Portaal:Tehnika

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Commons-logo.png
Pildid, videod ja helifailid CommonsisLaadi uut sisu

Esiletõstetud artikkel

Infrapunaliides USB
Infrapunaliides mobiiltelefonis Siemens CXT70

Infrapunaliides ehk IrDA-port (IrDA- Infrared Data Association) on infrapunasignaalide edastaja ja vastuvõtja.

Infrapunaliides on juhtmevaba andmesidestandard. Infokandjaks on silmale nähtamatu infrapunane „valgus“ ehk kiirgus – sellel on pikem lainepikkus kui nähtaval punasel. Aastaid tagasi oli IrDa-port populaarne sülearvutitel ja mobiiltelefonidel, kuid tänaseks on Bluetooth selle enamasti asendanud. IrDA miinuseks on eelkõige see, et mõlemad seadmed peavad teineteist „nägema“.

  • Infrapunaliides võimaldab andmeid edastada ilma kaabliteta.
  • Infrapunaliides toimib väga lähedalt.
  • Infrapunaliidest kasutatakse meditsiiniseadmetes, katse- ja mõõteseadmetes, sülearvutid, mobiiltelefonid, pihuarvutid ning teleripultides.
  • Infrapunaliides jaguneb spetsifikatsioonide järgi IrPHY, IrLAP, IrLMP, IrCOMM, Tiny TP, IrOBEX, IrLAN ja IrSimple. Loe edasi...

Esiletõstetud pilt

Glass nanoparticle suspended in an optical cavity.png

Optiline resonaator on laseri komponent, mille abil saadakse vajaliku lainepikkusega seisulaineid. Optiline resonaator koosneb kahest peeglist, millest üks on poolläbilaskev. Peegeldudes läbib valgus resonaatorit palju kordi ning tekib stimuleeritud kiirgus.

Valdkonnad

Teadlasi

Tehnikaportaalist

Kosmosetehnoloogia võimaldab inimestel lahkuda planeet Maa pinnalt kosmoseavarustesse

Tehnika on inimtegevuse vahendite kogum ja koondmõiste masinate, tehnoloogiate ning tehnoloogiliste lahenduste kohta ja ühtlasi ka viis midagi teha.

Tehnoloogia on toodete valmistamise menetlusi käsitsev tehnikaharu, mis kaasab tootmiseks või mingi asja või eseme tegemiseks või selle muutmiseks vajalike masinate, seadmete ja oskuste kogumit.

Kategooriad

Kuidas saad aidata?