Emma-Leena Koger

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Emma-Leena Koger (sündinud 5. veebruaril 1993) on Eesti võistlustantsija.

Ta alustas kooliteed 2000. aastal Audentese erakoolis, kus ta õppis seitsmenda klassi lõpuni. Alates kaheksandast klassist õppis ta Gustav Adolfi Gümnaasiumis, mille lõpetas 2012. aastal.[1]

Koger hakkas tantsimisega tegelema õe eeskujul, enne seda õppis ta tennist. Kuna tantsimine hakkas aina rohkem ja rohkem aega nõudma, loobus ta tennisest. Pärast algust tantsuklubis Polonez, kus ta õppis Maia ja Ryszard Sondowiczi käe all, läks ta üle Eduard Korotini tantsuklubisse Kreedo Dance, kus tantsib siiani.

Tema tantsupartner on Konstantin Gorodilov, kellega koos on saavutanud mitmel suurvõistlusel kohti esikümnes: Junior 2 MM Ladina-Ameerika tantsudes 2006. aastal 3. koht, noorte vanuseklassi 2007. aastal MM Ladina-Ameerika tantsudes 9.-10. koht, samal aastal samas vanuseklassis 10 tantsu MM-il aga 8. koht. 2007. aasta lõpus võitsid nad järjest Põhjamaade meistrivõistlused 2007, Schwarz-Gold Tanz-Gala 2007, Tallinn International Open Cup 2007 ja Riga Open 2007.

Emma-Leena Koger ja Konstantin Gorodilov valiti 2006. aastal parimaks võistlustantsupaariks ning nende treener Eduard Korotin tunnistati parimaks treeneriks.

Emma-Leena isa on ehitusfirma Koger & Partnerid omanik Andres Koger.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]