Kaire Vilgats

Allikas: Vikipeedia

Kaire Vilgats (sündinud 11. jaanuaril 1976) on eesti laulja ja näitleja.

Vilgats on sündinud Pärnus. Lapsena õppis ta muusikakoolis akordionimängu, kuid suundus hiljem soololaulu juurde.

Karjäär[muuda | muuda lähteteksti]

Pärast keskkooli õppis Kaire Vilgats Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis pop-jazz-laulu Silvi Vraidi juhendamisel.

1999. aastal pälvis Vilgats ETV laulukonkursil "Kaks takti ette" 3. koha (Tanel Padari ja Eda-Ines Etti järel). Samal aastal tegi Vilgats lavadebüüdi muusikalis "La Cage aux Folles".

Kaire Vilgats on olnud Eesti Nuku- ja Noorsooteatri muusikaline juht. Ta on nii solist kui ka sage taustalaulja.

Lavarollid[muuda | muuda lähteteksti]

Kaire Vilgats on kõige sagedamini astunud üles värvikates karakterrollides, mistõttu teatrikriitik Pille-Riin Purje on teda arvustuses nimetanud Eesti groteskikuningannaks. Keskseim roll on Vilgatsil olnud muusikalis "Viiuldaja katusel" (Golde).

Rollide loetelu:

Ka kooriliikmena on Vilgats osalenud paljudes muusikalides, nimetatutele lisaks "Evita", "Cabaret", "Georg", "Ei, Ei, Nanette", "Mort" ja "Lumekuninganna". Ta on osalenud mitmetes kohaliku tähtsusega projektides.

Plaadid, saavutused[muuda | muuda lähteteksti]

Kaire Vilgats laulab albumil "Family. We are Family" (2003) koos mitme teise tuntud laulja (Nele-Liis Vaiksoo, Maiken, Lauri Liiv, Lauri Pihlap jt).

Vilgats on sageli paljude solistide ja ansamblite taustalaulja. Aastatel 2000 ja 2002 osales ta Eurovisiooni lauluvõistluse lõppkontserdil, olles Eesti ja Malta esinduslugude taustalaulja (saades vastavalt 4. ja 2. koha). 2014. aastal osales ta Eurovisiooni lauluvõistluse I poolfinaalis Tanja esitatud laulu "Amazing" taustalauljana, kuid laul ei pääsenud finaalkontserdile. Ta oli ka Jüri Pootsmanni taustalaulja 2016. aasta võistlusel.

Kaire Vilgats on esinenud ka Eesti Politseiorkestriga.

Aastal 2006 nomineeriti Kaire Vilgats Eesti teatriauhindade kõrvalosa kategoorias rolli eest muusikalis "Romeo ja Julia", ent ei võitnud. Eesti Nuku- ja Noorsooteatris on ta aga võitnud kolleegipreemiaid.

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Kaire Vilgats oli abielus muusikaprodutsent Johannes Lõhmusega (lahutatud 2015), neil on kaks poega ja tütar.

Vilgatsi ema on Eesti Rahvusringhäälingu tele- ja raadioajakirjanik Ester Vilgats.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]