Kaire Vilgats

Allikas: Vikipeedia

Kaire Vilgats-Lõhmus, esinejanimega Kaire Vilgats (sündinud 11. jaanuaril 1976) on eesti laulja ja näitleja.

Vilgats on sündinud Pärnus. Lapsena õppis ta muusikakoolis akordionimängu, kuid suundus hiljem soololaulu juurde.

Karjäär[muuda | redigeeri lähteteksti]

Pärast keskkooli õppis Kaire Vilgats Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis pop-jazz laulu Silvi Vraidi juhendamisel.

1999. aastal pälvis Vilgats ETV laulukonkursil "Kaks takti ette" 3. koha (Tanel Padari ja Eda-Ines Etti järel). Samal aastal tegi Vilgats lavadebüüdi muusikalis "La Cage aux Folles".

Kaire Vilgats on ka Eesti Nuku- ja Noorsooteatri muusikaline juht (alates 2008).

Lavarollid[muuda | redigeeri lähteteksti]

Kooriliikmena on Vilgats osalenud enamikus muusikalides, mis Eestis viimase kümnendi jooksul mängitud, nimetatutele lisaks "Evita", "Georg", "Ei, Ei, Nanette", "Mort" ja "Lumekuninganna". Ta on osalenud mitmetes kohaliku tähtsusega projektides.

Plaadid, saavutused[muuda | redigeeri lähteteksti]

Kaire Vilgats laulab albumil "Family. We are Family" (2003) koos mitmete teiste tuntud vokalistidega (Nele-Liis Vaiksoo, Maiken, Lauri Liiv, Lauri Pihlap jt).

Vilgats on sage taustalaulja paljude solistide ja ansamblitega. Aastatel 2000 ja 2002 osales ta Eurovisiooni lauluvõistluse lõppkontserdil, olles Eesti ja Malta esinduslugude taustvokalist (saades vastavalt 4. ja 2. koha). 2014. aastal osales ta Eurovisiooni lauluvõistluse I poolfinaalis Tanja esitatud laulu "Amazing" taustalauljana, kuid laul ei pääsenud finaalkontserdile.

Kaire Vilgats on esinenud ka Eesti Politseiorkestriga.

Aastal 2006 nomineeriti Kaire Vilgats Eesti teatriauhindade kõrvalosa kategoorias rolli eest muusikalis "Romeo ja Julia", ent ei võitnud. Eesti Nuku- ja Noorsooteatris on ta aga võitnud kolleegipreemiaid.

Isiklikku[muuda | redigeeri lähteteksti]

Kaire Vilgats on abielus muusikaprodutsent Johannes Lõhmusega, peres kasvab 3 last.

Vilgatsi ema on Eesti Rahvusringhäälingu tele- ja raadioajakirjanik Ester Vilgats.

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]