Saara Aalto

Allikas: Vikipeedia

Saara Aalto (sünninimi Saara Sofia Aalto; sündinud 2. mail 1987 Oulunsalos) on Soome laulja, laulukirjutaja ja dubleerija.

Lapsena keskendus Aalto muusikale ja oma esimese loo kirjutas ta 5-aastaselt. 1998. aastal, 11-aastasena, võitis Aalto Kotka Maritime'i Festivali laste lauluvõistluse enda kirjutatud lugudega.

Aalto on osalenud paljudes telesaadetes, mis talle kuulsust tõid. 2007. aastal osales ta Soome talendisaates "Suomi Talent", kus ta jõudis esikolmikusse.

2012. aastal "The Voice of Finland" esimeses hooajas saavutas Aalto teise koha.

2016. aastal osales Aalto Suurbritannia laulusaate "The X-Factor UK" 13. hooajas, mis tegi ta ülemaailmselt tuntuks. Pärast teisele kohale jäämist, allkirjastas ta lepingu kahe muusikafirmaga - Sony Music UK ja Sony Music Finland.

Aalto on osalenud ka kahel korral Eurovisiooni lauluvõistluse Soome eelvoorus – 2011. aastal lauluga "Blessed with Love" ja 2016. aastal lauluga "No Fear", mis olid tema enda kirjutatud. Mõlemal korral jäi ta teisele kohale.

Saara oli üheksa aastat koos laulja Teemu Roivainenga, kuid paar lahutas 2013. aastal. Mõned aastad hiljem tunnistas Aalto, et ta on lesbi ja avaldas foto sõbranna Meri Sopaneniga. Hiljem paar ka kihlus.