Nele-Liis Vaiksoo

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Nele-Liis Vaiksoo (sündinud 16. märtsil 1984 Tallinnas) on eesti laulja ja muusikalinäitleja.

Varasemaid saavutusi[muuda | muuda lähteteksti]

Nele-Liis Vaiksoo hakkas laulmist õppima kuueaastaselt 1990. aastatel ETV tütarlastekooris. Kooriga esineti paljudes Euroopa riikides, aga ka Iisraelis, USA-s ja mujal.

2000. aastal võitis ta Eesti Televisiooni lauluvõistlusel "Laulukarussell" neljanda koha, esitades Olav Ehala "Näkilaulu".

Muusikaliteater[muuda | muuda lähteteksti]

Nele-Liis Vaiksoo muusikalidebüüt oli Rodgersi/Hammersteini "Kuningas ja mina" (1998, kuninga naine), ent suurem roll, naispeaosa, järgnes 2000. aastal muusikalis "Vampiiride tants" (Sarah). Sestsaadik on Vaiksoo osalenud paljudes muusikalides, aga ka mõnes draamalavastuses.

2008. aasta sügisel suundus Nele-Liis Vaiksoo Saksamaale, kus naasis talle Eestis tuntuse toonud Sarah' rolli juurde muusikalis "Vampiiride tants". Vaiksoo laulis kuni kevadeni 2010 seda rolli Oberhauseni muusikateatris igapäevatööna kuni kaheksa etendust nädalas.

Tema Eestisse naasmise järel järgnesid peaosad rahvusooperi Estonia muusikalis "Pipi Pikksukk" ja Vanemuise teatri lavastuses "Mary Poppins" jm. Kaalukas roll, Fantine, on Vaiksool repertuaaris Vanemuises alates 2017. aastast.

Helisalvestised[muuda | muuda lähteteksti]

2003. aastal välja antud plaadil "Family. We Are Family" laulab ta koos Kaire Vilgatsi, Maikeni, Bert Pringi, Lauri Liivi ja Lauri Pihlapiga.

2008. aastal ilmus tema ja Rolf Roosalu jõulualbum.

2012. aastal alustas ta koostööd Olav Ehalaga, koos on nad andnud üle saja kontserdi nii Eestis kui ka välismaal.

Lisaks on Vaiksoo lugenud dublaaži Disney animafilmidele “Rapuntsel” (nimiosa) ja “Lõvikuningas” (Nala).

Detsembris 2013 andis ta välja oma esimese sooloalbumi "Mina", mis tähistas enda muusikalikarjääri 15. aastapäeva.

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Filipiinidelt pärit näitleja Rommel Singsoniga on tal poeg Ron Jonathan (snd 2004). Vaiksoo elukaaslane on jurist Mihkel Nukka, kellega on ühine tütar (snd 2020). Nele-Liis Vaiksoo isa on tunnustatud arhitekt Raul Vaiksoo, ema Liia Vaiksoo on aastaid olnud rahvusooperi Estonia kostüümiala töötaja.

Lavarollid[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]