Erinevus lehekülje "Lordi" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Eemaldatud 23 baiti ,  1 aasta eest
P
resümee puudub
P
P
Sügisel 2002 lahkus bändist isiklikel põhjustel basskitarrist Magnum, kelle mantlipärijaks sai [[Niko Hurme]] (Kalma). Kuigi Lordi debüütalbum oli Kalma liitumise ajaks juba salvestatud, on ta siiski plaadiümbrise kujunduses ja tiitrites esindatud Magnumi asemel. Debüütalbum "[[Get Heavy]]" avaldati novembris ja selle kaanekujunduse valmimisel saadi inspiratsiooni Kissi albumilt "Love Gun". Albumikaane algupärane visand oli aga inspireeritud Kissi albumist "Destroyer". Album sai 2003. aastal Emma auhinna parima kodumaise ''hard rock/metal''-stiilis albumi eest. "Get Heavyt" müüdi üle 67 000 eksemplari. See tõusis aastal 2003 Soomes plaatinaplaadiks ja mitmekordseks plaatinaplaadiks aastal 2006.<ref name="mieoonlordi" />
 
Lordi andis esimese kontserdi 8. detsembril 2002 Helsingis, Nosturi klubis.<ref name="mieoonlordi" /> AlgseltAlgul plaaniti esineda küll Tavastia klubis, kuid et bänd kasutas pürotehnikat, oleks see Tavastia väikeste ruumide tõttu liiga ohtlik olnud. Nosturi klubis toimunud kontsert müüdi juba enne esinemist välja. Kontsert on täispikkuses ilmunud kogumikul "[[Scarchives Vol. 1]]".
 
2003. aastal osales Lordi muusikaüritustel nii Soomes kui ka välisriikides, eelkõige Saksamaal, kus nad mängisid Wacken Road Show'l. Saksamaa turnee ajal oli Lordi ka [[Nightwish]]i soojendusesinejaks. Bänd sai haruldase võimaluse, sest Nightwish lubas Lordil kogu lava kasutada – tavaliselt saavad soojendusbändid vaid pool lavast. Turnee kasvatas Saksamaal mõlema bändi populaarsust ning aitas neil saksa plaadifirmaga Drakkar lepingu sõlmida. Läbimurdeks võib pidada ka Soomes Raumanmeri festivalil esinemist 2003. aasta juunis, kus esineti pealaval. Kontsert võeti ka linti ja seda näidati samal aastal telekanalil YLE2.
 
2003. aastal valisid Soome ajakirja Sound lugejad Lordi aasta uutulnukauutulnukaks ja aasta laulu ("Would You Love a Monsterman?") tiitliaasta väärilisekslauluks. Soome Rahvusringhäälingu raadiokanali YleX Metalliliitto kuulajad hääletasid 2002. aasta Soome albumite seas "Get Heavy" 7. kohale.
 
3. veebruaril ilmus Lordi teine singel "[[Devil Is a Loser]]".
Hiljem samal aastal avaldas Niko Hurme (Kalma) soovi lahkuda perekonna ja rahaliste probleemide tõttu. [[Tomi Putaansuu]], proovides veenda Kalmat jääma, soovitas, et ta võiks mängida nendega ainult suurematel turneedel ja lepinguliselt kohustatud esinemistel. Kalma ei andnud siiski järele, kuna tahtis olla kas bändiga tervenisti seotud või siis üldse mitte. Sellegipoolest mängis Kalma bassi ka albumil "[[The Arockalypse]]", mis ilmus 2006. aasta märtsis. Kalma lahkus bändist vahetult enne kui Lordist sai Eurovisiooni lauluvõistluse kandidaat.
 
Kalma asemele tuli bassist [[Samer el Nahhal]] (OX). Liikmete vahetumine tõi kaasa ka muutusi bändi kostüümides. "OX-i" tegelaskuju nimeks kaaluti algul el Nahhali tegelikku eesnime Samer. Kuna Samer on egiptusepärane nimi, jõudis Putaansuu järeldusele, et see kõlab naeruväärsena, just nagu oleks anekdootlik ka see, kui Egiptuse ''hard rock''<nowiki>'</nowiki>i ansambel laseks liikmel nimeks võtta soomepärase "Tapani". Nimi "OX" viitab härjale, seega sai el Nahhali lavakarakteriks mehe ja härja ristand. "Awa" kostüüm ja lavakarakter kujutasid aga tapetud aadlipreilit, kes oli surnust üles tõusnud.
 
2005. aasta lõpus avaldas Lordi järgmise albumi puhul uued kostüümid.
 
==="The Arockalypse": pärast Eurovisiooni (2006–2008)===
2006. aasta juunis avati Rovaniemis [[Lordi väljak|Lordi-väljak]], mis varem kandis nime Sampo-väljak. Nimeväljaku vahetamisenime. otsuseNimevahetusotsuse tegi Rovaniemi linnapea. Just selsamal väljakul tiriti Mr. Lordit lapsepõlves juustest, kuna ta kandis oma iidoli Kissi eeskujul leopardimustriga pükse. Hiljem istus Mr. Lordi väljakul, käes punt omaenda veriseid juukseid. Tema kuklal ei kasva juuksed tänaseni.<ref name="mieoonlordi" /> Mäntsäläs avati kitarrist Ameni ausammas ja Karkkilas trummari auks Kita-nimeline noortekeskus.
 
6. juulil pidi Lordi äikesetormi tõttu tühistama oma Belgias Meseni kindluses toimuma pidanud kontserdi. Päev varem kohtus bänd fännidega Leuveni linnas autogrammitunnil.<ref name="vNTdr" />
19. jaanuaril 2007 võitis Lordi kodusel NRJ galal aasta parima Soome rokkansambli auhinna. Kokku kandideeriti viies kategoorias (lisaks veel parima laulu ("Hard Rock Hallelujah"), parima albumi ("The Arockalypse"), parima Põhjamaade laulu ("Hard Rock Hallelujah") ja parima Põhjamaade artisti kategoorias).
 
10. märtsil 2007 võitis Lordi kodusel Emma galal viies kategoorias: 2006. aasta parim ansambel, aasta lugu ("Hard Rock Hallelujah"), aasta album ("The Arockalypse"), välismaal kuulsust kogunud artist ja e-Emma auhind "Hard Rock Hallelujah". Lisaks oli albumi "The Arockalypse" produtsent Jyrki Toivunen kandideerinud auhinnale parima produtsendi tiitlilekategoorias.
 
2007. aasta alguses läks Lordi turneele "Bringing Back the Balls", külastades Jaapanit ja Balti riike.<ref name="uGTzf" /> 24. veebruaril andsid nad kontserdi ka Tallinnas Saku Suurhallis, mis oli nende teine esinemine Eestis.<ref name="4Sk7S" /> Kontserdi korraldas OÜ Promorecords. Kevadel sai Lordi uueks turneemänedžeriks Tommi Niemi asemel Rikk Scholvinck.
109 390

muudatust

Navigeerimismenüü