Kadri Simson

Allikas: Vikipeedia
Kadri Simson 2011. aastal.

Kadri Simson (sünninimi Kadri Must; sündinud 22. jaanuaril 1977) on eesti poliitik, Keskerakonna aseesimees alates 25. augustist 2007.

Kadri Simson on XIII Riigikogu liige ja Keskerakonna Pärnu piirkonna esimees alates maist 2011.

Lõpetas 1995. aastal Tartu 10. Keskkooli ja 2000. aastal cum laude Tartu Ülikooli ajaloo erialal. Kadri Simsonil on magistrikraad University College Londonist.

Poliitiline tegevus[muuda | redigeeri lähteteksti]

Kuulub 1995. aastast Eesti Keskerakonda. Oli 2003–2007 selle peasekretär, alates 2007 aseesimees. Ta on Riigikogu liige ja Riigikogu Eesti Keskerakonna fraktsiooni esimees. Kuulub Riigikogu rahanduskomisjoni ja NATO Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni. On Riigikogu Eesti-USA ja Eesti-Türgi parlamendirühmade esimees.

Kadri Simson oli aktiivne Iraagi sõja lõpetamise ja Eesti vägede kojutoomise eestkõneleja. Kadri Simson on kõneisik astmelise tulumaksu kehtestamisel, millega alandataks maksu kõigile alla keskmist palka teenivatele töötajatele. Ta seisab toasooja käibemaksu langetamise ning ravimite käibemaksu langetamise eest.

Kadri Simson oli kõige enam kõnesid ja sõnavõtte pidanud XI Riigikogu koosseisu liige.[1]

Tegevus ühingutes[muuda | redigeeri lähteteksti]

Kadri Simson, september 2009.

Kadri Simson on korporatsioon Amicitia vilistlane. Samuti on ta olnud Eesti NATO Ühingu nõukogu aseesimees ning Eesti Välispoliitika Instituudi nõukogu liige.

Isiklikku[muuda | redigeeri lähteteksti]

Aadu Musta ja Ülle Musta tütar. Tal on kolm nooremat õde, Kristiina, Liis ja Susan. Kadri Must abiellus 6. juunil 2008 ajakirjanik Priit Simsoniga. Nad lahutasid veebruaris 2015.

Temast[muuda | redigeeri lähteteksti]

Teosed[muuda | redigeeri lähteteksti]

Arvustused tema teostele[muuda | redigeeri lähteteksti]

Viited[muuda | redigeeri lähteteksti]

  1. Sõnakaim riigikogulane oli Kadri Simson – Postimees, 23. veebruar 2011

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]

Eelnev:
Küllo Arjakas
Eesti Keskerakonna peasekretär
20032007
Järgnev:
Priit Toobal