Mine sisu juurde

The 69 Eyes

Allikas: Vikipeedia
The 69 Eyes
The 69 Eyes
The 69 Eyes
Päritolu Helsingi, Soome
Stiilid glam metal, gothic rock, gothic metal
Tegev alates 1989
Plaadifirma Poko Rekords, Virgin Records, EMI
Seotud esitajad Ville Valo (HIM)
Veebileht http://www.69eyes.com/
Koosseis
Jyrki 69
Jussi 69
Bazie
Timo-Timo
Archzie

The 69 Eyes on 1989. aastal loodud Soome gothic rock'i ansambel.

Algusaastatel mängis bänd glam metal'it, kuid sajandivahetusel muutus nende stiil gothic rock'iks.

1995. aastal esines The 69 Eyes Eestis Rock Summeril, 2005. aastal Rabarockil ja 2013. aastal American Beauty Car Show'l.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

The 69 Eyes on 1989. aastal Helsingis loodud bänd, kus toona mängisid Jyrki Pekka Emil Linnankivi “Jyrki 69” (laul), Pasi Moilanen “Bazie“ (kitarr), Timo Pitkänen “Timo-Timo“ (kitarr), Arto Väinö Ensio Ojajärvi “Archzie“ (basskitarr) ja Jussi Heikki Tapio Vuori “Jussi 69” (trummid).

Bändi esimene EP "Sugarman" ilmus 1990. aastal, teine EP "Barbarella" ilmus 1991. aastal. Mõlemad on bändi ainsad väljaanded, millel trummar Jussi kaasa ei tee. Need plaadid andsid mõjutusi bändi esimesele stuudioalbumile "Bump 'n' Grind", mis ilmus plaadifirma Gaga Goodies Records all 1992. aastal; seal oli kaks eelmistelt EP-väljaannetelt pärit lugu uuesti salvestatud. Samal aastal ilmusid veel EP-d "Juicy Lucy" ja "High Times Low Lives". Bändi teine CD, kogumik "Motor City Resurrection" ilmus 1994. aastal, mis sisaldab materjali bändi eelmistelt väljaannetelt. 1995. aastal ilmus bändi teine stuudioalbum "Savage Garden", kus loos "Wild Talk" astus üles ka Hanoi Rocksi kitarristi Andy McCoy. 1997. aastal ilmus bändi kolmas stuudioalbum "Wrap Your Troubles in Dreams". Albumit peetakse bändi viimaseks glam metal'i ajastu albumiks, mis algas 1992. aastal. Viimase albumi nimilugu ilmus uuesti albumil "Angels" 10 aastat hiljem. Kui uueks plaadifirmaks sai Roadrunner Records, muutus ka bändi stiil.

1999. aastal ilmunud album "Wasting The Dawn" oli esimene, mis jõudis Soome edetabelites esikohale. Albumilt pärit samanimeline singel jõudis Soome singlite edetabelis 5. kohale. Aasta hiljem valminud albumi "Blessed Be" produtsent oli Ville Valo ja album jõudis Soome plaadiedetabelite esikümnesse. Plaadilt ilmus bändi hittsingel "Gothic Girl", mida mängiti klubides, see püsis mitu kuud singlite edetabeli esikümnes ja seda mängiti Soome raadiojaamades. Tegu oli bändi esimese kuldplaadi staatusse jõudnud väljaandega. Albumilt "Blessed Be" ilmusid veel singlid "Brandon Lee", "The Chair" ja "Stolen Season". Pärast albumi ilmumist tegi bänd oma esimese kontserditurnee Saksamaal, mille jooksul esineti ka M'era Luna festivalil. Turnee soojendusbänd oli Norra rokkansambel Zeromancer.

2002. aastal ilmus album "Paris Kills". See püsis mitu nädalat Soome plaadimüügi edetabelis esikohal ja sai kuldplaadi staatuse. Saksamaal tõusis see esimesel nädalal 35. kohale. Ka albumilt ilmunud singel "Dance d’ Amour" püsis Soome albumiedetabelites mitu nädalat. Pärast Euroopas ja Soomes toimunud kontserditurneed toimus Helsingi Tavastia klubis väljamüüdud kontsert, mida filmiti nende DVD "Helsinki Vampires" tarbeks.

2003. aasta talvel ilmus bändi kogumik "Framed In Blood – The Very Blessed Of The 69 Eyes" ja nende esimene kontsert-DVD "Helsinki Vampires". 2003. aasta lõpus sai bändi uueks plaadifirmaks EMI ja 2004. aastal ilmus album "Devils", mille produtsent oli Hiili Hiilesmaa. Seegi album oli Soomes edukas. Sellest sai bändi neljas album, mis saanud kuldplaadi staatuse, ja teine, mis jõudnud Soomes albumite edetabelis (TOP 40) esikohale.

2005. aastal käis bänd maailmaturneel, sealhulgas ka Mehhikos ja Jaapanis. Album "Devils" ilmus ka Ameerika Ühendriikides. Bändi laulule "Lost Boys" filmiti Hollywoodis ja Philadelphias muusikavideo, mille lavastas MTV staar Bam Margera.

2006. aastal käis bänd esimest korda ringreisil Ameerika Ühendriikides koos bändidega Program The Dead ja Damone, esineti ka telesaates "Last Call with Carson Daly".

2007. aastani oli The 69 Eyes pidevalt turneel. Kolme aastaga käidi läbi enam kui 16 riiki, sealhulgas esineti 2005. aastal Eestis toimunud Rabarocki festivalil. 2007. aastal ilmus album "Angels" ja boonusena kogumik "Angels & Devils" koos DVD-plaadiga, millel oli sama kontsert, mis 2008. aasta kontsertalbumil "Hollywood Kills – Live At The Whiskey A Go Go". Viimasel kogumikul oli lisaks kontsert-DVD-le kaks täispikka stuudioalbumit "Blessed Be" ja "Paris Kills" ning demolugudega album "Goth'n'Roll Archives".

2009. aastal käis bänd turneel Hellhoundsi Festivali raames Euroopas koos bändidega Tiamat ja Ava Inferi. 2009. aasta alguses alustas bänd oma üheksanda stuudioalbumi salvestamist Grammy võitjast produtsendi Matt Hyde'i abiga. Salvestus toimus Los Angeleses.

Album "Back in Blood" ilmus 28. augustil Euroopas ja 15. septembril Ameerika Ühendriikides. 2009. aasta juunis lavastas Bam Margera albumi singlile "Dead Girls Are Easy" muusikavideo, mis esilinastus veebilehel playboy.com 17. juulil 2009. Esimest korda käis The 69 Eyes juunis turneel Austraalias. Oktoobris järgnes turnee Ameerika Ühendriikides. 2009. aasta detsembris ilmus bändi järjekordne muusikavideo "Dead & Gone" Myspace'i vahendusel. Tegu oli bändi kolmanda muusikavideoga, mille lavastas Bam Margera.

2011. aasta märtsis ja aprillis käis The 69 Eyes Euroopa-turneel Rootsi bändidega Hardcore Superstar ja Crashdïet.

Bändi 10. stuudioalbum "X" salvestati 2012. aasta alguses Stockholmis ja Helsingis ning ilmus sama aasta sügisel. Esimene singel oli "Red", millele tehti ka muusikavideo. Teine singel oli "Borderline". Mõlemad singlid oli saadaval juba enne albumi ilmumist. 2013. aasta veebruaris ilmusid korraga iTunesi kaudu bändi singlid "Love Runs Away" ja "Tonight". "Tonight" ilmus vaid Soomes, kui "Love Runs Away" ilmus mujal. Mõlemal singlil oli kaks varem ilmumata lugu – "Rosary Blue" ja "Dracula's Castle".

The 69 Eyesi kogumik "The Best Of Helsinki Vampires" ilmus 1. novembril 2013. Albumil oli ka ansambli uus singel "Lost Without Love".

Koosseis[muuda | muuda lähteteksti]

 • Jyrki "Jyrki 69" Linnankivi – laul
 • Pasi "Bazie" Moilanen – kitarr
 • Timo "Timo-Timo" Pitkänen – kitarr
 • Arto "Archzie" Ojajärvi – basskitarr
 • Jussi "Jussi 69" Vuori – trummid

Endised liikmed[muuda | muuda lähteteksti]

 • Lotto – trummid (1989–1990)

Diskograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Stuudioalbumid[muuda | muuda lähteteksti]

Kontsertalbumid[muuda | muuda lähteteksti]

 • "Hollywood Kills - Live At The Whisky A Go Go" (2008) – salvestatud 2006. aastal Californias USA-s

Kogumikalbumid[muuda | muuda lähteteksti]

 • "Motor City Resurrection" (1995)
 • "Framed in Blood – The Very Blessed of The 69 Eyes" (2003)
 • "Goth'n'Roll" (2008)
 • "The Best Of Helsinki Vampires" (2013)

DVD-d[muuda | muuda lähteteksti]

 • "Wasting the Dawn" (1999)
 • "Helsinki Vampires" (2003)

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]