Hardcore dancing

Allikas: Vikipeedia

Hardcore dancing (tuntud ka kui hXc dancing) on moshimise üks vormidest, mida tantsitakse moshpitis ja enamasti hardcore-kontsertidel.

Hardcore dancingut viiakse enamasti läbi spetsiifilise muusika taustal. Nimelt lugu peab sisaldama palju "ülesütlemiskohti" ning kiiret pinge tõusu ja langust, mille saatel saab ennast liigutada.

Hardcore dancingu elemendid[muuda | muuda lähteteksti]

Windmill on harilik rusikas kätega vehkimine. Enamasti tehakse veheldes täisringe.

Two-step (tihti ka 2step) on ilmselt hXc dancingu kõige rahumeelsem vorm. Selle käigus tuuakse üks jalg teise ette või isegi teisest jalast üle nii, et jalad lähevad risti, ning seejärel tehakse pöördega hüpe.

Spin kick on nagu two-stepgi ainult, et pöörde käigus tehakse jalalöök. Sarnane trikk on kasutusel karates.

floorpunch/pickin' up change on võte, mis sooritatakse enamasti laulu pingelise murdepunkti hetkel. Selle käigus tantsija kummardub või hüppab järsult ette poole, üks käsi ette sirutatud justnagu tahaks maad lüüa või maast raha üles korjata.

Ninja dancing (vahel ka karate dancing või kikkpoks) on nimetus hXc dancing'u vormile, mille käigus tantsija liigutab end nõnda nagu võitleks nähtamatute ninjadega. Selline hXc dancing'u vorm kätkeb endas mitmeid liigutusi erinevatest võitluskunstidest. Suuremas osas siiski kung fu'st, karatest ja kikkpoksist.

Wall of deathi (tuntud ka kui braveheart) käigus jaguneb rahvamass kaheks leeriks, jättes enda vahele natuke ruumi ning seejärel jookseb täie hooga kokku (nimetus "braveheart" on sellele hXc dancingu vormile külge jäänud samanimelisest filmist, kus ühes stseenis jooksevad täiel kiirusel kokku Inglise ja Šoti sõdurid). Wall of death on üsna haruldane, enamasti seostatakse seda bändide Sick Of It All, Caliban ja Lamb Of God kontsertidega.

Kriitika[muuda | muuda lähteteksti]

Hardcore dancing on saanud väga suure annuse kriitikat seoses enda vägivaldse loomuga. Tihti vanemad hardcore muusika austajad vaatavad hXc dancingule kui uuele ja selgelt liialt vägivaldsele suunale, mis on hariliku moshimise ära rikkunud. Arvatakse ka, et see levib vaid noorte ja hardcore muusika äsja avastanud uustulnukate seas, kes üritavad tõestada, et nad on võimalikult "hardcore" olla, ja n-ö "koguvad scenepointe".

Paljuski omistatakse hXc dancijatele tüüpilist fashioncore välimust.

Väga suurt kriitkat on saanud spin kick ja ninja dancing, mida tihtipeale ka põhjendatult peetakse sihilikult vägivaldseks ning mis paljude arust muudab kontsertidel käimise lausa vastumeelseks, kuna moshpiti servas seisjad võivad jalahoobiga pihta saada.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]