Portaal:Tehnika

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Commons-logo.png
Pildid, videod ja helifailid CommonsisLaadi uut sisu

Esiletõstetud artikkel

WMAP

WMAP (lühend sõnadest "Wilkinson Microwave Anisotropy Probe"; varem MAP) on aastal 2001 üles lennutatud NASA kosmosesond kosmilise mikrolaine-taustkiirguse uurimiseks. Selle ülesanne oli kaardistada taustkiirguse üliväikesed temperatuurierinevused, et aidata kontrollida Universumi kosmoloogilisi teooriaid.

Projekti juht on Charles L. Bennett John Hopkinsi Ülikoolist. Töö toimub NASA Goddardi Kosmoselendude Keskuse ja Princetoni Ülikooli koostöös. Osalevad ka Browni Ülikooli, Briti Columbia Ülikooli, Chicago Ülikooli ja UCLA teadlased. Loe edasi...

Esiletõstetud pilt

Välishambumisega hammasrataspump

Hammasrataspump on pump, mille pumpavaks elemendiks on hammasrattad. Esimese teadaoleva hammasrataspumba projekteeris 1610. aastal astronoomina tuntud Johannes Kepler.

Hammasrataspumpi kasutatakse nii statsionaarsetel seadmetel kui ka mobiilhüdraulikas. Pumba lai kasutusala on tingitud selle lihtsast ehitusest, kõrgest kasutegurist, pikaealisusest, laiast töörõhkude vahemikust ning odavusest.

Valdkonnad

Teadlasi

Tehnikaportaalist

Kosmosetehnoloogia võimaldab inimestel lahkuda planeet Maa pinnalt kosmoseavarustesse

Tehnika on inimtegevuse vahendite kogum ja koondmõiste masinate, tehnoloogiate ning tehnoloogiliste lahenduste kohta ja ühtlasi ka viis midagi teha.

Tehnoloogia on toodete valmistamise menetlusi käsitsev tehnikaharu, mis kaasab tootmiseks või mingi asja või eseme tegemiseks või selle muutmiseks vajalike masinate, seadmete ja oskuste kogumit.

Kategooriad

<categorytree>Tehnika</categorytree

Kuidas saad aidata?