Kaire Vilgats

Allikas: Vikipeedia

Kaire Vilgats (sündinud 11. jaanuaril 1976) on eesti laulja ja näitleja.

Vilgats on sündinud Pärnus. Lapsena õppis ta muusikakoolis akordionimängu, kuid suundus hiljem soololaulu juurde.

Karjäär[muuda | muuda lähteteksti]

Pärast keskkooli õppis Kaire Vilgats Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis pop-jazz-laulu Silvi Vraidi juhendamisel.

1999. aastal pälvis Vilgats ETV lauluvõistlusel "Kaks takti ette" 3. koha (Tanel Padari ja Eda-Ines Etti järel). Samal aastal tegi Vilgats lavadebüüdi muusikalis "La Cage aux Folles".

Kaire Vilgats on olnud Eesti Nuku- ja Noorsooteatri muusikaline juht. Ta on nii solist kui ka sage taustalaulja.

Lavarollid[muuda | muuda lähteteksti]

Kaire Vilgats on kõige sagedamini astunud üles värvikates karakterrollides, mistõttu teatrikriitik Pille-Riin Purje on teda arvustuses nimetanud Eesti groteskikuningannaks. Keskseim roll on Vilgatsil olnud muusikalis "Viiuldaja katusel" (Golde).

Rollide loetelu:

Ka kooriliikmena on Vilgats osalenud paljudes muusikalides, nimetatutele lisaks "Evita", "Cabaret", "Georg", "Ei, Ei, Nanette", "Mort" ja "Lumekuninganna". Ta on osalenud ka mitmes kohaliku tähtsusega muusikaprojektis.

Saavutused ja plaadid[muuda | muuda lähteteksti]

2006. aastal nomineeriti Kaire Vilgats Eesti Teatriliidu aastapreemiate valimisel kõrvalosa kategoorias rolli eest muusikalis "Romeo ja Julia", kuid ta ei võitnud. Eesti Nuku- ja Noorsooteatris on Vilgats võitnud kolleegipreemiaid.

Ta laulab albumil "Family. We are Family" (2003) koos teiste tuntud lauljatega (Nele-Liis Vaiksoo, Maiken, Lauri Liiv, Lauri Pihlap jt).

Kaire Vilgats on esinenud paljude ansamblite ja orkestritega, nende seas Eesti Politseiorkestri ja Estraadiraadioga ning ansamblitega Waigla Bros, Kukerpillid jpt.

Eurovisiooni lauluvõistlus[muuda | muuda lähteteksti]

Viie esitusega on Kaire Vilgats kõige rohkem kordi Eurovisiooni lauluvõistlusel osalenud Eesti laulja, edestades Dagmar Oja ja Jelena Juzviki (neli osalemist) ning Marilin Kongot (kolm osalemist).

Aastatel 2000 ja 2002 oli Kaire Vilgats Eesti ja Malta esinduslugude taustalaulja (saades vastavalt 4. ja 2. koha).

2014. aastal osales Vilgats Eurovisiooni lauluvõistluse I poolfinaalis Tanja esitatud laulu "Amazing" taustalauljana, kuid laul ei pääsenud finaalkontserdile. Ta oli ka Jüri Pootsmanni taustalaulja 2016. aasta võistlusel.

Samuti laulab Vilgats taustvokaali Koit Toome ja Laura Põldvere esitatud eurolaulule "Verona" (2017).

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Kaire Vilgats oli abielus muusikaprodutsent Johannes Lõhmusega (lahutatud 2015), neil on kaks poega ja tütar.

Vilgatsi ema on Eesti Rahvusringhäälingu tele- ja raadioajakirjanik Ester Vilgats.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]