Vikipeedia:Naljad ja muu kustutatud jama/Arhiiv 1

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Sisukord

Muistis[muuda lähteteksti]

muistis on see asi mis leitskse mullakihtide vahelt. muistis on tavaliselt suhteliselt vaha asi,mis v6ib m6jutada arheoloogide t33d. muistis on v6ib olle m6ni luu v6i mudagi sellist.

Harry Potter[muuda lähteteksti]

harry potter ja tulepeeker on 5 . raamat . raamatuu autor on tetavasti J.K.rowling -. ta on naine ja tal oli 2003 aastal angiin.

Loodusteadused[muuda lähteteksti]

8. september 2006 "Loodusteadused" kustutatud. Sisu oli:

looduses on kolm maalma elusloodus,eluda loodus,ja tehismaail.looduses peidud palju huvitavaid.näideks looduses on taimed mida ka meditsiinis.igal taimel on mingi omadus näideks mõnel ravi mõnel mürk jne.looduses on ka loomi putukaid ja selgrootsed lommadel on erinevad toidu ahelad.putukadel on väga huvidav elu mida on väga huvitav uurida nagu siin on üks tesd millega saad paari putukade elu sündmusi õppida

vaja läheb:klaasist ristahukas liiva või mulda sipelgaid või vihmausse toitu ja vett NP kui te ei tea mis loomad söövad siis küsige või uurike pange muld või liiva klaasisd ristahukasse pange loomad siis sinnna sisse aga ärge unustage neid toida jaa veega läbi pritsida hoolitsege loomade käesd sest nad on elus.

Kääbusšimpans[muuda lähteteksti]

28. august 2006, kell 16:38 Taivo "Kääbusšimpans" kustutatud (sisu oli: 'Kääbusšimpans ehk bonobo on kõige seksikam loom- kasutab seksi nii suhete loomiseks kui ka lepituseks.')

Teismelise rasedus[muuda lähteteksti]

31. juuli 2006 Taivo "Teismelise rasedus" kustutatud. Sisu oli: mina ise olen rase ja ma olen 16-aastane. olen juba 2 kuud rase ja loodan teile kirjutada oma rasedusest. praegu on kõik ilusti kulgenud ja loodame et see nii jääbki. hetekel ei ole mul elus toimunud mingeid muudatusi ja olen elanud igapäevast elu.

Baltisakslased[muuda lähteteksti]

Baltisakslased on Baltikumi elama asunud ning siin kodunenud sakslased, alati vähem kui 10 % elanikkonnast.

Hiidnastik[muuda lähteteksti]

28. september 2005, kell 18.50 Andres "Hiidnastik" kustutatud (sisu enne lehekülje tühjendamist: 'hmm..mis asi see õige on siin? eee...ega ma midagi ära ei riku kui siia kirjutan?')

Entroopia[muuda lähteteksti]

28. september 2005, kell 11.27 Taivo "Entroopia" kustutatud (sisu oli: Entroopiaga iseloomustatakse energia kvaliteeti, mida madalam on energia kvaliteet, seda suurem on entroopia.)

Siilionu[muuda lähteteksti]

22. september 2005, kell 15.00 Taivo "Siiilionu" kustutatud (sisu oli: '<okkaline kühm metsas, kes käib vahest aias piima joomas>'

Soolajärv[muuda lähteteksti]

27. juuli 2005, kell 16.32 Ahsoous "Soolajärv" kustutatud (nu selline tekst siin nüüd küll olla ei tohiks)

Soolajärv on veekogu, kus lisaks veele võib leida suurtes kogustes soola. Sellest tuleb ka nimi.Soolajärvel on enamasti keelatud liikuda, sest seal võib esineda miraaže. Tuneesia soolajärv

Tuneesias asub üle mitme soolajärve. Mõned neist asuvad linnas, mõned aga kõrbes. Nagu näiteks Tuneesia suurim ja kuivim Chott El Jeridi soolajärv. Seal "kasvavad" ka kõrberoosid ja sealt saab riik ka soola.Iga turist peaks sealt läbi käima,kui ta juba Sahara kõrbes on.Sest kuskil mujal sa sellist vaevalt näed, isegi kui sa mõnd teist soolajärve külastad. Tuneesia soolajärvel on väheke kurb ajalugu. Sinna on kadunud mitmekümneid karavane, kes kadusid oma retkedel. muidugi mitte kõik. Sammuti kadusid sinna sõjaväelased, kes läksid Alzheeria piiri valvama. Paljud arvasid, et nad nägid miraazhe ja kaldusid teelt ning siis eksisid. Sammuti arvatakse, et nad lihtsalt vajusid sisse. Seega on keelatud soolajärvel liikumine. Kuidas siis näha kogu seda ilu?Seda soolajärve, selle võimu?Tuleb lihtsalt sõita mööda sõjaväelaste ehitatud teed.

Kaos[muuda lähteteksti]

15:48, 23. märts 2005 Taivo "Kaos" kustutatud (sisu oli: 'Kaose vastand on kosmos kui ilus ja harmooniline maailm.')

Kõrb[muuda lähteteksti]

13:12, 11. märts 2005 Andres "Kõrb" kustutatud (sisu oli: 'liivane ala kus elab kaamleid')

Naine[muuda lähteteksti]

19:32, 16. september Metsavend "Naine" kustutatud (sisu oli: Naine . Woman femme donna Homo Sapiensi üks võimalikest variantidest. Omab olulist rolli Homo Sapiensi paljunemisel. Mehest eristavad välimuselt enamasti suurema ümbermõõduga rinnad (andud juhul rinnakorvi peal oleva koe suurem kogus) ja suguti puudumine. Psühholoogias on erinevused mehest samuti olemas, aga siin esineb tunduvalt rohkem anomaaliaid kui kehaehituse alusel.)

Dinosaurus[muuda lähteteksti]

5. veebruar 2008 Mona.

Kustutatud Dinosaurus (sisu oli: Dinosaurused on ammu väljasurnud loomad, nad surid, sest maa kattus tolmupilvega, mis ei lasnud päiksel paista ja ilma päikseta ei saanud taimed kasvada ja kuna enamus dinosaurusi olid taimtoidulised, siis ei saanud nad süüa ja kui taimtoidulisi dinosaurusi ei olnud, ei olnud ka lihatoidulistel saurustel midagi süüa, nii et nii moodi suridki dinosaurused - maailma suurimad roomajad. Dinosaurusi oli hiigelsuuri ning ka imetillukesi.)

Stalinism ja kommunism[muuda lähteteksti]

Loomulikult ei eksisteerinud Stalini ajal mingit kommunismi või sotsialismi vaid fašism, tsarism ja isevalitsus (st. paremäärmuslus), mille Stalin oli restaureerinud, asudes ise troonile (kusjuures võim oli mõeldud pärilikuna, st. järgmisena pidi troonile astuma tema poeg).

Spartacus[muuda lähteteksti]

Tere madratsid,.... mis toimub ? Spartacus oli üks änks vanamies. Ise veel gladiaator ja kõik ja puha. Ässitas orje mässule nii mis kole.. ise armus aga Valeriasse,, riigijuhi Sulla naisesse, vot see oli paha lugu,... neil oli siuke salajane armuteema et aiaiai!! aga igastahes.. .talle meeldis veini juua ja tsillida.. eelkõige igast neidudega ;)

Elektikitarr[muuda lähteteksti]

pill, kust käib elekter läbi

Kõdistamise võistlused[muuda lähteteksti]

Kõdistamise võistlused - selle alal peetakse nii olümpiamänge (iga nelja aasta tagant), MM (iga kahe aasta tagant) kui ka EM (iga aasta). Ala on väga huvitav ning nõuab väga head keskendumise oskus. See huvitav võistlus on pärit põhjamaadest.

Reeglid[muuda lähteteksti]

Võitjaks osutub inimene, kes peab kõdistamisele kauem vastu ilma, et hakkaks naerma.

Võistlust võib läbi viia kahe erineva skeemi alusel: 1)skeemi kolmest parem alusel ehk korda mööda üksteist kõdistades võidab see kes kolme raundi jooksul võidab rohkem raunde.

2)võistlusete kiirmeetod on, et võidab see kes võidab esimese raundi.

Võistluse tulemusi ei loeta kui 1)üks võistlejatest hakkab naerma ennem kui teda on jõutud kõdistama hakat!

2)kõrvalised isikud teevad midagi väga häirivat.

Üks võistleja peab osa võtma nii olümpiast kui ka MM-ist, kui need toimuvad ühel ja samal aastal.

Ajalugu[muuda lähteteksti]

Esimestel võistlustel mis korraldati läks võitja tulemus diskvalifitseerimisele selle tõttu, et kõdistatav hakkas naerma ennem kui teda jõuti kõdistama hakata. Kuid kõdistaja ei olnud nõus oma kohta ja medalit loovutama ega kordus võistlusel osalema. Seetõttu karmistati reegleid ning seadustati nad ning muudeti kõigile osavõtjatele arusaadavaks.

Hingelutikas[muuda lähteteksti]

Hingelutikas elab vasaku kõrva taga. Ta on üsna rahulik ja rõõmus tegelane. Ei taha süüa ega tee ka muud tüli. Igaüks sooviks endale sellist.ok.

Uimakaktus[muuda lähteteksti]

Uimakaktus (ka peyote; ladinakeelne teaduslik nimetus Lophophora williamsii) on väike selgrootu kaktus.

K. R.[muuda lähteteksti]

5. mai 2008, kustutas Sacerdos79:

K. R. on Eesti kuulsam traktor ist.Keol on 17 kuld karikat ja need on esi koha karikat.Keo elab metsas kuuse all ja käib tänaval süüa kerjama.Keol on metsas internet ja vool on puust,arvuti on puust kokku käkerdatud.Ta aadress on kuuse1 oksa2.Ta veab traktoriga s***a ja silo mudugi endale mitte lehmadele.

Narkodiiler[muuda lähteteksti]

7. juuni 2008

diiler on amet mis tegeleb müümisega enamus juhtudel sühotroopsete ainete vahendamisega põhiliselt suurlinnades tegelevad sellega afroameeriklased ja kuttid(guys). Se on ebaseaduslik amet ja ohtlik aga tasuv amet.

Mihhail Logonoff[muuda lähteteksti]

27. november 2005

Mihhail Logonoff (18091898) oli vene rändkaubitseja ja kirjanik. Alates 1856 elas ta emigreerununa USA-s. Tema isik ja looming on vähetuntud, kuid Logonoffi kirjatöödes on hoomata naturalistlikku stiili, seega võib teda pidada kirjandusliku naturalismi eelkäijaks. Logonoff kohtus oma elu jooksul näiteks ka Lev Tolstoi, Fjodor Dostojevski ja Walt Whitmaniga.

Viikingid[muuda lähteteksti]

Erinevalt Lääne-Euroopast ei suutnud viikingid Eestis kanda kinnitada. Sai lüüa Rootsi kuninga Ingvari sõjavägi, ta ise tapeti. Saarlased sõitsid oma laevastikuga Peipsile ning Pihkva lähedal tambiti vürst Izjaslavi Novgorodi maakaitsevägi mutta.

Käina kirik[muuda lähteteksti]

Redaktsioon 26. juunist 2009, püsis ligi 3 kuud:

Rahvasuus levib legend, et kiriku tornis olev tunnimees oli igavuse peletamiseks tulistanud automaadist hävituslennuki suunas valanguid. Piloodile see aga ei meeldinud ning vastas omapoolse valanguga mistõttu kirik hävines.

Putkaste (Käina)[muuda lähteteksti]

Redaktsioon 18. septembrist 2009:

Kahjuks läks pankrotti Saetööstus Putkaste loodeküljes, mis kattis 95% ENSV tarbeks mõeldud puidust. Ülejäänud 5% tuli plaani järgi Vändrast.

Võib laias laastus öelda, et esimene kiikingu MM toimus Putkastes. Tõsi, siis ei juhtunud raud kätte ning kasutati selleks köisi.

Samuti ei maksaks unustada Putkaste kultuurpoliitilist arengut ENSVs. Põhiliseks arendajateks on agronoom-traktoristid, kes on mulla tootlikkust tõstnud aastavahemikul 1979-1988 hämmastavad 157% (Norm oli 24% aastas(Raport nr. KP 8573-1337).

Just Putkastest sai alguse Esimene Maailmasõda, kuid sellest ajalugu vaikib.

Sant[muuda lähteteksti]

"Sant" kustutatud (sisu oli: 'Kohtle ülima ettevaatusega ! Tavaliselt ei ole võimalik sundida midagi tegema.')

Heavy metal[muuda lähteteksti]

See artikkel röögib heavy metal bändist ... [näpuviga]

Soojussurm[muuda lähteteksti]

22. septembril 2009 kustutas Avjoska lehekülje "Soojussurm". Sisu oli: hirmutusviis kuidas päikene ära kustub ning elu maal lakkab. Inimesed ei saa päikeselt sooja ja siis vöimalus kolida päikesele, kui viimasele soojale planeedile, millele küll saaks kolida umbes miljard aastat peale selle kustumist aga oleks ainus soe planeet siis.

Egiptuse kaelakee[muuda lähteteksti]

(Kustutatud leheküljed); 18:07 . . WooteleF (arutelu | kaastöö) kustutas lehekülje "Egiptuse kaelakee" (sisu oli: 'tere mina olen egiptuse kaelakee ja ma olen lõbus türtarlaps'

Näide Vikipeedia võimalustest[muuda lähteteksti]

Huvitav, kas blokeeritud kasutaja saab blokeerimata kasutajat blokeerida? Taivo 23. oktoober 2009, kell 21:34 (UTC)
 1. 24. oktoober 2009, kell 00:06 Avjoska (arutelu | kaastöö | blokeeri) blokeeris kasutaja Avjoska (arutelu | kaastöö). Blokeeringu aegumistähtaeg on 1 aasta (kontode loomine on blokeeritud) ‎ (test) (lõpeta blokeerimine | muuda blokeeringut)
 2. 24. oktoober 2009, kell 00:07 Avjoska (arutelu | kaastöö | blokeeri) eemaldas kasutaja Avjoska (arutelu | kaastöö) blokeeringu ‎
 3. 24. oktoober 2009, kell 00:22 Adeliine (arutelu | kaastöö | blokeeri) blokeeris kasutaja Avjoska (arutelu | kaastöö). Blokeeringu aegumistähtaeg on 1 päev (kontode loomine on blokeeritud) ‎(test)
 4. 24. oktoober 2009, kell 00:24 Avjoska (arutelu | kaastöö | blokeeri) eemaldas kasutaja Avjoska (arutelu | kaastöö) blokeeringu

Artiklist Kiviloo mõis[muuda lähteteksti]

Mõisa kõrval asuvas 12. sajandist pärit ordulinnuses (praegu on neist säilinud vaid varemed) olevat põletatud Eesti ainsad nõiad: „Kiviloo mõisa ametlik nimetus olnudki Fegerfeuer — eesti keeles puhastustuli.“

Ja säärane jama rippus siin üleval pea viis kuud.--WooteleF 28. oktoober 2009, kell 17:03 (UTC)

Kuningpüüton[muuda lähteteksti]

kuningpüüton on madu. Kuningpüüton elab enamasti Eestis ja venemaal.Kuningpüütoni hammustus on tihtipeale surmav.püütoneid on väga palju erinevaid sorte. Ave Maria 2. november 2009, kell 19:57 (UTC)

Vabavärss[muuda lähteteksti]

1. detsember 2009, kell 10:54 Taivo kustutas lehekülje "Vabavärsiline luuletus" ‎ (sisu oli: 'Segases järjekorras luuletus.'

Kuidas käituda kui külla tuled?[muuda lähteteksti]

Külla tules pead tegema väikest kingitust. Näiteks kommi või shokolaadi. Kui sa ei saa tulla kindlasti pead seda ütlema. Kui sa tahad sõpraga tulla pead sa seda ka ütelda sest, sõbrale võib-olla taldrikud ei jää või ei ole kohta. Taivo 16. märts 2010, kell 16:57 (EET)

Traktor MTZ82 "Belaruss"[muuda lähteteksti]

belarus mtz82 on toodetud valgevenes minski traktoritehases. esimesed mtz82-d tulid välja 1955a. neid traktoreid hakati kasutama eestimaa kolhoosides ja sovhoosides. mtz82-ga said sa kõik põllutööd tehtud.belarus on kõva sõna. mul on ka maal belarus, jõhker pill raisk. kui ma traktorit käivitan on terve traktori garaaz suitsu täis isegi lagi on tahmaseks läinud nende käivitamisega. käivitusmootor teeb rohkem müra kui starter. kui talvel on õues 30 kraadi külma siis starter jääb kõvasti käivitusmootorile alla. belarus on parem traktor kui new holland või john deere, sest nad kipuvad alati põllul lagunema, mis siis kui russ sõidab aeglasemalt kui need läänepillid mis panevad maanteel 60-70 km/h. eriti kui panna russile laiemad rehvid näeb traktor täiega hea välja, nendega sa ei jää kuhugi kinni võrreldes peenemate rehvidega. kolhoosiajal olid mtz82-d tuntud tegijad nt tsolgo kolhoosis. kui soovite traktorit sebida valige alati mtz82, sest see on vastupidav pill mis kunagi ei lagune nii et sellega võib rämmata igal pool kui vaja. eriti hea on rämmata sellega metsades. belarus sobib igasse valdkonda maale, linna ja igale poole.

Rassiteooria[muuda lähteteksti]

Rassiteooria järgi on eksisteerib maailmas kaks poolt. Suurimat rakendust on(alusetult) leidnud teooria natsoinaalsotsialismi retoorikas kui "õigustus". Erinevaid pooluseid nimetati "võtjateks" ja "kaotajateks" kusjuures iga isik võis kuuluda korraga ka kahte (rassi)gruppi. Hilisema koristustöö tulemusena sellised isikud kyll elimineeriti, kuid relvastatud vastupanu jäädi siiski mäletama kui "võtjataid". 21 sajandi algusaastatel muutus rassiteoori seaduseks, mille kohaselt ei ole võimalik inimeste rassi üheselt kirjeldada.

Kukosaurus[muuda lähteteksti]

Kukosaurus(ladinakeelse nimetusega kykrasuro)elas 5 000 000 aastat tagasi.Ta oli punakaspruun.Ta sõi taimi ja vahel ka loomi.Aga kuna varsti oli tulemas jääaeg,siis toitu hakkas vähenema ja nemad olid nüüd näljased.Aga kuna nad olid suured,siis nad hakkasid nad väiksemaks minema,et toitu kuluks vähem.Nad olid ainukesed dinosaurused,kes jäääaja üle elasid,sest teised saurused olid liiga suured ning neil ei olnud piisavalt toitu.Ja kuna teised saurused surid võeti osaurus tema nimest ära.Järgi jäi Kuk.Ning kui Kuk Eestisse jõudis muudeti see Eestipärasemaks,ehk lisati lõppu veel üks k.Nii tuligi nimi kukk.Maailmas oli üksainus kukk nimega Ogeelia,kes munes muna ning sealt tuli ka esimene kana.Ogelia nimi tuli nimest Ogeledžo.

Niiet nüüd saite kuke ajaloo teada.Ja nagu aru saite oli kukk ennem kui kana!!!!

Naabrimees[muuda lähteteksti]

Vol. 1 - Naabrimees on tavaliselt 1.50 - 1.95 meetrit pikk, karvane kohati ka imelik elukas. Ta elab tavaliselt kuni 40 eluaastani. Magavad nad umbes 7 tundi ööpäevas. Toituvad peamiselt lihast ja saiast. 07.00 - 17.00 naabrimees töötab. Enamus on ametilt rekkajuht või jahimees. Naised leiavad alati lohutust naabrimehe juurest. Seega on nad eluks maapeal vajalikud.

Vol. 2 - Naabrimees on tavaliselt sinu naaber. Ta elab umbes 40-60 aastat ja toitub peamiselt praemunast ja hakkliha kastmest. Levinumad naarbimehe nimed on: Ats, Jaak, Koht, Koit, Brandon. Üksikuljuhul ka Merly. Naabrimees on enamusjuhtudel karvane ja haisev olevus. Kes kasvab kui 1.60 - 1.80 meetri pikkuseks. Levinumad ametid naabrimeeste seas on Jahimees ja Veoauto juht.

Vudi[muuda lähteteksti]

Vudi on koer Tartust, Karlova linnajaost. Vudi algupärane peremees oli Ants Pilt. Praegusel hetkel on Vudi elukoht endiselt A. Kitzbergi tänaval, Ants Pildi majas asuvas Kitzbergi kommuunis.

Varajane elukäik

Pärit on Vudi Võrumaalt, Vastseliinast. Vudi armastas väga joosta ja mängida. Võrumaal on sõna jooksma - vudima. Sellest ka kutsika nimi. Ristimise viis läbi Ants Pilt ise. Noorpõlves oli Vudi söögiga leplik. Poes käies võttis Ants Pilt Vudi õlakotis kaasa, nii sai koer ise endale vorsti valida. Vudi sõi kõike, mida peremeeski. Isegi õunaviilud meeldisid. Ants ja Vudi ei läinud pea hetkekski lahku. Esialgu oli Vudile kommete õpetamine raske, eriti õues pissil-kakal käimine. Veel meeldis talle Antsu sõrmi närida. Noor Vudi pööras ka toas kõik segamini. Öösiti magas Vudi Antsu kaisus. Päeval käisid Ants ja Vudi turul ja mujal, kuhu Antsu asjatalitus teda viis. Kodule ligidale minnes lasi Ants ta tänavale lahti ja koer vudis koju. (viide: Suured sõbrad, Ants Pilt 2005)

Elu kommuunis

Peale Antsu haigestumist kolisid tema majja TÜ tudengid, kes majal elu sees hoiavad. Ka Vudi jäi nende juurde. Vudi on rõõmsameelne ja veidi isepäine. Liikuvate eluviisidega Tartu Üliõpilaste Looduskaitseringi tudengid võtavad teda praegugi kõikjale kaasa. Vudi saab oma isu täis joosta matkadel, ekskursioonidel ja muudel väljasõitudel.

Harilik pappkast[muuda lähteteksti]

(Castpappus castpappus) Hõimkond Ainuõõssed

 1. Päritolu:
 2. Ehitus ja eluviis;
 3. Levik;
 4. Toitumine;
 5. Talvitumine;

Päritolu[muuda lähteteksti]

Planeet Maa. Omnivoor. Ainuõõssed (Cnidaria) on algeliste hulktahksete hõimkond pärishulktahksete alamliigist.

Ehitus ja eluviis[muuda lähteteksti]

Pappkast on mitmeaastane hulkrakne. Märtsi lõpus tekivad pappkasti nöörjate võrsete tippu neljakandilised õied, mis koosnevad põhiliselt papist seintest, kaanest ja põhjast. Otse põhja kohale seinte vahele jääb ruumikas kehaõõs ehk gastraalõõs. Suurema kehamassiga turskeid kaste nimetatakse ka kappideks. Ka kapid on sarnaselt kastidega seest õõnsad ehk tühjad. Eriti peapoolsest otsast. Pappkastid on nii värvilt kui suuruselt varieeruvad, ehkki viimastel kümnenditel on pruunkülg-pappkast hakanud teisi sugulasliike tasapisi välja sööma.

Levik[muuda lähteteksti]

Pruunkülg-pappkaste võib leida Põhja-Ameerikast Euroopani, sh ka Tallinnas. Teadaolevalt leiti suurim pappkast 2007.a oktoobris Taanis, kus kasti pikkuseks mõõdeti 11,5m, laiuseks 4,6m ja kõrguseks 2,3m. Pappkastid kasvavad põhiliselt ladudes, kauplustes ja kolimisfirmades. Samas asustavad nad kergesti ka garaaži või vanainimese sahvri.Suures koguses pappkaste moodustab sõltuvalt isendite paiknemise stuktuurist virna või suvalise kuhja. Kas pappkast on taim või loom, on siiamaani teadlaste tuliseks vaidlusteemaks. Koduloomana on pappkastid väga hinnatud Indias, kus pappkast ongi mõne inimese ainus sõber.

Toitumine[muuda lähteteksti]

Toidu haaramiseks kasutab pappkast töölisinimesi, kes osavalt tema sisse asju tõstavad. Pappkasti menüüsse sobib kõik, mis ta õõnsusse mahub.Täiskasvanud kast ei söö erinevalt teistest röövtaimeliikidest kõhtu sattunud saaki ära, vaid hoiab selle alles kuni enese lagunemiseni. Lagunenud pappkasti nimetatakse makulatuuriks.

Talvitumine[muuda lähteteksti]

Pappkast reeglina ei talvitu. Eelistades pidevalt liikuda, ei ole pappkast sage meie kliimas talvituja. Kui see siiski juhtub - teeb pappkast tavaliselt endale pööningule või voodi alla tolmust pesa*.

 • P.S. Võhma nimekaima Pappkasti-uurija W. U. Wellenbergi väitel on aastatel 1921-1929 üks pappkast talvitunud ribade kujul roti pesas 8 aastat järjest* (W. U. Wellenberg. "Professsionaalse pappkasti-uurija ABC". 2010. Tartu.)

Mandariinikoor[muuda lähteteksti]

tere , täna räägime teile mandariinikoorest, :D see on huvitav kooslusmandariinist , ja happelisuse regulaatorist, :D mis iganes see ka ei oleks , okei .. aga jõuame tuumani , :D

HAHAHAA!

namdariinikoor, on orantsikat värvi , mille annab sellele orants klorofüll .. nii , orants klorofüll, tekib orantsides kloroplastides, milles sisalduvad leukoplastid, :D namdariinikoored kuuluvad namdariinkondlaste-hõimkonda. ehk keeliknamdariitlastesuguvõsa , tippu . namdariinlased paljunevad vegetatiivselt . kui kaks leukoplasti üksteise lähedale satuvad, :D tekib rakukest, mis on täidetud vakuoolidega, neid eraldavad lihakad lehed, millest areneb küüslauk , mida moonutades saame sibülli . mida tuule käes tolmeldates saadakse namdariit . mandariinil on selgesti eraldatav puiduosa, kambium ja niineosa . namdariitlased on liitlehelised, nad vajavad hapnikku ja glükoosi. NB : kui keegi soovitab teil namdariite osta, siis öelge : "ei, ei aitäh!" ja visake neile krokodill näkku .. :D namdariin on munavalgega kergesti segiaetav !! namdariini koore luud on kergesti purunevad, ärge ubage neil trepist alla kukelda , :D ärge lubage neil ubadega vestelda, kuna , udab , alustavad koheselt autoriseerimisõiguste taotlemist, :D

see on lühikokkuvõte, namdariidikooretükikesest. mis on makrokeha, ja liikumatu, :D ringjooneline, ained muutuvad, neid muutes . (kokkuvõte bioloogia õpikust , inkksu ja sannu bioloogiateemalistest mõtetest, ja loodusõpetusest) NBNBNBNBNBNB!!! ÄRA LOE SEDA MIS ÜLEVAL KIRJAS ON !!!! text võib sisaldada mõningaid ebakõlasid, :D

Iisraellaste erinevused egiptlastest[muuda lähteteksti]

Iisreallased uskusid vaid ühte jumalat, egiptlased aga mitut. Iisrealased ei teinud oma jumalast ühtegi kujutist ega pilti, egiptlased aga tegid.

Täiskuu[muuda lähteteksti]

Juku läks voodi täiskuu ööl ja tundis ennast hästi. Täiskuuga ei kaasne paranormaalseid nähtusi ning närvilisus kaasenb ainult inimestel kes on vanemad kui 60 eluaastat. Tasub liikuda täiskuu ööl ettevaatlikult kuna võib kohata libahunti( P.S libahundid on olemas , pole olemas tõendeid mis väidaksid vastupidist). Tihti esineb unes kõndimisi, mis võivad viia tõsiste õnnetusteni, sellepärast soovitame kasutusele võtta järgmised soovitused: 1)Lukustada kõik uksed ja aknad. 2)Inimesed (60+) lukustada oma tubadesse. 3)Vanurid siduda ettevaatlikult voodikülge või mingi muu raske asja külge , mille küljest nad ei saaks põgeneda (P.S eetevaatust vanurite hammustustega, võite saada mingi haiguse, parem karta kui kahetseda). 4)Ärge kidlasti jootke ennem magama minekut kohvi, kohfeiin muudab inimesed ärksaks ja suurem võimalus on et nad hakkavad öösel uneskõndima. 5)Kui näete uneskõndivat inimest proovige viia ta koju, et ei juhtuks õnnetust , kui unes kõndiv inimene ei reageeri otsige mingi raskem asi ja virutage sellele inimesele vastu peadkuid olge ettvaatlik et te ei löö seda inimest vastu piklikaju , kuna muidu ta sureb koheselt ja jätke ta sinnapaika, aga vaadake et ta ei külmuks surnuks( seda on ennemgi juhtunud ja siis nad võivad tulla teid kummitama). Järgmi soovitusi soovitame kindlasti järgida et et tekkiks hule ja haiglasi olukordi. Sellepärast soovingi teile ilusaid täiskuuöid.

Tasuta[muuda lähteteksti]

Tasuta tähendab seda, kui Sulle antakse või tuuakse mingi asi midagi vastu tahtmata. Näiteks saad tasuta joogi, söögi, murdmaasuusarajal sõitmise õiguse, saia, leiva, kuuse, printeri, Karupoeg Puhhi prae jne.

Tasuta asju saadakse tavaliselt ema, isa, õe, venna, vanaema, vanaisa, sõbra, tuttava, onu, tädi, annetajate ja inimese käest kellel on midagi palju.

Tasuta vastand on tasuline.

Monaco filosoofia[muuda lähteteksti]

Monaco filosoofia on filosoofia, mis on loodud või viljeldud Monacos ja/või monegaskide poolt.

Kümblustünn[muuda lähteteksti]

"Hää vann"

Kümblustünn ehk rohkem rahva seas tuntud tünnisauna nime all, on mõnus ning lõõgastav ajaviide. Kümblustünn on valmistatud kvaliteetsest kuusepuidust(männist,lehisest) ning kinnitusvahenditeks kasutatud roostevaba terast. Põhiplaan on ringikujuline. Kümblustünn on viimistletud ökoloogiliselt puhta viimistlustõrvaga, mis annab puidule kauni tumepruuni läbipaistva pinna jättes puidu pinna vastupidavaks ning lihtsalt puhastatavaks. Kümblustünni mõnusid saab nautida igal aasta-ajal ning igas vanuses inimesed. Erilise meeleolu loob tünnisaun talvel, mil vesi on tünnis kuum ning väljas külm ja sajab lund.

Jaan Einasto[muuda lähteteksti]

Koos Mihkel Jõeveeru, Enn Saare ja Erik Tagoga loetakse teda universumi kärjetaolise ehitus struktuuri loojaks.

Liivakast[muuda lähteteksti]

Liivakastis saavad väikesed lapsed mängida. Mina mängisin kah eile( 35 aastane ) Aga ma pean nüüd sööma minema , Tsau ! Tere ! minu nimi on Malle ja minu lemmiklaul on Vello Orumets - Rannapiiga , see oli siis väike tutvustus minust . Kui sa tahad lehekülge luua kasuta katsetamiseks kasutagae palun LIIVAKASTI ! http://www.norddomus.ee/img_prod/868_2_liivakast.JPG See on parim liivakast mida tean . Soovitan seda teile väga ! See asub Kalle tänaval Liivi linnas , 5 maja kõrval ja seal mängib tavaliselt Linda ! Liivakasti lugu : Kui mina Malle (49 aastane9 eile) Kisin liivakastis mängimas , mängis seal ka Ülle(2 aastane). Ülle võttis minu plastikkahvli ära ja siis ma viskasin talle liiva Soki sisse. Ülle sai nii pahaseks, et ütles oma vanaisale Gunnarile (901 aastane) ära, Gunnar hakkas minuga rääkima "Ise juba suur inimene, ja tuleb siin väikest lapsukest kisuama" , Mina vastasin " Mine söö mandariini" Guunar läks tuppa ja tuli akna peale mandariini närima . http://www.liisetalu.ee/img/galerii/Liivakast.jpg Selles liivakastis me mängisimegi !

Hea taega[muuda lähteteksti]

hea taeka tähendab seda et et saadad inimest minema ja ta ütleb sulle vastu hea taeka. See on eesti keelne sõna.

Muumi kotid[muuda lähteteksti]

Muumid ei kasuta kilekotte sest et nad elavad kiviajas.

Püssirohuvandenõu[muuda lähteteksti]

... Kuid eelmisel õhtul kell 11 hommikul avastati parlamendi keldrist suur kogus püssirohtu ja leiti mees nimega Guy Fawkes...

Vatikan[muuda lähteteksti]

... Hetkel on ametisolev paavst Benedictus XVI, sünnijärgse nimetusega Joseph Alois Ratzinger, kes sündis Bavaria’s Saksamaal...

Eesti loodusvarad[muuda lähteteksti]

[Toimetasin loetavamaks. Oli enne kustutamist üleval 2 kuud!]

Kõige olulisem loodusvara on päikesekiirgus. See on kõigi taastuvate loodusvarade energiaallikas. Eestis ei kasutata Maa siseenergiat, hoovuste ja tõusu-mõõna energiat. Küll võib aga siin-seal kohata esimesi tuulegeneraatoreid ja väikesi hüdroelektrijaamu. Taastuvatest loodusvaradest saame tarvitada puhast vett ja õhku, viljakandvaid muldi, metsavarusid, taimestikku ning loomastikku - kalu ja jahiloomi. Taastumatuid loodusvarasid on Eestis vähe. Leidub mõningaid maavarasid: põlevkivi, liiva, kruusa, savi, lubjakivi, dolomiiti, graniiti, turvast, fosforiiti, ravimuda ja mineraalvett. Aja jooksul oleme õppinud neid kasutama kui loodusande ning püüdnud neid tarbida alalhoidlikult, sihipäraselt ja mitte mõttetult raisata.

MULD

Maa loodusvarana on territoorium, kus inimene ja loodus peavad koos hakkama saama: Riigi pindala määrab ära, kui palju sellest üheks või teiseks otstarbeks saab kasutada. Eesti pindala on üle 45 000 km2. Enamik sellest on kaetud metsade, niitude ja soodega, ülejäänud aga inimese poolt rajatud põldude, asulate, teede ja tööstusettevõtetega. Maa sees paiknevad maavarad, mistõttu osa maast on kaevanduste ja karjääride all. Muld kui loodusvara teed võimalikuks põlluharimise.

Roosa vetikas[muuda lähteteksti]

Roosa vetikas

Elab enamasti kabalas. Võib sattuda vahest ka mujale eestimaa kanti. Aga on alergiline koonga valla vastu.

Välimus

On 178 cm pikk, blondide juustega. Aastaaja tõttu on hetkel pruunid. Käib stiilselt riides. On armas

Elab oma kodus, akvaariumis. Akvaariumi laud on laua peal.

Rüütlid[muuda lähteteksti]

osalesid tihti turniiridel (kus katsusid jõudu omavahel rüütlid) Turniiri kommenteerisid HEEROLDID! Turniiridel näitas rüütel mida ta oskab )) turniiridele kogunes ligikond 10000 inimest ((sealhulgas ka kuningas)) KIRIK mõistis turniirid hukka kuna see oli ohtlik nagu sõda (( kirik tahtis ,et rüütlid karistaksid parem neid kes ei usu ristiusku)) turniiridel läks tihti varanduse loopimiseks .

Vitsa andmise õpetus[muuda lähteteksti]

Kui tahad rohkem valu teha siis las karirtatav seisab püsti. Aga kui mitte, siis lase tal kummardada.

1 Soovitatav teda kuidagi hoida. 2 Võta löömis vahend kätte. ( vits, rihm, kepp jne) 3 Löö sobiva tugevusega mille ise valid'.

kui tagumikule/seljale jäävad punased jäljed pole vaja muretseda need kaovad vähem kui tunni aja pärast.

Defineerida falai[muuda lähteteksti]

Lehekülg Defineerida falai, 17.01.2012 kell 19:58 (seejuures mitte päris nali, vaid kopeeritud lehelt http://www.elu24.ee/657416/maailma-suurim-putukas-on-voimeline-porgandi-nahka-pistma/ – viga totode oli juba seal, aga vigane pealkiri on anonüümse kasutaja enda leiutis):

Maailma suurim putukas Deinacrida fallai on rohutirtsu sarnane ning ta pikkus ulatub 17,5 sentimeetrini. PÕNEV ELU

Tuntud entomoloogil Mark Moffettil õnnestus putukat Uus-Meremaal pildistada, edastab Huffington Post.

Need putukad elavad Uus-Meremaa Little Barrieri saarel.

Varem elasid need suured putukad ka Uus-Meremaa põhisaartel, kuid eurooplastest sisserändajatega koos saabunud rotid hävitasid nad.

Moffett pildistas seda suurt putukat puul istumas. Et ta saaks temast pildi, andis mees putukale porgandi.

«Putukas nautis porgandi söömist niivõrd, et ei pannud meid tähelegi. Ta sõi porgandi üsna kiiresti ära. Kuna tegemist on ohustatud liigiga, siis ei soovinud me ta elu rohkem segada,» selgitas Moffett.

Moffetti hinnangul kaalus nende kätte sattunud isend umbes sama palju kui kolm hiirt.

Pärast porgandi söömist ning totode tegemist põgenes putukas ruttu.

Mendi Mafia[muuda lähteteksti]

18.01.2012:

Mendi Mafiaks nimetab end Haapsalus asuv mitteametlik grupeering. Grupeeringu tegevuspiirkonnaks on Kastani rajoon. Mendi Mafia tegeleb aktiivselt nn. mendijooksuga(ilma põhjuseta joostakse politsei autot nähes minema, ning põgenetakse kuni politsei lahkub)lisaks tegeletakse ka muusikaga. Grupeering on alates 2011. aasta lõpust ka politsei huviorbiidis, kuna politsei saab iga õhtu selle grupeeringu peale vähemalt 4 väljakutset. Grupeeringu tunnusteks on lärmakus, Anarhistlik käitumine ning omapärane släng nt. kuut-politsei buss, naksitrallid- politseinikud , muhti-tähendus ebaselge, kunneli-tähendus ebaselge, klemmu-tähendus ebaselge.

Nugismaatika[muuda lähteteksti]

Nugismaatika on inim-loomteaduse haru, mis uurib inimesi ja loome ning nende kaudu ka inim-loomust üldiselt. Sõna nugismaatika tuleb selle teadusharu looja Jaan Koppel'i hüüdnimest "nugis" (ld. keeles matres matres).

Taivo (Valvur)‎[muuda lähteteksti]

Taivo, tuntud ka kui "Vello", "Toivo" ja "Valvur", on Tartu Descartes'i Lütseumi garderoobide ala korrapidaja.

Iseloom[muuda lähteteksti]

Taivo on tavaliselt rahulik ja väga sõbraliku moega. Koridoris vastu tulles naeratab. Närvi ajamise tagajärjel võib minna kakluseks.

Populaarsus[muuda lähteteksti]

"Vello" nime all tuntakse teda terve kooli peal. Siiski ei tea paljud, et see pole ta pärisnimi. Enamik õpetajatest teavad ta nime ja ka selle järgi kutsuvad, need kes ei mäleta armastavad tema kohta "Valvur" öelda.

Ajalugu[muuda lähteteksti]

Aastaid tagasi, kui Tartu Descartes'i Lütseumit valvasid suurfirma töölised, ei arvanud keegi, et kunagi saab puhata valvurite pidevast karjumisest ja mölisemisest. Lõpuks, kui firma pankrotti läks ja ka kool vaesemaks jäi, hakati kutsuma vabatahtlikke. Taivo sattus tööle teise iseseisva garderoobi hoidjana 2008 aastal ja on uhke oma nime, tiitli ja sviitri üle tänaseni.

Maan[muuda lähteteksti]

Maan on tüvisõna, millega eesti keeles saab kirjeldada inimest, kes on vaba illusioonidest ehk elab ja tunnetab elukulgemist reaalajas (olevikus, hetkes). Jamaan on kirjeldamas inimest, kes kulgeb illusioonis. Shamaan, püromaan, narkomaan, ....maan kirjeldavad erinevaid inimese kulgemise hetki või perioode inimese kulgemises, mis ühiskonnas on teadvustunud. Inimese olemuslik olek kulgemisel on olla õnnelik. Maan on õnnelik inimene. Eestlased on teadvustanud laulujumal Vanemuise koos Kungla rahvaga kui õnnemaal elava hõimu. Maan on kunglalane

Grubism[muuda lähteteksti]

Grubism on usuvool. Grubismi kuuluvad isikud ei tohi tunnistada Katoliku Kiriku reegleid ja usu põhimõtteid. Grubismi kuuluvad inimesed ei tohi siseneda Katoliku Kiriku hoonesse...

Svaasimaa kaubalaevastik[muuda lähteteksti]

“Situatsioon on täieliku kontrolli all”, – ütles Svaasimaa transpordiminister Efraim Magagula parlamendiistungil Mbabanes. “Meie maa kaubalaevastik on täies korras ja ohutuses. Me lihtsalt ei tea, kus kohas ta täpselt asub, ongi kõik”.

Vastates parlamendiliikmete küsimustele, tunnistas Magagula, et merepiiri mitteomav riik on kaotanud oma ainukese kaubalaeva – “Svaasimari”.

Me oleme veendunud, et ta asub kuskil merel. Me isegi saatsime kunagi ühe ekspeditsiooni seda otsima, kuid joomaprobleemide tõttu laeva ei leitud. Nii et rangelt võttes oleme me tõesti laeva pisut kaotanud. Kuid ma lükkan kategooriliselt tagasi kõik süüdistused valitsuse ebakompetentsuse kohta. “Svaasimar” on suur laev, see on värvitud ilusate eredate värvidega ja teda on näha isegi öösel. Pidage mu sõnad meeles – see laev leitakse kunagi üles.[1]

Koguva Peugeot Ark[muuda lähteteksti]

Next.svg Pikemalt artiklis Vikipeedia:Naljad ja muu kustutatud jama/Koguva Peugeot Ark

Koguva Peugeot Ark (KPA) on 2013. aasta juulis kuulsa ekstsentrik laevaehitaja Heigo Variku poolt alustatud laevaehitusprojekt, mille eesmärgiks on valmistuda vältimatuks maailmalõpuga kaasnevaks üleujutuseks ning jätkata Prantsuse autotööstuse gigandi Peugeot pärandit. KPA on uuenduslik nii oma struktuurilt kui ka kujult. Välisfassaadi kontuurid meenutavad harilikku võrkpalli ning interjööriks on kasutatud vaid batuute. Samuti on siseruumid kõrgsurve all ning moodustavad nukleooltihendite abiga kestva vaakumi, mis omakorda võimaldab siseruumides kaaluta olekut simuleerida. KPA on ainuke teadaolev ark, mis kasutab hõljuva WC-poti tehnoloogiat.

Thaloori skaala[muuda lähteteksti]

Thaloori skaala on Indias, Thaloori külas loodud skaala, mis hindab võidusõidukeskonna taset.

Ajalugu[muuda lähteteksti]

Thaloori skaala on vähetuntud ja vähest kasutust leidev nähtus. Thaloori skaala võeti esmakordselt kasutusele 19. sajandi keskpaigas. Skaalaga hinnati alguses võidusõiduaasta tugevust, oluline on teada, et Thaloori külas peeti kuni 20. sajandi seitsmenda kümnendini ainult lehmade võiduajamisi. Eriti kuulsaks sai Thaloori vaccadroom (tuleneb ladinakeelsest sõnast vacca - lehm). Laiemasse kasutusse tõusis Thaloori skaala alles 1980. aastatel, mil kohalik tundmatu mees hakkas Thaloori skaalal hindama arenguid Vormel 1 sarjas.

Thaloori skaala[muuda lähteteksti]

Thaloori skaala on kümnepalliskaala, millel 10 tähendab parimat võimalikku keskkonda ja 1 halvimat võimalikku keskkonda. Thaloori skaala on suuresti hinnanguline ning arvutusvalemeid välja töödatud ei ole. Viimasel aastakümnel on aset leidnud taandareng ning kskmiseks Thaloori skaala näitajaks oli 2013. aastal 4,3 palli. 2014. aastaks ennustatakse aga suurimat langust läbi aegade, mis on analüütikute hinnangul seotud muudatustega Vormel 1 sarjas

Thaloori skaala erinevates võidusõidusarjades[muuda lähteteksti]

Vormel 1[muuda lähteteksti]

Vormel 1 on läbi aegade olnud kõrgeimad Thaloori skaala näitajad. Eriti kõrged olid need aastatel 1986 ja 1987, mis on inimkonna ajaloos ainsad korrad, mil Thaloori skaalal on võidusõidukeskkonda hinnatud skooriga 10. Viimase kümne aasta parim võidusõidukeskkond valitses aastal 2008, mil seda hinnati 8 palliga. Aastatel 2009-2013 leidis aset taandareng ning näitajas kõikusid 7-5 Thaloori skaala palli vahel. Aastaks 2014 oodatakse läbi aegade kehvimat tulemust, ennustatavalt jääb see 4 palli ringi.

WRC[muuda lähteteksti]

WRC võidusõidusarja keskonda on Thaloori skaalal hinnatud kahel perioodil. Varasem oli 1996-2001, hilisem alates 2006. aastast. WRC klassi näitajad Thaloori skaalal on viimastel aastatel samuti languses. Ajavahemikus 1996-2001 kõikus Thaloori skaala näitaja 8-6 palli vahel. 2006 aastasl oli näitaja 7 palli, ent see langes 2013. aastaks 4 palli peale. Aastaks 2014 ennustatakse vähemalt 2 pallilist tõusu, mis on tingitud võimalikust poppulaarsuse kasvust.

Nõid[muuda lähteteksti]

Nõiad on ka seotud elementidega nagu näit

Fire fire flames.jpg

eks et nõid on loonud ühenduse maaga ja ta võtab sellelt võimu. Kui ta on selle juures siis ta jõud kasvab. Nõiad ei kasuta kärnkonni supi tegemiseks. Tänapäeva nõiad on väga arad ja ei julge midagi teha eriti(kahjuks). Nõidu on hakkand ka väheks jääma kuna mõndades maades põletatakse nõidu. Nõidadel ei ole ainult linnud loomaks, tal võib loomaks olla ükskõik milline loom aga tavaliselt on kass kuna kass peletab kurjad vaimud eemale!

Nõiad kasutavad ka tuld oma nõiategudeks, šamaanid ei ole mingid ennustajad šamaanid on hoopis nõidade sarnased inimesed, nad saavad võtta looma kuju jms. Tuli on nõidadele väga tähtis, nad teevad enamus asju tulega.

Nõiad ei lenda luudadega! Nad kõnnivad nagu tavalised inimesed.

Võimsamad nõiad saavad ka teisi muuta vampiirideks, surematudeks, trollideks ja libahuntideks.

Nõiad saavad jõudu(väge) juurde iga päiksevarjutuse ajal.

Nõidu tapeti kuna nad hakkasid tasapisi võimu võtma oma võimetega.

Fraternitas Gorillica[muuda lähteteksti]

Fraternitas Gorillica tsirklos

Korporatsioon Fraternitas Gorillica on 1920. aastal loodud akadeemiline organisatsioon. Korp! Fraternitas Gorillica liikmed võivad olla kõik Ida-Euroopa üliõpilased, kes on piisavalt musklilised, et astuda korp! liikmeks. Korporatsiooni värvid on must-hall-valge.

Ajalugu[muuda lähteteksti]

Korp! Fraternitas Gorillica lõid 5 isamaalist mehemürsku, kellele ei meeldinud, et akadeemilisel maastikul sporti ei tehta. Selleks astusid ühiselt kokku 5 asutajaliiget Jõmm Karunägu, Artur Kantpea, Mooses Biitseps, Kalmer Triitseps ja Heino Vasarkäsi ning korraldasid esimese koosoleku 1920. aasta märtsis. Korporatsiooni eesmärgiks sai Ida-Euroopa üliõpilasi kehaliselt arendada ning käia iga nädal 3 korda jõusaalis. Korp! koosolekud toimuvad jõusaalis, kus arutatakse tähtsaid küsimusi nt kulturismi ja jõutreeningu küsimus kaasaegses Ida-Euroopas, ühisüritused naiskorpidega (nt igakuine seksikas üritus Sororitas Aerobicae'ga).

Liikmed[muuda lähteteksti]

Rebased[muuda lähteteksti]

Fraternitas Gorillica koosolekusaal

Astudes sisse korporatsiooni Fraternitas Gorillicasse, on esmaseks tiitliks rebane. Vastne rebane peab tegema väga intensiivset trenni. Eelduseks rebaseks saamisel on silmnähtavalt muskliline kehaehitus. Rebased kannavad musta teklit.

Tegevliikmed[muuda lähteteksti]

Frater Gorilluse analoog looduses

Tegevliikmed ehk värvikandjad on korporatsiooni täieõiguslikud liikmed. Eelduseks tegevliikmeks saamisel on 100 kg kangi rinnalt surumine. See on ainuke tingimus, et saada korporatsiooni tegevliikmeks. Tegevliikmed kannavad musta-halli-valge värvilist värviteklit. Tegevliikme nimetus on frater gorillus.

Johan Laidoneri luurekool[muuda lähteteksti]

Laidoneri luurekool oli aastatel 1933-1940 Viimsi mõisas tegutsenud mitteavalik luurekool. Selle läbis umbes 200 meest (nt H. Loomet; Konrad Veem (1914-1996), hilisem EELK peapiiskop eksiilis 1972-1990; Hillar Põld, kes oli Harju praosti Harald Põllu poeg; Evald Saag).

Eesti Vabariigi ajal kuulus Laidonerile Viimsi mõisasüda. Laidoner juhendas seda kui eraisik. Ta lasi keskkooliõpilastel üle Eesti inglise keeles kirjandi kirjutada ja valis sealt omale kaadri. Laidoner tahtis kasvatada Eesti sõjaväele inglise keelt oskavaid ohvitsere. Luurekoolis õpetati süvendatult vabadussõja ajalugu ja esimese maailmasõja ajalugu.[1]

Allikate vähesuse tõttu kaheldakse kas selline kool üldse oli olemas. Selle kooli olemasolu kasuks kõnelevad viimastel aastatel Eesti Ekspressis avaldatud Eesti Vabariigis toimunud luure ajalugu puudutavad artiklid, milles on välja toodud Johan Laidoneri tihe koostöö MI6-ga. Inglise luure põhjamaade keskus, enne okupatsioone, asus Eesti Vabariigis.

Väidetavalt rajasid selle kooli lõpetanud Johan Laidoneri luureorganisatsiooni mille eesmärk oli Eestis olemas olla okupatsiooni ajal.

Johan Laidoneri luureorganisatsioon[muuda lähteteksti]

Johan Laidoneri luureorganisatsioon on alates 1938. aastaast asutatud agentluure võrgustik, mis pidi tegutsema Eesti okupeerimise tingimustes. Eesmärgiks oli vastuluure alane tegevus. Usaldusisikute võrgustikul polnud nimetust ja liikmed tundsid vaid mõnda kontaktisikut. Mingeid kirjalikke jälgi ei tohtinud olla ja sellest peeti kinni nii Eestis kui ka välismaal. Järgnevad andmed pärinevad suuliselt ja märkmete vormis Evald Saagilt.

 • Aastal 1938 sai Eesti juhtkonnale (Konstantin Päts, Johan Laidoner jt) selgeks, et sõda tuleb. Johann Laidoner asus rajama salajast agentluure võrgustikku.
 • Võrgustik rajati arvestusega, et mehed saavad sõjas surma. Oluline roll oli naistel, haritlastel, muusikutel, kunstnikel ja endistel korporantidel (EÜS). Võrgustiku juhid põgenesid Nõukogude okupatsiooni eest välismaale või vangistati. Eestisse jäänud liikmed tegid teadliku valiku.
 • Märkmetes on viide kolmele Johannesele. Johannes Vares-Barbarus ja Johannes Semper abistasid võimalusel võrgustiku, Johannes Lauristini vaikival nõusolekul.
 • Talvesõja ajal peeti Soomega ühendust Paldiski kaudu, soome kelguga öössel üle jää sõites. (See kelk on Tallinna Linnamuuseumis.) Kelgule pandi ka laskemoonakast. Sõit kestis 3 h. Paar tundi puhkust ja tagasi.
 • Elmar Salumaa kirjeldab raamatus Tiib pandud aastaile õlale (2010) kuidas NKVD uurijad püüdsid 1945. aasta ülekuulamistel temalt teada saada mingist organisatsioonist, millest tal polnud õrna aimugi.
 • Teise Maailmasõja järel viidi haavatud metsavendi ravile Tartu ja aidati metsast välja tulla. Nõukogude okupatsiooni aja võrgustiku kohta on taasiseseisvuse järel ajalehtedes kasutatud nimetust "haritlaste organisatsioon".
 • Võrgustiku eestipoolseteks sõjajärgseteks kordinaatoriteks kujunesid need, kellel oli kõige rohkem teavet ja kontakte.
 • Peeti kirjavahetust välismaale põgenenud liikmetega. Berliinis oleval piiril ei otsitud kaua aega naisi läbi. Agnes Masing pani Lipa külas, Eino talu tagatoas, kullerile riided selga, kuhu oli peidetud post. Ja saabuv post võeti seal välja. (Uku Masing ei teadnud organisatsioonist.)

Samasooliste seks[muuda lähteteksti]

Samasooliste seks on samasooliste vaheline suguühe. Sellises suguühtes puutuvad kokku omavahel suguelundid.

Naistevaheline seks Naistevahelisel seksil on mitu võimalust. Esimeseks võimaluseks on naistel omavahel oma tuppede ehk vagiinade kokkuhõõrumine. Teiseks võimaluseks on kunstpeenisega seks st et üks naistest paneb endale peale spetsiaalselt selliseks seksiks mõeldud rakmed mille külge on kinnitatud kunstpeenis nagu mehelgi.

Meestevaheline seks Meestevahelisel seksil on mitu võimalust. Esimeseks võimaluseks on üksteise peeniste omavahel kokku hõõrumine. Teiseks võimaluseks on anaalseks. See toimib nagu tavalise seksi puhul aga ainult ,et üks mees lükkab oma peenise teise mehe pärakusse.