Ingvar Villido

Allikas: Vikipeedia

Ingvar Villido (sündinud 2. märtsil 1962) on koolitaja ja ettevõtja.

Ingvar Villido on tegutsenud Eestis koolitajana üle 25 aasta. Ta on süsteemselt õpetanud võistluskunste, joogat ning teadlikkuse rakendamist. Temaga on olnud ja on seotud mitmeid ettevõtteid (nt ehitusettevõte Estokapital OÜ, koolitusettevõte Human OÜ jmt).

Tegutsemine koolitajana[muuda | muuda lähteteksti]

Ingvar Villido on Harjumaal Vaida lähedal alates 2001. aastast tegutsenud MTÜ Lilleoru asutaja, koolitusjuht ja nõukoja liige (ta on kuulunud varem ka MTÜ Lilleoru juhatusse).

2007. a pühendati ta Babadži krija jooga[1] (Babaji Kriya Yoga) iidse joogaliini teadmistesse ning talle anti edasi Babadži krija jooga õpetamise õigused (Babaji Krija Yoga Acharya - see tähedab meistri kvalifikatsiooniga õpetaja). Villido on volitatud läbi viima pühendusi kõigis kolmes Babadži krija jooga astmes, olles sellega üks neljast vastavate õigustega Acharyast kogu maailmas. Tema poolt Babadži krija joogasse pühendatud joogaõpilaste hulgast on välja kasvanud ligi 30 krija hatha jooga juhendajat, kes annavad regulaarseid joogatunde Eesti eri paikades.

Ingvar Villido on "Teadliku Muutuse Kunsti" kursuste sarja ja Human 2.0 haridusprogrammi looja ning Vaida lähedal asuva Teadlikkuse Rakendamise Kooli asutaja (koolimaja valmib 2018 aasta sügiseks).

Villido süstematiseeritud "Teadliku Muutuse Kunsti" tehnikad võimaldavad inimesel iseseisvalt vabaneda automaatsetest emotsionaalsetest ja mentaalsetest reaktsioonidest ning õppida igapäeva toimingutes rakendama oma teadvustamise võimet. Lisaks Villidole õpetavad "Teadliku Muutuse Kunsti" kursuseid veel 7 volitatud õpetajat Eestis jt riikides. "Teadliku Muutuse Kunsti" lähtekohti avab põhjalikumalt Ingvar Villido raamat "Emotsioonid. Inimkonna suurim sõltuvus" (Tallinn 2018).

"Äripäevale" 2016. aastal antud intervjuus toob Villido välja: "Kõiki tegevusi viiakse läbi isiklike tunnete ja mõtlemise ajel. Sellised ajendid on kõigil. Nii on see olnud ja on. Ma nimetan seda vanaks paradigmaks. On olemas ka üks uus paradigma – teadlik tegutsemine. Selle puhul ei ole primaarsed mitte tunded ja mõtlemine, vaid hoopis olulise ja ebaolulise eristamine, taip, intuitsioon, inspiratsioon, toimuva teadvustamine ja tegelikkuses orienteerumine ning vastav tegutsemine – arukus."[2]

Töö tulemused[muuda | muuda lähteteksti]

Ingvar Villido süstematiseeritud teadlikkuse rakendamise õpetust kajastavad:

  1. "Teadliku Muutuse Kunsti" kursuste sari ja Human 2.0 haridusprogramm;
  2. Raamat "Emotsioonid. Inimkonna suurim sõltuvus" (Tallinn, 2018);
  3. Teaduslik artikkel: "Awareness as the New Paradigm for Personal Sustainability: A Practitioner’s Perspective on the Sustainability Transition"[3] (Teaduskirjastus Routledge, London ja New York, 2018);
  4. Ca 400 audiosalvestist (15 aasta jooksul peetud loengute baasil).

Villido loengutel ja kursustel on Eestis ja välisriikides (Austrias, Saksamaal, Venemaal, Luksemburgis, Makedoonias, Brasiilias ja USA-s) osalenud kokku üle 15000 inimese[4]. Ta on olnud esinejaks mitmetel konverentsidel (nt Psühholoogia aastakonverents, Teadliku Ettevõtluse Konverents, JCI Be Wise konverents, Password[5] jne). Villido raamat "Emotsioonid. Inimkonna suurim sõltuvus" tõusis avaldamise järgsel päeval nii Apollo Raamatupoe kui ka Rahva Raamatu raamatumüügi edetabelites esikohale. Raamatust on välja antud juba kolmas kordustrükk.

2016. a pälvis Villidole kuuluv ettevõte Human OÜ "Äripäev" hinnangul 2016. aasta Eesti edukaima koolitusettevõtte tiitli[6].

Isiklik elu[muuda | muuda lähteteksti]

Ingvar Villido on abielus ja tal on kolm täiskasvanud last.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Ingvar Villido. "Eessõna raamatule "Täiuslikkuse tee. Krija jooga meistrite elu ja õpetus"".
  2. Vilja Kiisler. ""Praegu ei näe ma ühtegi asja, mis meid rikkaks teeks"". Äripäev.
  3. Routledge. [https://www.routledge.com/Personal-Sustainability-Exploring-the-Far-Side-of-Sustainable-Development/Parodi-Tamm/p/book/9781138065086"Personal Sustainability Exploring the Far Side of Sustainable Development"].
  4. MTÜ Lilleoru. "http://www.lilleoru.ee/et/ingvar-villido".
  5. Silja Oja. "Ingvar Villido: Ole oma kliendile lojaalne".
  6. Äripäev. "Koolituse TOP, 29.09.2017". Äripäev.