Samer el Nahhal

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
OX
Samer "OX" el Nahhal Lordiga esinemas.
Samer "OX" el Nahhal Lordiga esinemas.
Sünninimi Samer Mohamed Elsais el Nahhal
Tuntud kui OX, Samer Elnahhal
Sündinud 11. juuli 1975 (47-aastane) Espoo, Soome
Stiilid heavy metal, hard rock
Elukutse muusik
Pill basskitarr
Plaadifirma Sony BMG Finland
Seotud esitajad Lordi, Down South Junkies, Venison, Samer Elnahhal Band, Mainline, Spoon, Dead Lock

Samer Mohamed Elsais el Nahhal (tuntud ka esinejanimega OX; sündinud 11. juulil 1976 Espoos) on Soome muusik, ansambli Lordi endine basskitarrist.

Lordiga kutsuti ta liituma 2005. aastal, kui bändist lahkus basskitarrist Kalma (Niko Hurme). OX lahkus ansamblist 2019. aasta suvel.

24. juulil 2020 ilmus tema sooloalbum "Supernova Kill Road". [1]

Noorus[muuda | muuda lähteteksti]

El Nahhali isa oli egiptlane, ema soomlane. Isa suri, kui Samer oli seitsmeaastane. Varases lapsepõlves elas ta nii Liibüas kui ka Iraagis. Iraani-Iraagi sõja eest kolis pere Soome. Samerit hirmutas sõja algus nii, et ta otsustas sõjaväkke mitte minna. El Nahhali lemmikbändid lapsepõlves olid W.A.S.P. ja Mötley Crüe. Ta alustas oma esimeses bändis esialgu kitarrimänguga, kuid vahetas selle basskitarri vastu. El Nahhal kuulus noorpõlves bändidesse nimedega Spoon ja Dead Lock. Basskitarri mängima ja bändi tegema hakkas ta 13-aastaselt. 1996. aastal õppis ta ka Los Angelese muusikainstituudis Bass Institute of Technology mille ta lõpetas 1998. aastal. Tema suurimaks eeskujuks ja mõjutajaks on olnud Nikki Sixx ansamblist Mötley Crüe.[2]

OX[muuda | muuda lähteteksti]

Sameri koletisekarakter OX on Minotauros, härg-mees.

Kuna Niko Hurme kehastatud karakter Kalma oli olnud fännide seas väga populaarne, otsustas Lordi eestvedaja Tomi Putaansuu varakult, et Kalma mantlipärija karakter peab olema Kalma "suurem vend" ja kuuluma sarnasesse "pealuu"-tüüpi. Kui Putaansuu el Nahhalilt küsis, kes ta olla sooviks, pakkus samer esialgu Mad Max'i stiilis koletist, maanteesõdalast. Kaaludes teisi võimalikke variante, märkas Putaansuu, et el Nahhal meenutab härga. Ox tundus ka hea nimi ja nii sündiski härjast lähtuv tegelaskuju, kel sarved peas, rõngas ninas ning suured sõrakujulised saapad jalas.[2]

Diskograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Kuigi Lordi albumi "The Arockalypse" plaadiümbrisel ja promofotodel on kujutatud OX, ei osalenud ta selle albumi salvestamisel, kuna tema liitumise ajaks oli salvestamine juba lõppenud. Sellel albumil mängib basskitarri veel tema eelkäija Niko "Kalma" Hurme.

Sooloalbum

"Supernova Kill Road" (2020)

Viited[muuda | muuda lähteteksti]