Erinevus lehekülje "Viin" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 75 baiti ,  1 aasta eest
Elanike arvu poolest on Viin Austria suurim linn. Seal elab veerand kogu Austria elanikest. Euroopa Liidus on Viin elanike arvult 10. linn.
 
===Hiilgeaeg===
Aastal 1910 oli Viin impeeriumi keskus ja seal elas 2 miljonit inimest. Kunagi varem ega hiljem ei ole Viini elanike arv nii suur olnud. Sel ajal kuulus Viin maailma 10 suurima linna hulka. Kolmandik linlastest olid [[slaavlased]] või [[ungarlased]]. [[Tšehhid]]e arvult oli Viin maailma teine linn [[Praha]] järel. Pärast Esimest maailmasõda pöördus neist enamik oma ajaloolisele kodumaale tagasi, mis tähendas suurt langust rahvaarvus. Aasta 1910 rahvaarv ei ole tänapäevani taastunud.
 
===Juutlus===
{{vaata|[[Aškenazi juudid]]}}
1923. aastal elas Viinis 201 513 [[juudid|juuti]]. Juutide arvult oli Viin [[Euroopa]] kolmas linn. Enamik nendest hukati Teise maailmasõja ajal.
 
===Kaasaeg===
2001. aastal oli 16% Viini elanikest kodakondsuselt mitteausterlased. Peaaegu pooled viimastest olid pärit [[Jugoslaavia]]st, peamiselt [[serblased]]. Viinlaste hulgas oli ka 2,5% [[türklased|türklasi]], 0,9% [[poolakad|poolakaid]] ja 0,8% [[sakslased|sakslasi]].
 
Anonüümne kasutaja

Navigeerimismenüü