Kasutaja:NOSSER/Organiseeritud kuritegevus Eestis

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Kronoloogiline ülevaade[muuda | muuda lähteteksti]

2020[muuda | muuda lähteteksti]

 • 2020. aasta detsembris mõistis Harju maakohus süüdi kuritegeliku ühenduse organiseerimises Oleg Martovoi ja Eduard Košljakovi. Oleg Martovoi vahistati Keskkriminaalpolitsei poolt 2018. aastal[1], tema ja Eduard Košljakovi loodud kuritegelik ühendus äritses salaalkoholi ja mitmesuguste narkootikumidega nii Eestis, Lätis, Leedus kui Skandinaavias. Kohus karistas 55-aastast Oleg Martovoid üheksa-aastase, 46-aastast Eduard Košljakovi üheksa-aastase, 35-aastast Timofei Solomatovit kuue aasta, kuue kuu ja 27 päeva pikkuse vangistusega, 53-aastast Aleksei Karpovit viieaastase ja 42-aastast Aivar Tartut viieaastase vangistusega, mis loeti kaetuks talle eelmise kohtuotsusega[2] mõistetud 13 aasta, 11 kuu ja ühe päeva pikkuse vangistusega[3].
 • 2020. aasta märtsis avaldas Prokuratuur ülevaate organiseeritud kuriregevuse vastasest tegevusest prokuratuuri 2019. aasta aastaraamatus[4]
 • 2020. aasta mais tunnistas Harju maakohus Vjatšeslav Gulevitši süüdi kuritegeliku ühenduse juhtimises ja mõistis ta kaheksaks aastaks vangi, ühenduse juhtimises mõisteti ka süüdi Aleksandr Kozlov. Koos temaga said karistuse tema jõuku kuulunud seitse meest: Ilja Drovnjašini, Aleksandr Polehha, Andres Ilmi, Ilgam Ragimovi, Konstantin Kartsevi, Andrei Vaskini[5] ning juba varem kokkuleppemenetluses kuus meest. Süüdistuse järgi tegeles Kemerovo kuritegelik ühendus narkokuritegude ja väljapressimistega ning pakkus kuritegeliku taustaga ärimeestele oma kaitset[6].
 • 2020. aasta oktoobris mõisteti Tartu maakohtus süüdi kuritegelikku ühendusse kuulumises ja autovargustes Audrius Ivanauskas, Valerij Ostaševskij, Viktoras Antanas Gricius, Žydrunas Stašaitis ja Klaidas Paceviciuse Leedust [7] Detsembris peeti Kaunases kinni ka autovarguste organiseerimises ja kuritegeliku ühenduse juhtimises kahtlustatav 35-aastane Aurimas ning ühendusse kuulumises kahtlustatav 39-aastane Alius[8].

2019[muuda | muuda lähteteksti]

 • 2019. aasta märtsis algas Viljandi kohtumajas protsess viie mehe ja kahe naise üle, kes toimetasid Lätist Eestisse vähemalt 700 grammi kokaiini, 2200 liitrit ebaseaduslikku alkoholi ning ligi 200 000 maksumärgita sigaretti[9]. Kohtu all on Andrejs Oleksiks, Vladimir Kalojev[10], Vello Janke, Annely Ant, Annus Vaher, Priit Pomber ja Kersti Looga[11].
 • 2019. aastal esitati süüdistus Aseri kuritegeliku grupeeringu [12] liikmetele[13]. USA narkopolitsei DEA (Drug Enforcement Administration) teatas, et viis Eesti elanikku on saanud süüdistuse suures narkokuriteos: nimelt olevat mehed plaaninud tuua riiki sünteetilist mõnuainet fentanüüli ja selle veelgi ohtlikumat teisendit karfentanüüli[14]. Ameerika Ühendriikidesse ulatuslikku narkovedu kavandasidd viiest Eesti elanikku Amid Magerramov, Jevgeni Bõkov, Vitali Voronjuk ja Nikolai Niftalijev. Süüdistust hakkab arutama Manhattani föderaalkohus.
 • 2019. aasta 21. augustil tunnistas Harju maakohus süüdi Haron Dikajevi ja kuritegeliku ühenduse[15] juhtimise eest ja ühendusse kuulunud Sergei Džavakjani, Tanel Mandelkorni, Grigori Bagatõi, Vitali Kaera, Eduard Oleiniku, Dmitri Sidorenko ja Jevgeni Podolinski. Prokuratuuriga läksid kokkuleppele kaassüüdistatavad Sergei Primak, Sergei Niinemets, Artur-Ažar Simonov, Aleksandr Dmitruk, Robert Raag, Alexander Nikolajev, Valeri Dementjev ja Aleksandr Varlamov[16] Süüdistuse järgi rahastas kuritegelik ühendus enda tegevust erinevate majandus- ja varavastaste kuritegude toimepanemisega. Muu hulgas pandi toime käibemaksupettusi, millega tekitati Lätile ja Leedule sadade tuhandete eurode ulatuses kahju.Eeluurimisel kogutud andmete järgi finantseeriti ühendust samuti Eestis toimepandud kelmustega, millesse kaasati inimesi, kes soostusid tasu eest vormistama oma nimele järelmaksu- ja laenulepinguid. Selle tulemusena sai ühendus enda omandusse tehnikat ja sularaha. Süüdistatavatele heideti ette ka kehalist väärkohtlemist, omavolilist sissetungi, omastamist, dokumendi võltsimist ja selle kasutamist, tulirelva helisummuti ebaseaduslikku käitlemist, suures koguses narkootikumide käitlemist. Harju maakohtu otsuse edasikaebamine ringkonnakohtusse[17] ja Riigikohtusse[18] otsust ei muutnud.
 • 2019. aasta detsembris võeti Tallinnas kinni rahvusvaheliselt tagaotsitav Venemaa nn seaduslik varas Cesar, Viktor Žarinov[19],[20] kes peeti kinni Eestis viisarežiimi rikkumise pärast ja saadeti riigist välja

2018[muuda | muuda lähteteksti]

 • 2018. aasta 14. veebruaril pidas Keskkriminaalpolitsei kuritegeliku ühendusse kuulumises kahtlustavana kinni üle kümne inimese, kes arvatavasti panid toime erinevaid majandusalaseid ning varavastaseid kuritegusid[21]. Kinni peeti ärimees[22],[23] Hubert Hirv ja Pavel Gammer, Ahmed Ozdojev[24],[25],[26] Ardo Vilbre ning kahtlustatavate hulgas oli ka vandeadvokaat Viktor Särgava, Rahapesu andmebüroos üle kümne aasta töötanud Aivar Orukask[27], samuti kunagine kaitsepolitseinik Viljar Subka. Kahtlustuses on mitmeid maksupettuste episoode, kokku vähemalt üle miljoni euro, samuti üle kolme miljoni USA dollari väljapressimise katset ühelt ettevõtjalt. Harju maakohus andis loa süüasjas seitse inimest vahi alla võtta. Ozdojev vabastati rekordilise, 350 000 euro suuruse kautsjoni vastu[28][29]. 2019. aasta jaanuaris saatis Riigiprokuratuur kriminaalasja kohtusse, milles süüdistatakse kahte meest kuritegeliku ühenduse juhtimises ning viit meest ja kolme naist kuritegelikku ühendusse kuulumises. Kokku said süüdistuse 22 inimest ning neli äriühingut[30]. Süüdistuse kohaselt juhtis 38-aastane A. M. alates 2015. aasta kevadest kuritegelikku ühendust, mille tegevus oli suunatud narkokuritegude toimepanemisele. Kaks aastat hiljem liitus süüdistuse kohaselt kuritegeliku ühendusega ka 42-aastane D. N, kellest sai kuritegelikus ühenduses A.M kõrval ühenduses madalama astme juht, nn brigadir. Süüdistuse kohaselt kuulus kuritegelikku ühendusse lisaks neile ka 63-aastane A-A. G., 48-aastane E. G., 42-aastane V. V., 22-aastane T. G., 35-aastane V. V., 30-aastane M. S., 31-aastane A. I., 38-aastane A.G, 37-aastane A. K. ja 32-aastane K. K.[31] 2019. aastal lõpetas Riigiprokuratuur kriminaalmenetluse Aivar Orukase suhtes, kuriteokoosseisu puudumise tõttu[32]

2017[muuda | muuda lähteteksti]

 • 2017. aasta 15. veebruaril peeti kinni kolm kuritegelikku ühendusse kuulumises ning rendi- ja liisinguautode välja petmises kahtlustatavat meest. Kinnipeetud omastasid erinevaid variettevõtteid ja variisikuid kasutades liisingu- ja rendiautosid ning korraldasid välja petetud kallihinnaliste sõidukite müüki teistesse Euroopa riikidesse. 1986., 1982. ja 1978. aastal sündinud mehed petsid nad välja 12 sõidukit, mille kogumaksumus on 300 000 eurot[33].
 • 2017. aasta maikuus anti kohtu alla kolm meest, Jevgeni Medvedev, Oleg Kebekov ja Igor Potapov, keda süüdistati rohkem kui 700 000 euro ulatuses maksude väljapetmises. Medvedevi süüdistati rahapesu kokkuleppe sõlmimises, kuritegelikku ühendusse kuulumises ja maksudest kõrvalehoidmises. Potapovit süüdistati rahapesus ja maksukelmuses. Kebekovi süüdistatakse kuritegelikku ühendusse kuulumises, maksude maksmisest kõrvalehoidmises, samuti kuriteole kihutamise katses, kuriteo toimepanemisega nõustumises ja kuriteo kaastäideviimise kokkuleppe sõlmimises. Süüdistuse järgi, Potapovi juhitud hulgifirma Registon deklareeris 2011. aasta algusest kuni järgmise aasta suveni maksudeklaratsioonides valeandmeid – riik jäi ilma rohkem kui 451 000 eurost, millest pea 302 000 eurot moodustas käibemaks, ülejäänu oli tulumaks. Registon ostis toiduaineid välisriikidest, kuid raamatupidamises jättis mulje, nagu oleks neid hoopis Eesti ettevõtetelt saanud[34],[35].
 • 2017. aasta 2. augustil peeti Hispaanias, Málaga Mijasi linnas kinni Vjacheslav Gulevich. Eestis ja Hispaanias peeti kinni neli meest, neile esitati kahtlustus kuritegeliku ühenduse loomises ning kuritegelikku ühendusse kuulumises[36]. Riigiprokuratuur süüdistab Vjacheslav Gulevichit ja Aleksandr Kozlovi Kemerovo kuritegeliku ühenduse juhtimises ning veel 11 meest kuritegelikku ühendusse kuulumises ning erinevate kuritegude toimepanemises. Sama kriminaalasja raames on süüdistuse on saanud ka Vjacheslav Gulevich ja Aleksandr Kozlov, kes ise kuritegelikku ühendusse kuulumata panid toime väljapressimisi koos Kemerovo kuritegeliku ühenduse liikmetega[37].

2016[muuda | muuda lähteteksti]

 • 2016. aasta 14. septembril leiti Läänemaal 63-aastase Nikolai Tarankovi surnukeha. Peavigastusega surnukeha leiti metsa alla kõrvalisse kohta pargitud autost[38].
 • 2016. aasta 7. septembril kinnitas Harju maakohus Assar Pauluse ja tema juhitud kuritegeliku ühenduse liikmete riigiprokuratuuriga sõlmitud kokkulepped. Assar Paulus sai seitsme aasta pikkuse vanglakaristuse[39].
 • 2016. aasta mais pidas Eesti Maksu- ja tolliameti uurimisosakond kinni isikud, keda kahtlustatakse kuritegelikku ühendusse kuulumises, mis vastutas huuletubaka Eestisse toimetamise ning edasimüümise eest. Kahtlustus esitati 19 inimesele, illegaalse huuletubaka müügiga teeniti kriminaalset tulu ligi 2 miljonit eurot. 5. mail vahistati kolm põhiorganisaatorit Aare Vain[40] (43), Helar (24), Siim (27)[41].
 • 2017. aasta 12. aprillil pidas Põlvamaal, Lõuna prefektuuri organiseeritud ja raskete kuritegude talitus koostöös K-komandoga kinni Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa 226. kilomeetril sõiduauto Ford Mondeo, mille kitsast pagasiruumist avastati 11 täisealist vietnamlast, nendest üks naine ning kümme meest. Ida-Virumaalt pärit organiseeritud kurjategijad otsisid võimalust ja kohta, et vietnamlased ringi laadida spetsiaalselt kohale toodud veoki haagisesse ning viia edasi Poola. Inimkaubitsejate plaaniks oli vietnamlased viia sõiduautoga Eesti kagupiirilt sisemaale ning seal nad ümber paigutada spetsiaalselt selleks ette valmistatud veoki haagisesse. Tegu oli külmikhaagisega, mis oli suures osas täietud küttepuudega selliselt, et puude ja haagise lae vahele jäi vaevu vaba ruumi. „Haagise esiosas küttepuude vahel oli peidik, kuhu vietnamlased oleks Euroopasse edasitoimetamiseks pandud". Politsei alustas selles juhtumis kriminaalmenetlust karistusseadustiku §255 alusel, mis käsitleb kuritegelikku ühendusse kuulumist.[42],[43].
 • 2016. aasta, Hispaania politsei koostöös Eesti Maksu- ja Tolliameti uurimisosakonna narkotalitusega on paljastanud organisatsiooni, mis tegeles laiaulatusliku hašiši smugeldamisega Hispaaniast Eestisse, Poola ja Venemaale. Vahistatute seas on ka eestlasi. Kuritegelikult jõugult konfiskeeriti ära 1200 kilogrammi hašišit, kaks relva, ülikalleid kellasid ning luksusautosid[44],[45]. Süüdistuse järgi juhtis Jevgeni Medunitsa kuritegelikku ühendust, kes tegeles 2013. aasta algusest kuni 2015. aasta detsembrini hašiši salakaubaveoga Hispaaniast Venemaale[46], Koos Medunitsaga astub kohtupinki kokku 12 inimest: Sergey Kuznetsov, Valeri Beditski, Aleksei Kunin, Sergei Manin, Alfredo Oscar Gorriz Capilla, Dmitry Uritskiy, Sergei Nikolajev, Roman Verenitš[47], Krasimir, Valentina, Julia Kivonen.
 • 2016. aasta 22. jaanuaril esitas Eesti Riigiprokuratuur süüdistuse[48] 18 inimesele, kellest enamikule pannakse süüks 50-aastase Haron Dikajevi[49] juhitud kuritegelikku ühendusse kuulumist[50]. Süüdistuse järgi rahastas kuritegelik ühendus enda tegevust erinevate majandus- ja varavastaste kuritegude toimepanemisega. Muuhulgas pandi toime käibemaksupettusi, millega tekitati Läti ja Leedu Vabariigile sadade tuhandete eurode ulatuses kahju[51].

2015[muuda | muuda lähteteksti]

 • Põhja ringkonnaprokuratuur esitas süüdistuse Marko Kalevile kuritegeliku ühenduse organiseerimises, mis tekitas riigile maksukuriteoga 825 000 eurot kahju[52]. Korduvalt maksuskeemide tõttu kohtu all olnud Kalev lõi süüdistuse kohaselt kuritegeliku ühenduse, mis koosnes vähemalt üheksast inimesest ja mille tegevus oli suunatud maksupettuse toimepanemisele vedelkütuse hulgimüügi valdkonnas.
 • 2015. aasta oktoobris pidas politsei kinni 12 inimest, keda süüdistatakse ebaseaduslikul teel riiklike dokumentide saamiseks eelduste loomises. Ühteteist neist süüdistatakse esimese astme kuritegudes: Ljubov Genrihsoni süüdistatakse kuritegeliku ühenduse loomises, juhtimises ja sinna isikute värbamises, kümmet isikut, sealhulgas nelja politsei- ja piirivalveameti töötajat, sellesse kuritegelikku ühendusse kuulumises[53].

2014[muuda | muuda lähteteksti]

 • Eesti allmaailmaliidriks peetav Assar Paulus vahistati seoses organiseeritud kuritegevuse ja omavoliga[54]
 • Tartu maakohus mõistis mehe surnuks peksnud Alo Paluojale ja Ats Pärnastele 10 ja 11 aastat vangistust.[55]
 • Juunis mõistis Harju maakohus kuritegeliku ühenduse loonud Oleg Belokrõlov ja tema üheksa kaasosalist süüdi, grupeeringu tegevuse tõttu jäi riigil saamata 30,2 miljonit eurot. Belokrõlovi juhitavad ettevõtted OÜ Adrian Arendus ja OÜ INV T vähendasid kütuste müügil tekkinud käibemaksukohustust metallide ja väärismetallide fiktiivsete ostutehingutega. Ettevõtted soetasid dokumentide kohaselt aktsiisilaost kütust ja toimetasid kütuse aktsiisilaost välja. Tekkinud käibemaksukohustuse vähendamiseks organiseeritigi vääris- ja teiste metallidega seotud näiliste ostu-müügitehingute ahel, milles olid Eesti, Läti, Küprose, Slovakkia, Poola ja Šotimaa vari- ja puhverfirmad.[56]
 • 26. juunil mõistis Tallinna ringkonnakohus Vladimir Tšaštšini, Valentina Tšaštšina, Timur Gerassimenko, Dmitri Jegorovi, Konstantin Poltevi, Tamme Arendus OÜ, Credit Union OÜ, IT Consulting OÜ, Infradata OÜ ja Novatech OÜ süüdi suures ulatuses rahapesus, kuritegeliku ühendusena[57]. Koos kaaslastega nakatas Tšaštšin ligi 4 miljonit arvutit pahavaraga DNS, mis sokutas reklaambännereid nakatatud arvitite kodulehele nii, et reklaami eest ei makstud raha mitte kodulehe omanikule, vaid küberpetturitele. Nakatatud arvutite hulgas olid ka USA kosmoseagentuur NASA ja teised valitsusasutused. Pahavara DNS asendas veebilehtede sisu ja kontrollis nakatunud arvutite internetiliiklust. Nakatatud arvuti kasutaja, kes klikkis lingile Apple’i iTunesi ametlikul veebilehel, suunati Apple’ile mittekuuluvale veebilehele, mis käivitas reklaamimaksed häkkeritele. Reklaamijad, kes maksid oma lehtede külastamise eest, ei teadnud, et osa klikke oli kaaperdatud. Skeemi teine komponent asendas reklaamid veebilehtedel häkkerite oma reklaamidega. Häkkerid teenisid sellega raha, samas kui veebilehtede seaduslikud operaatorid ja reklaamijad jäid tulust ilma. Nii suunati nakatunud arvutite kasutajaid klikkima reklaamidel, mille eest said Vladimir Tšaštšin ja tema koostööpartnerid Timur Gerassimenko, Dmitri Jegorov, Anton Ivanov, Konstantin Poltev ja Andrei Aleksejev tasu internetireklaami vahendamisega tegelevatelt äriühingutelt[58]. Küberkelmi tabamiseks korraldas FBI operatsiooni Ghost Click. 2016. aasta aprillis mõistis USA New Yorgi kohus Tšaštšini seitsmeks aastaks vangi[59].

2013[muuda | muuda lähteteksti]

 • 31. jaanuaril pidasid Läti tollitöötajad Via Baltical asuva Grenctāle piiripunkti lähedal kinni äsja Leedust saabunud BMW X5, mille läbiotsimisel avastati 250 kilesse mähitud pakikest, mis sisaldasid kanepivaigu ehk hašiši brikette (ligikaudu 110 kilo hašišit, laadungi väärtus ulatub tolli hinnangul 550 000 euroni). Daniil Pavlovski ja Andrei Baškirov mõisteti Läti Bauska kohtus vangi,[60]
 • Tartu maakohus mõistis 30. oktoobril 2013. aastal Lõuna-Eesti kriminaalmaailma üheks liidriks nimetatud[61] Ruslan Tangijevi süüdi narkootilise aine ebaseaduslikus käitlemises, mõistes talle koos varem mõistetud karistusega kaheksa aasta, kaheksa kuu ja 13 päeva pikkuse vangistuse. Vladimir Kovõlini mõistis kohus süüdi auto ostu-müügidokumendi võltsimises ja selle kasutamises ning teistes kuritegudes, karistades teda kolmeaastase vangistusega. Vitali Doguzovi mõistis kohus süüdi süüteo toimepanemise tulemusena saadud vara omandamises, hoidmises ja turustamises ning mõistis talle koos varem määratud karistusega kolme aasta, 11 kuu ja 12 päeva pikkuse vangistuse. Jelena Vaksi mõistis kohus süüdi võltsitud dokumendi kasutamises, ametiasutusele valeandmete esitamises ning süüteo toimepanemise tulemusena saadud vara omandamises, hoidmises ja turustamises. Galina Suhhodintseva mõistis kohus aga süüdi kindlustuskelmuses, kellele mõisteti tingimisi vangistus kolmeaastase katseajaga.

2012[muuda | muuda lähteteksti]

 • 2012. aasta jaanuaris saatis Lõuna ringkonnaprokuratuur kohtusse kriminaalasja, milles süüdistatakse kuut Viljandi ja Pärnu elanikku kuulumises kuritegelikku ühendusse, mis villis ASi Liiwi Heliis territooriumil ja müüs 2008. aasta algusest kuni 2010. aasta 18. juunini salaalkoholi, teenides kuritegelikku tulu vähemalt üle 64 000 euro[62].
 • 2012. aasta jaanuaris anti Põhja ringkonnaprokuratuuri poolt kohtu alla kuritegeliku ühenduse liikmed, kes varastasid Eestist põhiliselt Lexuseid ja Hondasid ning vedasid ja müüsid neid Leetu[63]
 • 2012. aasta märtsis peeti kinni järjekordne grupp organiseeritud autovargustes kahtlustatavaid Leedu kodanikke. Kinni peetud üheksa isikut, keda on alust seostada Eestis 2011. aasta novembrist kuni käesoleva ajani organiseeritult toimepandud sõidukivargustega[64]

2011[muuda | muuda lähteteksti]

 • 2011. aasta aprillis mõisteti Harju maakohtus süüdi 18 miljoni kroonise maksupettuse eest kuritegelikku ühendusse kuulumises seitse isikut, kes teenisid varalist kasu vedelkütuse müügilt arvestatud käibemaksu suures ulatuses maksmata jätmisega[65]
 • 19. detsember 2011, Harju maakohus mõistis süüdi Imre Arakas, Tauno Traadi ja Enriko Kasemaa valeütluse andmisele kihutamises, tõendi kunstlikus loomises ärimees Nikolai Reismani ja Toomas Tamme tapmise tellimise lavastamises[66]

2010[muuda | muuda lähteteksti]

 • 19. märtsil 2010. aastal mõisteti Harju maakohtus täiendavalt süüdi KarS 394 alusel Dim Lucky maksukuritegudes, Dim Lucky teenis aastatel 2004 mai - 2006 juuni maksukuritegudele kaasaaitamise tulemusena 3 682 630 krooni. Maksu ja Tolliameti Uurimisosakonna poolt läbiviidud menetluses selgus, et selle varaga asus ta tegema toiminguid, mille eesmärk oli varjata selle vara päritolu ja tegelikku omanikku ehk siis tegeles rahapesuga. Kriminaalasi oli osa suuremast maksupettusskeemist, mille raames on juba süüdi mõistetud mitmed äriühingud või nendega seotud isikud (AS Aalang Met, OÜ Kapristar, AS Zubr ja AS Panbal nõukogu liige Vladimir Kleiner. Maksupettusskeemis süüdi mõistetud isikute poolt jäeti tasumata riigile kokku 15,4 miljonit krooni. Maksupettusskeemis kasutati kaheksat varifirmat - kolme firma kontodel liikusid reaalsed rahad ja nende nimel väljastati fiktiivseid arveid reaalselt tegutsevatele ettevõetetele. [67]. Karistuseks mõisteti 3 a 5 kuud vanglakaristust tingimisi, katseajaga 1 aasta 6 kuud[68]
 • 28. märtsil 2010. aasta pidasid Lõuna prefektuuri organiseeritud ja raskete kuritegude talituse töötajad kinni 46-aastase Robert Pohlaku, keda kahtlustatakse karistusseadustiku paragrahvide 257 ja 263p1 järgi omavolis ning avaliku korra raskes rikkumises. Robert Pohlak sai tuntuks 90-ndatel aastatel, kui ta sattus Linnuvabriku grupeeringu liikmena mitmete kuritegude tõttu politsei huviorbiiti[69].
 • september 2010, Eesti, Läti ja Soome korrakaitsjate ühise uurimisgrupi mahuka menetlustöö tulemusena paljastati rahvusvaheline organiseeritud kuritegelik grupp, keda kahtlustatakse Soome enam kui saja afgaani ja iraaklase smugeldamises, ebaseaduslikud sisserändajad maksid selle eest kurjategijatele kokku umbes 900 000 eurot. Suur osa põgenikest alustas teed Venemaalt Põhjamaadesse Moskva linnast. Schengeni viisaruumi sisenesid põgenikud Valgevene kaudu. Valgevenel on metsane piir nii Leedu, Läti kui ka Poolaga. Eestis tabatud inimsmugeldamisega tegelenud neli lätlast mõisteti süüdi juba 2010. aasta kevadel. Harju maakohus karistas afgaane üle piiri smugeldanud nelja lätlast märtsi lõpus. Ühes episoodis süüdi tunnistatud Olegs Zaicevs (36) sai nelja kuu pikkuse vangistuse. Mitmes erinevas smugeldamise juhtumis süüdistatud Ilga Liepniece (27) sai 10-kuulise karistuse, millest kohe tuli tal trellide taga veeta neli kuud ja ülejäänud karistusaeg kanda tingimisi kolmeaastase katseajaga. Samuti mitmes kuriteoepisoodis süüdistatud Aleksandrs Beinarovics (34) sai kaheaastase vangistuse, millest pool aastat tuleb tal kohe ära kanda. Ülejäänud karistusaja mõistis kohus talle tingimisi viieaastase katseajaga. Andrejs Voitkunsile (33) mõistis kohus mitme inimsmugeldamise episoodi eest 10-kuulise vangistuse, osa on ta alates mullu novembrist eelvangistuses juba ära kandnud, ülejäänud osa kannab aga tingimisi kolmeaastase katseajaga. Läti kodanikega, kes mullu sügisel toimetasid korduvalt afgaani rahvusest inimesi ebaseaduslikult üle piiri esmalt Lätist Eestisse ning seejärel Tallinna reisisadama kaudu Soome.[70]
 • september 2010, Põhja prefektuuri kriminaalpolitseinikud pidasid kinni 22 isikut, kellele esitati kahtlustus kuritegelikku ühendusse kuulumises ning keda kahtlustatakse baaridesse meelitatud klientidelt üle 10 miljoni krooni väljapetmises. Kuriteoskeemi kohaselt meelitasid spetsiaalselt selleks värvatud naised, kellest mitu olid Läti kodanikud, Tallinna tänavatelt ja lõbustusasutustest alkoholijoobes inimesi kahte Tallinna vanalinna baari (Cafe Courage ja Wild Cat[71]). Pärast esimese arve tasumist baaris suudeti ajada inimene segadusse nii, et tema maksevahendina kasutatud pangakaardiga oli baari personalil võimalik teostada kaardil oleva limiidi piires fiktiivseid toiminguid. Kahtlustuse kohaselt pandi kuriteod toime 2010. aasta suvel. Kolme kuu jooksul kasutati viit reaalset majandustegevust mitteomavat äriühingut, mille arvele arvutikelmuste tulemusel saadud kuritegelik tulu laekus. Seejärel võeti see äriühingute kontodelt sularahas välja ning jaotati kahtlustatavate vahel ära[72],[73].
 • septembris 2010, Suurbritanias mõisteti süüdi relvasatud röövide eest 28-aastane Joonas Järvsoo, kes osales rahvusvahelises kuritegelikus grupis 670 000 naela ehk 12,2 miljoni krooni eest disainerkellade (Rolex, Patek Phillipe, Franck Muller ja Cartier) röövides, mis toimusid kümne kuu jooksul 2006. ja 2007. aastal Leedsis, Manchesteris ja Wolverhamptonis. Esimene rööv toimus 11. aprillil 2006. aastal Leedsis ja varastati 40 kella, mille koguväärtuseks oli 334 225 naela. 7. septembril rööviti 187 215 naela väärtuses kellasid Manchesteri juveeliärist ja viimane rööv toimus 2. jaanuaril, kui Wolverhamptonist saadi kellasid 148 570 naela väärtuses. Järvsoo oli juba süüdi mõistetud Soomest, kus ta mõisteti juveeliröövides kolmeks aastaks vangi ja kus ta selle karistuse ka ära kandis[74].
 • 11. september 2010, algas Viru maakohtu Rakvere kohtumajas protsess allilmaveterani Vassili Satšuki ja tema naise Janina Satšuki üle, Vassili Satšuki süüdistatakse selles et ta 2006. aasta 7. detsembri õhtul kella poole kaheksa paiku Kohtla-Järvel Ahtme linnaosas naiselt saadud püstoliga 43aastast meest vastu pead ja tulistas teda rindu. Mees suri kohapeal. Kannatanu kõrval olnud 42aastasele mehele tekitas kuul raske tervisekahjustuse. Prokuratuur esitas Vassili Satšukile süüdistuse tapmises, raske tervisekahjustuse tekitamises ettevaatmatusest ja tulirelva ebaseaduslikus käitlemises. Janina Satšukki süüdistatakse tapmisele kaasaaitamises. 1990. aastate alguses kujundas Ida-Virumaa allilma niinimetatud Satšukkide grupeering, mille liidrite hulka kuulusid vennad Vassili, Nikolai ja Sergei Satšuk. Nikolai Satšuki mõistis kohus eelmise sajandi lõpus raskete kuritegude, sealhulgas mõrva eest 15 aastaks vangi. Sergei Satšuk tapeti 1995. aasta märtsis. Ida-Viru kuritegelike jõukude arveteklaarimisega seostas politsei ka Vassili Satšukki, kes pärast venna Sergei surma võttis politsei andmetel juhtimise üle. 2009. aasta aprilli lõpus saatis Viru maakohus Vassili Satšuki aastatetaguse suuremahulise kütusekelmuse eest vangi[75].
 • 2010. aasta novembris, peeti kinni kolm Leedu elanikku, keda kahtlustatakse kokku 18-s autovarguses ja varguse katses Lõuna-Eestis ja Pärnus. Kinnipeetud isikud moodustavad Läti ja Leedu elanikest koosneva kuritegeliku ühenduse kolm rühmitust, samuti on Leedult välja nõutud kaks isikut, kes võivad olla seotud varguste koordineerimise ja varastatud sõidukite turustamisega. „Seni kogutud andmetel on grupeeringut alust seostada lisaks Balti riikides süstemaatiliselt toimepandavatele kuritegudele ka samalaadse tegevusega Saksamaal, Skandinaavias ja mujal Euroopas. Grupeeringu põhitegevuseks on kallimate ja uuemate sõidukite vargused ning nende Euroopa Liidust väljapoole turustamine[76].
 • 7. detsember 2010, mõistis Harju maakohtus süüdi kuus isikut: Igor Zavizioni, Marina Pissareva, Jevgeni Iljini, Natalja Jasko, Edgar Noode ja Anatoli Horoško kuritegelikku ühendusse kuulumises, võltsitud maksumärgi kasutamises ja käibelelaskmises ning alkoholi käitlemiskorra rikkumises ja nad jäid ilma 15 miljoni krooni väärtuses erinevast varast. Alkoholiärimehed jätsid maksu- ja tolliametist tellimata ametlikud kange alkoholi maksumärgid ning asendasid need võltsmärkidega, mis kandsid samu seerianumbreid, mis oli neile juba varem maksuametist antud maksumärkidel. Zavizion korraldas alates 2007. aasta juunist kuni 2009. aasta 31. märtsini suures ulatuses võltsitud maksumärkidega varustatud viina käibelelaskmist. Offex Groupis toodetud ja villitud viina pudelitele lisati võltsitud maksumärgid, 517 147 pudelit võltsitud maksumärkidega kanget alkoholi, riigil jäi alkoholiaktsiisist laekumata 21 688 265 krooni[77].
 • 7. detsember 2010, kella 21.30 paiku hukkus liiklusõnnetuses Kuusalu vald Kemba külas, Tallinna-Narva maantee 55. kilomeetril tormi ajal lumme kinni jäänud allilma liider Vambola Kivirajuja (52)[78].
 • 22. septembril 2011, algas kohtupidamine rahvusvahelise Eesti-Läti kuritegeliku ühenduse üle, keda süüditatati aastatel 2005-2010 20 luksussõiduki Toyota Land Cruiser varguses rohkem kui 11 miljoni krooni väärtuses[79]

2008[muuda | muuda lähteteksti]

 • 2008. aasta veebruaris mõistis Harju maakohus süüdi Valeri Koti ligi ühe kilogrammi kokaiini ebaseaduslikus käitlemises ja salaveos ning määras talle kaheksa-aastase vanglakaristuse[80];
 • 2008. aasta veebruaris vabastasl Harju maakohus ennetähtaegselt vanglast väljapressimises süüdi mõistetud Haron Dikajevi, kellele nii vangla kui prokurör on nüüdseks andnud kiitva iseloomustuse[81].
 • 2008. aasta juulis mõisteti süüdi Sergei Lodi (45), Aleksandr Kaldma (38), Margo Mittal (37), Alex Kozlovski (55) ja Vitali Komarov, kes smugeldasid Eestist Leetu üle saja tulirelva ning suures koguses laskemoona. Meeste kinnipidamisel Leetu määratud kaubast kätte ligi 100 PPS-püstolkuulipildujat, mitutuhat padrunit ja paarsada padrunisalve. Hilisematel läbiotsimistel saadi meeste kodudest ja garaažidest kätte veel hulgaliselt erinevaid tulirelvi, laskemoona ja lõhkeainet.[82].[83]
 • 10. juulil 2008. aastal, mõisteti Dim Lucky (alias Dmitri Teslenko) KarS § 386 lg. 1 - § 22 lg. 3 järgi, maksudeklaratsioonides valeandmete esitamisele kaasaaitamises [84]

2007[muuda | muuda lähteteksti]

 • 2007. aasta 26. augustil tapeti Marbella lähistel Kiur Köbas. Kaks mootorratturit, kes ei üritanudki kiivritega nägu varjata, pealtnägijate sõnul tulistas üks mootorrattur Kiuri pähe ja tsiklimehed lahkusid[85].

2006[muuda | muuda lähteteksti]

 • 2006. aasta jaanuaris jõustus kohtuotsus, millega mõisteti süüdi väljapressimises[86] Vjatšeslav Gulevitš ja tema kaaskohtualune Andrei Huttunen[87].

2005[muuda | muuda lähteteksti]

 • 2005. aasta veebruari alguses ähvardasid Kemerovo kuritegeliku grupeeringusse kuulunud Vitali Utikov ja Aleksei Seltšenkov Maardus elavat Jurit vägivalla ja tapmisega, kui mees ei maksa neile 30 000 krooni. Väidetavalt oli Juri enne seda Maardus Flamingo baaris Seltšenkovi solvanud, mistõttu Utikov leidis, et solvajat peab karistama. Kurjategijad ähvardasid, et kui nad raha ei saa, lõikavad nad Juril ära kõrvad, sõrmed, keele ja suguelundid, vägistavad teda ning löövad ta seejärel üldse maha.Keskkriminaalpolitsei poolt kinni peetud Utikovi ja Seltšenkovi karistati kaheksa aastase vangistusega[88];
 • 2005. aasta 16. novembril mõrvati Tallinnas Pirita-KoselKalev Kurg, kelle lahkamisel leiti kehast üle kümne kuulihaava[89].
 • 2005. aastal mõisteti Haron Dikajev koos viie kaaslasega süüdi ühelt ärimehelt saja tuhande krooni väljapressimise eest. Mehed said karistuseks neli aastat vangistust[90],[91].

2004[muuda | muuda lähteteksti]

 • 2004. aasta 22. detsembril vahistas Keskkriminaalpolitsei allilma tähtsuselt teise mehe - Vjatšeslav Gulevitši, mõjukaima, Kemerovo grupeeringu väidetava liidri. Põhja ringkonnaprokuröri Jüri Kasesalu sõnul kahtlustatakse Gulevitšit väljapressimises[92].

2003[muuda | muuda lähteteksti]

 • 21. jaanuaril 2003 mõistis Tallinna Linnakohus süüdi autovaraste jõugu[93], kelle suhtes esialgsest kuritegeliku grupeeringu (nn. maffia) süüdistusest[94] tuli loobuda[95]. Tallinna linnakohus langetas otsuse 10 mehele, kes aastatel 1995-2001 varastasid autosid[96], müüsid neid välismaale või endistele omanikele tagasi. Kohus määras järgmised karistused: Boriss Denissovile ja Vitali Makarenkole 3-aastase vangistuse; Georgi Muradovile 5-aastase vangistuse; Dmitri Kondrašinile tingimisi 3-aastase vangistuse 3-aastase katseajaga ja Aleksandr Nekrilovile tingimisi 1-aastase vangistuse 2-aastase katseajaga. Aleksandr Gruškod, Aleksandr Volosevitšit ja German Pjankovi karistas kohus erineva pikkusega vangistustega, tingimisi.
 • Kohus mõistis kuritegeliku grupeeringu[97] juhile Gennadi Okunevile tulirelvade ja laskemoona ebaseadusliku omandamise eest määratud tingimisi vangistuse[98]

2001[muuda | muuda lähteteksti]

 • 2001. aasta 12. detsembril mõistis kohus esimest korda süüdi[99] kuritegeliku ühenduse moodustamises ja ebaseaduslikus autokaubanduses süüdistatavad isikut[100]. Kuus kohtualust tegelesid keskkriminaalpolitsei süüdistuse järgi autode ebaseadusliku kaubitsemisega, ülejäänud kolm kohtualust on endised Valga piirivalvurid, kes aitasid kurjategijatel autosid üle piiri toimetada. Keskkriminaalpolitsei süüdistas Hillar Grünbaumi (33) jt ühenduse moodustamises, salakaubaveos, dokumentide ja pitsatite riisumises, võltsimises ja nende kasutamises ning teadvalt kuritegelikul teel saadud vara omandamises ja turustamises[101],[102], [103],[104].
 • 2001. aasta 10. märtsil, lasti maha kodumaja hoovis Tallinnas Lepiku teel meediaärimees, ajalehtede Estonia ja Vesti, Nedelja Plusi vastutav väljaandja Vitali Haitov

2000[muuda | muuda lähteteksti]

1999[muuda | muuda lähteteksti]

 • 1999. aastal mõisteti süüdi väljapressimises Aleksei Švedov[105]

1998[muuda | muuda lähteteksti]

 • 1998. aastal mõisteti süüdi Tallinna linnakohtus ingušii grupeeringu väidetav liider Ahmed Ozdojev väljapressimise eest, koos Ozdojeviga olid kohtu all venelased Jevgeni Krustal, Andrei Alimov ja Oleg Dumtsev, ingušsid Ruslan Uzhahhov ja Vahha Edi ning leedukas Richardas Valjuškis[106]

1997[muuda | muuda lähteteksti]

 • 1997. aastal toimusid Tallinna Linnakohtus kohtuistungid nn Kaasani grupeeringu 7 liikme (Vladimir Astašov, vennad Andrei Brezgin ja Sergei Brezgin, Mihhail Kislenko, Vladimir Nikonov, Eduard Silitš ja Aleksei Sjutkin) üle, keda süüdistati väljapressimistes ja röövimistes aastail 1992-1996[107],[108] suure meediakäraga alanud kaitsepolitsei uuritud kriminaalasi lagunes aga 1998. aasta märtsiks lõplikult ning isikud vabastati[109]
 • 1997. aasta 28. detsember, Tallinnas leiti tapetud Razmik Sarkisjani (49) ja tema kaaslase Karen Oganesjani (41) laibad sõiduautost Mercedes-Benz 230, mis oli sõitnud Tallinnas Koplis tänavalt välja vastu Vihuri tänav 8 maja seina. Ärimehi tulistati auto tagaistmel olnud kurjategijad, sündmuskohalt leiti Makarovi ja TT-i püstolipadrunite üheksa hülssi. Kurjategijad tulistasid ühele ärimehele viis ja teisele kolm kuuli kuklasse[110]. 2013. aasta 15 mail mõistis Harju maakohus Vano Tumanjanile (40) 15-aastase vanglakaristuse[111], pärast Kopli topeltmõrva põgenes Tumanjan Eestist ja kuulutati tagaotsitavaks, kuni uurijad said Venemaalt andmeid tema vangistamisest seal. Armeenia kodanikust Tumanjan põgenes Eestist pärast toimunud topeltmõrva Venemaale, kuid pandi seal eelmise kümnendi keskel relvastatud röövimise eest kaheksaks aastaks vangi. Uurimisversiooni kohaselt osales Tumanjaniga veretöös ka Varužan Manukjan, kes üritas neli kuud hiljem tappa Tallinnas šašlõkikohti pidanud Tigran Nahapetjani, kuid viimasel õnnestus oma püstolist Manukjan maha lasta. Nahapetjan (35) tapeti 2003. aasta augusti algul Tallinnas Mahtra tänaval püstolilaskudega selga. Mõrtsukat ei ole tabatud.

1996[muuda | muuda lähteteksti]

 • Tallinnas peeti kinni Venemaal tagaotsitav Jekaterinburgi kuritegeliku grupeeringu juht Georgi Arhipov[112]
 • 1996. aasta 12. oktoobril, Tallinnas tapeti Daniel Mäng (27), kui Mäng väljus Pääskülas ühest Kadaka puiesteel asuvast majast[113]

1993[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

 1. Kes on mõjukas allilmategelane Oleg Martovoi, kelle politsei möödunud nädalal kinni võttis?, www.delfi.ee, 30.03.2018
 2. Riigikohus mõistis narkojõugu ühe juhtidest rohkem kui 17 aastaks vangi, www.postimees.ee, 26. november 2020
 3. Kohus mõistis Oleg Martovoi narkojõugu pikaks ajaks vangi, www.postimees.ee, 8. detsember 2020
 4. Üks vaade Eesti organiseeritud kuritegevuse hetkeseisule (vaadatud 3.05.2020)
 5. Kohus mõistis Kemerovo jõugu juhi pikaks ajaks vangi, www.postimees.ee, 28. mai 2020
 6. Uurijale ütluste andmisest keeldumine pikendas allilmaliidri karistust, Õhtuleht, 21. september 2020
 7. Punt Eestis tegutsenud Leedu autovargaid saadeti trellide taha, delfi.ee, 01.10.2020
 8. Eestis tegutsenud autovaraste jõugu juht saadi Leedus kätte, www.postimees.ee, 2. detsember 2020
 9. Kokaiin, alkohol, sigaretid ja relvad. Kohtu ette astub viis meest ja kaks naist, sakala.postimees.ee , 18. jaanuar 2019
 10. Narkoärimehed lähevad viieks aastaks vangi, sakala.postimees.ee, 18. juuni 2002
 11. Suur kogus kokaiini, salaalkoholi ja -sigarette. Algas kohtupidamine viie mehe ja kahe naise üle, sakala.postimees.ee, 19. märts 2019
 12. Aseri allilmajõugu liikmed lähevad kohtu ette, Õhtuleht, 20. märts 2019
 13. "Insight": aserite jõugupealiku paljastamine, err.ee, 14.03.2020
 14. USA-sse tapvat fentanüüli vedada plaaninud Eesti elanikud on varasemalt kriminaalkorras karistatud, Delfi.ee, 10.05.2019
 15. Haron Dikajevi jõugu hierarhia: kes andis käsklusi ja karistas, kes kaitses bossi ning kelle rolliks jäi mõttetöö?, www.delfi.ee, 07.09.2016
 16. Dikajevi jõugu kaheksa liiget said kokkuleppemenetluses karistada, www.err.ee, 08.06.2017
 17. Ringkonnakohus jättis Dikajevi pika vanglakaristuse muutmata, www.postimees.ee, 1. juuni 2020
 18. Tšetšeenide kuritegelikule jõugule mõistetud karistus jõustus lõplikult, www.postimees.ee, 6. jaanuar 2021
 19. Tallinnas allilmale uut „ristiisa“ otsinud seaduslik varas saadeti tagasi Venemaale, 20. detsember 2019
 20. Tallinnas tabatud Venemaa pätt võis Eestile allilmaliidrit otsida, 23.12.2019
 21. Vahistati kurikuulsad ärimehed Hirv ja Gammer, Äripäev, 14. veebruar 2018
 22. Allilm rõhub puhkeasutustele, Ärileht, 11.04.2003
 23. Magus kinnistu napsati ära, Ehitusuudised.ee, 28. september 2006
 24. Keskkriminaalpolitsei: vahistatud Ozdojev oli huviorbiidis väga pikka aega, err.ee, 15.02.2018
 25. Võimalik uus allilmaliider tüssas Bulgaarias naiivseid eestlasi, Äripäev, 21. september 2016
 26. Ahmed Ozdojev eitab kõike, Ehitusuudised.ee, 04. juuni 2010
 27. Endine rahapesuuurija pääses maffiaprotsessi süüpingist, www.ohtuleht.ee, 1. veebruar 2019
 28. Kohus vabastas väljapressija rekordilise kautsjoni vastu vahi alt, Äripäev, 27. juuni 2018
 29. Ringkonnakohus hindas Ozdojevi soovi Eestist pageda tõenäoliseks, err.ee, 12.03.2018
 30. Prokuratuur saatis maffiajõugu juhtimises kahtlustavana kohtu ette Hubert Hirve ning tema partneri Pavel Gammeri , http://www.delfi.ee, 31.01.2019
 31. Prokuratuur saatis narkokuritegudega tegelenud kuritegeliku jõugu kohtu ette, www.delfi.ee, 20.03.2019
 32. Endine rahapesuuurija pääses maffiaprotsessi süüpingist, Õhtuleht, 1. veebruar 2019
 33. Kohus vahistas 300 000 euro eest rendiautosid välja petnud meeste jõugu, delfi.ee, 17.02.2017
 34. Marge Väikenurm, Kavala maksukelmuse uurimine käis kuues riigis, Äripäev, 26 mai 2017
 35. Sulev Vedler, Väga piinlik! Suur rahapesu- ja maksuprotsess kukkus mökutamise tõttu haledalt kokku, Eesti Ekspress, 20. NOVEMBER 2019
 36. Kahes riigis toimunud politseioperatsiooni käigus peeti kinni neli inimest, 04.08.2017
 37. Riigiprokuratuur esitas süüdistuse Kemerovo kuritegeliku ühenduse liikmetele, Õhtuleht, 18. jaanuar 2018
 38. Tapeti üks Eesti allilmaliidritest Nikolai Tarankov, Delfi.ee, 14. september 2016
 39. Assar Pauluse ja kambajõmmide kuritegelik ajalugu: orjastamine, narkokaubandus, peks ja vägistamine, Delfi.ee, 8. september 2016
 40. Miljonilist huuletubakaäri juhtis endine kaitsepolitseinik, Äripäev, 6. mai 2016
 41. Maksuamet tabas huuletubakaga kaubitsenud jõugu, Äripäev, 5. mai 2016
 42. Politsei tabas inimkaubandust organiseerinud kuritegeliku ühenduse liikmed, politsei.ee, 19.04.2016
 43. Politsei tabas viimase aja suurima inimkaubitsejate jõugu juhtfiguurid,www.postimees.ee, 19. aprill 2016
 44. REIDIVIDEO: Luksusautod, villad, ülikallid kellad: Hispaania ja Eesti koostöös paljastati narkootikume erinevatesse riikidesse smugeldanud narkojõuk, 24. märts 2016
 45. Hispaania-Eesti narkojõugu tabamine, Delfi TV, 24. märts 2016
 46. Medunitsa grupeering läks rahvusvahelise narkokaubanduse eest kohtu alla, err,ee, 9. jaanuar 2018
 47. Narkoäris väidetavalt kümneid miljoneid pööritanud mehed astusid kohtu ette, Õhtuleht, 19. märts 2018
 48. Eesti allilmas tuntud tšetšeenile Haron Dikajevile ja tema kambajõmmidele esitati süüdistus kuritegelikku jõuku kuulumises, Delfi.ee, 26. jaanuar 2016
 49. Vahistati tšetšeen Haron Dikajev, 22. juuli 2015
 50. Kohus jättis tuntud Eesti allilma juhi Haron Dikajevi vahi alla, Delfi.ee, 8. märts 2016
 51. Haron Dikajevi jõugu hierarhia: kes andis käsklusi ja karistas, kes kaitses bossi ning kelle rolliks jäi mõttetöö?, Delfi.ee, 7. september 2016
 52. Skeemimeister sai karmi süüdistuse, äripäev.ee, 7. september 2015
 53. Eaka naise juhitud kurikuulus "dokumendimaffia" astus kohtu ette, www.delfi.ee, 26.01.2017
 54. Eesti allmaailmaliidriks peetav Assar Paulus vahistati seoses organiseeritud kuritegevuse ja omavoliga, 16. aprill 2014
 55. Tartus mehe surnuks peksnud Alo Paluoja ja Ats Pärnaste lähevad kümmekonnaks aastaks vangi, 30. juuni 2014
 56. Belokrõlovi grupeering peab riigile veel 26 miljonit tasuma, www.aripaev.ee, 11. mai 2018
 57. Ringkonnakohus mõistis küberkurijategija Vladimir Tšaštšini enam kui kuueks aastaks vangi, www.delfi.ee, 26.06.2014
 58. Eesti kuulsaima küberkelmi isa üritas riiki röövida, www.äripaev.ee, 24. mai 2016
 59. Eesti küberkurjategija Vladimir Tšaštšin mõisteti USA-s seitsmeks aastaks vangi, www.delfi,ee, 27.04.2016
 60. Bemmimehed vedasid kümnete miljonite eurode eest uimasteid, 13. mai 2015
 61. Lõuna-Eesti üheks allilmaliidriks peetav Ruslan Tangijev soovib ennetähtaegselt vangist vabaks saada, Delfi.ee, 19. aprill 2016
 62. Liiwi Heliisis salaviina villinud grupp läheb kohtusse, Postimees, 12.01.2012
 63. Prokuratuur saatis autovargustega tegelenud jõugu kohtu ette, www.DELFI.ee, 22. jaanuar 2012
 64. Peeti kinni järjekordne grupp organiseeritud autovargustes kahtlustatavaid, Delfi.ee, 3. aprill 2012
 65. Piret Reiljan, Punt kütuseärimehi mõisteti süüdi suures maksukelmuses, Äripäev, 2.05.2011
 66. Allilmas tuntud Imre Arakas lõi BNSi fotograafi jalaga, www.DELFI.ee, 19. detsember 2011
 67. Endine reformierakondlane "Õnnelik Dim" saadeti kolmeks ja pooleks aastaks vangi, Eesti Ekspress, 19. aprill 2010
 68. Kohtuotsus
 69. Maffiasõdade veteran ja tema kaaslased vägivaldsete tegude eest kohtu all, Eesti Ekspress, 6. aprill 2011
 70. Läti ja Eesti kaudu smugeldati Soome ligi 100 afgaani, www.DELFI.ee, 13. september 2010
 71. Urmas Jaagant, Kadri Masing, Kaks vanalinna baari petsid klientidelt välja 10 miljonit krooni, Eesti Päevaleht, 15. september 2010
 72. Politsei pidasi kinni miljonitesse ulatuvas kaardipettuses kahtlustatavad, Tallinna Postimees, 14.09.2010
 73. Kahtlustus: stripibaari pidajatest isa ja poeg petsid 123 inimeselt välja üle 10 miljoni krooni, Eesti Ekspress, 01. oktoober 2010
 74. Eestlane mõisteti Suurbritannias 12 aastaks vangi, Eesti Päevaleht, 24.09.2010
 75. Toomas Herm, Rakveres astub kohtu ette allilmaveteran, Virumaa Teataja, 8. oktoober 2010
 76. Autovaraste grupp jahtis uusi BMWsid, Hondasid ja Lexuseid, www.DELFI.ee, 24. november 2010
 77. Viinatootjate maksupettuse süüasi tõi karistused kuuele inimesele, Delfi Majandus, 7. detsember 2010
 78. Allilma liider Vambola Kiviraiuja hukkus tormi ajal liiklusõnnetuses, Eesti Päevaleht, 11. detsember 2010
 79. Eesti-Läti bande varastas 18 Toyota Land Cruiserit, Eesti Päevaleht, 22. september 2011
 80. Tuntud allilmategelane kaotas protsessi politsei vastu, Postimees, 1. november 2010
 81. Kohus lasi väljapressija ennetähtaegselt vangist välja, 28. veebruar 2008
 82. Relvaäri tõi kuni 12-aastase reaalse vangistuse, Postimees, 03.07.2008
 83. Suures narkoveos süüdistatavad astuvad kohtu ette, Postimees, 10.04.2011
 84. Otsus nº 1-08-8946/2 of Kriminaalasjad - Harju Maakohus Liivalaia Kohtumaja
 85. Politsei arvates mõrvasid eestlase palgaroimarid, postimees.ee, 28. august 2007
 86. Kütuseäris teeb ilma endine autovaras, www.aripaev.ee, 4. veebruar 2011
 87. Lepitaja või lihtlabane väljapressija?, Eesti Ekspress, 25. MAI 2005
 88. Kohus ei vabastanud Kemerovo jõugu väljapressijat vanglast, Postimees, 13.10.2011
 89. Allilma liider Vambola Kiviraiuja hukkus tormi ajal liiklusõnnetuses, Eesti Päevaleht, 11. detsember 2010
 90. Kohus lasi väljapressija ennetähtaegselt vangist välja, 28. veebruar 2008
 91. Harju maakohus ei rahuldanud vahi all oleva Haron Dikajevi (41) taotlust vangistuse edasilükkamiseks, 19. september 2006
 92. Politsei vahistas Eesti allilma mõjuka ristiisa, err.ee, 29.12.2004
 93. Kohus tegi autovaraste jõugu kohta otsuse, Eesti Päevaleht, 21. jaanuar 2006
 94. Eesti suurimaks vargajõuguks peetav grupp eitas kohtus süüd, Postimees, 4. september 2002
 95. Prokurör Heino Tõnismägi: “Autovargustest on kõrini!”, Õhtuleht, 8. november 2002
 96. Autovaraste teod kohtus arutlusel, Äripäev, 11. november 2002
 97. Allilmajõugu juht astub kohtu ette, www.delfi.ee, 21.02.2003
 98. Kohus mõistis allilmajuhi tingimisi vangi, www.delfi.ee, 26.11.2003
 99. Kohus mõistis esimest korda maffiajõugu süüdi, EPL.ee, 13. detsember 2001
 100. Tallinna linnakohtus algab ulatuslik maffiaprotsess, EPL.ee, 30. oktoober 2000
 101. Algab ulatuslik maffiaprotsess, EPL.ee, 30. oktoober 2000
 102. Prokurör kutsub tunnistama ekspolitseinikust autovarga, EPL.ee, 23. märts 2001
 103. Automafioosod astuvad kohtukulli ette, EPL.ee, 22. märts 2001
 104. Piirivalvurid lasid varastatud autod pistise eest Eestisse, pm.ee, 11. jaanuar 2001
 105. Allilmaliider Švedovi kuulsusetu lõpp, Õhtuleht, 7. juuni 1999
 106. Maffiamehi ähvardab pikk vanglakaristus, Postimees,
 107. Tiiu Põld, Kaasani rühmituse tuumik on kohtu all, Õhtuleht, 2. oktoober 1997
 108. Rasmus Kagge, Kaasanlased tõrjusid süüdistusi, Postimees, 2. oktoober 1997
 109. Tiiu Põld, "Kaasani" rühmituse kohtuasi lagunes lõplikult, Õhtuleht, 3. märts 1998
 110. Politsei armeenlaste tapjate jälil
 111. Ärimeeste topeltmõrvar saadeti pikaks ajaks vangi, www.err.ee, 15.05.2013
 112. End Eestis varjanud kurjategija osutusterroristiks ja mõrvariks
 113. Allilm hoiab hinge kinni, Tapeti mees, keda kord oli juba kavatsetud tappa, Postimees, 15. oktoober 1996
 114. Allilmaveteran Robert Pohlaku kohtuprotsess algab järgmisel kevadel, Delfi, 06. september 2010