Valdo Randpere

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Valdo Randpere 2011. aastal

Valdo Randpere (sündinud 4. veebruaril 1958 Tallinnas) on eesti muusik, ettevõtja ja poliitik. XII ja XIII Riigikogu liige.

Ta lõpetas aastal 1976 Tallinna 16. Keskkooli. 1982. aastal lõpetas Tartu Ülikooli õigusteaduskonna cum laude. Ta oli ametis ELKNÜ Keskkomitee propaganda- ja kultuuriosakonna instruktorina[viide?].

1984. aasta augustis välismaal viibides jättis ta koos abikaasa Leila Milleriga Nõukogude Liitu naasmata ja asus elama Rootsi. Eestisse jäi nende 1-aastane tütar Kaisa Randpere, keda nad alles rohkem kui kahe aasta pärast uuesti nägid, kui Nõukogude Liit nõustus nende pisitütre vabastama. See leidis ka palju kõnepinda Rootsi ajakirjanduses ja toetust Randperele ja Millerile avaldasid teiste hulgas ka tolleaegne USA president Ronald Reagan ja rootsi kirjanik Astrid Lindgren.

1998. aastast elab Randpere Eestis ja töötas IBM Eesti OÜ juhina.

2008. aastal võitis Valdo Randpere koos Eda-Ines Ettiga Eesti TV3 saatesarja "Laulud tähtedega". Saates osales 9 duetti, kellest üks osapool oli elukutseline laulja ja teine avaliku elu tegelane mõnest muust valdkonnast. 2009. aastal osalesid Valdo Randpere ja Eda-Ines Etti saates "Eesti otsib lemmiklaulu". Nende esitatud laul "Eesti muld ja eesti süda" (Rein Rannap / Lydia Koidula) jäi finaalis teisele kohale.

Augustis 2009 liitus Randpere Reformierakonnaga[1]. Alates oktoobrist 2009 on ta Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees, 12. detsembrist 2009 Reformierakonna juhatuse liige ja 30. jaanuarist 2010 Reformierakonna Tallinna piirkonna juhatuse liige.

2013. aasta kohaliku omavalitsuse volikogude valimistel oli ta Reformierakonna Tallinna linnapeakandidaat.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]