Saara Aalto

Allikas: Vikipeedia

Saara Aalto (sünninimi Saara Sofia Aalto; sündinud 2. mail 1987 Oulunsalos) on Soome laulja, laulukirjutaja ja dubleerija.

Lapsena keskendus Aalto muusikale ja oma esimese muusikaloo kirjutas ta 5-aastaselt. 1998. aastal, 11-aastasena, võitis Aalto Kotka Maritime'i Festivali laste lauluvõistluse enda kirjutatud lugudega.

Aalto on osalenud paljudes telesaadetes, mis on talle kuulsust toonud. 2007. aastal osales ta Soome talendisaates "Suomi Talent", kus ta jõudis esikolmikusse.

2012. aastal saate "The Voice of Finland" esimesel hooajal saavutas Aalto teise koha.

2016. aastal osales Aalto Suurbritannia laulusaate "The X-Factor UK" 13. hooajal, mis tegi ta ülemaailmselt tuntuks. Pärast teise koha võitmist allkirjastas ta lepingu kahe muusikafirmaga: Sony Music UK ja Sony Music Finland.

Aalto on osalenud ka kahel korral Eurovisiooni lauluvõistluse Soome eelvoorus: 2011. aastal lauluga "Blessed with Love" ja 2016. aastal lauluga "No Fear", mis olid tema enda kirjutatud. Mõlemal korral jäi ta teisele kohale.

Saara oli üheksa aastat suhtes laulja Teemu Roivaineniga, kuid paar läks lahku 2013. aastal. Mõni aasta hiljem teatas Aalto, et ta on lesbi, ja avaldas foto, kus ta on koos sõbranna Meri Sopaneniga. Hiljem paar ka kihlus.