 2012, kell 17:33 (EEST)Vasta[vasta]
Hm. No kuidas seda ikka arusaadavalt lyhendada? --Oop (arutelu) 29. mai 2012, kell 17:39 (EEST)Vasta[vasta]
Tead, tegin praegu nii, et saab kasutada sama malli {{ETBL}}. Kui see lisada ilma ühegi parameetrita, näitab sama teksti, mis praegu. Esimene parameeter tähistab köidet, teine lehekülgi, kolmas (vajadusel) märksõna ennast (näiteks {{ETBL|1|102|Perekonnanimi, Eesnimi}}). Ma ei tea, mida kirjutada ilmumata köidete andmeteks, seega panin praegu ainult pealkirja ja köite numbri. Vaata, kas niimoodi klapiks?--Morel (arutelu) 30. mai 2012, kell 16:47 (EEST)Vasta[vasta]
Ei oska praegu probleeme näha. Kannatust, kyll tulevad. --Oop (arutelu) 30. mai 2012, kell 16:55 (EEST)Vasta[vasta]

ETBList võetud artiklites on viited leksikonile ikka suurtähtedega. Ka teised viited erinevad üsna palju Vikipeedias tavalisest viitamissüsteemist. Kas Sul on mingi põhjus, miks neid varasema aja ajalookirjanduses levinud, ent tänapäeval pigem erandlikke topeltkaldkriipse kasutada?--Morel (arutelu) 4. juuni 2012, kell 10:07 (EEST)Vasta[vasta]

Põhiliselt see, et neid käsitsi asendades on liiga palju nikerdamist. Vaatame, äkki saab need kõik hiljem mingi botiga läbi käia. Suurtähed siis ka. Lisaks avastasin yhel hetkel, et uimase peaga olin kirjutanud "bibliograafiline leksikon" ning mõni selline kiri võis sisse jääda. --62.65.192.84 4. juuni 2012, kell 15:33 (EEST)Vasta[vasta]

Kuule, mis nendega teha, kes on juba artikliga Vikipeedias esindatud? Kui kahest artiklist kokku miksida, kas siis peaks ka seda ETBLi malli kasutama? Mul on näiteks praegu konkreetselt silmade ees Ervin Roos ja Kasutaja:EeroBot/ETBL/Ervin_Roos--Morel (arutelu) 7. juuli 2012, kell 22:26 (EEST)Vasta[vasta]

Jah, mul ongi plaanis nad käsitsi kokku miksida. Jube palju vigu tuleb niimoodi välja ja igasugu huvitavaid avastusi tekib ka. Kui ETBLi tekst olulises osas samaks jääb, võiks mall kyll olla. Viited muidugi niikuinii, sh "kirjanduse" all. --Oop (arutelu) 7. juuli 2012, kell 22:29 (EEST)Vasta[vasta]
Ahjah, ma löön vähehaaval sikud-lambad lahku: Kasutaja:Oop/ETBL --Oop (arutelu) 7. juuli 2012, kell 22:35 (EEST)Vasta[vasta]

Sa teisaldad tühjade ETISe-mallidega artikleid viimasel ajal.--Morel (arutelu) 17. juuli 2012, kell 11:24 (EEST)Vasta[vasta]

Ma täitsa usun, jah. Asi selles, et ETBLis seda numbrit ei ole ning mina olen praegu lennujaamas kinni ja nii magamata, et selliseid asju otsima parem ei hakka, vead tulevad robinal sisse. Lihtsam on võtta kunagi hiljem ette ja kõik need ETIS-e lingid botiga genereerida. See on kyll looma, mitte inimese töö, ETIS-est numbreid hulgaviisi taga ajada. Oleme Eesroga isegi arutanud, kuidas seda teha saaks. --Oop (arutelu) 17. juuli 2012, kell 11:28 (EEST)Vasta[vasta]
Pole midagi, kuni ma end loomana tunnen, seni lisan neid ikka :-) --Morel (arutelu) 17. juuli 2012, kell 11:35 (EEST)Vasta[vasta]
Nojah, ma olen praeguseks juba kuskil arhede tasemel. Tunnen vaevaga hispaania keele ära, aga yhtegi sõna aru ei saa. Ja selleta pole lennujaamas midagi teha. --Oop (arutelu) 17. juuli 2012, kell 11:51 (EEST)Vasta[vasta]

Piltide kategoriseerimine[muuda lähteteksti]

Pilte pole üldiselt kombeks artiklitega kokku kategoriseerida. 90.190.114.172 22. märts 2012, kell 18:59 (EET)Vasta[vasta]

Kuidas kellelgi. Kategoriseeri siis lahku. Antud juhul olid need pildid juba kategoriseeritud, ma lihtsalt muutsin kategooriat. Aga eesti Vikipeedias on piltide kategoriseerimatus tegelikult tõsine probleem, paljusid pilte lihtsalt ei leia yles. --Oop (arutelu) 22. märts 2012, kell 19:03 (EET)Vasta[vasta]

Fenno-Ugric cooperation[muuda lähteteksti]

Hello from Meadow Mari Wikipedia!

I have seen that you created page about Fenno-Ugric Cooperation at meta. I could be a representative from Meadow Mari Wikipedia. As for me, I suppose that the main problem for small wikipedias like Meadow Mari, like Hill Mari, Komi, Udmurt and so on, that there is no active community. You can find some individuals but not an active community.

And one suggestion. There is one interesting statistic here:

The question that we should rise is: Could Fenno-Ugric languages take second place among world language families. Could Fenno-Ugric languages conquer Austronesian and Altaic languages?--ПешСай (arutelu) 1. aprill 2012, kell 13:07 (EEST)Vasta[vasta]

It would be nice having you. And, of course, so would be conquering the world. - About an hour ago, a discussion about the outreach to small language and wiki communities ended here in Berlin, on Wikimedia Chapters' Conference. I'm just creating a page on it on Meta. It seems these issues are currently hot all over the world: Middle Asia, South America, South-Eastern Asia, Sweden... As we discussed here, to a large extent, it is really about outreach: WMF and the big chapters can't create local communities from zero, but they can help to establish and strengthen them. We have a lot of experience with that in different countries, so a lot of problems could be solved if we worked together. And I hope that's what we're going to do. --Oop (arutelu) 1. aprill 2012, kell 14:43 (EEST)Vasta[vasta]

Thanks and[muuda lähteteksti]

Monmouthpedia thanks you for your contribution - I have written translated a couple of articles from Estonian in return. Please keep an eye on the points page as we will be announcing how you can watch the web stream. We have had to postpone the launch because we need the new Monmouthpedia Wifi to be in place to show off your work to people in Monmouth. If you can add your Skype name to the points page then that would enable us to contact you. We are intending to have a second phase of this competition but we wanted to make sure we kept to the deadline we had published. This will be the world's first Wikipedia town with your help. I should be in Tallinn maybe in late May Victuallers (arutelu) 17. aprill 2012, kell 14:20 (EEST)Vasta[vasta]

Korraga saab lisada ka mitu kategooriat. Ei pea ükshaaval. Ivo (arutelu) 12. mai 2012, kell 16:33 (EEST)Vasta[vasta]

Näksiks kuvarit?[muuda lähteteksti]

Kuna sa tundud hea kriitilise meele ja keeletaibuga olevat, ehk saaksid kirjutises kuvar vaadata üle sõnade kasutamise osa Kuvar#Terminoloogia. Ette tänades! :) suwa 19. mai 2012, kell 10:45 (EEST)Vasta[vasta]

Latvia 100[muuda lähteteksti]

According to your invitation to create list of 100 articles on Latvia that Estonian Wikipedias definitely should have, I creat list of articles with most interwikis, which is in Category:Latvia in English Wikipedia. There is only articles, which in my opition is related with Latvia. If there would be all articles, then there would be such articles as Teine maailmasõda, Usāmah ibn Lādin, Terrorism and another. PS: Sorry about my poor English knowledge!

Many thanks! I've started by filling the gaps. --Oop (arutelu) 31. mai 2012, kell 00:41 (EEST)Vasta[vasta]
Eestikeelse artikli nimi Ingliskeelse artikli nimi Intervikide arv
1. Läti en:Latvia 200
2. Riia en:Riga 145
3. Läti keel en:Latvian language 98
4. .lv en:.lv 70
5. Daugavpils en:Daugavpils 60
6. Läti lipp en:Flag of Latvia 55
7. Wilhelm Ostwald en:Wilhelm Ostwald 53
8. Läti latt en:Latvian lats 52
9. Daugava en:Daugava River 50
10. Liivi keel en:Livonian language 49
11. Liepāja en:Liepāja 48
12. Mihhail Tal en:Mikhail Tal 48
13. Jūrmala en:Jūrmala 45
14. Liivi laht en:Gulf of Riga 45
15. Jelgava en:Jelgava 44
16. Valdis Zatlers en:Valdis Zatlers 44
17. Ventspils en:Ventspils 44
18. Dievs, svētī Latviju en:Dievs, svētī Latviju! 42
19. Läti NSV en:Latvian Soviet Socialist Republic 42
20. Läti vapp en:Coat of arms of Latvia 42
21. Lätlased en:Latvian people 42
22. Rēzekne en:Rēzekne 42
23. Kuramaa en:Courland 41
24. Liivimaa en:Livonia 41
25. Läti jalgpallikoondis en:Latvia national football team 39
26. Läti linnade loend en:List of cities and towns in Latvia 38
27. Vaira Vīķe-Freiberga en:Vaira Vīķe-Freiberga 38
28. Valdis Dombrovskis en:Valdis Dombrovskis 38
29. Valmiera en:Valmiera 36
30. Jēkabpils en:Jēkabpils 35
31. Latgale en:Latgale 33
32. Läti riigipeade loend en:List of Presidents of Latvia 33
33. Cēsis en:Cēsis 32
34. Koiva jõgi en:Gauja 32
35. Mõõgavendade ordu en:Livonian Brothers of the Sword 32
36. Läti ajalugu en:History of Latvia 31
37. Baltlased en:Balts 31
38. Aigars Kalvītis en:Aigars Kalvītis 30
39. FK Ventspils en:FK Ventspils 30
40. Kuldīga en:Kuldīga 30
41. Skonto FC en:Skonto FC 30
42. Ivars Godmanis en:Ivars Godmanis 29
43. Liivi sõda en:Livonian War 29
44. Põhjala ristisõjad en:Northern Crusades 29
45. Valka en:Valka 29
46. Andris Bērziņš en:Andris Bērziņš (Latvian President) 28
47. Latgali keel en:Latgalian language 28
48. Musiqq en:Musiqq 28
49. Vabadussammas (Riia) en:Freedom Monument 28
50. Lielupe jõgi en:Lielupe 27
51. Sigulda en:Sigulda 27
52. Venta jõgi en:Venta River 27
53. Vera Muhhina en:Vera Mukhina 27
54. Virslīga en:Latvian Higher League 27
55. Bauska en:Bauska 26
56. Ernests Gulbis en:Ernests Gulbis 26
57. Kārlis Ulmanis en:Kārlis Ulmanis 26
58. Läti Eurovisiooni lauluvõistlusel en:Latvia in the Eurovision Song Contest 26
59. Läti Ülikool en:University of Latvia 26
60. Māris Verpakovskis en:Māris Verpakovskis 26
61. Aleksei Širov en:Alexei Shirov 26
62. Zemgale en:Zemgale 26
63. AirBaltic en:AirBaltic 25
64. Aizkraukle en:Aizkraukle 25
65. Alūksne en:Alūksne 25
66. Baltisakslased en:Baltic Germans 25
67. Läti Jalgpalli Liit en:Latvian Football Federation 25
68. Liivlased en:Livonian people 25
69. Marija Naumova en:Marija Naumova 25
70. Aizkraukle rajoon en:Aizkraukle District 24
71. Alūksne rajoon en:Alūksne District 24
72. Balti kett en:Baltic Way 24
73. Kuramaa hertsogiriik en:Duchy of Courland and Semigallia 24
74. Madona rajoon en:Madona District 24
75. Riia rajoon en:Riga District 24
76. Balvi en:Balvi 23
77. Guntis Ulmanis en:Guntis Ulmanis 23
78. Jēkabpilsi rajoon en:Jēkabpils District 23
79. Krāslava en:Krāslava 23
80. Krāslava rajoon en:Krāslava District 23
81. Laulev revolutsioon en:Singing Revolution 23
82. Limbaži rajoon en:Limbaži District 23
83. Liivi ordu en:Livonian Order 23
84. Ludza rajoon en:Ludza District 23
85. Madona en:Madona 23
86. Riia lennujaam en:Riga International Airport 23
87. Saeima en:Saeima 23
88. Salduse rajoon en:Saldus District 23
89. Talsi rajoon en:Talsi District 23
90. Tukumsi rajoon en:Tukums District 23
91. Valmiera rajoon en:Valmiera District 23
92. Gidon Kremer en:Gidon Kremer 23
93. Bauska rajoon en:Bauska District 22
94. Cēsise rajoon en:Cēsis District 22
95. Daugavpilsi rajoon en:Daugavpils District 22
96. Dobele en:Dobele 22
97. Dobele rajoon en:Dobele District 22
98. FK Liepājas Metalurgs en:FK Liepājas Metalurgs 22
99. Aija Andrejeva en:Aija Andrejeva 22
100. Ernst Johann von Biron en:Ernst Johann von Biron 22

Kutse tõlketalgute lõpetamisele[muuda lähteteksti]

Tere!

Suur tänu tõlketalgutel osalemise eest! Euroopa Komisjoni Eesti esindusel on hea meel paluda Teid talgute ametlikule lõpetamisele 14. juunil kell 17.00 Euroopa Majas, kus tehakse talgutest kokkuvõtteid ja antakse kätte auhinnad tublimatele tõlkijatele. Samuti on see talgulistele ja žüriiliikmetele heaks võimaluseks omavahel tuttavaks saada ja väikse veini saatel natuke juttu puhuda.

Euroopa Maja asub Tallinnas aadressil Rävala 4, sissepääs Laikmaa tänavalt.

Palun teatage e-posti aadressil rita.niineste@ec.europa.eu, kas saate meie koosviibimisest osa võtta.

Ootame Teid väga!

Lugupidamisega Rita Niineste Keelenõustaja Euroopa Komisjon DGT-Tallinn Tel. 626 44 03 e-post: rita.niineste@ec.europa.eu

Mu meelest peaks vene nimede puhul artikli pealkirjad olema ilma isanimedeta.--Morel (arutelu) 19. juuni 2012, kell 21:32 (EEST)Vasta[vasta]

Põhinimi pigem jah. Isanimelt suunamine. --Oop (arutelu) 19. juuni 2012, kell 21:34 (EEST)Vasta[vasta]
Välja arvatud mõned erandid, nagu Vjatšeslav Vsevolodovitš Ivanov. Andres (arutelu) 19. juuni 2012, kell 22:46 (EEST)Vasta[vasta]
Samuti suurvürstid, suurvürstinnad ja suurvürstitarid. Andres (arutelu) 19. juuni 2012, kell 22:47 (EEST)Vasta[vasta]
Kas siin käib jutt mingist konkreetsest artiklist või tekkis lihtsalt arutelu? --Oop (arutelu) 20. juuni 2012, kell 00:02 (EEST)Vasta[vasta]
Aa, nyyd nägin mina ka. Jajah, õige. Silm libises lihtsalt yle ja ei näinud. --Oop (arutelu) 20. juuni 2012, kell 00:03 (EEST)Vasta[vasta]

Kordan ülalpool Ivo poolt öeldut: palun lisa isikunimede puhul kategooriate ette {{JÄRJESTA}}, muidu on nimed kategoorias vales järjestuses. Tegin portsu filosoofe selles osas korda.--Morel (arutelu) 23. juuni 2012, kell 14:36 (EEST)Vasta[vasta]

Kordan seda jälle. Palun, lisa järjestusvõti!--Morel (arutelu) 20. september 2012, kell 19:11 (EEST)Vasta[vasta]
Eks ma enamasti lisan ka. Vahel läheb meelest. --Oop (arutelu) 20. september 2012, kell 21:35 (EEST)Vasta[vasta]
Jee rait.--Morel (arutelu) 4. oktoober 2012, kell 20:30 (EEST)Vasta[vasta]
Küürakat parandab haud.--Morel (arutelu) 15. aprill 2013, kell 18:00 (EEST)Vasta[vasta]

de.wikipedia[muuda lähteteksti]

Hi OOP. Of the 6 articles about Estonian subjects that I wrote for de.wikipedia (de:Flughafen Kärdla, de:Flughafen Kuressaare, de:Meelis Kanep, de:Kaido Külaots, de:Tuulikki Laesson and de:Leili Pärnpuu) the last two unfortuantely don't have any equivalent on et.wikipedia. See you tomorrow at the conference. Cheers, Gereon K. (arutelu) 13. juuli 2012, kell 06:51 (EEST)Vasta[vasta]

Wonderful, thank you! I'll see what I can do. Cheers! --Oop (arutelu) 13. juuli 2012, kell 06:58 (EEST)Vasta[vasta]

Teiste toimetajate heaks[muuda lähteteksti]

Raul ma tean, et iga lisaülesanne Sulle on lisakoormus, kuid pisike nõuanne: kopeeri endale see lühike viitetarind (kopeeri redigeerimisaknast!): <ref name="Ruane"> == Viited == {{Viited|allikad= <ref name="Ruane">...</ref> }}

Eelolevat konstruktsiooni kasutasin Su loodud artiklis David Ferriero. Tulemus peaks kõigile parem olema. --Bioneer1 (arutelu) 15. juuli 2012, kell 21:44 (EEST)Vasta[vasta]

The King of Rome[muuda lähteteksti]

Thank you for translating 'The King of Rome'. Pigsonthewing (arutelu) 16. juuli 2012, kell 01:48 (EEST)Vasta[vasta]

You're welcome. I actually did it during that very same presentation. --Oop (arutelu) 16. juuli 2012, kell 06:04 (EEST)Vasta[vasta]

Есть ли звук "Х" у эстонском языке?[muuda lähteteksti]

Здраствуйте, в украинской Википедии произошла дискуссия как писать слово Harjumaa, кириличными буквами и хотел спросить есть ли у эстонском языке звук "х", потому что за моими данными есть, а другие пользователи пишуть Harjumaa начиная с "Г". Как правильно. З уважением.--AlexusUkr (arutelu) 20. juuli 2012, kell 17:58 (EEST)Vasta[vasta]

Ну вообщем-то есть. Просто эстонский "х" довольно слабый, так что в большинстве случаях русские пишут его "г". А в начале слова он всё-таки посильнее, значит, лучше бы "х" написать. --Oop (arutelu) 20. juuli 2012, kell 19:41 (EEST)Vasta[vasta]
Именно как х или как немецкий и латинский звук h. Просто в украинском буква г выговаривается как звук h, а в русском как g. Спасибо за помощь. --AlexusUkr (arutelu) 20. juuli 2012, kell 21:26 (EEST)Vasta[vasta]

Juhin tähelepanu sellele, et Vikipeedias tuleb asju ajada sõbralikult (või vähemalt viisakalt), muidu muutub õhkkond väljakannatamatuks. Mitte et ma ise seda põhimõtet alati oleksin järginud, võtan süü omaks. Andres (arutelu) 7. august 2012, kell 03:43 (EEST)Vasta[vasta]

Identity confirmation[muuda lähteteksti]

Indeed, I am myself and I want to remain me. --Oop (arutelu) 9. august 2012, kell 19:49 (EEST)Vasta[vasta]

I repeat the same wish and intention for Japanese and Thai Wikipedia. --Oop (arutelu) 10. august 2012, kell 11:52 (EEST)Vasta[vasta]
And, just in case, for Italian. --Oop (arutelu) 10. august 2012, kell 11:55 (EEST)Vasta[vasta]
The request is done on th wiki. --Lerdsuwa (arutelu) 10. august 2012, kell 15:32 (EEST)Vasta[vasta]
Your requested username usurpation was done on japanese wikipedia. --Hosiryuhosi (arutelu) 20. oktoober 2012, kell 22:48 (EEST)Vasta[vasta]
Thank you! --Oop (arutelu) 20. oktoober 2012, kell 23:06 (EEST)Vasta[vasta]

Mall:Ära lisa pilte![muuda lähteteksti]

Kolm inimest on 2011 aasta alguses malli "lisa pildid" arutelus jõudnud konsensusele, et see mall ei ole mõttekas. Miks sa seda malli praegu kasutad? Ave Maria (arutelu) 25. august 2012, kell 08:42 (EEST)Vasta[vasta]

Väga lihtne: sellepärast, et piltideta artiklid oleks leitavad. Praegu puudub meil funktsioon, mis võimaldaks leida mingi kategooria artiklid, milles puuduvad pildid. Kahjuks ma omal ajal toda arutelu ei märganud, muidu oleksin konsensuse ära lõhkunud. Mina nende yhise seisukohaga nõus ei ole. Iseasi, et malli sõnastust võiks muuta: seda on ennekõike tarvis inimestele, kes on valmis vajalikud pildid kas otsima või ise tegema (pildistama või joonistama). --Oop (arutelu) 25. august 2012, kell 08:50 (EEST)Vasta[vasta]
Mina kasutan seda malli siis, kui mõnes teises vikis on meile sobiv vaba pilt olemas. Andres (arutelu) 1. september 2012, kell 17:59 (EEST)Vasta[vasta]
Siis nähtavasti ei olegi "konsensust, et see mall ei ole mõttekas". --Oop (arutelu) 1. september 2012, kell 21:09 (EEST)Vasta[vasta]

Seda, et kui teisaldad, siis võiks algsele lehele ikka lingi ka alles jätta. Muidu ei leia lihtsalt ülesse. -- Ahsoous 27. september 2012, kell 00:41 (EEST)Vasta[vasta]

Ylikoolimälestused WLMilt[muuda lähteteksti]

Tekitasin galerii WLMi Tartu Ülikooliga seotud mälestiste kohta. Kui midagi on sealt puudu, siis lisatagu. --WikedKentaur (arutelu) 2. oktoober 2012, kell 16:13 (EEST)Vasta[vasta]

Tunnustäht[muuda lähteteksti]

Tere!
Lihtsalt fantastiline kommentaar. Muide, mulle väga meeldivad Oobi resümeed. Jätka palun samas vaimus! --kanakukk (arutelu) 5. oktoober 2012, kell 15:13 (EEST).Vasta[vasta]

Russian diplomatic missions in Estonia[muuda lähteteksti]

Hi Oop, I hope you don't mind me writing to you in English. I am working on a draft article at simple:User:Russavia/DipMis, and I was hoping you could help me to find some information, and sources, that I require. I know that the Russian embassy in Tallinn was established in 1992, but I don't have a source for this information. Could you possibly help to find one? Any language source is fine so long as it is reliable. Also, I need to find out what date the consulate in Narva was opened, and also what date the consular department in Tartu opened. And again I need sources for this. I also need to find someone who can help with photos of the consular department in Tartu. Can you possibly help with any of this information? Feel free to reply here, or my etwiki talk page, I have them watchlisted. Any assistance you can provide would be great. Cheers, Russavia (arutelu) 16. oktoober 2012, kell 06:56 (EEST)Vasta[vasta]

I'll try to look into it when I'll be home again. I'm currently a little bit away. In any case, your questions are interesting. --Oop (arutelu) 16. oktoober 2012, kell 12:52 (EEST)Vasta[vasta]
Hi mate, User:Iigar was kind enough to find the date for the Tartu consular department (1996) -- now just need to find a source for the Narva consulate (1994).Just thought I'd let you know that in case you were going to look for this info. Cheers, Russavia (arutelu) 19. oktoober 2012, kell 00:57 (EEST)Vasta[vasta]

Estonia-Ukraina[muuda lähteteksti]

Hi Miloš :-) I've just come back to Ukraine. So, now I'll try to define the most necessary articles about Ukraine for our future project and will inform you later. --Visem (arutelu) 18. oktoober 2012, kell 17:10 (EEST)Vasta[vasta]

Wonderful. I only got home last night. Our list is here, altogether with links to en.wp and ru.wp: Vikipeedia:Eesti 100. --Oop (arutelu) 19. oktoober 2012, kell 13:16 (EEST)Vasta[vasta]
Thanks! I've just seen list of Eesti 100 and Eesti 200 in Ukrainian Wikipedia. Also there I found the list of top articles about Ukraine, so I think we have material for start. Which days will be suitable to start the week, how do you think? --Visem (arutelu) 19. oktoober 2012, kell 14:17 (EEST)Vasta[vasta]
Hard to say. I'll ask around to see what people think. --Oop (arutelu) 19. oktoober 2012, kell 14:29 (EEST)Vasta[vasta]

Hi! Thank you for answer. I think it's better to make this cooperation during 2 calendar weeks (November 26 - December 9). I'll try to think something about motivation. And here and here I'm doing some preparation work. I think no need to translate all the names of top-articles, this just the list for better understanding the subject, but I just want to ask you to translate in Estonian the headlines, like "Geograafia", "Ajalugu". If you have problem to translate something, I can translate it into English and then you will change for Estonian name. --Visem (arutelu) 8. november 2012, kell 12:39 (EET)Vasta[vasta]

Okay, I'll try. Two weeks would be okay. --Oop (arutelu) 8. november 2012, kell 12:46 (EET)Vasta[vasta]

Hi! I made page in Ukrainian Wikipedia about future Week of Ukrainian-Estonian Cooperation. Can you make the same in Estonian Wikipedia? Also I want to ask you to translate the text near Estonian flag in Estonian language (it's in English now). I have also some ideas about motivating best editors of the Week, but I need to discuss this with WMUA. --Visem (arutelu) 11. november 2012, kell 22:48 (EET)Vasta[vasta]

Hi! Did you receive my e-mail? --Visem (arutelu) 19. november 2012, kell 17:30 (EET)Vasta[vasta]
Sorry, I've been extremely bad at answering letters lately. I'll try to fight the flood in my inbox now. --Oop (arutelu) 19. november 2012, kell 18:19 (EET)Vasta[vasta]
I want to inform you that just right now there are 5 users who join the Ukrainian-Estonian week in ukr-wiki. --Visem (arutelu) 20. november 2012, kell 10:20 (EET)Vasta[vasta]
Cool, thanks! I answered your letter and we're going to discuss it also on WMEE board meeting today. --Oop (arutelu) 20. november 2012, kell 15:41 (EET)Vasta[vasta]
What's actually "Статті за можливості"? "Possible articles"/"Возможные статьи"? Also: how would be "Найголовніші статті про Ukraine" be in Ukrainian? --Oop (arutelu) 23. november 2012, kell 13:24 (EET)Vasta[vasta]
And what is "Не за населенням"? "Not (ordered) by population"? Are all the previous ones in the llist ordered? --Oop (arutelu) 23. november 2012, kell 14:35 (EET)Vasta[vasta]
"Статті за можливості" is the articles which person will write if he/she has a possibility (not sure to write). And "Не за населенням" you translated correctly, the cities before it are big cities by population, but I'm not sure that they are in correct order. And "Найголовніші статті про Україну" is "The most important articles about Ukraine". --Visem (arutelu) 23. november 2012, kell 18:39 (EET)Vasta[vasta]

Hi! I've just start to write about Ukrainian villages in Estonian Wikipedia. Can you check if everything is OK in article about Prõborivka. --Visem (arutelu) 27. november 2012, kell 23:37 (EET)Vasta[vasta]

Checked. Ivo (arutelu) 28. november 2012, kell 00:32 (EET)Vasta[vasta]
Thanks Ivo! I'm very happy to hear you! --Visem (arutelu) 28. november 2012, kell 00:56 (EET)Vasta[vasta]

I sent you a letter, please check your e-mail. By the way, I want to ask you how to translit into Estonian the village name Грузьке? --Visem (arutelu) 28. november 2012, kell 22:45 (EET)Vasta[vasta]

Done. About the village name: there does not seem to be a direct official transliteration, so we have to apply general rules given here (most unfortunately, they're in Estonian). I'd suppose it's Gruzke. --Oop (arutelu) 1. detsember 2012, kell 12:13 (EET)Vasta[vasta]

Please, check your e-mail one more time. I sent you new letter. --Visem (arutelu) 2. detsember 2012, kell 20:33 (EET)Vasta[vasta]

Küsimused[muuda lähteteksti]

Hei, Tegin enda arutelu alla mingi variandi Keskmaa paikadest, ehk vaatad üle ja ütled mis halvasti/valesti on, et saaks kohe ära parandada. Ette tänades MartinSakur (arutelu) 9. november 2012, kell 12:57 (EET)Vasta[vasta]

Oh heldeke. Tundub, et pole selleks eriti ei jaksu ega aega. :( Vast kunagi tulevikus. --Oop (arutelu) 1. detsember 2012, kell 12:13 (EET)Vasta[vasta]

Brilliant! This means there wil some words in Estonian on a plaque in Gibraltar! See gibraltarpedia.org. There is a competition with prizes! and some fun editting Victuallers (arutelu) 22. november 2012, kell 00:40 (EET)Vasta[vasta]

Finn-Ugric seminár 2013[muuda lähteteksti]

Hi Raul.

Saturday will bee the general assembly the Hungarian Wikimedia Chapter. I want to know the situation with 2013 Finn-Ugric seminar. I hope to include in our Plan for 2013 some found to support the seminar and the travel cost 2 Hungarian wikipedian to Tartu.

Please let me know up to Friday all the information regarded the Finn-Ugric seminar. Thanks --Texaner (arutelu) 26. november 2012, kell 22:04 (EET) (Kalman Hajdu)

Could you also check when can we start with the Estonian-Hungarian article competition?
Good question. Unfortunately the whole Hungarian Wikimedia’s board had been resigned. Only the honorary president and the treasurer have been remained. The whole idea should bee again initiated. At this moment I have no any good idea, what could be the subject of the article competition. You probably has some idea, please let me know. I will work on it in the near future.

Ivo (arutelu) 28. november 2012, kell 00:59 (EET)Vasta[vasta]

Sorry for the late answer: yes, we're still planning to hold that seminar in August 2013. All kinds of ideas and support are very much welcome. --Oop (arutelu) 1. detsember 2012, kell 01:00 (EET)Vasta[vasta]
The support of Finn-Ugric seminar 2013 have been included in our 2013 year's plan. But concrete money is not assigned. (The travel cost for 2 persons assured). If you have some bulletin, approved plan etc, please let me know, that I could make my arrangements.

---Texaner (arutelu) 5. detsember 2012, kell 10:12 (EET)Texaner (arutelu)Vasta[vasta]

Ilmselt bot-i viga[muuda lähteteksti]

Ilmselt see bot, millega ETBL-i materjale siia vikisse toodud on, ei saa päris korralikult hakkama kirillitsaga. Vaata üle artiklid Irina Nikulnikova, Ilme Nõmmisto, Feliks Nõmmsalu. Ega seda vist muidu ei näe, vaid tuleb redigeerima hakata. Võimalik, et sellist jama on mujalgi, esialgu jäid mulle need leheküljed ette. -- Ahsoous (arutelu) 21. detsember 2012, kell 00:30 (EET)Vasta[vasta]

Ei, asi ei ole botis. Käsikirja mõned osad on kirjutatud kymme aastat tagasi hunt-teab-millisel yrgaegsel masinal, eri arvutite vahel portides ei tulnud kirillitsa läbi. Lihtsalt mingi muistne font, mis polnud loetav juba minu kätte jõudnud doc-failis. Me Eeroga murdsime selle lahti, aga siis oli tekstimass juba porditud. Järgmiste osade puhul võib teha kõigi tähtede jaoks ykshaaval asendused, praegu ma lihtsalt teen kõik artiklid ära ja siis käin nad ykshaaval läbi. Õnneks pole neid kohti väga palju. --Oop (arutelu) 21. detsember 2012, kell 11:06 (EET)Vasta[vasta]

Eesti Krooni[muuda lähteteksti]

I've been trying to contact somebody who might help me find information on banknotes designed by Günther Reindorff and issued by the Eesti Pank. I'd like to write about them, but I need details, preferably the law which describes the type of ink used, watermark, security features, the president and director of the bank, when they went into and out of circulation... anything I can get my hands on (I don't know about copyrights once they were produced for the Estonian government after 1918). I tried to contact User:Adeliine last May and User:Avjoska a few days ago, to no avail ! Perhaps you could help me find something about them once you speak not only Estonian but Russian as well. Krenakarore, 3. jaanuar 2013, kell 23:29 (EET)Vasta[vasta]

Ümbersuunamised[muuda lähteteksti]

Sa oled suunanud need vanad nimekujud mõisatele, kuid ka külad kandsid enamasti samu nimesid.--WooteleF (arutelu) 22. jaanuar 2013, kell 17:54 (EET)Vasta[vasta]

Jah, pärast hakkasin ise ka mõtlema, et ehk oleks pidanud kylale olema. Ehkki mitte alati - kus on nimes -hof, seal tõenäoliselt oli kyla teisenimeline (nt Ellenbachhof). --Oop (arutelu) 22. jaanuar 2013, kell 18:22 (EET)Vasta[vasta]

Kategooriad sündinud-surnud[muuda lähteteksti]

Miks Jürgen Ligi artiklis Kategooria: Sündinud 1959 sai eemaldatud? Ja miks see kategooria, nagu ka hilisemate aastate sündimised-suremised kategooriad, on praegu puudu? --Kk (arutelu) 10. veebruar 2013, kell 12:58 (EET)Vasta[vasta]

Ma olen ise ka yllatunud. Ei mäleta, et ma midagi sellist oleks tahtnud teha. Aga kust need puudu on või mismoodi? Kas Ligi on pärast 1959. aastat veel mõni kord surnud või syndinud? --Oop (arutelu) 10. veebruar 2013, kell 13:12 (EET)Vasta[vasta]
Ai jah, mind ajas lihtsalt lisaks segadusse, et puudub artikkel sündinud 1959, aga sündinud 1958 ja eelmised on olemas.. Kõik korras. Vabandust. Parimat! --Kk (arutelu) 10. veebruar 2013, kell 17:00 (EET)Vasta[vasta]

Kirillitsast[muuda lähteteksti]

Tere!
Kirillitsat saab väga mugavalt teha näiteks Google Translatoriga. Lähtekeeleks valida "Russian" ning seejärel sisse lülitada vasakul nurgas olev "input method". --kanakukk (arutelu) 18. veebruar 2013, kell 13:17 (EET).Vasta[vasta]

Njah, aga ma pole nende transkriptsiooniga harjunud. Tegelikult ma vihkan ladina šriftis vene keelt, ent kiire oli ja tahtsin tulemust. Mu enda arvuteil on kõigil EST/RUS klaver. --Oop (arutelu) 18. veebruar 2013, kell 13:18 (EET)Vasta[vasta]

Swissôtel[muuda lähteteksti]

Hi! I found that the en:Swissôtel chain has a hotel in Estonia. Would you be interested in making an Estonian stub on this chain? Thanks WhisperToMe (arutelu) 19. veebruar 2013, kell 08:04 (EET)Vasta[vasta]

There are quite many hotel chains in Estonia. Theoretically, I'm interested in everything, but practically I've just too much work anyway. Maybe in a month or so. --Oop (arutelu) 19. veebruar 2013, kell 08:15 (EET)Vasta[vasta]
actually there already exists article Swissôtel Tallinn -- Ahsoous (arutelu) 19. veebruar 2013, kell 10:01 (EET)Vasta[vasta]

Mõttekriips[muuda lähteteksti]

Palun kasuta mõttekriipsu. Abi leiad siit. --Epp 13. märts 2013, kell 22:11 (EET)Vasta[vasta]

Selles mõttes ei leia, et seda päris õiget kriipsu pean ma kurat teab kust taga ajama, olgu siis klaviatuuril või Vikipeedia märgistiku seast kuskil siin kasti all. Kui ma pean sellise asja peale aega ja närve kulutama, siis on mul lihtsam artiklite kirjutamine kuradile saata ja tegelda millegi muuga. --Oop (arutelu) 13. märts 2013, kell 22:24 (EET)Vasta[vasta]
Kirjuta lühikeste kriipsudega valmis ja kasuta siis kriipsutööriista.--Morel (arutelu) 13. märts 2013, kell 22:26 (EET)Vasta[vasta]
Jajah, mul on see lahti keeratud kyll. Aga kust ta käima läheb, kui ma oma jutu olen kokku kirjutanud? --Oop (arutelu) 13. märts 2013, kell 22:32 (EET)Vasta[vasta]
Minul läheb sealt allapoole pööratud noolekese alt üleval paremal nurgas, "Otsi"-kastist vasakul. Seal on üks valik lihtsalt kriips.--Morel (arutelu) 13. märts 2013, kell 22:36 (EET)Vasta[vasta]
Juhuu!--Morel (arutelu) 13. märts 2013, kell 22:49 (EET)Vasta[vasta]
Mõttekriipsu ja jutumärkide puudumine eesti klaviatuurilt on tegelikult tõsine probleem. Klaviatuuril on märke, mida saab kätte suhteliselt lihtsalt (#¤½), kuid mida üldjuhul tarvis pole, puuduvad aga jutumärgid ja mõttekriips. Tänase emakeelepäeva puhul võiks teha ettepaneku eesti klaviatuuri muutmiseks. Valju (arutelu) 14. märts 2013, kell 11:43 (EET)Vasta[vasta]

Cooperation[muuda lähteteksti]

Hi, Oop! I'm Beko from Armenian Wikipedia. Thanks for the offer of cooperation. Up to now, our only experience with the Ukrainians, and now it continues. In this project, Armenians writing articles about Ukraine and Ukrainian Wikipedia users about Armenia. If you like this formate and do not fight, we can start our joint project on April 1. I am sure that the cooperation will be successful. Best regards. --Beko (arutelu) 19. märts 2013, kell 19:14 (EET)Vasta[vasta]

I answered you on your Armenian talk page. In short: we are quite busy in April and we'd like to draw more attention to Armenian cooperation, could we do this in the autumn, e.g. in October? --Oop (arutelu) 24. märts 2013, kell 14:16 (EET)Vasta[vasta]

Hi, I noticed that you have created article about Mike Oldfield. Thank you for them. Should I request to you, you would want to create a short article (stub) about John Cale (en) (founding member of The Velvet Underground)? --Marek Koudelka (arutelu) 23. märts 2013, kell 15:22 (EET)Vasta[vasta]

It will be my pleasure. :) --Oop (arutelu) 23. märts 2013, kell 15:36 (EET)Vasta[vasta]
Thank you in advance. --Marek Koudelka (arutelu) 24. märts 2013, kell 11:50 (EET)Vasta[vasta]

Thank you very much! --Marek Koudelka (arutelu) 4. aprill 2013, kell 18:34 (EEST)Vasta[vasta]

Tõlkevõistlus[muuda lähteteksti]

Kui sa tõlkevõistluse osalejate lehelt oma kaastööd maha võtad, siis võiksid numeratsiooni ka korda panna.--Morel (arutelu) 29. märts 2013, kell 01:40 (EET)Vasta[vasta]

Tehtud. --Oop (arutelu) 29. märts 2013, kell 09:46 (EET)Vasta[vasta]
Veel parem, kui paned oma kaastööd tagasi. Andres (arutelu) 29. märts 2013, kell 06:48 (EET)Vasta[vasta]
Mõtlesin, mida teha, kui mul on lolluste suhtes allergia ning nende osakaal tundub viimasel ajal yletavat mu taluvuspiiri. Ilmselt on probleem minu iseloomus, Buddha seletaks naeratades lõputult, aga no mina ei ole bodhisattva. Kui pean pärast iga väikest tööjuppi kulutama kaks korda sama palju aega idiootidega vaidlemisele, ei jää mulle mingit töörõõmu ja vererõhk kerkib ka ohtlikult kõrgele. Välja mõtlesin: teen jälgimisloendi tyhjaks ja askeldan edaspidi vaikselt omaette, kellelegi midagi selgitamata ja õigustamata. Kui keegi tahab minu tehtu ära kustutada või täis roojata, lasku käia, mul lihtsalt ei ole jaksu ega tervist. Ongi õnn ja rahu. --Oop (arutelu) 29. märts 2013, kell 09:46 (EET)Vasta[vasta]

Ümbersuunamised[muuda lähteteksti]

Kui inimene kasutab mitut nime, tehakse Vikipeedias ümbersuunamised kõigilt teistelt nimedelt. Muu hulgas hoiab see ära topeltartiklite tekkimise. Samuti peaks artikli tegija korda tegema valed lingid, mis artiklisse tulevad. --Epp 23. aprill 2013, kell 14:49 (EEST)Vasta[vasta]

Mulle tundub, et kasutajate arutelud ei ole kustutamiseks. -- Ahsoous (arutelu) 28. aprill 2013, kell 13:14 (EEST)Vasta[vasta]

Lõpeta see arutelu kustutamine ometigi ära ja tee selle asemel midagi kasulikku - kasvõi kanna oma loodud artiklid, mis küll artikliteks vist isegi ei klassifitseeru, loenditesse. Kasutajakonto kustutamisega vaevalt sa kellelegi rõõmu teed ja vahetevahel kui igav hakkab võib kogemata kombel ikka huvi midagi täiendada tekkida. -- Ahsoous (arutelu) 28. aprill 2013, kell 14:54 (EEST)Vasta[vasta]