Portaal:Tehnika

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Commons-logo.png
Pildid, videod ja helifailid CommonsisLaadi uut sisu

Esiletõstetud artikkel

WMAP

WMAP (lühend sõnadest "Wilkinson Microwave Anisotropy Probe"; varem MAP) on aastal 2001 üles lennutatud NASA kosmosesond kosmilise mikrolaine-taustkiirguse uurimiseks. Selle ülesanne oli kaardistada taustkiirguse üliväikesed temperatuurierinevused, et aidata kontrollida Universumi kosmoloogilisi teooriaid.

Projekti juht on Charles L. Bennett John Hopkinsi Ülikoolist. Töö toimub NASA Goddardi Kosmoselendude Keskuse ja Princetoni Ülikooli koostöös. Osalevad ka Browni Ülikooli, Briti Columbia Ülikooli, Chicago Ülikooli ja UCLA teadlased. Loe edasi...

Esiletõstetud pilt

4-Stroke-Engine.gif

Otto-mootor ehk 4-taktiline sisepõlemismootor ja selle taktid: 1. sisselasketakt, 2. survetakt, 3. töötakt, 4. väljalasketakt

Valdkonnad

Teadlasi

Tehnikaportaalist

Kosmosetehnoloogia võimaldab inimestel lahkuda planeet Maa pinnalt kosmoseavarustesse

Tehnika on inimtegevuse vahendite kogum ja koondmõiste masinate, tehnoloogiate ning tehnoloogiliste lahenduste kohta ja ühtlasi ka viis midagi teha.

Tehnoloogia on toodete valmistamise menetlusi käsitsev tehnikaharu, mis kaasab tootmiseks või mingi asja või eseme tegemiseks või selle muutmiseks vajalike masinate, seadmete ja oskuste kogumit.

Kategooriad

Kuidas saad aidata?