Päär Pärenson

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Päär Pärenson esinemas Tallinna kirjandusfestivalil HeadRead 2010

Päär Pärenson ehk MC J.O.C (sündinud 3. märtsil[1] 1979 Rakveres) on eesti tantsija, koreograaf ja räppar.

Ta lõpetas gümnaasiumi Rakveres. Aastatel 19992003 õppis ta Viljandi Kultuurikolledžis, mille lõpetas tantsija ja koreograafina. Paralleelselt õpingutega osales ta Katrin Essensoni lavastuses "Vastavalt seadusele" (2001) ja Renate Valme "Salapärased kõlad nii norskavas öös" (2002) ning lavastuses "Mobile home" (2003) tantsijana. Ta tegi kaasa ka Thomas Lehmeni Berliinis esietendunud "Schreibstücki" Mart Kangro versioonis Eestis (2002).

Hiljem töötas Pärenson Helsingis Koko Teatteris soome koreograafi Mikko Orpanaga kaasaegse tantsu lavastuses "Valtiomies II" (2003–2004) ning läks Hollandisse, et tantsida Groningeni Grand Theatre’s Club Guy & Roni lavastuses "Myrrh & Cinnamon" (2004–2005). Mõlemat on näidatud ka Eestis.

2005. aastal osales ta Oksana Titova ja Taavet Janseni tantsulavastuses "The Last Hairy", mida on saatnud menu ka Londonis, ning mis võitis 2006. aastal Eesti Teatriliidu tantsupreemia. Taavet Janseniga on ta koostööd teinud kestva projekti "Music Is Movement" ja lavastuse "Algorütm" (2007) raames. Pärenson on Oksana Titovaga koostööd teinud tema ja Juhan Ulfsaki lavastuses "Roots" (2006) tantsijana ja balletis "Hamlet" koreograafi assistendina. Lisaks tantsule on Päär olnud laval ka draamanäitlejana ("Uus Elysium", "Minu Tartu", "Krabattabark") ning solistiks elektroonilist tantsumuusikat tegevale ansamblile Def Räädu ja Bashment Kingz Soundile.

Etendusi[muuda | muuda lähteteksti]

Tunnustused[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]