Lesbofoobia

Allikas: Vikipeedia

Lesbofoobia koosneb erinevatest negatiivsuse vormidest, mis on suunatud nii lesbide kui üksikisikute kui ka paaride või kui sotsiaalse rühma vastu. Lesbofoobia tugineb bioloogilise soo, sotsiaalse soo, seksuaalse sättumuse, lesbi identiteedi ja soo väljenduse viiside kategooriatel. See negatiivsus hõlmab lisaks erinevatele suhtumistele ja tunnetele põlgusest vaenulikkuseni ka eelarvamusi, diskrimineerimist ja solvamist. Sellisena on lesbofoobia seksism naiste vastu, millel on kokkupuude homofoobiaga, ja vastupidi.

Seotud mõisted[muuda | muuda lähteteksti]

Osa inimesi kasutavad ainult üldisemat sõna homofoobia, et kirjeldada lesbide vastaseid negatiivseid eelarvamusi või käitumist. Teised usuvad, et sõnad homoseksuaalsus ja homofoobia ei ole adekvaatsed kirjeldamaks lesbide spetsiifilisi muresid. Seda seetõttu, kuna naistena kogevad nad sageli kahekordsed diskrimineerimist: nii homofoobiat kui seksismi.[1][2] Biseksuaalsed naised võivad sarnaselt eelistada kasutada sõna bifoobia, et kirjeldada eelavamusi või solvanguid, mille sihtmärgiks on nende seksuaalne identiteet või käitumine. Transsoolised inimesed eelistavad sageli kasutada sõna transfoobia.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "What is "Lesbophobia"?". ILGA. 18. detsember 2006. Vaadatud 21. juuni 2017.
  2. Czyzselska, Jane (9. juuli 2013). "Lesbophobia is homophobia with a side-order of sexism". The Guardian. Vaadatud 21. juuni 2017.