2. Suurtükiväepolk

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
2. Suurtükiväepolk
Suurtukivagi.svg
Suurtükiväe (kui väeliigi) embleem Vabadussõjas.
Tegev 19181923
Riik Eesti Eesti
Kuuluvus Eesti Rahvavägi
Liik Suurtükivägi
Ülesanne Jalaväeüksuste toetamine
Suurus Polk
Osa 1. Diviis
Tähtpäevad 26. detsember
Lahingud

Eesti Vabadussõda

Ülemad
Märkimisväärsed ülemad alampolkovnik Martin Terras
kapten Herbert Brede
kapten Johannes Roska
alampolkovnik/kolonel Georg Feofanov

2. Suurtükiväepolk oli Eesti Rahvaväe suurtükiväeüksus.

Juhtkond ja organisatsioon[muuda | muuda lähteteksti]

Tegevus rahuajal[muuda | muuda lähteteksti]

1920–1921[muuda | muuda lähteteksti]

Vabadussõja lõpus koosnes Eesti suurtükivägi 1., 2. ja 3. suurtükiväe polgust, 1. kindluse raskesuurtükiväe divisjon, 2. kindluse raskesuurtükiväe divisjon ja 3. kindluse raskesuurtükiväe divisjonist ja Kahurväe tagavaradivisjonist. 1920. aastaks suurtükiväe polgud formeeriti vastavalt 1. suurtükiväe divisjon, 2. suurtükiväe divisjon ja 3. suurtükiväe divisjoniks. 1. juuniks 1920. aastaks liideti Kindluse raskesuurtükiväe divisjonid, Kindluse suurtükiväe divisjoniks, mis aga 9. novembril 1920. aastal likvideeriti ja jagati kolme kindluse grupina suurtükiväe divisjonide vahel.

1922. aastal toimus Vabariigi Valitsuse 1921. aasta 3. novembri "Seadluse muudatuste kohta kaitseväe organisatsioonis ja terminoloogias" alusel Eesti rahvaväe venepäraste väeosade nimetuste asendamine Lääne-Euroopas kasutatavate maa- ja mereväe sõjaväeosade nimetustega (roodudkompaniideks ja polgud rügementideks.

15. märtsist 1924. aastal muudeti suurtükiväe organisatsioon järgmiseks: 1. diviisil oli 1. diviisi suurtükivägi, 2. diviisil 2. diviisi suurtükivägi ja 3. diviisil 3. suurtükiväe rügement. Mõlema diviisi suurtükiväed jagunesid kaheks grupiks. 1. augustil 1925. aastal loodi uus organisatsioon, kus suurtükivägi jagunes suurtükiväegruppideks: 1. diviisil oli 1. suurtükiväegrupp ja 2. suurtükiväegrupp; 2. diviisil 3. suurtükiväegrupp ja 4. suurtükiväegrupp ja 3. diviisil 5. suurtükiväegrupp.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]