Portaal:Biograafiad

Allikas: Vikipeedia
Pildid, videod ja helifailid CommonsisLaadi uut sisu

Esiletõstetud artikkel

Mikk Murdvee dirigeerimas Helsingi Ülikoolis, 2008.

Mikk Murdvee (kirjanikunimi Mihkel Bravat; sündinud 20. märtsil 1980 Tallinnas) on eesti viiuldaja, dirigent ja kirjanik.

Aastal 1998 lõpetas Tallinna Muusikakeskkooli kiituskirjadega viiuli erialal Niina Murdvee ning Harald Aasa juhendamisel. Õppinud viiulit 19981999 Eesti Muusikaakadeemias, 19992005 Sibeliuse Akadeemias Helsingis, õppejõuna Mari Tampere-Bezrodny.

Dirigeerimisõpingutega alustas Atso Almila juhendamisel aastal 2000. 2002–2007 õppis Murdvee Sibeliuse Akadeemia dirigeerimisklassis, kus teda juhendasid muu hulgas professor Leif Segerstam, professor Jorma Panula, Atso Almila, Hannu Lintu, Markus Lehtinen, Peter Gülke jt. Koorijuhtimise alal täiendanud end alates aastast 2005 Matti Hyökki juhendamisel. Loe edasi...

Esiletõstetud pilt

Laur Järv (sündinud 12. juuni 1974 Tartus) on eesti füüsik.

Autor: Ivo Kruusamägi

Täna sündinud

Biograafiaportaalist

Biograafia on isiku eluloo kirjeldus.

See on rohkem kui lihtsalt nimekiri neutraalsetest faktidest (sünd, haridus, töö, suhted, surm jne) – see kujutab ka portreeritava kogemusi neist sündmustest. Erinevalt profiilist ja CV'st jutustab biograafia inimese lugu, peatudes mitmetel tema elu tahkudel, sisaldades tihti ka intiimseid detaile ja iseloomu analüüsi.

Teost võib lugeda biograafiliseks kui see hõlmab kogu käsitletava inimese elu. Biograafilised teosed pole tavaliselt ilukirjanduslikud.

Tavaliselt on biograafia avaldatud raamatuna, esseena või mõnes muus vormingus (nt. film). Antud juhul on biograafiad avaldatud entsüklopeediaartiklitena eestikeelse Vikipeedia veergudel.

Biograafiaportaalist leiad palju suuniseid põnevatele ja inforikastele artiklitele. Portaal avati 3. augustil 2008 ning kaasajastati aprillis 2015. Oled oodatud seda ning biograafiateemalisi artikleid täiustama!

Kategooriad

Biograafiate loendid

Kuidas saad aidata?