Biseksuaalsus

Allikas: Vikipeedia
Biseksuaalsuse lipp

Biseksuaalsus on emotsionaalne ja seksuaalne külgetõmme nii meeste kui ka naiste suhtes. Seega on biseksuaalne inimene, võib tunda emotsionaalset ja seksuaalset tõmme nii meeste kui naiste suhtes. Seejuures ei pruugi need tunded olla mõlema soo suhtes võrdväärselt tugevad.

Eesti LGBT Ühing soovitab kasutada biseksuaalsete inimeste kohta väljendit "biseksuaalne inimene" ning peab keeleliselt korrektseks ka väljendeid "biseksuaalne mees" ja "biseksuaalne naine".[1] Nende kohta on kasutatud ka sõna "biseksuaal", mida keelekorraldajad loevad selles tähenduses keeleliselt korrektseks.[2][3][4]

Biseksuaalsuse sümboliks on lipp, mille ülaosas on roosa, allosas sinine ja keskel lilla triip, esindades vastavalt homo-, hetero- ja biseksuaalsust.Biseksuaalsus on emotsionaalne ja seksuaalne külgetõmme nii meeste kui ka naiste suhtes. Seega on biseksuaalne inimene, võib tunda emotsionaalset ja seksuaalset tõmme nii meeste kui naiste suhtes. Seejuures ei pruugi need tunded olla mõlema soo suhtes võrdväärselt tugevad.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Wiktionary-logo.svg
Vikisõnastiku artikkel: biseksuaalsus
  1. Eesti LGBT Ühing. "Soovitusi sõnakasutuseks". Kasutatud 20.12.2016.
  2. EKSS
  3. Võõrsõnade leksikon
  4. ÕS