Erinevus lehekülje "Soul Militia" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
resümee puudub
P
P
 
{{toimeta}}
{{vaidlustatud}}
'''Soul Militia''' (kuni 2004 '''2XL''') (1997–) on Eesti pop/ [[R&B]] bänd-ansambel, kuhu kuuluvad [[Sergei Morgun]] (aka Semy), [[Kaido Põldma]] ja [[Lauri Pihlap]] (aka Lowry) .
 
[[File:Soul Militia 2012.jpg|thumb|Soul Militia, 2012 (Kaido Põldma, Semy Morgun ja Lauri Pihlap)]]
===1997–2002: 2XL, Eurovisioon 2001, Downtown Records===
 
Kaks meest, Semy Morgun ja Indrek Soom lõid 1997. aastal duo 2XL (nimi tuli sellest, et noored mehed armastasid käia suurte ja laiade riietega.). Semy ja Indrek olid selleks ajaks kogemustega tantsijad, kelle põhilisteks stiilideks ''street dance'', hiphop ja breik. Kuid lisaks tantsule (aastatekaasa jooksulon olditehtud erinevatesmitmes hiphopitantsutruppideshiphopitantsutrupis) oli meestel soov end muusikaliselt proovile panna. Kirjutati esimesed lood ja alustati tööd lavashowlava-''show''<nowiki/>' kallal (millele Soul Militia paneb rõhku tänapäevani). Esimesed teosed olid tugevate ''funky''/hiphopi mõjutustega (näiteks 1990. aastate menugrupilt C&C Music Factory). Meeste suurimateks toetajateks jasuurimaks suunajatekseeskujuks oli Eesti 1990-ndate teise poole üks populaarsemaid ansambleid Noisy Nation. Selle bändi liider,eestvedaja Arthur Abdull oli ise hiljem ka lühikest aega 2XL-i ridades. Noisy Nationis laulis ja tantsis ka Sergei vanem vend Tony.
 
2XL kirjutas lugusid eesti ja inglise keeles, tehti koostööd mõningate tuntud eesti produtsentidega (näiteks [[Glen Pilvre]]), treeniti oma lavalist liikumist. Ent 2000. aasta kevadeks, pärast mõneaastast konarlikku teed Eesti muusikaäris (mingil määral ka väljaspool), oli Sergeil ja Indrekul selge, et miski ei sobi. Kuna ka bändi maitse ja stiil olid muutunud järjest enam R&B-likumaks ning duetina oli poiste vokaalne eneseväljendus pisut piiratud, otsustati ansamblisse leida kolmas liige. Sõprade kaudu jõuti Kaido Põldmani.
===2002–2004: Soul Militia, "On the Rise", Indrek lahkub bändist===
 
2002. aasta septembris otsustasid Semy, Kaido, Indrek ja Lauri jätta 2XL-i eksperimenteerimisperioodi seljataha ning alustada puhtalt lehelt. Kindel muusikaline suund oli leitud ja töötati esikalbumi kallal. Kui siiani oli bänd pidanud hakkama saama mänedžeri, stuudio, produtsentide ja plaadifirmata, siis nüüdseks olid need leitud. Sümboliseerimaks hingestatust, millega kutidpoisid oma lugusid kirjutasid, produtseerisid ja esitasid, ning erinevaid katsumusi, mida esikplaadini jõudmiseks oli tulnud läbi teha, võeti bändi uueks nimeks Soul Militia (inglise keeles 'hingearmee'). 2002. aasta novembris kandis pooleaastane stuudiotöö vilja ning ilmus Soul Militia esimene album „On The Rise“.
 
Albumi promomiseks tuuritati Eestis 2003. aasta sügiseni. 2003. aasta mais andis Soul Militia välja oma kolmanda singli, milleks oli remix versioon albumilt „On The Rise“ pärinevast loost „Freak In Me“ (mai 2003). Loole valmis ka video, mida loetakse üheks aegade kallimaks eesti muusikavideoks ning mis sai 2004. aasta Kuldse Plaadi auhinnagalal 2003. aasta parima muusikavideo auhinna. Novembris 2003 anti välja uus singel „Hey Mami“.
 
„Eurolalul 2007“ jäi laiema avalikkuse jaoks Soul Militia viimaseks ülesastumiseks.
Mehed võtsid aja maha ning igaüks keskendus oma projektidele ja erinevatelemuudele väljakutsetele. Semy pühendas end „Semiir Dance Company“ ülestöötamisele ja produtseeris muusikat erinevatele artistidele ([[Rolf Roosalu]]le, [[Def Räädu]]le, [[Lowry]]le). Kaido kirjutas ja produtseeris muusikat teistele artistidele ([[Snipe|Snipe'ile]], [[372|372-le]], LowryLowryle). Lauri alustas soolokarjääri, andesja andis 2007. aasta talvel välja debüütalbumi „Split Personality“. LauriAastatel on2007–2012 aastatelandis 2007–2012ta välja andnud 11 singlit ja 4 muusikavideot.
 
===2011– ...: "The Future Is Now", "Eesti Laul 2012", uus muusikaline materjal===
 
[[File:Soul Militia.jpg|thumb|Soul Militia]]
 
* 2003 november "Hey Mami" (muusika ja sõnad: Kaido Põldma ja Lauri Pihlap)
* 2004 august "Say It" (muusika ja sõnad: Kaido Põldma ja Fred Krieger)
* 2004 detsember "Tõmbab käima" feat. Chalice (muusika: Lauri Pihlap ja Semy Morgun, sõnad: Lauri Pihlap ja Jarek Kasar)
* 2005 mai "Never Go Away" (muusika: Lauri Pihlap ja Kaido Põldma, sõnad: Lauri Pihlap)
* 2006 märts "Tule kui leebe tuul" (muusika ja sõnad: Henry Laks)
* "Freak In Me" (2003 mai, režissöör – Ove Musting, produktsioon – Downtown Productions)
 
===Koostöö teiste esinejatega ===
* 2006 "1 Love" (albumilt "Succiety") – Def Räädu & J.O.C. featuring Plookie & Soul Militia
* 2012 "Ausus" (singel, Billy Joel "Honesty" kaver) – Helen Adamson feat. Soul Militia
129 088

muudatust

Navigeerimismenüü