Saara Aalto

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Saara Sofia Aalto
Saara Aalto 1 250px.jpg
Sünninimi Saara Sofia Aalto
Sündinud 2. mai 1987 (32-aastane)
Oulunsalo, Põhja-Pohjanmaa

Saara Aalto (sünninimi Saara Sofia Aalto; sündinud 2. mail 1987 Oulunsalos) on Soome laulja ja laulukirjutaja.

Lapsena keskendus Aalto muusikale ja oma esimese muusikapala lõi ta 5-aastaselt. 1998. aastal, 11-aastasena, võitis Aalto Kotka merefestivali laste lauluvõistluse enda kirjutatud lugudega.

Aalto on osalenud paljudes telesaadetes, mis on talle kuulsust toonud. 2007. aastal osales ta Soome talendisaates "Suomi Talent", kus ta jõudis esikolmikusse.

2012. aastal saate "The Voice of Finland" esimesel hooajal saavutas Aalto teise koha.

2016. aastal osales Aalto Suurbritannia laulusaates "The X Factor" 13. hooajal, mis tegi ta ülemaailmselt tuntuks. Pärast teise koha võitmist allkirjastas ta lepingu kahe muusikafirmaga: Sony Music UK ja Sony Music Finland.

Aalto on osalenud ka kolmel korral Eurovisiooni lauluvõistluse Soome eelvoorus: 2011. aastal lauluga "Blessed with Love" ja 2016. aastal lauluga "No Fear", mis olid tema enda kirjutatud. Mõlemal korral jäi ta teisele kohale. 2018. aasta veebruaris valiti ta Soome esindajaks 2018. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel lauluga "Monsters".

Saara oli üheksa aastat suhtes laulja Teemu Roivaineniga, kuid paar läks lahku 2013. aastal. Mõni aasta hiljem teatas Aalto, et ta on lesbi, ja avaldas foto, kus ta on koos sõbranna Meri Sopaneniga. Hiljem paar ka kihlus.

2016. aastal valiti ta Soomes aasta homoks.[1]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]