Sõudmine 2008. aasta suveolümpiamängudel

Allikas: Vikipeedia
Olympische Ringe
Rudern

Sõudmine 2008. aasta suveolümpiamängudel toimus 9.-17. augustini Sõudmisvõistlustel osales 548 sportlast 59 riigist. Välja jagati 14 komplekti medaleid, millest 8 ala on meestel ja 6 ala naistel. Võistlused peeti Shunyi sõude- ja aerutamiskanalil olümpiapargis, mis asub Chaobai jõe ääres ja on ligi 30 km kaugusel Pekingi kesklinnast.

Võistlusalad[muuda | redigeeri lähteteksti]

Mehed[muuda | redigeeri lähteteksti]

  • Ühepaat
  • Paarisaeruline kahepaat
  • Roolijata kahepaat
  • Kergekaalu paarisaeruline kahepaat
  • Kergekaalu roolijata neljapaat
  • Paarisaeruline neljapaat
  • Roolijata neljapaat
  • Kaheksapaat

Naised[muuda | redigeeri lähteteksti]

  • Ühepaat
  • Paariaeruline kahepaat
  • Roolijata kahepaat
  • Kergekaalu paarisaeruline kahepaat
  • Paarisaeruline neljapaat
  • Kaheksapaat

Kõikidele paadiklassidele oli võistlusraja pikkuseks 2000 m. Kergekaalus oli meestel piirkaaluks 70 kilo ja naistel ei tohtinud see ületada 57 kilo.

Võistluste ajakava[muuda | redigeeri lähteteksti]

Sõudmine 2008. aasta suveolümpiamängudel
August 9 10 11 12 13 14 15 16 17
Rowing pictogram.svg 7 7
       Eelsõidud        Finaalid

Eestlaste osalemine[muuda | redigeeri lähteteksti]

Eestlased osalesid Pekingis kolmes paadiklassis. Ühepaadis võistles Andrei Jämsä. Paarisaerulisel kahepaadil asusid võistlema Jüri Jaanson ja Tõnu Endrekson. Paarisaerulise neljapaadi koosseisu kuulusid Igor Kuzmin, Vladimir Latin, Allar Raja ja Kaspar Taimsoo.

Tulemused[muuda | redigeeri lähteteksti]

Mehed[muuda | redigeeri lähteteksti]

Ühepaat[muuda | redigeeri lähteteksti]

Koht Sportlane Riik Tulemus
Kuld Olaf Tufte Norra Norra 6.59,83
Hõbe Ondrej Synek Tšehhi Tšehhi 7.00,63
Pronks Mahe Dysdale Uus-Meremaa Uus-Meremaa 7.01,56
4. Tim Maeyens Belgia Belgia 7.03,40
5. Alan Campbell Suurbritannia Suurbritannia 7.04,47
6. Lassi Karonen Rootsi Rootsi 7.07,64
.
19. Andrei Jämsä Eesti Eesti


Finaal: 16. august
Osavõtjaid: 31
Olümpiavõitja 2004: Olaf Tufte, Norra
Ametlikud tulemused: Finaal

Paarisaeruline kahepaat[muuda | redigeeri lähteteksti]

Koht Sportlased Riik 500 m 1000 m 1500 m 2000 m Kaotus
võitjale
Kuld David Crawshay, Scott Brennan Austraalia Austraalia 1.33,01(1) 3.10,77(1) 4:50.32(1) 6:27.77
Hõbe Tõnu Endrekson, Jüri Jaanson Eesti Eesti 1.35,21(5) 3.13,77(3) 4.53,19(3) 6.29,05 + 1,28
Pronks Matthew Wells, Stephen Rowbotham Suurbritannia Suurbritannia 1.34,55(3) 3:13.09(2) 4:52.86(2) 6:29.10 + 1,33
4. Rob Waddell, Nathan Cohen Uus-Meremaa Uus-Meremaa 1.36,43(6) 3.14,77(6) 4.54,37(4) 6.30,79 + 3,02
5. Jean-Baptiste Macquet, Adrien Hardy Prantsusmaa Prantsusmaa 1.34,86(4) 3.14,30(5) 4.56,13(6) 6.33,36 + 5,59
6. Luka Špik, Iztok Cop Sloveenia Sloveenia 1.33,84(2) 3.14,09(4) 4.54,77(5) 6.33,96 + 6,19


Finaal: 16. august
Osavõtjaid: 15
Olümpiavõitja 2004: Sebastien Vieilledent - Adrien Hardy, Prantsusmaa
Ametlikud tulemused: Finaal - Eelsõidud

Roolijata kahepaat[muuda | redigeeri lähteteksti]

Koht Sportlased Riik Tulemus
Kuld Drew Ginn, Duncan Free Austraalia Austraalia 6.37,44
Hõbe David Calder, Scott Frandsen Kanada Kanada 6.39,55
Pronks Nathan Twaddle, George Bridgewater Uus-Meremaa Uus-Meremaa 6.44,19
4. Tom Lehmann, Felix Drahotta Saksamaa Saksamaa 6.47,40
5. Shaun Keeling, Ramon di Clemente Lõuna-Aafrika Vabariik Lõuna-Aafrika Vabariik 6.47,83
6. Tyler Winklevoss, Cameron Winklevoss USA USA 7.05,58


Finaal: 16. august
Osavõtjaid: 14
Olümpiavõitja 2004: Drew Ginn, James Tomkins Austraalia
Ametlikud tulemused: Finaal

Kergekaalu paarisaeruline kahepaat[muuda | redigeeri lähteteksti]

Koht Sportlased Riik Tulemus
Kuld Zac Purchase, Mark Hunter Suurbritannia Suurbritannia 6.10,99
Hõbe Dimitrios Mougios, Vasileios Polymeros Kreeka Kreeka 6.11,72
Pronks Mads Reinholdt Rasmussen, Rasmus Nicholai Quist Hansen Taani Taani 6.12,45
4. Marcello Miani, Elia Luini Itaalia Itaalia 6.16,15
5. Zhang Guolin, Sun Jie Hiina Hiina 6.16,69
6. Eyder Batista, Yunior Perez Kuuba Kuuba 6.19,96


Finaal: 17. august
Osavõtjaid: 15
Olümpiavõitja 2004: Tomasz Kucharski, Robert Sycz Poola
Ametlikud tulemused: Finaal

Kergekaalu roolijata neljapaat[muuda | redigeeri lähteteksti]

Koht Riik Sportlased Tulemus
Kuld Taani Taani Thomas Ebert, Morten Jörgensen, Mads Christian Kruse Andersen, Eskild Balschmidt Ebbesen 5.47,76
Hõbe Poola Poola Lukasz Pawlowski, Bartlomiej Pawelczak, Milosz Bernatajtys, Pawel Randa 5.49,39
Pronks Kanada Kanada Iain Brambell, Jon Beare, Mike Lewis, Liam Parsons 5.50,09
4. Prantsusmaa Prantsusmaa Franck Solforosi, Guillaume Raineau, Jean-Christophe Bette, Fabien Tilliet 5.51,22
5. Suurbritannia Suurbritannia Richard Chambers, James Lindsay-Finn, Paul Mattick, James Clarke 5.52,12
6. Holland Holland Gerard van der Linden, Marshall Godschalk, Ivo Snijders, Paul Drewes 5.54,06


Finaal: 17. august
Osavõtjaid: 13 võistkonda
Olümpiavõitja 2004: Taani
Ametlikud tulemused: Finaal

Paarisaeruline neljapaat[muuda | redigeeri lähteteksti]

Koht Riik Sportlased Tulemus
Kuld Poola Poola Konrad Wasielewski, Marek Kolbowicz, Michal Jelinski, Adam Korol 5.41,33
Hõbe Itaalia Itaalia Luca Agamennoni, Simone Venier, Rossano Galtarossa, Simone Rainieri 5.43,57
Pronks Prantsusmaa Prantsusmaa Jonathan Coeffic, Pierre-Jean Peltier, Julien Bahain, Cedric Berrest 5.44,34
4. Austraalia Austraalia Chris Morgan, James McRae, Brendan Long, Daniel Noonan 5.44,68
5. USA USA Matthew Hughes, Sam Stitt, Jamie Schroeder, Scott Gault 5.47,64
6. Saksamaa Saksamaa Stephan Krüger, Rene Bertram, Hans Gruhne, Christian Schreiber 5.50,96
.
9. Eesti Eesti Kaspar Taimsoo, Vladimir Latin, Igor Kuzmin, Allar Raja


Finaal: 17. august
Osavõtjaid: 13 võistkonda
Olümpiavõitja 2004: Venemaa
Ametlikud tulemused: A-finaal - B-finaal

Roolijata neljapaat[muuda | redigeeri lähteteksti]

Koht Riik Sportlased Tulemus
Kuld Suurbritannia Suurbritannia Tom James, Steve Williams, Pete Reed, Andrew Triggs Hogde 6.06,57
Hõbe Austraalia Austraalia Matt Ryan, James Marburg, Cameron McKenzie-McHarg, Francis Hegerty 6.07,85
Pronks Prantsusmaa Prantsusmaa Julien Despres, Benjamin Rondeau, Germain Chardin, Dorian Mortelette 6.09,31
4. Sloveenia Sloveenia Tomaž Pirih, Rok Rozman, Rok Kolander, Miha Pirih 6.11,62
5. Tšehhi Tšehhi Jan Gruber, Michal Horvath, Milan Bruncvik, Karel Neffe 6.16,56
6. Saksamaa Saksamaa Jochen Urban, Richard Schmidt, Urs Kaeufer, Gregor Hauffe 6.19,63


Finaal: 15. august
Osavõtjaid: 15 võistkonda
Olümpiavõitja 2004: Suurbritannia
Ametlikud tulemused: Finaal

Kaheksapaat[muuda | redigeeri lähteteksti]

Koht Riik Sportlased Tulemus
Kuld Kanada Kanada Kevin Light, Ben Rutledge, Andrew Byrnes, Jake Wetzel, Malcolm Howard, Dominic Seiterle, Adam Kreek, Kyle Hamilton, rool - Brian Price 5.23,89
Hõbe Suurbritannia Suurbritannia Alex Partridge, Tom Stallard, Tom Lucy, Richard Egington, Josh West, Alastair Heathcote, Matt Langridge, Colin Smith, rool - Acer Nethercott 5.25,11
Pronks USA USA Beau Hoopman, Matt Schnobrich, Micah Boyd, Wyatt Allen, Daniel Walsh, Steven Coppola, Josh Inman, Bryan Volpenheim, rool - Marcus McElhenney 5.25,34
4. Holland Holland Meindert Klem, Rogier Blink, Olivier Siegelaar, Jozef Klaassen, David Kuiper, Mitchel Steenman, Olaf van Andel, Diederik Simon, rool - Peter Wiersum 5.29,26
5. Poola Poola Sebastian Kosiorek, Michal Stawowski, Patryk Brzezinski, Slawomir Kruszkowski, Wojciech Gutorski, Marcin Brzezinski, Rafal Hejmej, Mikolaj Burda, rool - Daniel Trojanowski 5.31,42
6. Austraalia Austraalia David Dennis, Samuel Loch, James Chapman, Tom Laurich, Jeremy Stevenson, James Tomkins, Sam Conrad, Stephen Steart,
rool Marty Rabjohns
5.35,10


Finaal: 17. august
Osavõtjaid: 8 võistkonda
Olümpiavõitja 2004: USA
Ametlikud tulemused: Finaal

Naised[muuda | redigeeri lähteteksti]

Ühepaat[muuda | redigeeri lähteteksti]

Koht Sportlane Riik Tulemus
Kuld Rumjana Neikova Bulgaaria Bulgaaria 7.22,34
Hõbe Michelle Guerette USA USA 7.22,78
Pronks Jekaterina Karsten Valgevene Valgevene 7.23,98
4. Zhang Xiuyun Hiina Hiina 7.25,48
5. Miroslava Knapkova Tšehhi Tšehhi 7.35,52
6. Julia Michalska Poola Poola 7.43,44


Finaal: 16. august
Osavõtjaid:
Olümpiavõitja 2004: Katrin Rutschow-Stomporowski, Saksamaa
Ametlikud tulemused: Finaal

Paarisaeruline kahepaat[muuda | redigeeri lähteteksti]

Koht Sportlased Riik Tulemus
Kuld Georgina Evers-Swindell, Caroline Evers-Swindell Uus-Meremaa Uus-Meremaa 7.07,32
Hõbe Annekatrin Thile, Christiane Huth Saksamaa Saksamaa 7.07,33
Pronks Elise Laverick, Anna Bebington Suurbritannia Suurbritannia 7.07,55
4. Li Qin, Tian Liang Hiina Hiina 7.15,85
5. Megan Kalmoe, Ellen Tomek USA USA 7.17,53
6. Miroslava Knapkova,
Gabriela Varekova
Tšehhi Tšehhi 7.25,09


Finaal: 16. august
Osavõtjaid: 10 võistkonda
Olümpiavõitja 2004: Georgina Evers-Swindell, Caroline Evers-Swindell, Uus-Meremaa
Ametlikud tulemused: Finaal

Roolijata kahepaat[muuda | redigeeri lähteteksti]

Koht Sportlased Riik Tulemus
Kuld Georgeta Andrunache, Viorica Susanu Rumeenia Rumeenia 7.20,60
Hõbe Wu You, Gao Yulan Hiina Hiina 7.22,28
Pronks Julija Bitšuk, Natalja Helahh Valgevene Valgevene 7.22,91
4. Lenka Wech, Maren Derlien Saksamaa Saksamaa 7.25,73
5. Juliette Haigh, Nicola Coles Uus-Meremaa Uus-Meremaa 7.28,80
6. Louisa Reeve, Olivia Whitlam Suurbritannia Suurbritannia 7.33,61


Finaal: 16. august
Osavõtjaid: 10 võistkonda
Olümpiavõitja 2004: Georgeta Damian, Viorica Susanu Rumeenia
Ametlikud tulemused: Finaal

Kergekaalu paarisaeruline kahepaat[muuda | redigeeri lähteteksti]

Koht Sportlased Riik Tulemus
Kuld Kirsten van der Kolk, Marit van Eupen Holland Holland 6.54,74
Hõbe Sanna Sten, Minna Nieminen Soome Soome 6.56,03
Pronks Melanie Kok, Tracy Cameron Kanada Kanada 6.56,68
4. Berit Annika Carow, Marie-Louise Dräger Saksamaa Saksamaa 6.56,72
5. Xu Dongxiang, Yu Hua Hiina Hiina 7.01,90
6. Chrysi Biskitzi, Alexandra Tsiavou Kreeka Kreeka 7.04,61


Finaal: 17. august
Osavõtjaid: 17 võistkonda
Olümpiavõitja 2004: Constanta Burcica, Angela Alupei Rumeenia
Ametlikud tulemused: Finaal

Paarisaeruline neljapaat[muuda | redigeeri lähteteksti]

Koht Riik Sportlased Tulemus
Kuld Hiina Hiina Tang Bin, Jin Ziwei, Xi Aihua, Zhang Yangyang 6.16,06
Hõbe Suurbritannia Suurbritannia Annie Vernon, Debbie Flood, Frances Houghton, Katherine Grainger 6.17,37
Pronks Saksamaa Saksamaa Britta Oppelt, Manuela Lutze, Kathrin Boron, Stephanie Schiller 6.19,56
4. Ukraina Ukraina Svitlana Spirjuhhova, Olena Olefirenko, Natalja Ljaltšuk, Tatjana Kolesnikova 6.20,02
5. USA USA Lia Pernell, Lindsay Meyer, Jen Kaido, Margot Shumway 6.25,86
6. Austraalia Austraalia Zoe Uphill, Amber Bradley, Kerry Hore, Amy Ives 6.30,05


Finaal: 17. august
Osavõtjaid: 8 võistkonda
Olümpiavõitja 2004: Saksamaa
Ametlikud tulemused: Finaal

Kaheksapaat[muuda | redigeeri lähteteksti]

Koht Riik Sportlased Tulemus
Kuld USA USA Erin Cafaro, Lindsay Shoop, Anna Goodale, Elle Logan, Anne Cummins, Susan Francia, Caroline Lind, Caryn Davies, rool - Mary Whipple 6.05,34
Hõbe Holland Holland Femke Dekker, Marlies Smulders, Nienke Kingma, Roline Repelaer van Driel, Annemarieke van Rumpt, Helen Tanger, Sarah Siegelaar, Annemiek de Haan, rool - Ester Workel 6.07,22
Pronks Rumeenia Rumeenia Constanta Burcica, Viorica Susanu, Rodica Maria Serban, Eniko Barabas, Simona Dumitrita Musat, Ioana Cristina Papuc, Georgeta Andrunache, Doina Ignat, rool - Elena Georgescu 6.07,25
4. Kanada Kanada Heather Mandoli, Andreanne Morin, Sarah Bonikowsky, Ashley Brzozowicz, Romina Stefanicic, Buffy Williams, Darcy Marquardt, Jane Rumball, rool - Lesley Thompson-Willie 6.08,04
5. Suurbritannia Suurbritannia Carla Ashford, Beth Rodford, Louisa Reeve, Alice Freeman, Natasha Page, Sarah Winckless, Jessica Eddie, Katie Greves, rool - Caroline O Connor 6.13,74
6. Austraalia Austraalia Pauline Frasca, Brooke Pratley, Sally Kehoe, Natalie Bale, Elizabeth Kell, Kate Hornsey, Sarah Tait, Sarah Heard, rool - Elizabeth Patrick 6.14,22


Finaal: 17. august
Osavõtjaid: 7 võistkonda
Olümpiavõitja 2004: Rumeenia
Ametlikud tulemused: Finaal

Medalid[muuda | redigeeri lähteteksti]

Koht Riik Kuld Hõbe Pronks Kokku
1. Suurbritannia Suurbritannia 2 2 2 6
2. Austraalia Austraalia 2 1 0 3
3. Kanada Kanada 1 1 2 4
4. USA USA 1 1 1 3
5. Hiina Hiina 1 1 0 2
Holland Holland 1 1 0 2
Poola Poola 1 1 0 2
8. Uus-Meremaa Uus-Meremaa 1 0 2 3
9. Rumeenia Rumeenia 1 0 1 2
Taani Taani 1 0 1 2
11. Bulgaaria Bulgaaria 1 0 0 1
Norra Norra 1 0 0 1
13. Saksamaa Saksamaa 0 1 1 2
14. Eesti Eesti 0 1 0 1
Itaalia Itaalia 0 1 0 1
Kreeka Kreeka 0 1 0 1
Soome Soome 0 1 0 1
Tšehhi Tšehhi 0 1 0 1
19. Prantsusmaa Prantsusmaa 0 0 2 2
Valgevene Valgevene 0 0 2 2
Kokku 14 14 14 42

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]