Anneli Tõevere

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Anneli Tõevere-Kaur (sündinud 20. aprillil 1970) on endine laulja ja laulusõnade kirjutaja; suhtekorraldaja, poetess.

Karjäär[muuda | muuda lähteteksti]

Anneli Tõevere on õppinud Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis. Laiemale avalikkusele sai tuntuks 1994. aastal koolikaaslastest kokku pandud trio Duubel+ (Tõevere, Evelin Samuel ja Tõnis Kiis) liikmena. Helilooja Heini Vaikmaa kirjutatud lood "Sel tänaval" ja "On läinud aastad" kogusid edetabelites mõningast populaarsust.

1995. aastal laulis Tõevere Psyche osa Heini Vaikmaa rokkooperis "Hing ja iha". Eesti Raadio avaldas salvestisega plaadi.

1997. aastal lõid rootsi stilistid vahepeal varjusurmas olnud ja duetiks kahanenud Duubel+ (Tõevere ja Kiis) uue lavaimidži, kuid projekti ei saatnud loodetud edu. Sellest perioodist kõlasid raadiote eetris enim singlilood "Numbri valin" ja "Sind ei püüa".

Pärast Duubel+ lagunemist 1998. aastal jätkas Tõevere mõnda aega popmuusika salvestamist lavanime Thadee all koostöös helilooja ja produtsendi Ivar Männikuga. Projekt seiskus pärast edutuid singeid "Keegi teab", "Kõik on hea", "Jagatud südamed", "Veatu".

Anneli Tõevere osales 1999. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel Iisraelis, olles kunagise bändikaaslase Evelin Samueli üks taustalauljaid. Aastatel 2001 ja 2002 oli Anneli Tõevere taustalauljana tegev Eesti eurolaulu eelvoorus.

Tõevere on viljakas tekstiautor. Talt on laulusõnu tellinud näiteks Koit Toome, sageli kirjutas Tõevere tekstid ka omaenda lugudele. Ta on avaldanud luulekogusid.

Pärast lauljakarjääri[muuda | muuda lähteteksti]

Tõevere taandus muusikast ja lavategevusest varsti pärast 1999. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel osalemist.

Pärast sajandivahetust töötas ta Eesti Televisiooni turundusosakonnas, kust läks 2006. aastal tööle Hansapanka, kuid naasis Eesti Rahvusringhäälingusse, kus ta oli avalike suhete juht. Hiljem jätkas ta tööd turundusosakonnas.

Anneli Tõevere-Kaur oli abielus kuni abikaasa surmani, kuid abiellus uuesti 2021. aastal. Ta elab Tallinnas.