Erinevus lehekülje "Soul Militia" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
resümee puudub
P
P
===1997–2002: 2XL, Eurovisioon 2001, Downtown Records===
 
Kaks meest, Semy Morgun ja Indrek Soom lõid 1997. aastal duo 2XL (nimi tuli sellest, et noored mehed armastasid käia suurte ja laiade riietega.). Semy ja Indrek olid selleks ajaks kogemustega tantsijad, kelle põhilisteks stiilideks ''street dance'', hiphop ja breik. Kuid lisaks tantsule (aastate jooksul oldi erinevates hiphopitantsutruppides) oli meestel soov end muusikaliselt proovile panna. Kirjutati esimesed lood ja alustati tööd lavashow kallal (millele Soul Militia paneb rõhku tänapäevani). Esimesed teosed olid tugevate ''funky''/hiphopi mõjutustega (näiteks 1990. aastate menugrupilt C&C Music Factory). Meeste suurimateks toetajateks ja suunajateks oli Eesti 1990-ndate teise poole üks populaarsemaid ansambleid Noisy Nation. Selle bändi liider, Arthur Abdull oli ise hiljem ka lühikest aega 2XL-i ridades. Noisy Nationis laulis ja tantsis ka Sergei vanem vend Tony.
 
2XL kirjutataskirjutas lugusid eesti ja inglise keeles, tehti koostööd mõningate tuntud eesti produtsentidega (näiteks [[Glen Pilvre]]), treeniti oma lavalist liikumist. Ent 2000. aasta kevadeks, pärast mõneaastast konarlikku teed eestiEesti muusikaäris (mingil määral ka väljaspool), oli Sergeil ja Indrekul selge, et miski ei sobi. Kuna ka bändi maitse ja stiil olid muutunud järjest enam R&B-likumaks ning duonaduetina oli poiste vokaalne eneseväljendus pisut piiratud, otsustati ansamblisse leida kolmas liige. Sõprade kaudu jõuti Kaido Põldmani.
 
Kaido Põldma, oli väikesest peale kooris laulnud ja kooriga välismaal käinud Pakkumine ühineda. 2XL-igai kutsumine tuli Kaidole positiivse üllatusena, sest mees oli R&B ja hiphopi fänn. Algul asjasse siiski pisut skeptiliselt suhtunud (eelkõige bändi koreograafilise poole pärast, sest Kaidol puudus varasem tantsukogemus) Põldma „räägiti ära“ ning Kaido Põldma otsustas 2XL-iga liituda. Pärast Kaido liitumist kirjutati uued lood, salvestati hulgaliselt demosid, anti kontserte. Mehed otsustasid, et vokaalne koosseis polnud endiselt veel täielik. Grupp hakkas otsima neljandat liiget. Neljandaks liikmeks sai tollal 18-aastane Lauri, kes oli 2XL-ile silma jäänud konkursilt „[[Kaks takti ette]]“.
 
Lauri Pihlap tegutses samuti vaikselt eesti muusikas – eksperimenteeris, salvestas lugusid ja tegi kaasa mitmesugustes projektides. Olles kuulnud teda laulmas ning saanud aimu ka tema muusikalistest mõjutajatest (Michael Jackson, Boyz II Men, Usher), oli Semyl, Indrekul ja Kaidol selge, et Lauri sobib bändi. Lauri onutütar ja Kaido olid head sõbrad ja endised koolikaaslased. Tema kaudu Laurile pakkumine tehtigi ning kuna mees oli 2XL-i tegemistega kursis ja projekt talle meeldis, võttis ta pakkumise vastu.
Bändi uue singli, „The Future Is Now“ kirjutas Lauri. Pala valiti 2011. aasta detsembris „[[Eesti Laul 2012]]“ 20 poolfinalisti hulka.
 
==AutasudAuhinnad==
2004. ja 2005. aasta [[Kuldne Plaat|Kuldse Plaadi]] auhinnagalal sai loo "Freak In Me" video aasta parima muusikavideo autasuauhinna.
 
==AlbumidDiskograafia==
===Albumid===
* 2002 "On The Rise" (Downtown Records)
* 2004 "Silence Before The Storm" (Downtown Records)
 
===Singlid===
====2XL-ina====
* 2001 mai "Everybody" (Tanel Padar, Dave Benton ja 2XL) (muusika: Ivar Must, sõnad: Maian Kärmas)
* 2001 juuli "Got To Get Down" (Edel Records; muusika ja sõnad: 2XL)
 
====Soul MilitiaMilitiana====
* 2002 september "Whutcha Want" (muusika ja sõnad: Kaido Põldma)
* 2002 november "Mind Made Up" (muusika: Lauri Pihlap, sõnad: Lauri Pihlap ja Kaido Põldma)
* 2012 aprill "Gotta Do It" (muusika ja sõnad: Soul Militia)
 
===Muusikavideod===
* "Freak In Me" (2003 mai, režissöör – Ove Musting, produktsioon – Downtown Productions)
 
* 2006 "1 Love" (albumilt "Succiety") – Def Räädu & J.O.C. featuring Plookie & Soul Militia
* 2012 "Ausus" (singel, Billy Joel "Honesty" kaver) – Helen Adamson feat. Soul Militia
 
==Viited==
{{viited}}
 
{{Eesti esindajad Eurovisiooni lauluvõistlusel}}
129 088

muudatust

Navigeerimismenüü