Vikipeedia:Kirjanduse seminar

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Kirjanduse seminar on õppeaine Tartu ülikoolis 2018/19. õa kevadsemestril.

Artiklid[muuda lähteteksti]

2018/19. õa loodud artiklid:

2017/18. õa loodud artiklid:

Artikli mustandi loomine[muuda lähteteksti]

Juba enne artikli üleslaadimise ühist seminari (26.03) loo konto ehk registreeri end Vikipeedia kasutajaks, kasutades lehekülje ülaosas leiduvat nuppu "Loo konto" või seda lehekülge. Soovitatavalt võiks kasutajanimi koosneda ees- ja perekonnanimest.

Tekstidokumenti artikli mustandit koostades pane tähele:

  • Pööra tähelepanu juba Vikipeedias olevale sisule. Kui Sinu teemal on artikkel juba olemas, siis kopeeri selle artikli tekst ja täienda-paranda seda.
  • Artikli alguses on pealkiri paksus kirjas, millele järgnevad definitsioon ja sissejuhatus (vt teiste Vikipeedia artiklite algusi).
  • Liigenda artikkel peatükkideks.
  • Viita. Kasuta endale mugavat viitamissüsteemi, mis oleks artikli üleslaadimisel kergesti hoomatav, nt numbrilist viitamist.
  • Viimane peatükk on "Viited". Selle järele võib tulla peatükk "Välislingid". Need "viitavad tavaliselt kõnealuse isiku või organisatsiooni enda kodulehele ja autoriteetsete andmebaaside või kogumike sissekannetele, mis on täielikult pühendatud artikli teemale".

Artikli tekst peab olema entsüklopeediline ja kindlasti ei tohi kopeerida teiste autorite loodut (plagiaat ehk loomevargus on lubamatu). S.t kasuta omaenda sõnastust ning viita faktide päritolule, et nende paikapidavust oleks võimalik kontrollida.

Tähtajad ja nõuded[muuda lähteteksti]

Artikli mustand tuleb tagasiside saamiseks postitada Moodle’isse hiljemalt 12. märtsiks. Mustandi pikkus peab olema 2500–3000 tähemärki (koos tühikutega, ilma sisukorra ja viideteta).

26. märtsil sisestame seminaris artiklite parandatud ja täiendatud versioonid Vikipeediasse. Seminaris loome Vikipeedia konto ja sisestame artikli teksti Vikipeedia keskkonda (kaasa sülearvuti). Artikli lõplikud variandid peavad olema valmis Vikipeedia keskkonnas 28. märtsiks.

Abi[muuda lähteteksti]

Kui kirjutad artikli kirjaniku kohta, võid soovi korral kasutada malli "Infokast kirjanik". Selleks tuleb kopeerida see mall oma artikli lähteteksti algusse. Infokasti mallis esitatud andmeridu võid soovi korral muuta, nt ebaolulised ära kustutada.

Tekkinud küsimustele võib leida vastused juhendist. Vaata ka Vikipeedia artikli vormistamise videot.

Siinse lehekülje arutellu on oodatud otseselt aine korraldust puudutavad päringud. Arutelulehekülgedel palun allkirjasta oma kommentaar, kasutades nelja tildet (~~~~), et oleks näha, kes selle kommentaari kirjutas. Allkiri tekib nelja tilde kasutamisel automaatselt pärast lehe salvestamist.

Infot artiklikampaania "101+ artiklit Vikipeediasse" kohta saad siit.