UEFA rahvuste liiga

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
UEFA rahvuste liiga
Asutatud 2018
Regioon Euroopa (UEFA)
Meeskondade arv 55
Koduleht uefa.com
UEFA rahvuste liiga 2020/21

UEFA rahvuste liiga (inglise keeles UEFA Nations League) on 2018. aastal alustanud Euroopa jalgpalli rahvuskoondistele mõeldud võistlus. Liigat korraldab UEFA.

Struktuur[muuda | muuda lähteteksti]

Rahvuste liiga koosneb neljast tugevusgrupist ehk liigast (A, B, C ja D). A-liiga on kõige tugevam, D-liiga kõige nõrgem. Iga liiga jaguneb 4 grupiks, milles paiknevad meeskonnad mängivad omavahel ühe korra nii kodus kui ka võõrsil. Turniiri lõppedes langevad A-, B- ja C-liiga gruppide viimased meeskonnad järgimiseks turniiriks aste madalamasse liigasse ning nende asemele tõusevad vastavalt B-, C- ja D-liiga gruppide esimesed aste kõrgemasse liigasse. Ainsaks võimalikuks erandiks on C-liiga relegatsioon, sest igas alagrupis ei ole võrdne arv meeskondi (üks alagrupp on kolmeliikmeline). D-liigasse langevad kõk neljandana lõpetanud meeskonnad (kokku 3) ning üks neljast kolmanda kohaga lõpetanud meeskonnast, olenevalt mängude tulemustest. Mistõttu võib ühest alagrupist langeda D-liigasse 2 meeskonda ning ühest kolmeliikmelisest alagrupist mitte ükski.

EM-i eelsel hooajal pääseb igast liigast 1 meeskond Euroopa meistrivõistlustele - iga liiga gruppide parimad (meeskond, kes kvalifitseerub EM-ile läbi valikturniiri, loovutab oma koha paremuselt järgmisele meeskonnale) mängivad omavahel välja pääsme EM-ile.

Osalevad koondised[muuda | muuda lähteteksti]

Osalevad UEFA kõik 55 liiget:

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]