Mine sisu juurde

Soul Militia

Allikas: Vikipeedia

Soul Militia (kuni 2004 2XL) (1997–) on Eesti pop/R&B-ansambel, kuhu kuuluvad Sergei Morgun (Semy), Kaido Põldma ja Lauri Pihlap (Lowry) .

Soul Militia, 2012 (Kaido Põldma, Semy Morgun ja Lauri Pihlap)
Lauri Pihlap ja Kaido Põldma (Eurolaul 2007)

Bändi ajalugu

[muuda | muuda lähteteksti]

Soul Militia (kuni 2002. aastani 2XL) on Eesti bänd, mis saavutas suurema tuntuse, kui osaleti 2001. aasta Eurovisioonil Dave Bentoni ja Tanel Padari taustalauljatena. Bänd koosneb Lauri Pihlapist ("Lowry"), Sergei Morgunist ("Semy") ja Kaido Põldmast ("Craig"). Neljas liige Indrek Soom ("Ince"), lahkus bändist 2004. 2XL-i asutasid Morgun ja Soom 1997. aastal.

1997–2002: 2XL, Eurovisioon 2001, Downtown Records

[muuda | muuda lähteteksti]

Kaks meest, Semy Morgun ja Indrek Soom lõid 1997. aastal duo 2XL (nimi tuli sellest, et noored mehed armastasid käia suurte ja laiade riietega.). Semy ja Indrek olid selleks ajaks kogemustega tantsijad, kelle põhilisteks stiilideks street dance, hiphop ja breik. Kuid lisaks tantsule (kaasa on tehtud mitmes hiphopitantsutrupis) oli meestel soov end muusikaliselt proovile panna. Kirjutati esimesed lood ja alustati tööd lava-show' kallal (millele Soul Militia paneb rõhku tänapäevani). Esimesed teosed olid tugevate funky/hiphopi mõjutustega (näiteks 1990. aastate menugrupilt C&C Music Factory). Meeste suurimaks eeskujuks oli Eesti 1990-ndate teise poole üks populaarsemaid ansambleid Noisy Nation. Selle bändi eestvedaja Arthur Abdull oli ise hiljem ka lühikest aega 2XL-i ridades. Noisy Nationis laulis ja tantsis ka Sergei vanem vend Tony.

2XL kirjutas lugusid eesti ja inglise keeles, tehti koostööd mõningate tuntud eesti produtsentidega (näiteks Glen Pilvre), treeniti oma lavalist liikumist. Ent 2000. aasta kevadeks, pärast mõneaastast konarlikku teed Eesti muusikaäris (mingil määral ka väljaspool), oli Sergeil ja Indrekul selge, et miski ei sobi. Kuna ka bändi maitse ja stiil olid muutunud järjest enam R&B-likumaks ning duetina oli poiste vokaalne eneseväljendus pisut piiratud, otsustati ansamblisse leida kolmas liige. Sõprade kaudu jõuti Kaido Põldmani.

Kaido Põldma oli väikesest peale kooris laulnud. 2XL-i kutsumine tuli Kaidole positiivse üllatusena, sest mees oli R&B ja hiphopi fänn. Algul asjasse siiski pisut skeptiliselt suhtunud (eelkõige bändi koreograafilise poole pärast, sest Kaidol puudus varasem tantsukogemus) Põldma „räägiti ära“ ning Kaido Põldma otsustas 2XL-iga liituda. Pärast Kaido liitumist kirjutati uued lood, salvestati hulgaliselt demosid, anti kontserte. Mehed otsustasid, et vokaalne koosseis polnud endiselt veel täielik. Grupp hakkas otsima neljandat liiget. Neljandaks liikmeks sai tollal 18-aastane Lauri, kes oli 2XL-ile silma jäänud konkursilt „Kaks takti ette“.

Lauri Pihlap tegutses samuti vaikselt eesti muusikas – eksperimenteeris, salvestas lugusid ja tegi kaasa mitmesugustes projektides. Olles kuulnud teda laulmas ning saanud aimu ka tema muusikalistest mõjutajatest (Michael Jackson, Boyz II Men, Usher), oli Semyl, Indrekul ja Kaidol selge, et Lauri sobib bändi. Lauri onutütar ja Kaido olid head sõbrad ja endised koolikaaslased. Tema kaudu Laurile pakkumine tehtigi ning kuna mees oli 2XL-i tegemistega kursis ja projekt talle meeldis, võttis ta pakkumise vastu.

Nelja bändi liikme omavaheline klapp oli suurepärane. Möödus kaks aastat, millal anti kontserte (Eestis, Lätis, Soomes ja Taanis). 2001. aastal osaleti koos Dave Bentoni ja Tanel Padariga 2001. aasta Eurovisioonil Kopenhaagenis. Mehed võtsid pakkumise osaleda Eurovisioonil vastu tänu tiimi lubadusele, et „saab pulli“. 2002. aasta kevadeks oli kvartetil kogunenud piisavalt materjali, et kokku panna oma esimene album. Plaadi andis välja plaadifirma Downtown Records. Downtowni meeskonnaga tekkinud sõprussuhe (ja ka ärisuhe) võimaldas neil esmakordselt korralikus stuudios tööd alustada.

2002–2004: Soul Militia, "On the Rise", Indrek lahkub bändist

[muuda | muuda lähteteksti]

2002. aasta septembris otsustasid Semy, Kaido, Indrek ja Lauri jätta 2XL-i eksperimenteerimisperioodi seljataha ning alustada puhtalt lehelt. Kindel muusikaline suund oli leitud ja töötati esikalbumi kallal. Kui siiani oli bänd pidanud hakkama saama mänedžeri, stuudio, produtsentide ja plaadifirmata, siis nüüdseks olid need leitud. Sümboliseerimaks hingestatust, millega poisid oma lugusid kirjutasid, produtseerisid ja esitasid, ning katsumusi, mida esikplaadini jõudmiseks oli tulnud läbi teha, võeti bändi uueks nimeks Soul Militia (inglise keeles 'hingearmee'). 2002. aasta novembris kandis pooleaastane stuudiotöö vilja ning ilmus Soul Militia esimene album „On The Rise“.

Albumi promomiseks tuuritati Eestis 2003. aasta sügiseni. 2003. aasta mais andis Soul Militia välja oma kolmanda singli, milleks oli remix versioon albumilt „On The Rise“ pärinevast loost „Freak In Me“ (mai 2003). Loole valmis ka video, mida loetakse üheks aegade kallimaks eesti muusikavideoks ning mis sai 2004. aasta Kuldse Plaadi auhinnagalal 2003. aasta parima muusikavideo auhinna. Novembris 2003 anti välja uus singel „Hey Mami“.

2004 aasta möödus meestel peamiselt stuudios tööd tehes. Anti kontserte ja 2004. aasta augustis avaldati viies singel „Say It“. 2004. aasta sügisel teatas bändi vanim ja asutajaliige Indrek, et teeb muusikaäriga lõpparve ja lahkub Soul Militiast. Põhjenduseks tõi Indrek muutused isiklikus elus ja töös ning fakti, et ta on lihtsalt muusikaärist väsinud ja tüdinud. Lauri, Kaido ja Semy otsustasid jätkata triona.

2004–2005: "Silence Before the Storm", Lenny Kravitzi "Electric Church Tour"

[muuda | muuda lähteteksti]

2004. aasta novembris andis Soul Militia välja oma teise albumi – „Silence Before The Storm“. Plaadil oli ka Soul Militia esimene eestikeelne eksperiment „Tõmbab käima“, peolugu, milles lõi kaasa Chalice.

2005. aasta suvel oli ansambel USA muusiku, Lenny Kravitzi soojendusesinejaks, tema „Electric Churchi“ maailmaturnee raames toimunud kontserdil Tallinnas A. Le Coq Arenal. Bänd harjutas esinemiseks kaua. Soul Militia live-bändi värvati Reigo Ahven (trummid), Erki Pärnoja (kitarr), Marti Tärn (bass), Raun Juurikas (klahvpillid) ja taustalauljad Bert Pringi, Maiken, Susan Lilleväli, Sandra Ashilevi. A. Le Coq Arenal toimunud esinemine sai positiivset vastukaja (sh Kravitzi taustalauljatelt).

2005–2007: "Tule kui leebe tuul", "My Face", "Eurolaul 2007"

[muuda | muuda lähteteksti]

Pärast A. Le Coq Arena esinemist jätkas Soul Militia kontserte ning 2006. aasta märtsis (Lauri 24. sünnipäeval) avaldas ansambel singli „Tule kui leebe tuul“. Henry Laksi kirjutatud 1980ndate hiti uusversioon ilmus kogumikplaadil „Uues kuues“, kus Eesti popmuusikud tõlgendasid vanu hitte omas võtmes.

Soul Militiat kritiseeriti, sest lõviosa nende repertuaarist oli ingliskeelne, ette heideti liigseid mõjutusi (nii muusikalisi kui ka imagoloogilisi) USA urban-muusikast, kritiseeriti lauluoskust jne.

2006. aasta sügisel otsustati uuesti pääseda "Eurolaulu" konkursile. 2004. aasta finaalist jäeti bänd napilt välja. Kaido, Semy ja Lauri olid valmis publikut pisut šokeerima. Stuudios kirjutati lugu „My Face“, mis pääses „Eurolaul 2007“ 10 finalisti hulka. Palju kära tekitasid aga uue pala sõnad. Tegemist oli suhteliselt otsekohese looga ning konkursi peaprodutsent palus ansamblil sõnu pisut „kohendada“. Saavutati kompromiss, teksti pisut muudeti, kuid loo mõte jäi samaks. Lugu „My Place“ saavutas võistlusel 5. koha.

2007–2011: Soul Militia puhkab viis aastat, individuaalsed projektid, Lowry soolokarjäär – "Split Personality"

[muuda | muuda lähteteksti]

„Eurolalul 2007“ jäi laiema avalikkuse jaoks Soul Militia viimaseks ülesastumiseks. Mehed võtsid aja maha ning igaüks keskendus oma projektidele ja muudele väljakutsetele. Semy pühendas end „Semiir Dance Company“ ülestöötamisele ja produtseeris muusikat (Rolf Roosalule, Def Räädule, Lowryle). Kaido kirjutas ja produtseeris muusikat (Snipe'ile, 372-le, Lowryle). Lauri alustas soolokarjääri ja andis 2007. aasta talvel välja debüütalbumi „Split Personality“. Aastatel 2007–2012 andis ta välja 11 singlit ja 4 muusikavideot.

2011– ...: "The Future Is Now", "Eesti Laul 2012", uus muusikaline materjal

[muuda | muuda lähteteksti]
Soul Militia

2011. aasta detsembris, pärast viieaastast pausi, said kolma Soul Militia liiget taas stuudioseinte vahel kokku, et salvestada uut materjali. Mehed olid uue muusika loomisest rääkinud juba pikka aega, kuid tihedate ajakavade tõttu oli ettevõtmine aina edasi lükkunud.

Bändi uue singli, „The Future Is Now“ kirjutas Lauri. Pala valiti 2011. aasta detsembris „Eesti Laul 2012“ 20 poolfinalisti hulka.

2004. ja 2005. aasta Kuldse Plaadi auhinnagalal sai loo "Freak In Me" video aasta parima muusikavideo auhinna.

Diskograafia

[muuda | muuda lähteteksti]
 • 2002 "On The Rise" (Downtown Records)
 • 2004 "Silence Before The Storm" (Downtown Records)
 • 2001 mai "Everybody" (Tanel Padar, Dave Benton ja 2XL) (muusika: Ivar Must, sõnad: Maian Kärmas)
 • 2001 juuli "Got To Get Down" (Edel Records; muusika ja sõnad: 2XL)

Soul Militiana

[muuda | muuda lähteteksti]
 • 2002 september "Whutcha Want" (muusika ja sõnad: Kaido Põldma)
 • 2002 november "Mind Made Up" (muusika: Lauri Pihlap, sõnad: Lauri Pihlap ja Kaido Põldma)
 • 2003 mai "Freak In Me" (muusika ja sõnad: Kaido Põldma)
 • 2003 november "Hey Mami" (muusika ja sõnad: Kaido Põldma ja Lauri Pihlap)
 • 2004 august "Say It" (muusika ja sõnad: Kaido Põldma ja Fred Krieger)
 • 2004 detsember "Tõmbab käima" feat. Chalice (muusika: Lauri Pihlap ja Semy Morgun, sõnad: Lauri Pihlap ja Jarek Kasar)
 • 2005 mai "Never Go Away" (muusika: Lauri Pihlap ja Kaido Põldma, sõnad: Lauri Pihlap)
 • 2006 märts "Tule kui leebe tuul" (muusika ja sõnad: Henry Laks)
 • 2007 jaanuar "My Face" (muusika ja sõnad: Kaido Põldma ja Lauri Pihlap)
 • 2012 jaanuar "The Future Is Now" (muusika ja sõnad: Lauri Pihlap)
 • 2012 aprill "Gotta Do It" (muusika ja sõnad: Soul Militia)

Muusikavideod

[muuda | muuda lähteteksti]
 • "Freak In Me" (2003 mai, režissöör – Ove Musting, produktsioon – Downtown Productions)

Koostöö teiste esinejatega

[muuda | muuda lähteteksti]
 • 2006 "1 Love" (albumilt "Succiety") – Def Räädu & J.O.C. featuring Plookie & Soul Militia
 • 2012 "Ausus" (singel, Billy Joel "Honesty" kaver) – Helen Adamson feat. Soul Militia