Vikipeedia:Teadus Vikipeediasse 2022

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Näita maailmale, millega tegeled! Registreeri artikkel siin

Teadus Vikipeediasse 2022 on eestikeelse teaduse populariseerimiseks ja eesti teaduskeele edendamiseks toimuv artiklikonkurss, mis kestab 1. novembrist kuni 15. detsembrini. Võistlust korraldavad Eesti Noorte Teaduste Akadeemia, Eesti Teadusagentuur ja Wikimedia Eesti.

Mida ootame[muuda lähteteksti]

Oodatud on teaduslikel uurimustel ja publikatsioonidel põhinevad temaatilised ülevaateartiklid. Kas oled hiljuti mõne erialaaine raames, seminari-, lõpu- või uurimistöö jaoks mingid teemad läbi töötanud? Pane need Vikipeediasse üles, sest nii saavad ka teised targemaks ja eesti teaduskeel rikkamaks. Kirjuta ajaloost (näide) või viirustest (näide), füüsikast (näide) või ökoloogiast (näide). Olgu teemaks komplekssüsteem, netisläng, pehmerobootika või rahvuslik iseloom – kõik sobib.

Vikiartikkel on sisuliselt nagu teaduskirjanduse ülevaade või teadusuuringutel põhinev lühireferaat, ainult selle lugejaskond on vähe laiem. Seepärast peab vikiartikli kirjutamisel enam rõhku panema üldarusaadavusele. Vikipeedia artiklite kvaliteedikriteeriumite kohta saad lähemalt lugeda siit. Vormistuse iseärasusi saad vaadata olemasolevatest artiklitest, samuti võid tutvuda vormistusreeglitega.

Võistlusel osalemiseks on vajalik kasutajakonto olemasolu Vikipeedia keskkonnas (konto saab luua siin) ning artikli või artiklite registreerimine (mida saad teha siin).

Kuigi antud artiklivõistluse raames tunneme huvi just põhjalikumate artiklite vastu, siis Vikipeediasse võib julgelt lisada ka lühemaid artikleid. Iseäranis on neist kasu eesti teaduskeele arendamisel, sest nii saavad ka teised teada, et kuidas on sobilik mingit mõistet eesti keele nimetada.

Žürii[muuda lähteteksti]

Žürii liikmed on Erik Abner, Juhan Aru, Mihkel Kama, Vladimir Kuts, Rainer Küngas, Triin Laisk, Kerli Mõtus, Marju Raju, Tuul Sepp ja Toomas Vaimann.

Auhinnad[muuda lähteteksti]

Võistluse auhinnafond on 4000 eurot, millest pool läheb sotsiaal- ja humanitaarteaduste valdkonna artiklitele ning teine pool loodus- ja täppisteaduste ning meditsiinivaldkonna artiklitele. Auhinnafondi aitab rahastada Haridus- ja Teadusministeerium strateegilise partnerluse programmi kaudu.

Kontakt[muuda lähteteksti]

Konkursil osalemisega seotud küsimusi saab esitada siinse lehekülje arutelusse.

Konkursiga seotud küsimusi saab esitada Ivo Kruusamägile (ivo ätt wikimedia.ee) või Marju Rajule (marju.raju ätt eamt.ee).

Vaata ka[muuda lähteteksti]