Sadama

Allikas: Vikipeedia
Sadama Tallinna ja Kesklinna raamis

Sadama on asum Tallinnas, Kesklinna linnaosas. 1. juunil 2011 oli Rahvastikuregistri andmetel Sadama asumis 2603 elanikku.[1] 1. juunil 2012 oli Sadama asumis 2754 elanikku.[2]

Vaade Tallinnale põhjasuunalt, 17. sajand. Adam Olearius

Sadama asumisse kuuluvad tänavad: Aedvilja tänav, Ahtri tänav, Bensiini tänav, Hobujaama tänav, Jõe tänav, Kai tänav, Karu tänav, Kuunari tänav, Laeva tänav, Logi tänav, Lootsi tänav, Mere puiestee, Nafta tänav, Narva maantee, Paadi tänav, Petrooleumi tänav, Roseni tänav, Rotermanni tänav, Rumbi tänav, Sadama tänav, Tuukri põik, Tuukri tänav, Uus-Sadama tänav, Viru väljak.

Ehitised ja ettevõtted[muuda | redigeeri lähteteksti]

Sadama asumi põhilised ettevõtted ja rajatised on seotud sadamataristuga: AS Tallinna Sadama Vanasadam ja ajaloolises Admiraliteedi basseinis asuv Vanasadama Jahisadam ning endise Tallinna Sadamatehaste säilinud hoone (Merekeskus).

Asumis asuvad ka Christian Barthold Rotermanni Rotermanni tehaste hooned, millest on kujunenud kinnivaraarenduse tulemusel moodne Rotermanni kvartal. Rotermanni tehastes 1890 avasti masinaehitustehas, mis tootis peaasjalikult rehepeksumasinaid ja hiljem veel ka linapuhastusvabriku, leivavabriku, külmutusmaja ja autoesindus. Endise Uus-Hollandi tänava piirkonnas, asuvad 1870. aastatest kuni Esimese maailmasõjani mitmes järgus ehitatud ja parun Girard de Soucantonile ja suurkaupmees Kochile kuulunud laohooned (Kochi Aidad).

Sadama asumis asub ka Eesti NSV aegne suurim Tallinna kultuuri- ja meelelahutuskeskus Tallinna Linnahall, millest läänepool asub endisest Tallinna Elektrijaama hoonestest arendatud Kultuurikatel.

Gallery[muuda | redigeeri lähteteksti]

Viited[muuda | redigeeri lähteteksti]

  1. Tallinn arvudes 2011, Tallinna Linnavalitsus, Tallinn 2011
  2. Tallinn arvudes 2012, Tallinna Linnavalitsus, Tallinn 2012
  3. Tallinn-Haapsalu KA: Tallinn Linn, Kinnistute register, Rahvusarhiiv

59.44002524.76371944