Jaak Joala

Allikas: Vikipeedia

Jaak Joala (sündinud 26. juunil 1950 Viljandis) on eesti endine laulja, praegune muusikapedagoog.

Alustas oma muusikukarjääri Olav Ehala popansamblis Kristallid 1967. aastal. Nendega on salvestatud kümmekond lugu. Need olid Jaak Joala esimesed helilindistused raadios. Sügisel 1968 lõi bassimängija ja lauljana kaasa populaarses Toivo Kurmeti ansamblis Virmalised. Koos Virmalistega laulis ta sisse mitu Toivo Kurmeti laulu: "Taas on päev", "Naer", "Ainult sul", "Ma ei tea miks" ja "Üksinda".

Tema salvestistega on avaldatud kodu- ja välismaal rohkesti heliplaate. 1980. aastatel sai ta rahvasuus hüüdnime "Kremli ööbik", kuna esines ja salvestas palju Venemaal ja mujal tollases NSV Liidus ning suur osa tema tolleaegsest repertuaarist oli venekeelne.

Alates 1980. aastate lõpust pöördus taas Eesti publiku poole nii muusiku kui ka nt suuremate rockkontsertide ja -festivalide konferansjeena (Rock Summer, Rolling Stonesi tuur jne). Tuntumad projektid muusikuna olid 1960-ndate muusikat esitanud Kollane Allveelaev G (koos Ivo Linna, Karl Madise, Meelis Punderi jt) ning 1990-ndate keskel ühiskontserdid Ivo Linna ja Tõnis Mägiga (rahvasuus "kolm tenorit"). Hiljem loobus laulmisest, pühendudes pedagoogi-, produtsendi- ja saatejuhitööle.

On osalenud Poolas Sopoti laulufestivalil, kus sai auhinna.

Tunnustused[muuda | redigeeri lähteteksti]

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]