Portaal:Tants

Allikas: Vikipeedia
Muuda  

Tantsuportaal

Tantsija

Tants on kunstiliik, milles tundeid, elamusi ja suhtumist väljendatakse liigutuste ja poosidega ja sama nime all tuntakse ka selle kunstiliigi teost.

See siin on Tantsuportaal, mis püüab tutvustada kõike eestikeelses Vikipeedias leiduvat, mis seondub tantsuga. Te olete teretulnud lugema, parandama, täiustama ning sellel teemal uusi artikleid looma!

Kunst: ArhitektuurFilmKirjandusMuusikaTantsTeater
Muuda  

Valitud artikkel

Kose naisrühm Kirilind 2008. aasta Europeadel Šveitsis.

Kose naisrühm "Kirilind" ehk Kose Kirilind on rahvatantsurühm Kose alevikus Harju maakonnas. Naisrühma praegune juht on Lea Danilova. Kantakse Karja kihelkonna rahvarõivaid.

Rühm alustas tegevust 1971. aasta sügisel. Esimeseks avalikuks esinemiseks sai väljaastumine järgmise aasta Kose jaanitulel. Naisrühma ridades oli esimesel hooajal 11 liiget.

Kui Kose Kirilind tähistas 25. novembril 2006 oma 35-nda sünnipäeva, oli rühma ridades tantsinud 96 Kose valla ja selle lähiümbruse naist. 2008. aasta lõpuks jõudis see arv 98-ni. Loe edasi ...

Muuda  

Rahvatantse

Haanja miisIsa labajalgKaerajaanKalamiesKuhaanuškaLabajalavalssOtsapandjatsePerekonnavalssPikk ingliskaSeppade tantsTedremängTuljakVanaisa polka

Muuda  

Seltskonnatantse

AllemandeDžaivFokstrottGavottJenkaMenuettPadespannPoloneesRumbaTangoTšatšaTvistValss

Muuda  

Kaasaegseid tantse

Portaal:Tants/Kaasaegne tants

Muuda  

Tantsijaid

Muuda  

Koreograafe

Eesti koreograafe: Kaja KannTeet KaskPäär PärensonRenate ValmeRuslan StepanovSandra Z
Vaata ka: Eesti koreograafide loend
Välismaa koreograafe: Richard AlstonRoyston MaldoomSir Peter WrightKenneth MacMillanBirgit CullbergGeorge BalanchineRudi van DantzigMichael LaubAmedeo AmodioFanny CerritoRoland PetitArthur Saint-LeonJean DaubervalJean CoralliDimitris PapaioannouKurt JoossSasha WaltzMaggi SietsmaRobert HelpmannMartha GrahamCharles DidelotBusby BerkeleyPierre BeauchampSalvatore ViganòMaurice BéjartPierre GardelMary WigmanAgrippina VaganovaSulamith MessererIgor MoisejevNacho DuatoFarah KhanLev Ivanov
Vaata ka: Välismaa koreograafide loend

Muuda  

Tantsukollektiive

Muuda  

Üritusi

Üldtantsupeod: IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXIIXIIIXIVXVXVIXVIIXVIII
Muu: Battle of Est, Europeade, Eurovisiooni tantsuvõistlus

Muuda  

Mida tehaMuuda  

Tsitaat

"Tantsimine on niihästi mõistlik kui ka tervislik." William Cobbett (17631835)

Muuda  

Valitud pilt

Moderntants

Kaasaegne tants

Muuda  

Valitud tants

Valss (saksa Walzer, inglise waltz) on 3/4 taktimõõdus seltskonnatants.

Valss on arenenud 18. sajandi teisel poolel Saksamaal ja Austrias nn saksa tantsust (Deutscher Tanz) ja ländlerist. Alguses oli valss aeglane tants, kuid 19. sajandi esimesel poolel arendasid Viini heliloojad (Joseph Lanner, Johann Strauss) välja kiirema tempoga tsüklilise viini valsi, mis võitis erilise populaarsuse ja levis 19. sajandi jooksul kõikjale Euroopasse. Kõige ilusamad viini valsid ongi pärit juba Straussi aegadest, nagu näiteks "Ilusal sinisel Doonaul".

Muuda  

Kategooriapuu

Tants
Muuda  

Vikipeedia sõsarprojektidest

Wikiquote     Wikibooks     Commons
Tsitaadid Raamatud Pildid