Vikipeedia:Teadus Vikipeediasse 2020

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Näita maailmale millega tegeled! Registreeri artikkel siin

Teadus Vikipeediasse 2020 on 1. novembrist kuni 15. detsembrini toimuv ning eestikeelse teaduse populariseerimiseks ja eesti teaduskeele edendamiseks läbiviidav artiklikonkurss. Võistlust korraldavad Eesti Noorte Teaduste Akadeemia, Eesti Teadusagentuur ja Wikimedia Eesti.

Mida ootame[muuda lähteteksti]

Oodatud on teaduslikel uurimustel ja publikatsioonidel põhinevad temaatilised ülevaateartiklid. Kirjuta ajaloost (näide) või viirustest (näide), füüsikast (näide) või ökoloogiast (näide). Olgu teemaks komplekssüsteem, netisläng, pehmerobootika või rahvuslik iseloom – sobib kõik.

Vikiartikkel on sisuliselt nagu teaduskirjanduse ülevaade või teadusuuringutel põhinev lühireferaat. Ainult lugejaskond on vähe laiem ja seega peab enam rõhku panema üldarusaadavusele. Oled hiljuti mõne erialaaine raames, seminari-, lõpu-, või uurimistöö jaoks mingid teemad läbi töötanud? Pane need Vikipeediasse üles, sest nii saavad ka teised targemaks ja eesti teaduskeel rikkamaks.

Vikipeedia artiklite kvaliteedikriteeriumite kohta saad lähemalt lugeda siit. Vormistuse iseärasusi saad vaadata olemasolevate artiklite pealt või tutvuda vormistusreeglitega.

Võistlusel osalemiseks on vajalik kasutajakonto olemasolu Vikipeedia keskkonnas (konto saab luua siin) ning artikli või artiklite registreerimine (mida saad teha siin).

Žürii[muuda lähteteksti]

Žüriisse kuuluvad Juhan Aru, Helen Eenmaa, Karin Jaanson, Mario Kadastik, Kristo Karjust, Lili Milani, Kerli Mõtus, Eva Näripea, Ester Oras, Gert Preegel, Priit Purge, Marju Raju, Ringa Raudla, Tuul Sepp, Katrin Tiidenberg, Aare Tool ja Hannes Tõnisson.

Auhinnad[muuda lähteteksti]

Võistluse auhinnafond on 2000 eurot. Välja antakse kaks peapreemiat ning kaks ergutuspreemiat.

Kontakt[muuda lähteteksti]

Konkursil osalemisega seotud küsimusi sai esitada siinse lehekülje arutelusse.

Konkursiga seotud küsimusi saab esitada Ivo Kruusamägile (ivo ätt wikimedia.ee) või Katrin Tiidenbergile (katrin.tiidenberg ätt gmail.com).

Vaata ka[muuda lähteteksti]