Mine sisu juurde

Vikipeedia:Naljad ja muu kustutatud jama

Allikas: Vikipeedia

Siia on kogutud Vikipeediasse kirja pandud veidrusi, lollusi ja naljakaid apse.

Parmukoefitsient[muuda lähteteksti]

Parmukoefitsient () on puhta alkoholi hinna näitaja. Mida suurem on parmukoefitsient, seda odavam on pakutav puhas alkohol. Näitaja võtsid kasutusele saarlastest hinnatundlikud tudengid.

Parmukoefitsient leitakse joogi alkoholi mahuprotsendi ja joogi liitrhinna suhtena. Kuna non-alkohoolsete jookide või tasuta jookide puhul on parmukoefitsiendi arvutamine irratsioonaabel on näitajal alati positiivne arvväärtus.

Parmukoefitsiendi valem[muuda lähteteksti]

,kus ℘ - parmukoefitsent, vol - alkoholimahuprotsent, p - joogi liitrhind eurodes

Parmukoefitsiendi Harju keskmiseks loetakse 4, kuna asjalik poole liitrine pudel viina maksab 5€.

Eri jookide parmukoefitsientide on oluline teada, kuna rahanappusel on eelkõige tähtis vähima raha eest saavutada mõnus joobunud olek

Sibula kasvutingimused[muuda lähteteksti]

sibula kasvutingimused on suht sitad ja nii see on olnud ja nii se ka jääb

Rõvedik on Mia poolt leiutatud parasiit, kes on suurepäraseks maiuseks varestele. Kahjuks pole teadlastel õnnetustunud tabada ühtegi pilti Rõvedikust.

Pilliroo ja päkapike hüpotees[muuda lähteteksti]

Pilliroog on alati olnud üks kummaline taim. On avastatud, et pilliroo sees elavad päkapikud. Neid on võimalik näha ainult teatud seente mõju all. Need seened kasvavad tavaliselt pilliroo läheduses. Päkapikud ei ole eriti pikad kõigest mingi 10cm, kuid kui päkapikud on ka ise tarbinud seeni kasvavad nad inimeste pikusteks ja nad muutuvad tagasi väikseks alles pärast seda, kui nad on rahuldanud mõningased seksuaalsed vajadused. On tähedatud, et rikkamates peredes saavad lapsed alati päkapikelt paremaid asju, see on sellepärast, et päkapikud saavad lastevanematelt raha seeneistanduste rajamiseks ja pidamiseks. Seened on ise väga väikesed ja raske märgata. Nende värv on muutuv ja pikkus umbes 0,5cm. Seente väetamisel seened ise suuremaks ei kasva, kuid nende mõjueffekt suureneb. Väetiseks kasutavad päkapikud vaeste laste pisaraid ja pettumisi ning enda väljaheiteid. Mida reostatum on vesi pilliroo läheduses, seda ettearvamatum on seente mõju. Ei olegi võimalik välja uurida, milline seen kui palju ja hästi mõjub. Seni oleme kasutanud oma katsealustena orbe - me maksame neile lubadustes, mida me kunagi täita ei plaani. Uuringu käigus on orvud, kes on tarbinud seeni põgenenud. Pikema otsimise käigus leiab nad peaaegu alati üles kusagilt seente lähedustest. Nad ehitavad sinna ulualuseid ja lasevad päkapikel endale seeni sisse sööta, vastutasuks lubavad lapsed päkapikel jälle väikseks saadda. Kõige ettearvamatud on suveunest ärkavad päkapikud, nad osutuvad eriti kiimalisteks ja võivad olla ohtlikud nii iseendale kui ka teistele. Vahest võib märgata lendavaid riistu. Päkapike suurimaks vaenlaseks on kits. Juba tilgake kitsepiima muudab päkapiku jõuetuks ja lõpuks tapab ta.

1930. aastad[muuda lähteteksti]

Eesti[muuda lähteteksti]

Jagatud tahvli sündroom (JTS)[muuda lähteteksti]

Jagatud tahvli sündroom (JTS) on ümbritseva keskkonna mõjutegurite toimel kujunev isiksuslik sündroom. Sündroomi iseloomustavad stress, mis on tingitud privaatsuse puudumisest tahvelarvuti kasutamisel ja segadusseisund, mis on tekkinud erineva informatsiooni segunemisest ning selle üleküllusest.

Sümptomaatika[muuda lähteteksti]

Jagatud tahvli sündroom esineb nii lastel kui täiskasvanutel, kuid sümptomaatiline ebamugavustunne on eriti intensiivselt tajutav just täiskasvanueas. Väljakujunenud sündroomiga isikute puhul esineb võõra konto alt postitamist, soovimatute videoklippide ja muu soovimatu multimeediasisu nägemist ning võimetust leida tahvelarvuti albumitest ja kaustadest üles oma isiklikke fotosid ning muusikat. Jagatud tahvli sündroomiga inimesed on kergesti ärrituvad ja sageli kurnatud. Neil esineb mälu- ja tajuhäireid ning rahulolematust oma elukorraldusega.

Tekkepõhjused[muuda lähteteksti]

Jagatud tahvli sündroom esineb inimestel kelle peres on ühiskasutatav tahvelarvuti. JTS on tingitud erinevate inimeste huvide ja soovide konfliktist tahvelarvuti kasutamisel.

Ennetamine ja ravi[muuda lähteteksti]

Teadaolevalt on JTS-i ennetamiseks ja sümptomite kõrvaldamiseks ainus lahendus igale pereliikmele isikliku tahvelarvuti soetamine.

Viited[muuda lähteteksti]

Õ. Noormann "Vaimne tervis nutiajastul". Eesti Raamat, 2014, lk 75-78

S. Droid "The Smart Syndromes" Hauppage, NY, 2012, lk 201-207

C. Young "Shared Tablets, Shared Diseases". American Journal of Psychiatry 162/9 (2007), lk 1211-1213

Segi aetakse Tartu Rahu ja Tartu rahuleping. Tartu Rahu kehtib (olenemata piirist) alates 1. detsembrist 1925. Tartu rahuleping lakkas kehtimast u 1939, kui Päts ja Laidoner loobusid Eesti riigist. (Igor Gräzin)

Vietnami džemmibakter[muuda lähteteksti]

Vietnami džemmibakter (rahvakeeles "vana hea vietnamlane") on džemmibakteri liik, mille asualadeks on Vietnam ning Võrumaa. Džemmibakteritele omaselt on Vietnami džemmibakteril tuumake ning toredapinnaline tsütoplasmavõrgustik. Vietnami džemmibakteri avastas 1854. aastal vene teadlane Dmitri Cheburekov. Vietnami džemmibakter on inimesele ohutu, kuid suurtes kogustes võib see põhjustada kuklakangestust.

Poolaastavahetus[muuda lähteteksti]

Poolaastavahetus on juuni vastu juulit. See tähendab, et 30. juuni on vana poolaasta õhtu ja 1. juuli on uus poolaasta. Siinjuures on mõistlik kohe nimetada ka kuupaarid:

Jaanuar - Juuli

Veebruar - August

Märts - September

Aprill - Oktoober

Mai - November

Juuni - Detsember

Nagu me kõik teame, on detsembris kaks püha. Need on jõulud ja aastavahetus. Nüüd on hea meelde jätta see, et juunis on samuti kaks püha. Need on jaanid ja poolaastavahetus. Siinkohal nimetame Teile kõik pühalised kuupäevad:

22. detsember - Talvine pööripäev

23. detsember - Jõululaupäev, kaotusepüha

24. detsember - Jõulupäev

25. detsember - Esimene jõulupüha

26. detsember - Teine jõulupüha

30. detsember - Vana aasta õhtu

1. jaanuar - Uus aasta

6. jaanuar - Kolmekuningapäev


22. juuni - Suvine pööripäev

23. juuni - Jaanilaupäev, võidupüha

24. juuni - Jaanipäev

25. juuni - Esimene jaanipüha

26. juuni - Teine jaanipüha

30. juuni - Vana poolaasta õhtu

1. juuli - Uus poolaasta

6. juuli - Kahekuningapäev

Me toome kõik jõuludeks tuppa kuuse. Jaanideks toome tuppa männi. Ja kuna me kõik teame, et kuuse äraviimine toimub kolmekuningapäeval (6. jaanuaril), siis on hea meeles pidada, et männi äraviimine toimub kahekuningapäeval (6. juulil)

Samuti on hea meeles pidada poolaastate kestvused:

1. poolaasta: Jaanuar - Juuni

2. poolaasta: Juuli - Detsember

Kärbsepiits[muuda lähteteksti]

Kärbsepiitsade ajalugu ulatub tagasi kiviaega. Muistsed eestlased kasutasid puulehte, millele oli seotud külge oks. Sellega ründasid nad endast väiksemaid organisme. Kahjuks leidis selline kärbsepiitsa ajastu omale kiire lõpu, sest inimesed ründasid nimetatud kärbsepiitsaga ka loomi. See ei lõppenud hästi, sest loomad muutusid agressiivseks ja ohjeldamatuks. Seejärel kaotasid kärbsepiitsad oma tähtsuse. Küll aga tõi need tagasi Eestisse venelane Friedrich Vassiljev aastal 1849. And they lived happily ever after.

Aardekirp, kirbuliste (Thēsauro Siphonaptera) seltsist on üks Eesti haruldasemaid kirbulisi. Oma nime on antud putukas saanud tänu oma erilisele omadusele leida aardeid. Võrumaalt pärit parasiit on teada tuntud nii noorte kui ka vanade seas.

Paljunemine[muuda lähteteksti]

Aardekirp suudab pärast paaritumist muneda kuni 420 muna. Ebatavaline on see, et selleks ei lahku ta oma leitud aarde juurest, vaid poetab oma munad kirstu.Täiskasvanud vastne teeb endale võrgendniidist kookoni ja nukkub selles. Nukujärgu kestus on tavaliselt 8 - 14 päeva, kuid võib ulatuda ka mitme kuuni. Ühe kirbupõlvkonna areng võtab aega mõnest nädalast ühe aastani. Koorunud valmikud otsivad endale omal käel peremehe ja ronivad tema kehale.

Rahapuu[muuda lähteteksti]

Rahapuu , ladina keeles(Konentus ionus)on puuliik. Selleks , et istutada väike rahapuu , tuleb ühesendine münt mulda panna. Ja siis kasvab sealt pisike puu. Kui puu on natuke suurem , tulevad talle külge rahad: Ühesendine münt , Kahesendine münt , Viie sendine münt , Kümnesendine münt , Viieteistsendine münt ja muud. Kõige väiksem raha , mis rahapuu otsas hakkab rippuma , on üks sent. Kõige suurem raha on miljard eurot. Rahapuu istutakse kevadel. Kasvab suureks sügiseks. Sügisel hakkab ta lõunamaale sammuma. Ta on lõunamaal terve talve. Kevadel tuleb rahapuu tagasi.

Raamatupuu[muuda lähteteksti]

Raamatupuu on puuliik. Ladina keeles (Socentos nicinis) on puuliik. Selleks , et istutada raamatupuu , tuleb raamat mulda matta. Tuleb kasta ja kasta , siis tuleb sealt väike raamatupuu. Kui raamatupuu on suurem , hakkab ta kasvatama raamatuid. Sügisel istutatakse väike rahapuu. Siis sammub raamatupuu põhjamaale. Kevadel tuleb ta tagasi. Üksainus raamatupuu võib kasvatada 10-500 raamatut päevas. Raamatupuud elavad 100 000 aastaseks. Nad on hästi vastupidavad puud. Neid puid ei saa keegi raiuda ega tugev torm või tornaado murda , sest nad püsivad maapinna küljes tugevasti. Raamatupuud kasvavad Euroopas , Aasias , Aafrikas , Ameerikas ja Austraalias j Okeaanias. Raamatupuid on maailmas ligi 100 000 000 000 000 000 000 000.

Õunavaal on vaalaliik. Põhjendus: Õunavaalad on sinised loomad , neil on vars , nad elavad ookeandides. Nende arvukus on 2017.a seisuga: 20000 õunavaala. 1920.aastal oli õunavaalu 300 000. 1921-1965 aastatel kütiti õunavaalu nii palju , et neid jäi järgi ainult kümme. Talvel läheb õunavaal talveund magama. Magamise aeg muneb ta munad. Kooruvad pojad. Õunavaal saab muneda 10-600 muna. Õunavaalasid ka püütakse vahest kinni ja küpsetatakse neist õunavaalaliha. Õunavaalade toit on teised kalad , meritähed ja muud mereelukad. Õunavaalad käivad iga 15 minuti tagant veepinnal õhku hingamas. Mõned inimesed on püüdnud õunavaalu kinni ja viinud muuseumisse , et muuseumi külastajad saaksid vaadata. Nad on väga tublid loomad.

Lendav vorst[muuda lähteteksti]

Lendav vorst on vorst , mis lendab. Tavaliselt esineb see asi muinasjuttudes , vahest ka päriselus. Seda vorsti süüa ei saa , see lendab koguaeg eest ära. Emane lendav vorst muneb 10-12000 muna. Haub neid 4 aastat , kui pojad välja kooruvad. Nad kasvavad kümme aastat , kuni nad täiskasvanuteks saavad. Kui nad vanaks jäävad , hakkavad nad oma sõbraga inimesi lennutama. Lendavate vorstide arvukus on 250 000. Nad elavad kolmkümmend aastat.

Anonymous (organisatsioon)[muuda lähteteksti]

Organisatsiooni logo, mees ilma peata

Anonymous on rahvusvaheline häkkerite ja küberkurjategijate rühmitus, mis võitleb inimeste ärakasutamise vastu valitsuste poolt. On kuulujutte, et sinna kuulub ka osa Eesti noortest.

Rühmituse liikmed kannavad Guy Fawkesi maske.

Juhid[muuda lähteteksti]

Nagu on ka Anonymous'e ühel logol mees ilma peata, pole sellel juhti. Sellel on küll kõrgematel positsioonidel istuvad liikmed, kuid otsest juhti pole valitud. Kõrgematel positsioonidel on arvatavasti olnud:

 • Komandör X, pärisnimega Chris Doyon oli Anonymous'e ise kirjeldatud juht, kes oli kodutu ja arvatavasti häkkis vana Apple'i arvutiga.
 • Barret Brown, oli Anonymous'e meedia eestkõneleja.

Jack Kerouac[muuda lähteteksti]

Kerouac abiellus kolmandatki korda, nimelt Stella Sampasega. See abielu lõppes Kerouaci surmaga.

Harry ja hermione[muuda lähteteksti]

miks hermione ei valinud harryt?kui mina oleks tema valiks mina harry.mis oleks juhtunud kui ei oleks roni ültse.kas hermione,cho,lavnder,ginny võib olla ka luna oleks tahtnud harryt?kellega ta oleks esimesena suudelnud ma ei tea?nüüd vaatame millised ühisused on neil harryga ginny:ginnyle meeldib ka lendluudpall aga no harry on olnud hermionega palju kauem koos no ma ei tea? lunga polegi midagi ühist see pole eriti loogiline aa ja on küll luna lihtsalt nühkis end harry ellu. lavender hm nalja teete vää mis neil siis ühist on äkki laste nimed on siis laharry ja laveharr. cho tegelikult filmis oli ta harry tüdruksõber 5.kassis aga ma ei tyea kas nad sobivad harry leidis ju et neil pole midagi ühist. aa tuli meelde mis ühisus on ginny,hermione,lavenderiga kõik on grffindorris. hermionega on vist parimad sõbrad juuksed on pruunid ja nii edasi tegelt rohkem pole uurinud. kas hermione oleks valind harry ja harry tema võiks ju unistada. me temame et ainus romantikka oli harry potter ja surmavägised 1 osas nende suudlus aga tegelt äkki see tantsimine oli ka? kellega oleks minu peas need tegelased. harry-hermone ginny-malfoyga luna-nevillega cho-thomasega lavender on üksi ha ha. aga kellega oleks ta igapäevaselt kui oleks slythernis MALFOYGA loomulikult aga mis tüdruk äkki pancyga ma pole kindel. aga kui ta võttakski pancy äkki on hermione siis malfoyga.

Kuriussi kollektsioonist[muuda lähteteksti]

 • "... FIS-i koidulehel" (ühe spordiartikli lingi kirjeldus)
 • "Alasti tänav on ligikaudu 420 meetri pikkune." (Alasi tänava artiklist)
 • "Uus kabriolett on üsna pikk: vaid 21 meetrit lühem kui Audi A5 kabriolett."
 • /Ühes Eestis tegutsevas tõlkefirmas/ "töötab umbes 50 lingvisti." (lingvist = keeleteadlane)
 • "... suure tõenäosusega tuleb paigaldada lisa video- ja audiokoodekseid, et taasesitada kõiki soovituid faile"
 • /Elukutselisel kaardimängijal oli/ fotogeeniline mälu
 • "... osa Nadrovia ülikuid liitus saksa ordeniga."
 • "1920. aastal muundati mungad sovhoositöölisteks."

Varasem täpsustuse tekst lehekülje algusest:See artikkel räägib Liivi ordumeistrist, samanimeliste inimeste kohta vaata Wolter von Plettenberg (täpsustus). Vea parandanud Athanasius Soter tõi välja tõsiasja, et kuigi tegemist oli ordumeistriga, oli ta sellele vaatamata inimene.

Vikisõnastikust: Ülemlaul[muuda lähteteksti]

Ülemlaul: Kahekümnes teine raamat Piibel, kompost kaheksa kapiitel, mis jutustada teave ajalugu Saalomon, mis kiitus rinds ja lühike-kõht Seeba kuninganna

Laulasmaa Spa[muuda lähteteksti]

Laulasmaa spa on suhteliselt väike spa laulasmaal.

Härjasilma võileib[muuda lähteteksti]

Härjasilma võileiva nimi pärineb Egiptuse püramiidide muumiakeldrist kuhu oli muumia pealuu peal kirjutatud "Härjasilma Võileib". Selle muumia pealuu sarnanes nii palju muna saia võileivale, et pandigi toidu nimeks härjasilma võileib.

nagu elu ei koosne ainult joomisest ja ainetest, need on kinda lahedad jah aga nagu elus niiiiu palju muud toredat ja väiksed asjad naiteks sooja tee joomine vanalinnas ja labi lumesaju kondimine ja motlemine miks maailm tehelikult nii ilus on et taevast sajab midagipehmet ja valget ja tegelikult, maakera yleyldiselt, see on suur pall mis teeb ringe ymber paikese, voi siis pyhapaeva hommikul arkamine ilma pohmakata ja pannkookide kypsetamine voi piparkookide kypsetamine kellegagi koos keda sa armastad, voi roosad sadelevad riided minu seljas mis naevad armsad valja, voi tanaval vastujalutavad koerad kes on koige pehmemad ja nunnumad asjad maailmas, kui keegi inimene annab sulle midagi aga ei taha midagi vastu motle kui armas see on, voi kui su ema kypsetab sulle su lemmiktoitu voi kui sa kunagi leiad inimese kellega valjas olles sa tunned ennast nagu kodus, isegi kui oues on miinuskraadid ja koik mis sa teha tahaks on kodus sooja pehme teki all olla, aga selle inimesega voi inimestega koos olles on tunne et su syda laheb soojaks, voi kui keegi sasib su juukseid ja suudleb su kaela, mis on parim tunne, voi kui sa lahed reisile ja lennuk touseb ohku ja sa naed aknast valja pilvi, mis on justkui kaega katsutavad ja tundubad nagu suhkruvatist ja suvel kylma basseini hyppamine voi kui sa leiad oma taskust ainult 17 senti, aga sa oled selle yle vaga onnelik kuna selle eest saab yhe maasikamaitselise pulgakommi osta

Eesti novembritormid[muuda lähteteksti]

2005. aasta novembritorm[muuda lähteteksti]

Eestis toimund torm ehk 2005 aastal oli see üks suurematest.

see purustas palju ja kindla peale oli ka hukkunuid.

SEE OLI ÕUDNE!

2008. aasta novembritorm[muuda lähteteksti]

Eesti tormid nagu ikka ei ole enamikku suured ja palju kahju tekitavad kuid 2008 aastal novembris just see juhtuski.

Seda nimetatakse Novembri tormik sest paljud Eesti tugevad tormid on olnud just nimelt novembris.

Eestis ei ole tihti torme kuna asume heas piirkonnas kuid siiski välismaal on ohtlikumad tormid kuidas reisil olles olla kui tulekul on suur torm?

Tsunami

*Kõrged mäed ja kohad!

 • HOIDU ELEKTRIST

maavärin

 • Õues hoidu asjadest.
 • toas laua alla ja hoidu aknast.

Uuri edasi leheküljel "Orkaan" "tormid Jne.

Mönsteeni lahing[muuda lähteteksti]

 Pikemalt artiklis Vikipeedia:Naljad ja muu kustutatud jama/Mönsteeni lahing

Mönsteeni lahing (skogelingi keeles Ðe Mönsteenssjaag) toimus 3033. aasta Peninukkide pealetungi käigus Põhjalasse Mönsteeni linna all. Pärast peaaegu kuu pikkust piiramist ning lahinguid linna ümbruses löödi peninukid ja koerakoonlased lõplikult tagasi. Tegu on fiktiivse lahinguga, mis toimus osana ühest rollimängu Dungeons & Dragons sessioonist Tartus 3. veebruaril 2018 aastal.

Talv algab detsembris. Talvel sajab taevast alla miljoneid lumehelbeid. Kogu maapind kattub lumega. Lapsed käivad kelgutamas, suusatamas ja ehitavad ka lumememme. Sageli mängitakse ka lumesõda. Talvel külastab kõiki peresid jõuluvana ja headel lastel käivad ka päkapikud. Talvel on kõik teed sageli libedad ja vahel sajab ka vihma. Enamasti on Eestis talved soojad, kuid vahest harva on ka väga külm. Talvel ehitakse kodu ehetega ära. Sama tehakse ka kuusepuuga, mis tuuakse talvel tuppa. Tegelikult on talv üks tore aastaaeg.

Liuglemisvõimeline haruldane imetaja[muuda lähteteksti]

Lendorav on väga haruldane orava liik. Lendoravaid ei tohi jahtida, sest nad on looduskaitse all. Kui sa peaksid lendoravat metsas nägema siis teata kellelegi täiskasvanule inimesele.

Pääsuke ei ole eesti rahvus söök

eukleidist õpime me koolis praegu ja meil oleks vaja rohkem temast teada siis peab selle välja uurima aga meil pole kuidagi see võimalik siis jääb ka kooli töö ka pooleli

Hk on lühend, mida kasutab terroriorganisatsioon APPO, mille eesmärgiks on inimest seksikuse tõstmine. Hk tähendab haige karu, mis on lühend, et peab alustama rünnakut ja tegema piu-piu!

Praegune Vaida kuningriigi kuningas on Tamur. Troonipärija on Leemet ning ta tunnuslause kuningaks saamiseks on aastast 2014 olnud "Make Vaida great again."

Siimu seadus[muuda lähteteksti]

Siimu seadus koostati aastal 2017 25. jaanuaril inimese poolt kelle nimeks oli Siim. Seadus pandi kirja Eestis, Tallinnas. Seadus kehtib senikaua kui seaduse looja selle ise eemaldab.

Siimu seaduses on palju igasuguseid paragrahve mida tuleb jooksvalt juurde.

Kõik mida üks blondiin vastupidiselt väidab et seda seadust pole, on vale.

Loetledes mõningaid seadusi:

1)Blondiinil on alati õigus 2)Blondiin on kõige targem 3)Blondiin võidab kõik vaidlused jne...

Valge Hundi Ordu[muuda lähteteksti]

Valge Hundi Ordu on maausuliste salaorganisatsioon mille eesmärk on kirjutada maausuliste pühakiri mis oleks veel võimsan kui Piibel ja luua Eestile maausuliste valitsus. Valge Hundi Ordu loodi juba Muistse Vabadusvõitluse ajal. Valge Hundi Ordu juhti kutsutakse Valgeks Hundiks. Valge Hundi Orduga liitumiseks on vaialik saata sooviavaldus aadressile: valgehundiordu@online.ee

Halb ilmastik[muuda lähteteksti]

Halb ilmastik on kombinatsioon tugevast tuulest, vihmast ning madalast temperatuurist. Halb ilmastik esineb Eestis peamiselt Jaanipäeva paiku.

Luts on tehislikult aretatud kala. Lutsu aretas Paunvere põhikooli direktor, köster Jorh Adniel Oskar, ristates isast lõhet emase metsseaga. Seda tegi ta kättemaksuks selle eest, et Jumal teda lõi.

Rahvusvahelise Looduskaitseliidu punase nimistu järgi on liik soodas seisundis.

Kuulsused ja nende autod[muuda lähteteksti]

Artiklist Brigitte Susanne Hunt[muuda lähteteksti]

Brigitte Susanne Hunt sõidab igapäevaselt 2013.aasta C-klassi Mercedes-Benziga.

Artiklist Tanel Padar[muuda lähteteksti]

Tanelil on olnud kaks autot: Ford Mustang ja Audi A4 2.0 TFSI quattro S line, millega 2007. aasta 30. juuni varahommikul ta tabati purjuspäi autojuhtimiselt ja kiiruse ületamiselt (lubatud oli 50 km/h, aga Tanel sõitis 75 km/h). Ta jäi kolmeks kuuks juhiloast ilma. 2008. aastal ostis ta uue auto Jeep Commanderi, mis maksis ligikaudu 700 000 krooni

Zolor hack xtreme[muuda lähteteksti]

Zolor Hack xtreme (extreme) on lugu häkkerite grupist, kes proovivad aina youtube-i, facebook-i ja üleüldse internetti hävitada. See on teismeliste lugu mis on siin maal kestnud 12 aastat. Praegu on neil käsil eesti youtube ja siis nad asuvad aina edasi.

Härrasmeeste Ansambel[muuda lähteteksti]

Nende aastate jooksul kogutud repertuaar on igati mitmekülgne, kätketes üle maailma tuntud klassikaliste hittide kuldvaramut ja ka kõigile teada-tuntud poplugude nimistut. Lisaks klassikale ja popmuusikale hõlmab vaheldusrikas kava ka jazz’i ja rock’i, kõlades sealjuures värskendavalt ning andes muusikalisele kogemusele hoopis uue emotsiooni. Härrasmeeste lavaline šarm ei jäta kedagi külmaks ning on vähemalt samaväärne nende muusikalise andekusega. 

Ehkki Victoria sündis Inglismaal ja temast sai Briti impeeriumi tseremoniaalne sümbol, tähendas Inglismaa talle ka elukestvat eksiili.

Victoria ja Alberti esivanemad olid pärit Mandri-Euroopast ja neid saab mõista üksnes Mandri-Euroopa kontekstis. Lapseeast vanaduspäevadeni levitas Victoria arusaamist hiiglaslikust Euroopa kuninglikust perekonnast, mille oksatüved hargnevad pühast Saksa-Rooma riigist. Kogu oma valitsemisaja jooksul, samal ajal kui tema ministrid maadlesid Britannia pidevate muutustega — nihutasid impeeriumi piire, muretsesid Iirimaa tuleviku pärast, laiendasid valimisõigust, lubasid vabakaubandust ja hiljem suurendasid selle mõjuala, ehitasid koole, reformisid sõjaväge ja märkasid väikekondanluse sündi kui ka töölisklassi kasvu ja kannatusi —, vahetas Victoria, kellele need sündmused olid poliitiline argipäev, lakkamatult uudiseid kuningate, kuningannade, suurhertsoginnade, nende dünastiate tõusu ja languse, segaabielude, vms teemal. Sellal kui tema pea- ja välisministrd arutlesid Euroopa tuleviku üle, oli Victoria isiklikult veresidemete kaudu seotud inimestega, kes olid arutelude keskmes. Peresidemed kujutasid sellist suhtlusvõrgustikku, mis võistles välisministeeriumi kanalitega ja väga tihti ületas neid.

Sisserändajate esimestele põlvkondadele omase riukliku kalduvusega ahmitses ta niisamuti enda perekonnale varandust kokku. Victoria nuias raha tema juurde saabunud valitsejatelt, milles oli enda eellastest edukam, sest tema isiklikku rahandust kontrollis peaminister. See toimus perioodil kui võim ja jõukus oli tööstusrevolutsiooni tõttu koondumas maaomanikest mõisnike asemel valitsevatest klassidest tiitliomanikest aristokraatide või tööstusmagnaatide ja kaubandusvürstide kätte. Kuigi Victoria hoidis end lesepõlves tagaplaanil, pidid peaministrid talle aina meelde tuletama, et ta ei ole kontinentaalset tüüpi absoluutne monarh. Siiski rääkis ta neilt oma järeltulijatele välja erakordselt helde elatisraha. See pani samuti aluse praeguse Briti kuningapere üüratule rikkusele. Tänu peaministrite õpetustele jäid ka tema järglased trooni valdama, vastupidiselt tema sugulastele Berliinis ja Peterburis, kes oma autokraatliku valitsemisstiili pärast oma kohtadele ei jäänud, vaid kukutati.

Victoria oli literaat ja päevikupidajana sundmõtteline talletaja. Tihti üksildases lapsepõlves oli talle loomulik väljendada oma tundeid kirjutades. Sageli ei olnud tal rääkida kellegagi peale iseenda ja päevikut pidas ta lapseeast kõrge vanuseni. On kokku arvutatud, et Victoria kirjutas elu jooksul koguni 60 miljonit sõna. Ta armastas väljasõite ja maalimisretki Šoti mägismaale. 1868. aastal ilmus trükist tema raamat "Lehti meie mägismaaelu päevaraamatust". Ta oli 19. sajandi kui epistolaarse aastasaja üks viljakamaid kirjakirjutajaid. Tal oli komme paberile panna oma tunded ja mõtted, vestlused ja muljed, riigiasjade korraldamised, poliitilised sündmused, perekonnakriiside läbielamised, mured tervise pärast ja seltskonnahooaja kirjeldused. Vähe oli neid kaasaegseid riigipäid, piiskoppe, aristokraate ning kuulsaid kirjanikke, heliloojaid ja maalikunstnikke, keda ta ei kohanud või mingil moel ei kirjeldanud. Samas pidas ta igasugust ajakirjanduse sekkumist kuningliku perekonna tegemistesse, mis olid vastuolus selgete ja ilustamata õukonna teadaannetega, jälestusväärseks jultumuseks.

Nii lasti XIX sajandi ühel kõige kirglikumal, väljendusrikkamal, ohjeldamatul, humoorikamal ja ebakonventsionaalsemal naisel välja paista väikese jäiga ülespuhutud isiksusena, käilakujuna läbinisti mehelikus imperiaalses ettevõtmises.

Korralik inimene[muuda lähteteksti]

Korralik inimene on sotsioloogiline mõiste. Korraliku inimese käitumine ja hoiakud vastab teiste tema kogukonnas elavate inimeste moraalsele normile. Korralikust inimesest peab kogukond lugu ja seda arvestades püüavad inimesed tihti ennast näidata korralikumana kui nad tegelikult on.

Oinaga kalal[muuda lähteteksti]

"Oinaga kalal" on netipõhine kalastussaade, mille lõid 2013. aastal Egert Vandeli ja Henri Jaska. Saate sponsoriks on Budweiser Budvar.

Autorid iseloomustavad saadet järgmiselt: ""Oinaga kalal" on kalapüügisaade läbi huumoriprisma. Tegu on harrastuskalapüüdjate poolt tehtud saatega, millest on võimalik leida ehk isegi miskit õpetlikku. Saated ilmuvad kaootiliselt ning autorid ei võta endale mingeid kohustusi ega vastutust. Paduusklikel, täiskarsklastel ja põõsaste hingehoidjatel saate vaatamine omal riisikol!".

Ptk "Lühikokkuvõte": "[...] Lõpuks loeb ta raamatu läbi ja mõistab, et raamatud ongi nõmedad. Ta põletab selle raamatu ja hakkab filmitegijaks. Loo moraal seisneb selles, et filmid on poole paremad, kui raamatud."

savist pann

Atlandi tuur[muuda lähteteksti]

Tuur toitub limustest ja koorikloomadest, samuti väikestest kaladest. Ta toitub ka väikestest lastest.

Sotimaa rahvariie[muuda lähteteksti]

sotimaa rahvariie on seelik ja suured saapad

Algebraline murd[muuda lähteteksti]

Algebraline murd on see, kui sa avad õpikust lehekülg 37 harjutus 83 ja teed seda 53 korda.

Mida kujutatakse maailmakaardil[muuda lähteteksti]

maailma

Keskkooli lõpueksamid[muuda lähteteksti]

siuke koht kus sa paned igasse lünka ei tea ja lähed rõõmsa näoga välja

Interaktsioon (sotsioloogia)[muuda lähteteksti]

Täna õppisin Ülikoolis uue sõna - sotsiaalne interaktsioon. Õppisin sõna, kuid ei tea endiselt selle tähendust


Sand Saby

Talv algab detsembris. Talvel sajab taevast alla miljoneid lumehelbeid. Kogu maapind kattub lumega. Lapsed käivad kelgutamas, suusatamas ja ehitavad ka lumememme. Sageli mängitakse ka lumesõda. Talvel külastab kõiki peresid jõuluvana ja headel lastel käivad ka päkapikud. Talvel on kõik teed sageli libedad ja vahel sajab ka vihma. Enamasti on Eestis talved soojad, kuid vahest harva on ka väga külm. Talvel ehitakse kodu ehetega ära. Sama tehakse ka kuusepuuga, mis tuuakse talvel tuppa. Tegelikult on talv üks tore aastaaeg.

Eemaldatud peatükk seoses kaastöölise kommentaariga "arusaamatu on esiletõstetud alapealkiri sildade kohta, kui tekst sedastab, et neid seal ei leidu. Tõenäoliselt on veel hulgem selliseid asju, mida sellel poolsaarel ei ole".

Sillad[muuda lähteteksti]

Kuna Eeriksaare külas ei ole suuremaid vooluveekogusid, ei leidu külas sildu.

Proserpina[muuda lähteteksti]

6. Klassi õpikus pole juttu persephonesest. Miks?? Kui ta jumal on siis ta peaks seal olema aga Miks seda pole seal??

Kristinad vanal ajal

Nimi Kristina on tulnud vanadest aegadest, kui polnud veel arvuteid, aastast 1960. Keegi sünnitas ja ta tütar oli nii kole, et ta nägi välja nagu Kristina. Niiviisi mõeldi välja nimi Kristina. Sellest ajast peale on kõik Kristinad ennast tõestanud ning nüüd on nad maailma ilusaimad inimesed.

Hiiumaa artikli arutelust[muuda lähteteksti]

Alapeatükk: Kpop:BTS, GOT7

Miks eu võiks keegi neud eestisse (hiiumaale) esinema kutsuda? Nad mu lemmikud ju!!

Ootan vastuseid sellele küsimusele. Lisaks veel see et kui kellelegi meeldib üksneist ss palun vastake!!

Ametnik- Väiklane,oma meelest oluline tegelane,bürokraat,kelle esmane kohustus on su tuju rikkuda ja ajusid komposteerida. Ametnikuga suhtlemisel on abiks verbaalne sõim ja faktidega süstemaatiline pommitamine,ähvardused.

Viljandi Gümnaasiumi sotsiaalsuuna VII lend[muuda lähteteksti]

Viljandi Gümnaasiumi sotsiaalsuuna VII lend õppis aastatel 2017 pKr. - praeguseni olles üks silmapaistvamaid ja fenomenaalsemaid lende, mida Viljandimaa haridusmaastik eales näinud on. Moodsa ajalookäsitluse järgi jaotatakse VIII lennu tegevus 2 ajajärku: Üleminekueksamite ajastu ning Abituurium ehk tänapäev.

Sotsiaalsuuna VIII lennu teke ja tulek[muuda lähteteksti]

„Maa oli tühi ja paljas ja pimedus oli sügavuse peal ja Jumala Vaim hõljus vete kohal.“ (Moosese 1;2). Just selline olukord valitses Viljandis enne Viljandi Gümnaasiumi VIII lennu tulekut. Kuid 1. septembril, aastal 2017 pKr leidis aset sündmus, mida tuntakse tänaseni kui Legendaarse Sotsiaalsuuna õppima asumist. Tagantjärgi on üritatud seda teemat analüüsida nii antropoloogilisest, kui ka arheoloogilisest küljest, kuid keegi ajaloolastest ei oska öelda, kuidas sai alguse selline tähelepanuväärne nähtus nagu VIII lennu sotsiaalsuund.

Üheks põhjuseks, mis tagas kindla edu ja arengu oli kahtlemata selle koosseis.

Nüüdisaegsed ajaloolased on siinkohal ühel meelel, et otsus seada selle Võitmatu Armaada etteotsa õp. Vislapuu, oli parim, sest just tema juhtimisel seljatati kaks suurt lahingut, mida omaaegsed hüüdsid hellitavalt „üleminekueksamid“

Sõdade periood - üleminekueksamid[muuda lähteteksti]

Juba esimesel Issanda aastail pani suuna vastupidavuse proovile  raske lahing aasta lõpus, mis nõudis õppuritelt rammu ja mõistust. Kuid vaenlane, üleminekueksam, alistati ülima kavaluse ja raskete õppuste tulemusena. Siis tehti tolle vaenlasega rahuleping aasta peale. Juba Läti Hendrik on oma kroonikas öelnud järgnevalt:

„Rahu Eestlastega ühe aasta pääle (…) oli see kõigil meele pärast, selle üle, mis rahuks tarwis, Eestlastega kaupa teha…“ („Heinrici chronicon Livoniae“, 1227, Jaan Jungi tõlge)

Kuid rahu ei kestnud igavesti. Ka 2018 pKr kimbutas suunda jälle üleminekueksam, mille võitmiseks oli vaja väga laialdasi teadmisi oma kodumaast ja selle ajaloost. Kuid see eksam ei heidutanud enam VIII lennu sotisaalsuunda. Vaenlasele astuti vastu suure innuga, mida Läti Hendrik kirjeldas järgnevalt:

„Aga kui Eestlased seda kuulsiwad, jooksiwad nemad odadega ja mõekadega tema kallale…“ („Heinrici chronicon Livoniae“, 1227, Jaan Jungi tõlge)         

Pärast järjekordset üleminekueksamit võis Võitmatu Armaada ehk Legendaarne Sotsiaalsuund julgelt teatada, et üleminekueksamid on nüüdseks alistatud. Pärast mida võttis neil 3 kuud taastumiseks, et asuda taaskord harimatuse vastu võitlema.

Abituurium ehk tänapäev[muuda lähteteksti]

Pärast raskeid lahinguid jõudis VIII lennu sotsiaalsuund uude ajajärku, mida tänapäeval tuntakse kui abituurium (teisisõnu ka tänapäev).

Atmosfäärinähtus[muuda lähteteksti]

Atmosfäärinähtus on... ( sina või keegi teine lisab juurde kuna olen suht noor et teade selliseid asju )

Korporatsioon Fraternitas Anarhensis[muuda lähteteksti]

Korp! FA
Asutatud 6. november 1996, Tartu
Värvid valge
Lipukiri Dolce far niente ("Meeldiv on mitte midagi teha!")
Liige aisakell

Korporatsioon Fraternitas Anarhensis (lühendatult korp! FA või ka lihtsalt FA) on Tartu Ülikooli üliõpilaste poolt 1996. aastal Tartus loodud alternatiivne üliõpilasorganisatsioon, mille eesmärgiks on võitlus elu halluse vastu.

Organisatsioonist[muuda lähteteksti]

Korp! FA sündis ideena juba ammu enne Moosese aegu ja on seetõttu vanim ja väärikaim korporatsioon Eestis. Au talle!

Korp! FA juhindub oma tegevuses intuitsioonist, impulssidest ning hetkemeeleoludest.

Korp! FA tunnusvärviks on valge. See on kogu värvispektri üldsumma ehk midagi jumalikku, mitte mingisugused kombineeritud ja higised värvisogad, mis iseloomustavad teisi korporatsioone.

Korp! FA deviisiks on "Dolce far niente!" ("Meeldiv on mitte midagi teha!").

Põhikirjale vastavalt puudub korp! FA!-l kindel konvendihoone – selle asemel liigutakse pidevalt ringi nagu Karl Suure õukond.

Vastavalt korp! FA! põhikirjale jagunevad selle liikmed volframrebasteks ja jebuutsi'deks. Kes kelleks saab, otsustatakse liikme vastuvõtmise hetkel mündi viskamise teel.

Vastavalt korp! FA! põhikirjale liiguvad selle liikmed ühiskonnas ringi "nagu kogred sogases vees"

Üksteise poole pöörduvad korp! FA! liikmed sõnaga kaasgeenius (ksg!).

Tuntumad liikmed[muuda lähteteksti]

Auliikmed[muuda lähteteksti]

Koopteeritud liikmed[muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda lähteteksti]

Artiklid[muuda lähteteksti]

Videod[muuda lähteteksti]

Friikartulid[muuda lähteteksti]

Friikartulid on toorest kartulist lõigatud risttahukad või rööptahukad, mis on valmistatud fritüüris ja on seetõttu väga maitsvad. Eriti head on friikartulid (friikad) majoneesi või ketšupiga. Kaasajal nihutatakse piire ja pakutakse friikartuleid ka näiteks kimchiga.

Esineb ka siksakilisi friikartuleid, mis on eriti populaarsed just noorema põlvkonna seas.

Arthur von Buxhoeveden[muuda lähteteksti]

SEE IMELINE MEES KUULUB KUULSASSE ROCO DE BOCO PEREKONDA! (Juhan, palun ära parandada.)

Parankad on lahedad käe vidinad. Maksavad tavaliselt alla 100€. On igati väärt raha. Oled lahe kui neid kannad

Lehma lüpsmise korrad[muuda lähteteksti]

Palun pange siia sisse mitu korda peab lehma lüpsma

Pandivere kõrgustiku järved[muuda lähteteksti]

EI TEAAAAA!!!! KEEGI TEAB??? SEST MA EI TEAA JA GEOS VAJA TEADA :(((((((

arutelu: Puuduvad artiklid [kodutu kirp] (kodukirp), [kodutu koer], [kodutu kass], [kodutu poliitik], [kodutu merisiga] jne, jne, jne, jne.—Pietadè 21. juuni 2018, kell 00:10 (EEST)

Kas te olete kunagi kuulanud teatud kellaajal raadiot[muuda lähteteksti]

00.00-00.30 Raadio Elmarit, 00.30-01.00 Raadio Tallinna, 01.00-01.30 Hit FM-i 27. detsembril 2016????

Turumutid on turulaste sugukonda kuuluvad turumutikesed. See nimi(Turumutid) on tulnud kahelt inimeselt, kellele väga meeldib turg, ja mutid.

Sissejuhatus[muuda lähteteksti]

Turumutikesed on mutid kes käivad turul enda vara müümas. Peale turult käimist eelistavad nad minna bussi, et koju sõita. Kui nad on koju sõitnud käivad nad keldrist läbi et enda lapsi toita.

Välimus[muuda lähteteksti]

Turumutikeste välimus on väga moodne. Turumutikesed kannavad igapäevaselt suuri pikki särke, ja pakse pükse. Neil on alati kotikene kaasas, sest äkki nad peavad ühe lapse maha laskma. Nende näo ees on mask, sellepärast et koroonat vältida.

Iseloom[muuda lähteteksti]

Turumutikesed on väga toredad inimesed, nad aitavad alati kui on vaja, aga kui nad ei saa aidata siis tuleb neil inimlane maha lasta, sest nad on diskrimineerinud turumutikeste suguvõsa. Nad oskavad hästi lapsi panna enda keldritesse, ja neid seal toita surnud rottidega.

Tegevus[muuda lähteteksti]

Nad peavad sõda koos teiste lastega. Nendele meeldib kõndida väga aegaselt nagu kilpkonnad. Kõige rohkem eelistavad nad lapsi panna enda keldrisse, ja nendele rotte toita. Turumutid kardavad koroonat, aga ikka käivad turul sest neil pole jääkapis midagi süüa.

Millest koosneb lumi[muuda lähteteksti]

lumi koosneb piimast ja jäätisest ja jääkristallidest

Versioon: 19. oktoober 2010[muuda lähteteksti]

Trollface on lahe asi

29. november 2011[muuda lähteteksti]

Trollface on kuulus näo kuju aastast 2010.seda kasutatakse naljades,igapäeva elus.(tööl,voodis,koolis,puuris ja õues)

11. veebruar 2014[muuda lähteteksti]

Trollface on naljanägu :D

15. veebruar 2021[muuda lähteteksti]

"Rage comics"-itset pärinev humoorikas ikoon nägu.Trollface (Troll nägu) on tihti peale seotud hüüdlausega "U mad?" või "Problem?".

Trollface päris elus??

Väga humoorikas tõesti.

Tschigoronkus[muuda lähteteksti]

Tschigoronkus on kuulus chigoronkuse sugulane. Ta seos chigoronkusega ei ole kindel, aga on arvatud et nad on kaksikud. Ta sünniaeg on teadmatu, aga on teada et ta sündis Virgin Islandil. Ta töötas Putini ja Staliniga teises maailmasõjas. Ta surm on arvatud juhtunud aastal 2021. aga see pole kindel Tschigo suurepärase võimu pärast.

Ta oli olnud elanik sitakoopas ja on teinud paanikat elanike keskel.

On arvatud et hoiab legendaarset The Chigot.

Elulugu[muuda lähteteksti]

Tschigoronkuse (siit edasi teatud kui Tschigo) elu oli kuni 20 aastaseni kriitiline. Ta oli orb, tal ei olnud põhiteadmisi mida saab koolist ja ta oli lastekaitse all terve enda varajane elu. Palju tema varajasest elust ei ole siiamaani teatud.

Tschigo elu muutus korduvalt paremaks, kui tuli Pashliva talle appi. Pashliva aitas ta enda urgase seest välja, ja pani ta elu tagasi ritta. Tschigo oli õnnelik olnud enda koopas sitarottidega. Aga üks päev, ta pööras. See on arvatud et juhtus selle pärast et ta kuulis pealt kuidas Pashliva ütles et ta kuulub sitapuuri.

Reetmine[muuda lähteteksti]

See ei ole teatud, kas Pashliva päriselt sõi Tschigo ära või mitte. On täiesti võimalik, et Pashliva oli palganud tapamehe, et lõpuks hävitada Tschigo ära. Ainuke mis hetkel on teatud, on video, mis on TONN-i poolt üleslaetud. Video vaatamise ajal on soovitatud peita lapsed ja panna heli valjuks, kuna heli on hästi vaikne seal. Video tundub et on ülestunnistus mõrvari poolt, aga uuringut ei ole veel politsei poolt alustatud. See on arvatavalt selle pärast, et informatsioon on uus ja teatud ei ole veel palju.

Teised lood[muuda lähteteksti]

Teine maailmasõda[muuda lähteteksti]

Teises maailmasõjas mängis Tschigo suurt rolli. Ta on teatud enda abiga Putini ja Staliniga. See ei ole otseselt teatud, mida Tschigo tegi nende jaoks, aga see on tõsi et ta on tapnud rohkem kui mõlemad kokku. Siin muutus ta elu palju tumedamaks. Ta hakkas tapma juute ja viskas iga kord rasket R-i, kui soovis. See arvatavasti meeldis pealikele, ja tahtsid temaga teha koostööd. Nad arvasid, et nad saavad teda kasutada, et teha enda vaenlastele ära. Aga nad ei arvestanud sellega, et Tschigo oli juba vihane. Ta mõtles et talle ei meeldi et teda ära kasutatakse, nii et ta maksis neile kätte. Teatud on et Tschigo plaanis Stalini mõrva aastaid. Üks päev ta tegi teo ära. Ei ole teatud kas ta kasutas The Chigot selle jaoks või muid mõõtmeid. Putiniga ei ole veel midagi juhtunud, aga inimesed saavad ainult oodata millal midagi tuleb ette. Viimasel ajal on nähtud Putinit paanikas, ja arvatavasti kuna ta ootab Tschigot. Muud ei ole teatud, tänu suurele peitmisoperatsioonile.

Lood sitakoopast[muuda lähteteksti]

Tschigo oli väga agressiivne sitakoopas. On kuulujutte olnud, et ta sõi isegi paar sitarotti enda viibimisajal seal. Samuti on räägitud et ta kohtas sealt Justin Jaanust, kellelt ta varastas kõik ta rikkused. Sellest ongi arvatud, kus ta nii palju raha on saanud viimasel ajal.

Tschigo oli samuti teatud ta lähedaste sitarottide poolt aitava ja toreda ronkusena. Ta olevat aidanud kaevata suuremat koobast, mida ta kiirelt täitis sittaga. See on teatud et sitt on sitakoopa elanikele ekstreemselt tähtis, nii et on arvata, et kui see juhtus oli tal kaks emotsionaalset poolt. Üks neist oli vihane ja kuri, teine oli empaatiline ja toetav. Kuidas ta vahetab neid ei ole teada. Järgmine lugu oli teatud sitarottide vahelt, mida kuulis pealt spioon kes tungis koopa sisse. Spioon rääkis hingeldades ja paanikas peale maa peale jõuudmist: "Nagu mida vittu, neid on seal nii palju, täitsa vittus, sitta täis kah, aga ma sain infot." Peale seda ta rääkis loo, kuidas olevat Tschigo jooksnud ringi ja tekitanud paanikat kaasnevates rottides. Ta oli väitnud et maailm lõppeb ja sitakoobas kukub kinni. Kokku oli surnud 3 rotti ja sittahaiglasse pidanud minema 21 rotti. Arvatud on et sitarottid on nõrkade närvidega ja ei suuda kannatada paanikat, see on see põhjus miks see ilmselt juhtus.

Batmani aeg[muuda lähteteksti]

Klassikaline film "Batman" on teatud enda hea edu eest. Aga mida paljud ei tea, et Batmani lugu toimus päriselt. Tschigo oli teeninud palju raha enda viibimisest Justin Jaanusega, nii et ta sai reaalselt omada Pirakat Batcave-i. Kõik mis seal filmis juhtus oli CGI-ga muudetud inimeseks, kuigi see reaalsuses oli Tschigo. Lõhkumiste kinnimaksmine oli maksnud firmale trillioneid. Joker kes läks Tschigole vastu oli tegelikult sitakoopa sitarottide gang. Ta ego peale seda juhust läks hulluks. Ta arvas et ta on populaarses action mängus Counter Strike: Global Offensiveis parim, ning enam ei viitsinud mängida ühe kuulsa Liquid teami mängijaga. Ta otsustas et hakkab laamendama. Filmi tegijad üritasid leida päris inimesi kes mängiksid Batmani rolli, aga iga kord kui keegi tuli nende stuudiosse, tuli välja et see oli Tschigo. Lõpuks andsid produtsendid alla, ja lasid tal teha kõik Batmani filmid ise. Aga hiljutisel ajal hakkas stuudiol kõrini. Nad otsustasid teha filmi ainult Jokeri kohta. See pidi olema ideaalne plaan, Batman isegi ei mängiks seda. Aga Tschigol oli trikk enda kasukas. Trikk oli nimelt The Chigo. The Chigoga ta muutis ennast inimeseks ja läks mängima Jokeri rolli. Stuudio sai kohe aru et see oli Tschigo, ta isegi ei peitnud seda, ta saba oli näha. Aga Tschigo kasutas The Chigot ja hüpnotiseeris stuudio töötajad et filmida teda. Stseen kus Joker jookseb üle tee ja auto sõidab temast üle juhtus päriselt. Stuudios inimene kes oli sitakuudis pasandamas ei saanud hüpnotiseeritud ja tahtis kätte maksta Tschigole selle üle mis ta tegi ta kolleegidele. Ta võttis enda auto ja hakkas ta poole asuma. Kahjuks on Tschigo lihtsalt liiga tugev. Samuti stseen kus Joker tantsib treppidel oli RonkusRotti clani tribaalajane tants. See tekitas küsimusi inimeste seas kas ta on tegelt ka nii ammusest ajast, ja mis ta veel teab?

Ojos Azules[muuda lähteteksti]

See kassitõug on nime saanud imeilusate siniste silmade järgi. See tõug leiti New Mexicost 1984. aastal ja neid kasse on maailmas väga vähe. Tõugu on kirjeldatud sõbraliku, aktiivse ja armastavana.

Ameerika lühisabaline kass[muuda lähteteksti]

Ameerika lühisabalised on armastavad ja uskumatult intelligentsed kassid. Nad on äärmiselt suhtlevad ja suhtuvad oma inimperesse suure pühendumusega. Sageli algatavad nad enda omanikega mänge ja näitavad kodus oma jahivaistu, püüdes putukaid lennust.

Enamasti vaikne Ameerika lühisabaline nurrub, siristab ja laksutab, kui tal on hea meel. Muretu tõug sobib enamiku koertega ja suhtub hästi uustulnukatesse.

Artiklist Pakane (mütoloogia)[muuda lähteteksti]

Pere

Pakasel on ka kolm poega: noorem härm, keskmine kahu, vanem snegurotška. Suve saadab pakane poegadega puhates mööda seal, kus jää paksemaks minnes paukumisega praguneb ja palgid paukudes lõhkevad. Vahest saadab vana pakane mõnikord noorema poja härma välja vaatama, kuidas maailmas elatakse. Sammub siis härm ainult öösiti edasi ja paneb rohu ja vilja valgesse ehtesse. Sügisel algab keskmise poja kahu tegevus, kes paneb vee ahelasse. Talve tulekuga hakkab snegurotška tegevusse. Kui nooremad vennad ainult öösiti rändavad, sammub snegurotška ühtelugu, ööl ja päeval edasi.

Kombinatoorne topoloogia[muuda lähteteksti]

Billy: tule sisse

Bob: hei vend, mis toimub

Billy: hei tule uks sisse

Bob: kindlasti

Billy: Bob mida kuradit sa siin teed, ma ütlesin sulle viimati, kui tulid purjus peaga jaamast, et ära tule

Bob: Hei, ma ei saa tulla ja oma suurt venda aeg-ajalt näha

Bob: jumal, ma mõtlen, et ma ei ole purjus, suitsetasin paar tükki, aga tulin lihtsalt mööda ja ütlesin tere

Billy: las ma arvan, mis probleem seekord on, deniero

Bob: see on laen

Bob: ole hea, sa tunned mind

Bob: Mul on uh töökoht

Billy: sa tead, mis vend lihtsalt tapa selle kohe ära, sest sa tead, mida sa alati saad neid jama, mis kunagi ei realiseeru

Billy: ja sa pead oma jama oma käest ära võtma

Billy: need koomiksikujud ei lõika seda

Billy: Ma saan sulle kadeti programmis tööd leida, kus sa armastad tulekahjusid

Bob: ma armastan tuld ma armastan tuld see võlub mind ma ei saa seda aidata värvid, mida sa tead, et see paneb mind põlema ma ei tea, miks see nii teeb

Billy: Kuule mees, ma pean sulle midagi peale panema, ma tahan sinuga rääkida

Billy: miski, mis mind häirib

Bob: yuyu jälle üks suure venna loeng

Steve peab jälgima, kuhu ta läheb - - - - - - - - - - -

Billy: See, mida ma üritan öelda, on vend, see on mina

Billy: Ma tahan sinuga endast rääkida, vennas

Bob: sul on viga, suur vend, sa võid rääkida, mis viga on

Billy: noh, kas sa mäletad seda aega, kui me koos hängisime ja purju jäime ning ma hakkasin sulle nendest tunnetest rääkima

Bob: mis geivärk

Billy: Tõtt öelda, need on need fantaasiad, millest ma teile rääkisin

Billy: Mul on neid üha rohkem ja nad panevad mind tõeliselt sisse

Billy: nagu eelmisel päeval, olin duši all ja fantaseerisin kõigist teistest duši all ja me olime kõik koos armunud

Billy: ja see mulle meeldib

Billy: tead eelmisel õhtul, kui üks poistest magas ja ma sirutasin käe ja mängisin tema riistaga

Bob: seks on seks poisid, tüdrukud, heh vahet pole, tunneb end hästi, see on loomulik, ära muretse selle pärast, see on ok

Steve koputab uksele - - - - - - - - - -

Billy: Kuulake

Billy: Keegi ei tohi sellest teada

Billy: kas sa saad aru, nii et hoia oma kuradi suu kinni, ma olen tõsine

Billy: tule sisse

Steve: hei juht, vabandust ettevõttesisese ettevõtte pärast, kuid meil on ajakavaga seotud probleem, millest peame rääkima

Billy: Steve, see on mu väike vend Bob, kellest ta just lahkus

Bob: Oi, oli tore sinuga kohtuda

Steve: Vabandust, ma tulen natukese aja pärast tagasi

Billy: ei, ei, pole suurt probleemi, anna mulle viisteist minutit

Bob: Nüüd on seal perse, keda ma ei tahaks kuradida, sa tead, mida ma mõtlen

Billy: Noh, see uus kadet on gei ja ta on jaama ümbruses ka teistelt kuttidelt selle kohta palju kiusamisi saanud, sest ta on lahe ja ta on kapist väljas.

Bob: hei, suur vend, sina ja mina peaksime ta katusele viima ja talle 20 tolli naudingut näitama...

Billy: Jah, jah, sa tead, mida sa hoiad oma kuradi räpaseid käsi temast eemal ja tule välja ja veendu, et lahkud läbi selja

Bob: pane oma suu kinni

Bob: me jagame sama verd

Bob: ära aja seda kuradi vägevat jama minuga

Bob: sa oled selline olnud sellest ajast, kui sa tuletõrjujaks said

Bob: härra tulejuht

Bob: sa vihkad, kui asjad põlevad

Bob: üritab alati maailma päästa

Bob: päästa maailm, vennas päästa maailm

Billy: tead, mis kutt sa lihtsalt... vale number ok

Billy: sa tahad minuga keppida, sa oled kuradi psühho ok

Billy: tule uimastist maha, võta märjukest maha

Billy: Ma ei hooli sellest, mida sa teed, aga nüüd mine kurat välja

Bob: Persse, ma ei hooli niikuinii, suur vend

Artiklist Ladinakeelsete väljendite loend[muuda lähteteksti]

 • "lingua latina penis canina non est" – ladina keel ei ole koera peenis

Kartuli poeskäik[muuda lähteteksti]

Ükskord ammu ammu otsustas üks kohalik Kartul, et ta tahaks poodi minna, kuna ta oli jõudnud sellisesse vanusesse, kus ta pidi ise enda eest hoolt kandma ning ta tahtis maailma avastada. Ta pani ennast valmis, võttis poekoti ja asus teele.

Kartuli avastus[muuda lähteteksti]

Poodi jõudes ta, aga avastas, et poes müüakse väga palju kartuleid, porgandeid, kapsaid ja muid puu ja juurvilju.

Kartuli reaktsioon[muuda lähteteksti]

Seda nähes ehmus Kartul väga ja karjus: "see on ju mõrv!" Seda ei oleks kartul osanud kunagi ette näha.

Kartuli otsus[muuda lähteteksti]

Sellist jubedust nähes otsustas Kartul kaevata poe kohtusse. Ta kirjutas avalduse ja palkas endale advokaadi. Sinna läks kõik ta raha.

Kartul kohtus[muuda lähteteksti]

Kartul tegi koos advokaadiga plaani ja oli enda arvates valmis kõigeks ning oli kindel, et ta võidab selle debati kergesti.

Kartuli avastus[muuda lähteteksti]

Kui, aga Kartul kohtusse jõudis ja kohtuistung algas selgus talle, et kõik ta ettevalmistused olid asjata. Kõik kohtusaalis nägid teda toiduna ja ei võtnud teda tõsiselt.

Kartuli õnnetu lõpp[muuda lähteteksti]

Nii kaotas Kartul kohtus, kaotas oma vabaduse ning kokkuvõttes tehti temast väga naljakas video ja see pandi üles Tik Toki kus see kogus kuulsust väga kiiresti. Kartul, aga tapeti ja pandi poodi müüki.

Järeldus[muuda lähteteksti]

Kui sa oled Kartul või muu toit, siis sa peaksid seda aksepteerima ja olema valmis, et sind ära süüakse.

Kanaprae vead[muuda lähteteksti]

Kanapraad on toit mida naudivad paljud inimesed üle terve maailma. Kuigi see on väga tuntud toit ja lihtne teha on seda võimalik ikkagi valesti teha....siin on mõned näited kuidas seda parandada:

Sisu oli kopipeist Õhtulehe artiklist: https://toidutare.ohtuleht.ee/973406/miks-kanapraad-kuivaks-jaab-9-enamlevinud-viga-mida-arvatavasti-sinagi-teed

Sangla on Suur linn Pihkva maakonnas Sangaste vallas.

Enne Eesti omavalitsuste haldusreformi 2017. aastal kuulus küla Rannu valda. Külas tegutseb Sangla raamatukogu.

Sangla on nn väiksem versioon Sangastest.

1934. aastal sündis seal Sangla suur kuningas anti sanglasepp jr. Ta oli sanglaste poolt väga austatud. Ta mõtles välja sisepõlemismootori ja lusika.

2290. aastad[muuda lähteteksti]

Tere tulemast!

Järgnevalt on kiired prognoosid aastaks 2050:

 • Enamik kalavarusid, mis eksisteerisid 2015. aastal, on nüüd välja surnud.
 • 6 miljonit inimest sureb igal aastal õhusaastega seotud tüsistuste tõttu.
 • Peaaegu 2 miljardit inimest elab nüüd riikides, kus on absoluutne veepuudus, peamiselt Lähis-Ida ja Põhja-Aafrika piirkondades.
 • 5 miljardit maailma prognoositavast 9,7 miljardist inimesest elab nüüd veepuudusega piirkondades.
 • Neurotehnoloogiad võimaldavad kasutajatel oma keskkonnaga ja teiste inimestega suhelda ainult mõttejõul.
 • 6,3 miljardit inimest elab linnades.
 • Pool maailma elanikkonnast on lühinägelikud.
 • Toyota lõpetab bensiinimootoriga autode müümise.
 • Kliimamuutuste ja sobiva põllumajandusmaa kaotuse tõttu muutub kohv luksuseks.
 • Ehitatakse pilvelõhkujaid (arkoloogia), mis toimivad linnadena, et vastata kasvavale elanikkonnale.
 • Athabasca liustik kaob, kaotades 2015. aastast alates iga aasta 5 meetrit.
 • Hiina "Lõuna-Põhja veetranspordi projekt" on täielikult valmis.
 • Maailma rahvastiku prognoositavaks arvuks on 9 725 147 000.
 • Autonoomsete sõidukite osakaal maailma autode müügist on 90 protsenti.
 • Elektriautode müük maailmas ulatub 26 366 667-ni.
 • (Moore'i seaduse) arvutuste arv sekundis, tuhande dollari kohta, võrdub 10^23-ga (võrdne kogu maailma ajuga).

Aitäh vaatamast!

liivakast on hull koht kus on palju lapsi

Lastele aru saamiseks[muuda lähteteksti]

pro laps pelab forti

Kõige tuntum puusepp on puusepp Joosepi ja tema abikaasa Maarja poeg Jeesus.

Vistist on tegu ka eestikeelse vikipeedia sodimise rekordiga - vaimukus oli artiklis 8 aastat, mille jooksul muutsid artiklit ka mitmed administraatorid ja botid Metzziga (arutelu) 20. november 2023, kell 11:40 (EET)[vasta]

Poluneegrid[muuda lähteteksti]

POLUNEEGRID

2022. aastal õppima läinud Tallinna Polütehnikumisse 16. aastased poisid ei teadnud, mis neid ees ootab. IT ja Telekommunikatsiooni erialale (SA-22). Rühmajuhataja on R.Kukk, kes on tugev ja karastanud naine. Poisid õppisid ja õppisid, kuniks neist kujunes välja Poluneegrite kamp. Kõik õpetajad, kes selle kambaga kokku puutusid, kahetsesid oma ametit. Poisid on väga tublid õppijad, nad ei puudu mitte kunagi ja on väga viisakad. Velirand (arutelu) 15. jaanuar 2024, kell 13:27 (EET)[vasta]

Anonymus Sigma[muuda lähteteksti]

Anonymous Sigma on lahe sigma häkker aga kuri muri

Marcus Molekul[muuda lähteteksti]

Marcus Molekul (15. jaanuar 1852 Tartu – 22. november 1938 Tallinn) oli Eesti keemik ja füüsik, keda peetakse üheks 20. sajandi olulisimaks teadlaseks. Tema panus keemia ja füüsika valdkonda on hindamatu ning tema avastused on avaldanud tohutut mõju meie igapäevaelule.

https://i.ibb.co/KWPZ9xW/Marcus-Molekul-Autoportree1911.jpg

Varased aastad ja haridus[muuda lähteteksti]

Marcus Molekul sündis Tartus 15. jaanuaril 1852. Tema vanemad olid mõlemad õpetajad ja Marcus juba varakult huvi tundis teaduse vastu. Ta õppis Tartu Ülikoolis keemiat ja füüsikat ning omandas mõlemas erialas magistrikraadi. Pärast ülikooli lõpetamist jäi ta Tartu Ülikooli juurde tööle assistendina.

Teadustöö ja avastused[muuda lähteteksti]

Marcus Molekuli teadustöö hõlmas mitut valdkonda, sealhulgas keemilist sünteesi, spektroskoopiat ja radioaktiivsust. Tema üheks kuulsaimaks avastuseks on molekuli struktuuri teooria, mis aitas seletada, kuidas aatomid moodustavad molekule. See teooria oli revolutsiooniline ja pani aluse kaasaegsele keemiale.

Lisaks sellele avastas Marcus Molekuli ka mitu uut keemilist elementi, sealhulgas molekuliumi ja radioaktiivse isotoobi molekuliumi-235. Tema avastused radioaktiivsuse vallas aitasid kaasa tuumarelvade ja tuumaenergeetika arendamisele.

Tunnustus ja auhinnad[muuda lähteteksti]

Marcus Molekuli panust teaduse valdkonda tunnustati laialdaselt. Ta oli mitmete teadusakadeemiate liige ja pälvis arvukalt autasusid, sealhulgas Nobeli keemiapreemia 1910. aastal.

Hilisemad aastad ja surm[muuda lähteteksti]

Marcus Molekul elas ja töötas Tallinnas kuni oma surmani 22. novembril 1938. Ta oli 86-aastane. Tema pärand elab edasi tema avastustes ja teadustöös, mis on jätkuvalt inspiratsiooniks teadlastele kõikjal maailmas.

Marcus Molekuli pärand[muuda lähteteksti]

Marcus Molekuli panus teaduse valdkonda on tohutu. Tema avastused on aidanud kaasa meie arusaamale aine olemusest ja muutnud meie igapäevaelu. Ta on inspiratsiooniks teadlastele kõikjal maailmas ja tema pärand elab edasi tema töödes.

Lisaks[muuda lähteteksti]

Marcus Molekuli järgi on nimetatud keemiline element molekuliumi ja mõõtühik molekul. Tartus on tema auks püstitatud monument. Tema elust ja tööst on tehtud film ja mitmeid dokumentaalfilme. Velirand (arutelu) 9. aprill 2024, kell 13:56 (EEST)[vasta]

Deodorandid[muuda lähteteksti]

Deodorant pärineb vana kreekast kus vaaraod kasutasid et endale naissoost isikuid enda juurde meelitada. Tänapäeval kasutatakse lihtsalt et hästi lõhnata.

Kohvijumal[muuda lähteteksti]

Kohvijumal Kaffnir

Tuntud ka kui: Koffi, Kohvi Valitseja, Ärkamisaja Kaitsja

Lühitutvustus: Kaffnir on Põhjala mütoloogias ärkamise ja energia jumal. Ta valitseb hommikuste rituaalide üle ning tema peamine ülesanne on kinkida inimestele jõudu ja ärksust uue päeva alustamiseks. Sageli kujutatakse Kaffnirit tugeva, särava silmavaatega mehena, kes hoiab käes auravat kohvitassi, millest tõuseb maagiline aroom, täites õhu jõu ja inspiratsiooniga.

Müüdid ja legendid:

 • Kaffniri tass: Legendi järgi andis Odin Kaffnirile võlujõuga tassi, mis oli täidetud lõputu kohviga. Iga lonks sellest tassist andis jumalatele ja kangelastele uut jõudu ja tarkust.
 • Kaffniri kingitus: Üks tuntud lugu räägib sellest, kuidas Kaffnir külastas surelikke varahommikuti, kinkides neile oma kohviessentsi, et nad saaksid üle igapäevastest raskustest ja saavutaksid oma eesmärgid.
 • Kaffniri tempel: Põhjalased uskusid, et hommikune kohvijoomine on rituaal, mis ühendab neid jumalaga, ning see oli justkui väike tempel nende kodudes, kus igaüks võis tunda jumala kohalolu ja väge.

Kaffnir on hinnatud ka kunstnike ja teadlaste seas, sest tema kohviessents toob esile loomingulise ja intellektuaalse potentsiaali. Temale pühendatud festivalidel, mida tähistatakse esimesel kevadisel täiskuu ajal, joovad inimesed kohvi ja austavad tema kingitusi muusika ja luule kaudu. Ivo (arutelu) 3. juuli 2024, kell 15:14 (EEST)[vasta]