Rahva Raamat

Allikas: Vikipeedia

Rahva Raamat on Eestis tegutsev raamatukaupluste kett, üks kahest suurest raamatupoodide ketist Apollo kõrval.

Ettevõte sai nime Tallinnas Pärnu mnt 10 tegutsenud kaupluse Rahva Raamat järgi, millele anti see nimi 1962. aastal (varem oli poe nimi Raamatukauplus nr 1). Kuna samas kohas on raamatupoed tegutsenud juba 1912. aastast, mil avati Gustav Pihlakase raamatu- ja kantseleitarvete kauplus, arvestab praegune Rahva Raamat AS oma vanust samuti 1912. aastast.

Rahva Raamat Viru Keskuses on Baltimaade suurim raamatupood

Rahva Raamat tegeleb raamatute, e-raamatute, kooli- ja kontorikauba ning ka kasutatud raamatute ja ingliskeelse kirjanduse jae- ja hulgimüügiga.

2015. aasta augustis kuulusid Rahva Raamatule kümme kauplust üle Eesti: Tallinnas (Viru Keskuses, Rocca al Mare keskuses, Mustika keskuses ning aadressil Pärnu mnt 10), Tartus (Tasku Keskus), Pärnus (Port Artur 2), Narvas (Astri keskus) Viljandis (Mainori Keskus), Rakveres (Põhjakeskuses) ja Kuressaares (Ferrumi Kaubanduskeskus) ning ka e-pood.

Ekspress Grupi kontserni suuromanik Hans H. Luik ostis Rahva Raamatu 2004. aasta oktoobris. Kauplused kuulusid Ekspress Grupile 2010. aastani, mil need müüdi 33 miljoni krooniga OÜ-le Raamatumaja, mille omanikud olid poe tegevjuhid Viljar Ots, Gertti Kogermann ja ICE Credit Groupi juhatuse esimees, endine Ekspress Grupi õigusnõunik Ülar Maapalu.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]