Monmouthpedia

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Monmouthpedia

Monmouthpedia on Vikipeedia projekt, mille eesmärk on katta artiklite ja fotodega terve Monmouthi linn Walesis Suurbritannias. Projekti raames luuakse artiklid linna iga tähelepanuväärse paiga, inimese, rajatise, taime, looma jms kohta nii paljudes keeltes kui võimalik, erilise rõhuga kõmri keelel.

Monmouthpedia kasutab nutitelefonides loetavaid QR-koode, mis kasutavad QRpedia võimalusi ning infotahvlitele paigaldatult suunavad turistid Vikipeedia artiklite juurde iga turisti emakeeles. Artiklitele lisatakse koordinaadid (geotag), mis võimaldavad teha linnas virtuaalseid ekskursioone Vikipeedia mobiilirakenduste või Vikipeedia infokihi abil Google Street View's ning on kättesaadavad ka virtuaalreaalsuse tarkvaras nagu Layar.

Projekt toimub Wikimedia UK ja Monmouthshire'i omavalitsusnõukogu koostöös. Nõukogu laseb selle tarbeks katta kogu linna vaba ja tasuta WiFiga. Projekti raames on juba loodud üle 1000 QRpedia koodi.

Linnanõukogu ja majaomanike nõusolekul tarvitatakse Monmouthis mitut liiki QR-koode, mis võivad ka erineda standardsetest mustvalgetest koodidest:

  • Suuremad keraamilised või metalltahvlid välitingimustes viitavad artiklitele Monmouthist.
  • Väiksemad plastist, keraamilised või metallsildid asjade kohta, mis ei ole otseselt seotud Monmouthiga, näiteks floora ja fauna.
  • Majasisesed sildid, näiteks muuseumieksponaatide juures.
  • Kleepsud poeakendel, mis kirjeldavad poe tegevusala.
  • Infoplakatid, sildid, teatetahvlid ja lendlehed annavad inimestele infot ja aitavad neil projektis kaasa lüüa.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]