Vastastikuse Majandusabi Nõukogu

Allikas: Vikipeedia

Vastastikuse Majandusabi Nõukogu (eesti keeles lühendatult VMN; vene keeles Совет Экономической Взаимопомощи; СЭВ(SEV); ) oli sotsialistlike riikide organisatsioon, mis korraldas liikmesriikide majanduslikku ja teaduslik-tehnilist koostööd. Organisatsioon asutati 1949. Täisliikmed olid Bulgaaria, Kuuba, Mongoolia, NSV Liit, Poola, Rumeenia, Ida-Saksamaa, Tšehhoslovakkia, Ungari ja Vietnam. Organisatsioon lõpetas tegevuse 1991. aastal seoses idabloki lagunemisega.

VMN-i riigid[muuda | redigeeri lähteteksti]

VMN-i töös osalesid ka Jugoslaavia, Laos, Afganistan, Angola, Etioopia, Jeemeni Demokraatlik Rahvavabariik, Mosambiik, Nicaragua, Iraak, Mehhiko ja Soome.

Koostöö[muuda | redigeeri lähteteksti]

Sotsialistlike riikide majanduse arendamise ja arengutaseme ühtlustamise eesmärgil kinnitavad VMN-i organid liikmesriikide majandusplaane, annavad tootmisalaseid soovitusi ning aitavad edendada kaubavahetust ja teaduslik-tehnilist koostööd.

Kirjandus[muuda | redigeeri lähteteksti]

"Sotsialistlik sõprusühendus. Vastastikuse Majandusabi Nõukogu: tulemused ja perspektiivid". Eesti Raamat. Tallinn 1974. "Sotsialistlik sõprusühendus". Koostaja Arno Kirt. Eesti Raamat. Tallinn 1979.