Äripäev

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Disambig gray.svg  See artikkel räägib ajalehest; üldmõiste kohta vaata artiklit Argipäev; ettevõtte kohta vaata artiklit AS Äripäev; Oskar Lutsu raamatu kohta vaata artiklit Argipäev (Luts)

Äripäev
Äripäev logo.svg
TüüpPäevaleht

OmanikBonnier
FormaatBerliner
VäljaandjaAS Äripäev
PeatoimetajaMeelis Mandel
Asutatud1989
KeelEesti
ToimetusTallinn
ISSN1406-2585

Äripäev (lühend: ÄP) on Eesti ajaleht, mis asutati 1989. aastal. Äripäeva toimetus on enamjaolt keskendunud majandusteemalise sisu tootmisele, pakkudes samas oma lugejatele infot ka riigijuhtimise, kultuuri ja meelelahutuse kohta.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Äripäeva asutasid Tallinnas 1989. aastal Rootsi meediakontsern Bonnier ja Eesti firma Mainor. Esimene Äripäev ilmus 9. oktoobril 1989. Kuni maini 1992 ilmus Äripäev ühe korra nädalas, veebruarini 1996 kolm korda nädalas ning alates sellest ajast viis korda nädalas (esmaspäevast reedeni). Alates 1997. aasta maist on Bonnier Äripäeva ainuomanik. Alates septembrist 2007 on ajalehe peatoimetaja Meelis Mandel.

Tänapäev[muuda | muuda lähteteksti]

Ajalehe Äripäev kirjastaja on AS Äripäev. Lisaks Äripäevale ja selle lisadele annab AS Äripäev välja venekeelset majandusteemalist nädalalehte Delovõje Vedomosti, üle kahe nädala ilmuvat arstide ajalehte Meditsiiniuudised ning kuukirja RP (raamatupidaja). Peale ajalehtede ja ajakirjade koostab AS Äripäev teabevara ja infolehti, annab välja majandusteemalisi raamatuid, korraldab seminare, konverentse ja koolitusi ning hoiab käigus B2B otsustajatele mõeldud eriala uudissaite: www.logistikauudised.ee, www.ehitusuudised.ee, www.toostusuudised.ee, www.raamatupidaja.ee, www.best-markeing.com, www.bestsales.ee, www.sekratar.ee, www.pollumajandus.ee, www.ituudised.ee, www.kaubandus.ee, www.haldusuudised.ee.

Alates 2010. aasta novembrist kirjastab AS Äripäev kuukirja Imeline Teadus ning alates 2011. aasta oktoobrist kuukirja Imeline Ajalugu. AS Äripäeva peadirektor on alates septembrist 2007 varasem Äripäeva peatoimetaja Igor Rõtov.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]