Kaire Vilgats

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Kaire Vilgats (sündinud 11. jaanuaril 1976) on eesti laulja ja näitleja.

Vilgats on sündinud Pärnus. Lapsena õppis ta muusikakoolis akordionimängu, kuid suundus hiljem soololaulu juurde.

Karjäär[muuda | muuda lähteteksti]

Pärast keskkooli õppis Kaire Vilgats Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis pop-jazz-laulu Silvi Vraidi juhendamisel.

1999. aastal pälvis Vilgats ETV lauluvõistlusel "Kaks takti ette" 3. koha (Tanel Padari ja Eda-Ines Etti järel). Samal aastal tegi Vilgats lavadebüüdi muusikalis "La Cage aux Folles".

Kaire Vilgats on olnud Eesti Nuku- ja Noorsooteatri muusikaline juht. Ta on nii solist kui ka sage taustalaulja.

Teatritöö[muuda | muuda lähteteksti]

Kaire Vilgats on kõige sagedamini astunud üles värvikates karakterrollides, mistõttu teatrikriitik Pille-Riin Purje on teda arvustuses nimetanud Eesti groteskikuningannaks. Keskseim roll on Vilgatsil olnud muusikalis "Viiuldaja katusel" (Golde).

2006. aastal nomineeriti ta Eesti Teatriliidu aastapreemiate valimisel kõrvalosa kategoorias Ampsi rolli eest muusikalis "Romeo ja Julia", kuid ta ei võitnud. Eesti Nuku- ja Noorsooteatris on Vilgats pälvinud kolleegipreemiaid.

Rollide loetelu:

Ka kooriliikmena on Vilgats osalenud paljudes muusikalides, nimetatutele lisaks "Evita", "Cabaret" ja "Mort". Ta on osalenud ka mitmes kohaliku tähtsusega muusikaprojektis.

Saavutused ja plaadid[muuda | muuda lähteteksti]

Kaire Vilgats laulab albumil "Family. We are Family" (2003) koos teiste tuntud lauljatega (Nele-Liis Vaiksoo, Maiken, Lauri Liiv, Lauri Pihlap jt). Kaire Vilgats on esinenud paljude ansamblite ja orkestritega, nende seas Eesti Politseiorkestri ja Estraadiraadioga ning ansamblitega Waigla Bros, Kukerpillid jpt. Tema hääl kõlab mitme muusikali nagu "Romeo & Julia" ja "Libahunt" stuudioplaadil. Ka on tema esituses laule kogumikplaadidel.

Eurovisiooni lauluvõistlus[muuda | muuda lähteteksti]

Viie esitusega on Kaire Vilgats kõige rohkem kordi Eurovisiooni lauluvõistlusel osalenud Eesti laulja, edestades Dagmar Oja ja Jelena Juzviki (neli osalemist) ning Marilin Kongot (kolm osalemist).

Eesti Eurovisiooni eelvoorudes on Kaire Vilgats taustalauljana osalenud peaaegu igal aastal alates 1998 rohkem kui paarikümnes esituses. Ta on lisaks võitjatele taustvokaali laulnud näiteks Maian Kärmasele, Hedvig Hansonile, Lauri Liivile, Sahlene`ile, Maikenile, Vanilla Ninjale jpt artistidele. Solistina on Vilgats konkursil astunud üles vaid kahel korral, debüteerides aastal 1998 duetis Lauri Liiviga laulus "Kristallid" ning aastal 2009 koos ansambliga KÖÖK ja looga "Üürnik".

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Kaire Vilgats oli abielus muusikaprodutsent Johannes Lõhmusega (lahutatud 2015), neil on kaks poega ja tütar.

Vilgatsi ema on Eesti Rahvusringhäälingu tele- ja raadioajakirjanik Ester Vilgats.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]