Irja Lutsar

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Irja Lutsar
Irja Lutsar.jpg
Irja Lutsar Tartus X Balti Lasteneuroloogide Ühingu konverentsil 2009. aastal.
Sündinud 20. juuli 1954 (67-aastane)
Haridus doktorikraad
Alma mater Tartu Ülikool
Teadlaskarjäär
Tegevusala(d) meditsiiniline mikrobioloogia, viroloogia
Töökohad
Doktoritöö "Kesknärvisüsteemi põletikulised haigused lastel (kliinilis-epidemioloogiline iseloomustus ja kaugtulemused)" (1995)
Doktoritöö juhendaja Tiina Talvik
Tunnustus Loend...
Irja Lutsar 2021. aasta Arvamusfestivali teadusalal

Irja Lutsar (sündinud 20. juulil 1954) on eesti mikrobioloog ja viroloog, Tartu Ülikooli meditsiinilise mikrobioloogia ja viroloogia professor.

Alates 20. märtsist 2020 on ta COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse levikuga seotud sündmuste ning rahvatervise ja majanduse probleemide lahendamisega tegeleva valitsuskomisjoni juures asuva teadusnõukoja juht. [1]

Irja Lutsar lõpetas Räpina Keskkooli 1972. aastal ja Tartu Riikliku Ülikooli arstiteaduskonna 1978. aastal. 1995. aastal sai Lutsar meditsiinidoktori kraadi. Tema doktoritöö teema oli "Kesknärvisüsteemi põletikulised haigused lastel (kliinilis-epidemioloogiline iseloomustus ja kaugtulemused)".

Lutsar on töötanud lastearstina Võrus ja Tartu Ülikooli Lastekliinikus, täitnud nii osakonnajuhataja kui ka peaarsti asetäitja kohuseid.

Alates 2004. aastast on Irja Lutsar Tartu Ülikooli mikrobioloogia ja viroloogia professor. 2004–2015 juhatas ta Tartu Ülikooli arstiteaduskonna mikrobioloogia instituuti.

Alates 2016. aastast on Lutsar Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna bio- ja siirdemeditsiini instituudi mikrobioloogia osakonna juhataja.

Irja Lutsari teadustöö on seotud infektsioonhaiguste patogeneesi ja raviga vähenenud immuunsusega isikutel – peamiselt vastsündinutel ja HIV-positiivsetel isikutel.

Tunnustus[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]